10 najlepszych akcji do kupienia, jeśli prezydent Donald Trump wygra reelekcję

Category: Jpmorgan Chase
17 lutego 2021

Wybory w 2020 roku prawdopodobnie będą punktem zwrotnym dla kilku obszarów rynku. Oto niektóre z najlepszych akcji, jakie warto posiadać, gdyby prezydent Donald Trump wygrał reelekcję.

Inwestując najlepiej zostawić politykę za drzwiami. Bez względu na to, jak bardzo lubisz lub nie lubisz człowieka w Białym Domu, polityka prezydenta generalnie ma o wiele mniejsze znaczenie dla giełdy niż polityka Rezerwy Federalnej czy ogólny stan gospodarki.

To powiedziawszy, najlepsze akcje do kupienia pod rządami republikanów z pewnością będą inne niż te pod rządami demokratów.

Obecnie jesteśmy w domowym okresie, który już był hałaśliwym cyklem wyborczym. Ale to jeszcze nie koniec. Pod koniec lipca rynki zakładów były wyceniane z 60% prawdopodobieństwem objęcia urzędu owalnego przez byłego wiceprezydenta Joe Bidena. Ale jeszcze w czerwcu był to śmiertelny upał, a prezydent Trump miał 8-punktową przewagę przez większą część kwietnia i maja.

Tymczasem większość krajowych sondaży pokazuje Biden z około 8% przewagą. Ale jego przewaga w sześciu stanach pola bitwy, które naprawdę mają znaczenie w tych wyborach – Arizonie, Florydzie, Michigan, Północnej Karolinie, Pensylwanii i Wisconsin – wynosi tylko około 3%, ledwo poza margines błędu.

Innymi słowy, ten wyścig jest daleki od zakończenia.

„Radzimy naszym klientom, aby przed wyborami zachowali ostrożność i optymizm – mówi Chase Robertson, partner zarządzający RIA Robertson Wealth Management z siedzibą w Houston. „Zabezpieczamy nasze zakłady, zbieramy trochę gotówki i rozkładamy nasze pozycje na sektory, które naszym zdaniem będą dobrze działać niezależnie od tego, kto przejmie Biały Dom.

Jednak ci, którzy chcą spróbować wygenerować dodatkowe zyski, wyprzedzając wybory, powinni wiedzieć, że potencjalni zwycięzcy pod drugim rządem Trumpa to zupełnie inna mieszanka niż ci, którzy mogą zabłysnąć, gdy Biden będzie na stanowisku.

Czytaj dalej, gdy przyjrzymy się 10 najlepszym akcjom do kupienia na ponowny wybór prezydenta Donalda Trumpa. Możesz też dowiedzieć się więcej o najlepszych akcjach do kupienia, jeśli Joe Biden wygra wybory.

 • 65 najlepszych akcji dywidendowych, na które możesz liczyć w 2020 rokuDane są na dzień 3 sierpnia. Dochody z dywidend są obliczane poprzez annualizację ostatniej wypłaty i podzielenie przez cenę akcji.Bank Ameryki
 • Wartość rynkowa: 216,5 mld USD
 • Stopa dywidendy: 2,9%Zaczniemy od Bank of America (BAC, 24,99 USD), jednej z giełd finansowych Wielkiej Czwórki.

  Administracje republikańskie były tradycyjnie bardziej przyjazne dla dużych banków niż demokratyczne. Obcięcie przez Trumpa stawek podatku od osób prawnych w ustawie o cięciu podatkowym i zatrudnieniu było szczególnie korzystne dla banków.

  „Weterani Wall Street, Larry Fink i Lloyd Blankfein, wraz z domniemanym kandydatem na prezydenta Demokratów, Joe Bidenem, zasugerowali podwyżki podatków od przedsiębiorstw w celu zmniejszenia deficytu – piszą analitycy Keefe, Bruyette & Woods. Według szacunków KBW podniesienie stawki podatku od osób prawnych do sugerowanych przez Bidena poziomów 28% zmniejszyłoby zysk na akcję o około 8% w sektorze, a konkretnie o ponad 9% w przypadku Bank of America.

  Teraz 9% zysku na akcję nie jest katastrofalne. Ale to oznacza mniej gotówki dostępnej na dywidendy i przypuszczalnie spowolniłoby to wzrost cen akcji. Tak więc BofA prawdopodobnie dobrze zareagowałby na zwycięstwo prezydenta Trumpa.

  Poza wyborami Bank of America nie jest źle wyglądającą akcją przy obecnych cenach. Daje zaledwie 3% dywidend, a Warren Buffett niedawno uzupełnił swoją już i tak dużą inwestycję w BAC dodatkowym zakupem 800 milionów dolarów na akcje BAC.

 • 19 najlepszych akcji, o których nigdy nie słyszałeśJPMorgan Chase
 • Wartość rynkowa: 292,9 mld USD
 • Stopa dywidendy: 3,8%Z tych samych powodów JPMorgan Chase (JPM, 96,10 $) byłby kolejnym prawdopodobnym zwycięzcą zwycięstwa Trumpa. Według szacunków Keefe, Bruyette & Woods, sama stawka podatku od osób prawnych stanowiłaby 4,1% różnicy w zyskach JPM na akcję.

  Ale argument wykracza poza same stawki podatkowe. Badania przeprowadzone przez Piper Sandler wykazały, że „szerszy rynek radził sobie średnio nieco lepiej pod rządami Demokratów w ciągu pierwszych sześciu miesięcy po wyborach. „Jednak akcje banków radziły sobie znacznie lepiej pod rządami republikanów.

  Z reguły administracje republikańskie rzadziej niż administracje demokratyczne wprowadzą surowsze przepisy bankowe. Ma to znaczenie, ponieważ po wstrząsie gospodarczym COVID-19 następny prezydent będzie mógł zająć się ochroną przed bankructwem konsumentów i wieloma innymi kwestiami.

  Pomijając wybory, JPMorgan ma atrakcyjne ceny na drogim rynku i wypłaca dywidendę w wysokości prawie 4%. JPM prawdopodobnie poradzi sobie lepiej pod rządami Trumpa, ale prawdopodobnie nie wypadłby też źle za prezydenta Bidena.

 • Kip ETF 20: Najlepsze tanie fundusze ETF, jakie możesz kupićAmazon.com
 • Wartość rynkowa: 1,55 bln USD
 • Stopa dywidendy: nie dotyczyTen wybór może być sprzeczny z intuicją, biorąc pod uwagę złą krew między Donaldem Trumpem a założycielem Amazon.com (AMZN, 3111,89 USD), Jeffem Bezosem, ale Amazon z pewnością mógłby skorzystać na pozostaniu Trumpa w Białym Domu.

  Bezos jest właścicielem Washington Post , który ogólnie krytykował prezydenturę Trumpa, wywołując gniew dowódcy i wściekłość na Twitterze. Z drugiej strony Trump rutynowo walczy z Amazon i zasugerował, że amerykańska poczta powinna podwoić stawki, które płaci Amazon.

  Ale chociaż Trump mówi twardo, jego administracja nie spieszyła się, aby faktycznie zrobić cokolwiek Amazonowi. Atakowanie firmy przez USPS wydawałoby się długim strzałem.

  Tymczasem Amazon od lat boryka się z niepokojami pracowniczymi i skargami na trudne warunki pracy. Sytuacja pogorszyła się tylko podczas pandemii COVID-19, ponieważ niektórzy pracownicy skarżyli się na niebezpieczne warunki pracy.

  Administracja republikańska byłaby mniej skłonna popierać wysiłki związkowe, a także ingerować w działalność firmy z powodów antymonopolowych.

  Oczywiście, nawet za prezydentury Bidena, trudno sobie wyobrazić, by gigant Amazon znacznie zwalniał. Ale prezydentura Trumpa sprzyjałaby firmie, nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie wydaje się, że tak jest.

 • 20 z najnowszych akcji dywidend Wall StreetExxon Mobil
 • Wartość rynkowa: 178,7 mld USD
 • Stopa dywidendy: 8,2%Energia tkwi w budie od lat i możliwe, że dna jeszcze nie widzieliśmy. Zasadniczo patrzymy na strukturalną nadpodaż w dającej się przewidzieć przyszłości. Amerykańscy frackerzy byli trochę za dobrzy w swojej pracy, dostarczając ogromne nowe dostawy ropy naftowej do sieci.

  Niestety dla branży popyt został pokonany przez pandemię COVID-19. Jest to krótkoterminowy czynnik, który ostatecznie minie. Ale zielona energia staje się coraz większym elementem sieci, popyt na tradycyjne paliwa kopalne może nigdy nie wrócić tak silnie.

  Instytut Inwestycyjny Wells Fargo mówi też, że „może istnieć analogia między pandemią a polityką energetyczną:

  „Plany blokady zostały opracowane tylko częściowo podczas ptasiej grypy w 2006 r. Przez decydentów, którzy nie przewidzieli w najbliższym czasie pandemii – pisze WFII. „Teraz sygnał ostrzegawczy związany z pandemią może wywołać analogie do zmian klimatycznych, intensyfikując debatę polityczną na temat paliw kopalnych.

  Taka jest narracja. Ale przychodzi moment, w którym akcje są zbyt tanie, aby je zignorować, i możemy do tego dojść w Exxon Mobil (XOM, 42,25 USD). XOM jest notowany po cenach, które po raz pierwszy zaobserwowano 20 lat temu, a dochód z dywidendy przekracza 8%.

  Realistycznie rzecz biorąc, paliwa kopalne w najbliższym czasie nie staną się ponownie głównym rozwijającym się przemysłem. Może już nigdy nie będzie. Ale jak widzieliśmy w przypadku zapasów tytoniu, branże znajdujące się w delikatnym upadku mogą dokonać solidnych inwestycji, jeśli zostaną zakupione po odpowiednich cenach.

  Administracja Trumpa nie odwróciłaby trendów wpływających na ceny energii. To prawdopodobnie przekracza możliwości jakiegokolwiek prezydenta. Ale byłby mniej wrogi dla sektora i rzadziej spoliczkowałby go nowymi podatkami lub przepisami.

  „Oczekujemy, że druga administracja Trumpa będzie szukać sposobów dalszej deregulacji lub w inny sposób zachęcania do produkcji paliw kopalnych. Zasadniczo odmienna polityka od Białego Domu w Biden będzie naciskała na większą kontrolę emisji dwutlenku węgla, ścisłe ograniczenia wydobycia węgla i ograniczenie szczelinowania.

  Bardziej laissez-faire podejście uczyniłoby Exxon Mobil jednym z najlepszych akcji do kupienia przez kolejne cztery lata prezydenta Donalda Trumpa.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy