5 REIT-ów do kupowania na sprzedaż już teraz

Category: Nawet Jeśli
17 lutego 2021

Pochodzą one z obszarów wzrostu sektora nieruchomości, a nie z opóźnionych segmentów, takich jak hotele i handel detaliczny

Na pierwszy rzut oka fundusze inwestycyjne (REIT) i szeroko pojęty sektor nieruchomości w tym roku marnieją. Indeks MSCI US Investable Market Real Estate 25/50 jest niższy o prawie 12% od początku roku, ale dobrą wiadomością dla inwestorów jest to, że nadal istnieje wiele potencjalnie opłacalnych REIT-ów do kupienia.

Najpierw przyjrzyjmy się pobieżnej części tezy dotyczącej sektora nieruchomości w 2020 roku. Historycznie REIT radzi sobie dobrze, gdy stopy procentowe są niskie, co z pewnością ma miejsce w tym roku. Ta klasa aktywów jest powszechnie uważana za wysokodochodową – indeks MSCI US Investable Market Real Estate 25/50 wynosi 3,92%. Stąd jest to odwrotna korelacja ze stopami.

Jednak nowa pandemia koronawirusa sprawia, że ​​rok 2020 nie jest typowy. Grono REIT-ów, w tym właściciele centrów handlowych i inni właściciele sklepów detalicznych, jest karanych za zamykanie sklepów detalicznych.

Hotelowe REIT-y są najeżone brakiem podróży. Właściciele mieszkań mogą odczuwać znaczny ból, jeśli ściąganie czynszu nie ulegnie poprawie i gwałtownie wzrosną eksmisje. Dodając do tych złowieszczych trendów, praca z motywu domowego może być głównym, długotrwałym problemem dla biurowych REIT-ów.

Nic z tego nie jest dobrą wiadomością. Te scenariusze podkreślają, dlaczego inwestorzy muszą być wybredni, jeśli chodzi o wycenę REIT-ów do kupna.

Oto kilka pomysłów do rozważenia.

 • Właściwości VICI (NYSE: VICI )
 • Prologis (NYSE: PLD ) Equinix (NASDAQ: EQIX ) Właściwości wzrostu MGM (NYSE: MGP ) CyrusOne (NASDAQ: STOŻEK )Właściwości VICI (VICI)Łatwo założyć, że właścicielem Caesars Palace przy Las Vegas Strip jestCaesars Entertainment(NASDAQ: CZR ). W rzeczywistości faktycznym właścicielem jest Vici Properties, gamingowy REIT, który powstał kilka lat temu, gdy stary Caesars był w stanie bankructwa.

  W rzeczywistości umowa, która stworzyła nowego Cezara, jest dobrodziejstwem dla tej firmy z branży nieruchomości, co czyni ją jednym z REIT-ów do kupienia. Vici nabyła już kilka nieruchomości od starychEldorado Resortsw ramach starań tej firmy o zebranie gotówki, aby doprowadzić transakcję Caesars do mety. REIT jest również logicznym nabywcą jednego, może dwóch aktywów Las Vegas, które nowy Caesars mógłby sprzedać w ciągu najbliższych 12 do 18 miesięcy.

  Wszystko to brzmi dobrze i tak jest, ale to nie koniec sprawy byka Vici. REIT ma kilka innych zalet.

  Po pierwsze, chociaż Caesars jest jej głównym klientem, Vici ma jedną z najbardziej zróżnicowanych baz najemców wśród gier REIT. Po drugie, niewielki procent jej przychodów z wynajmu pochodzi z wciąż kruchego rynku Las Vegas. Po trzecie, podwyżka dywidendy we wrześniu jest uzasadnioną możliwością. Ostatecznie, 17 sierpnia akcje zamknęły się w okolicach 23 USD, ale przynajmniej jeden analityk widzi tutaj nazwę za 30 USD.

  Prologis (PLD)Prologis jest jednym z REIT-ów, które warto kupić, co w istocie wskazuje na problem z funduszami indeksów nieruchomości starej straży: produkty te są zbyt zróżnicowane dla ich własnego dobra. Jasne, te fundusze mają pewną ekspozycję na przemysłowe REIT-y – jeden z zdrowszych zakątków sektora nieruchomości – ale tę ekspozycję można wykorzystać poprzez alokacje na detaliczne REIT-y.

  Oznacza to, że przemysłowe REIT-y, takie jak Prologis, czerpią korzyści z ciągłego przechodzenia na handel elektroniczny, podczas gdy tradycyjne REIT-y detaliczne słabną na tym tle. Ten trend jest trwały i nawet jeśli Covid-19 zostanie pokonany, handel internetowy będzie nadal się rozwijał.

  Mówiąc najprościej Amazon (NASDAQ: AMZN ) i im podobni potrzebują dużo nieruchomości ze względu na logistykę swojej działalności. Dla tych, którzy nie mogą uzyskać dostępu do ceny Amazon na północ od 3000 USD, Prologis jest bardziej przystępnym sposobem udziału w boomie handlu detalicznego online. Dodatkowo oferuje stopę dywidendy na poziomie 2,26%, co w dzisiejszych czasach na dobre lub na złe jest przyzwoite.

  Equinix (EQIX)Mówiąc o drogich papierach wartościowych, jest Equinix, który 17 sierpnia zamknął się kwotą około 772 USD. Equinix to technologia REIT, która podobnie jak przemysłowe REIT-y często jest przyćmiona w szerszych benchmarkach dotyczących nieruchomości. Szkoda, bo akcje EQIX wzrosły o 41% w ciągu ostatniego roku.

  Z technicznego punktu widzenia Equinix to centrum danych REIT. To stawia go w epicentrum niektórych mega trendów, takich jak rosnące zapotrzebowanie na usługi w chmurze i cyberbezpieczeństwo. Nikogo nie trzeba przekonywać, że centra danych są wiarygodnymi katalizatorami wzrostu kapitału. Nvidia (NASDAQ: NVDA ) jest najlepszym przykładem nazwy, która udowadnia to samo, ale operatorzy centrów danych zazwyczaj nie są właścicielami. Ta odpowiedzialność spada na osoby takie jak Equinix.

  REIT czerpie również korzyści z „nowej normalności dzięki takim tematom, jak zwiększona liczba gier i praca w domu.

  W drugim kwartale „Equinix dostrzegł siłę w branżach klientów, gdy przedsiębiorstwa dostosowują się do pracowników pracujących z domu (w tym do wideokonferencji), sieci dostosowują się do wynikającego z tego wzrostu ruchu, a firmy medialne zaspokajają zapotrzebowanie na więcej gier i wideo online, według Morningstar.

  Właściwości wzrostu MGM (MGP)Podobnie jak wspomniana Vici, MGM Growth Properties jest gamingowym REIT-em, ale te firmy nie mają ze sobą wiele wspólnego. W przypadku MGP istnieje podwójne ryzyko. Duża ekspozycja w Las Vegas i zależność od jednego najemcy: MGM Resorts International (NYSE: MGM ).

  Ożywienie w Las Vegas jest nadal płynne i prawdopodobnie za rok lub dwa osiągnie poziom sprzed pandemii. Na szczęście dla inwestorów MGP, MGM jest jedną z najbardziej stabilnych finansowo firm zajmujących się grami. W trakcie zamykania branży kasyn i łagodnego procesu ponownego otwierania, MGP pobierało 100% czynszu od MGM.

  MGP daje 6,84%, co jest wysokie, ale firma ma zasoby, aby utrzymać i zwiększyć tę wypłatę, co robi się regularnie w ciągu ostatnich kilku lat. Dodatkowo MGM zmniejsza swój udział w REIT, co oznacza swego rodzaju skup akcji na rzecz MGP przy jednoczesnym zwiększaniu niezależności REIT-u.

  CyrusOne (STOŻEK)Ostatnim na tej liście REIT-ów do kupienia jest CyrusOne. Z kapitalizacją rynkową wynoszącą nieco poniżej 10 miliardów dolarów CyrusOne jest wersją Equinix o średniej kapitalizacji. Firma ma 50 centrów danych i 1000 klientów, w tym 200 firm z listy Fortune 1000, z których jedną jest Nvidia. W epicentrum sztucznej inteligencji (AI) i nieruchomości w centrach danych CyrusOne korzysta z wielu takich samych wiatrów, jak jego większy rywal Equinix.

  „Spodziewamy się, że (CyrusOne) będzie nadal czerpać korzyści ze wzrostu ruchu danych spowodowanego wybuchem Covid-19 i oczekujemy, że popyt ze strony klientów hiperskali pozostanie podwyższony – powiedział analityk CFRA Research Keith Snyder.

  To, czy ostatecznie stanie się tak duży jak Equinix, dopiero się okaże, ale CyrusOne chce skalować i planuje odpowiednie wydatki, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na centra danych. Utrzymując wytyczne dotyczące przychodów i funduszy z operacji (FFO) na 2020 r., CyrusOne podniósł swoje prognozy dotyczące wydatków do 850 mln USD do 950 mln USD z 750 mln USD do 850 mln USD. To oznaka dużego popytu i pewnego siebie zespołu zarządzającego.

  Akcje CONE wynoszą około 84 USD, ale biorąc pod uwagę powagę scenariusza popytu w centrach danych, nazwa łatwo oferuje średnioterminowy dwucyfrowy potencjał zwrotu.

  Todd Shriber jest współtwórcą InvestorPlace od 2014 roku. W chwili pisania tego tekstu nie zajmował stanowiska w żadnej z wyżej wymienionych sekurytyzacji .

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy