12 pytań, które zawsze powinieneś zadać pożyczkodawcy

12 pytań, które zawsze powinieneś zadać pożyczkodawcy
Category: Kredyt Hipoteczny
16 października 2020

Jeśli chodzi o najważniejsze decyzje dotyczące kupna domu, wybór odpowiedniego kredytodawcy hipotecznego jest na pierwszym miejscu ze znalezieniem wymarzonego domu. Poniższe 12 pytań, które należy zadać pożyczkodawcy hipotecznemu, może pomóc zawęzić listę.

1. Jakie programy hipoteczne oferujecie?

Ważne jest, aby zrozumieć, jakie programy hipoteczne ma do zaoferowania każdy zainteresowany pożyczkodawca. Zastanów się, czy zapewniają:

Niektórzy pożyczkodawcy mogą również mieć programy przeznaczone dla osób kupujących domy w określonych zawodach, takich jak lekarze i dentyści, więc zapytaj o te programy, jeśli są one istotne dla Twojej kariery.

2. Który rodzaj kredytu hipotecznego jest odpowiedni dla mojej sytuacji finansowej?

Kiedy zaczniesz dzielić się szczegółami i dokumentami związanymi z Twoimi finansami osobistymi, Twój pożyczkodawca powinien być w stanie wskazać Ci najlepszy dla Ciebie rodzaj kredytu hipotecznego i wymagania kredytowe, które musisz spełnić, aby kwalifikować się do tej pożyczki. Ponadto pytania, które należy zadać pożyczkodawcy hipotecznego, powinny obejmować ustalenie, który okres pożyczki i rodzaj oprocentowania są najbardziej sensowne.

Na przykład, czy nie byłoby lepiej mieć stabilny kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu niż kredyt o regulowanym oprocentowaniu? Czy twój dochód może pokryć wyższe miesięczne raty kredytu hipotecznego, które towarzyszą 15-letniej pożyczce, czy też powinieneś zdecydować się na bardziej przystępne spłaty, które są charakterystyczne dla 30-letnich pożyczek?

Jeśli masz ograniczone fundusze zaliczkowe i niższą ocenę kredytową, warto wybrać pożyczkę wspieraną przez rząd, taką jak pożyczka ubezpieczona przez Federal Housing Administration (FHA) lub Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA).

3. Jak przebiega proces wstępnej akceptacji kredytu hipotecznego?

Będziesz musiał złożyć wniosek o wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego, aby być traktowanym poważnie jako nabywca domu. Wstępne zatwierdzenie obejmuje przegląd ogólnych finansów, w tym historii kredytowej, dochodów i aktywów. Jeśli zostałeś wstępnie zatwierdzony, pożyczkodawca wyśle ​​Ci list z prezatwierdzeniem określający maksymalną kwotę pożyczki, do której się kwalifikujesz.

Zapytaj pożyczkodawcę, jak długo ich listy przed zatwierdzeniem są ważne. Jeśli nie znajdziesz domu w wyznaczonym terminie, będziesz musiał ponownie wystąpić o wstępne zatwierdzenie po wygaśnięciu listu, co obejmuje kolejne twarde zapytanie dotyczące raportów kredytowych oraz przegląd wyciągów bankowych, odcinków wypłat i dokumentów podatkowych.

4. Czy mogę przesłać Państwu moje dokumenty drogą elektroniczną?

Kolejne ważne pytanie, które należy zadać pożyczkodawcy: Czy Twoja firma ma platformę internetową do obsługi w pełni cyfrowego wniosku o kredyt hipoteczny? Jeśli odpowiedzą twierdząco, możesz przesłać swoje aktywa i dokumenty dochodów drogą elektroniczną, zamiast wysyłać je faksem, pocztą lub skanować. Posiadanie tej funkcji może przyspieszyć proces kredytowania.

Jeśli wolisz osobiście, sprawdź dokładnie, czy Twój pożyczkodawca ma pobliski oddział, w którym pracują z Tobą specjaliści ds. Pożyczek.

5. Jaka jest moja minimalna wymagana zaliczka?

Powszechnie cytowaną zasadą jest wpłacenie 20% zaliczki przy zakupie domu, ale nie jest to możliwe dla wielu kupujących dom. W rzeczywistości, według ostatnich danych National Association of Realtors (NAR), średnia zaliczka wśród wszystkich kredytobiorców hipotecznych wynosi 12%. NAR ustalił, że kupujący po raz pierwszy obniżają cenę jeszcze mniej – tylko średnio o zaledwie 6%.

Niektóre programy hipoteczne nie wymagają obniżenia kwoty pieniędzy, w tym pożyczki USDA i kredyty hipoteczne zabezpieczone przez Departament Spraw Weteranów Stanów Zjednoczonych (VA) dla kwalifikujących się pożyczkobiorców wojskowych. Inne, takie jak Fannie Mae HomeReady i Freddie Mac Home Możliwe pożyczki, pozwalają na spłatę zaliczki w wysokości zaledwie 3%. Dodatkowo możesz kwalifikować się do pożyczki FHA z 3,5% zaliczką i oceną kredytową 580.

6. Jaka jest twoja opłata początkowa?

Pożyczenie pieniędzy kosztuje, a musisz wiedzieć, ile pożyczkodawca pobiera, aby zapewnić Ci kredyt hipoteczny. Zapytaj o oczekiwaną opłatę za rozpoczęcie przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny, która obejmuje opłaty za przetwarzanie, gwarantowanie i finansowanie kredytu, zgodnie z Consumer Financial Protection Bureau (CFPB).

Możesz potwierdzić swoją szacowaną opłatę za rozpoczęcie, sprawdzając stronę 2 szacunkowej kwoty kredytu, którą otrzymasz w ciągu trzech dni roboczych od złożenia wniosku o kredyt hipoteczny.

7. Czy kwalifikuję się do pomocy w przedpłacie?

Jednym z najważniejszych pytań, jakie należy zadać urzędnikowi ds. Pożyczek, jest to, czy istnieją programy pomocy w przedpłacie (DPA), do których możesz się kwalifikować. Jest to szczególnie ważne, jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy w znalezieniu gotówki na pokrycie kosztów zamknięcia lub zaliczki.

Programy DPA często przybierają formę dotacji lub pożyczek i zawierają postanowienia, które należy spełnić, aby otrzymać pomoc. Jeśli Twój pożyczkodawca nie oferuje tego rodzaju pomocy, skontaktuj się z lokalną agencją finansowania nieruchomości.

8. Jakie są wszystkie koszty, które muszę zapłacić, aby uzyskać kredyt hipoteczny?

Koszty zamknięcia kredytu hipotecznego wahają się od 2% do 6% kwoty kredytu i są naliczane razem z zaliczką. Koszty zamknięcia obejmują wszystkie opłaty, które zapłacisz – z których większość pochodzi z usług stron trzecich – za zakup domu.

Przejrzyj szacunkową kwotę pożyczki, aby uzyskać listę oczekiwanych kosztów zamknięcia i w razie potrzeby zgłoś pytania i wątpliwości. Negocjuj w celu obniżenia lub usunięcia niektórych opłat, takich jak:

  • Opłata za zgłoszenie
  • Opłata początkowa
  • Opłata za kontrolę szkodników
  • Opłata za ankietę
  • Usługi ubezpieczenia tytułu

9. Jakie jest moje szacowane oprocentowanie kredytu hipotecznego?

Twoja ocena kredytowa, wskaźnik zadłużenia do dochodu (DTI), kwota zaliczki i kilka innych czynników pomagają określić oprocentowanie kredytu hipotecznego. Posiadanie wyższej oceny kredytowej i większej kwoty zaliczki może działać na Twoją korzyść, a zbyt wysoki wskaźnik DTI sprawia, że ​​jesteś bardziej ryzykowny i może Cię kosztować, ponieważ pożyczkodawca może naliczyć wyższą stawkę.

Rozejrzyj się z wieloma pożyczkodawcami, aby znaleźć najlepszą stopę procentową kredytu hipotecznego, aby potencjalnie zaoszczędzić tysiące w całym okresie pożyczki. Nigdy nie zadowalaj się pierwszą kwotą oprocentowania kredytu hipotecznego.

10. Czy naliczane są punkty za podany oprocentowanie kredytu hipotecznego?

Kiedy pożyczkodawca podaje Ci stawkę kredytu hipotecznego, zapytaj, czy cena obejmuje punkty kredytu hipotecznego. Nazywane również punktami rabatowymi, są to opłaty z góry, które możesz zapłacić, aby uzyskać niższą stawkę. Jeden punkt to 1% kwoty Twojej pożyczki. Na przykład, jeśli zaciągasz kredyt hipoteczny w wysokości 250 000 USD, jeden punkt kosztowałby 2500 USD, aby wykupić oprocentowanie.

Każdy kupiony punkt może obniżyć kurs nawet o 0,25%. Możesz również sprawdzić stronę 2 oszacowania kredytu, aby sprawdzić, czy za punkty uwzględniono koszt.

11. Kiedy mogę zablokować oprocentowanie i jaka jest opłata?

Oprocentowanie kredytów hipotecznych zmienia się każdego dnia. W zależności od tego, jak radzi sobie gospodarka, możesz chcieć uzyskać stabilny kurs, który nie zmieni się dramatycznie, zanim dotrzesz do stołu zamykającego. Blokada spłaty kredytu hipotecznego zabezpiecza stawkę przez określony czas, zwykle od 30 do 60 dni. Dopóki zamkniesz konto w tym czasie, a Twoja sytuacja finansowa pozostanie taka sama, Twoja stopa procentowa nie powinna ulec zmianie.

Niektórzy pożyczkodawcy nie pobierają opłat za blokady kursów. Jednak przedłużenie go może wiązać się z kosztami, jeśli blokada wygaśnie przed zamknięciem.

12. Czy obsłużysz moją pożyczkę po zamknięciu?

Ostatnie na naszej liście pytań, które należy zadać pożyczkodawcy hipotecznemu: Czy Twoja pożyczka zostanie sprzedana po zamknięciu? Jeśli tak, możesz współpracować z zupełnie nową firmą przy dokonywaniu spłat kredytu hipotecznego i rozwiązywaniu problemów z obsługą klienta.

Nie możesz kontrolować, kto obsługuje twoją pożyczkę. W końcu Twój pożyczkodawca ma prawo przenieść obsługę pożyczki do innej firmy. Ale jeśli ważne jest, abyś utrzymywał relacje z tą samą firmą po zamknięciu, znajdź pożyczkodawcę, który obsługuje pożyczki w domu.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na LendingTree.com i był dystrybuowany przez MediaFeed.org.

Galeria: Nowi nabywcy domu: unikaj tych 11 typowych błędów (Mediafeed)

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy