6 błędów kupujących po raz pierwszy w domu, których należy unikać

Category: Domu Możesz
17 lutego 2021

Kupno domu to jedna z największych decyzji finansowych, jakie podejmiesz w swoim życiu – a jednym z największych źródeł stresu dla wielu kupujących po raz pierwszy jest proces finansowania. O ile nie wykonałeś wielu badań, uzyskanie kredytu hipotecznego może być zagmatwane, a nawet nieco przytłaczające. Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz mieć płynniejsze i mniej stresujące doświadczenie, unikając tych typowych błędów:

1. Brak zrozumienia pełnego kosztu posiadania domu

Jako kupujący dom po raz pierwszy prawdopodobnie jesteś przyzwyczajony do miesięcznych kosztów wynajmu, które zwykle obejmują czynsz, niektóre media oraz rachunki za internet i kablówkę. Jako właściciel domu będziesz odpowiedzialny za dodatkowe miesięczne koszty, które mógł pokryć właściciel. Obejmuje to rachunki za wodę, ścieki i śmieci, miesięczne HOA (jeśli kupujesz mieszkanie) i koszty pielęgnacji trawnika. Będziesz także odpowiedzialny za opłacanie podatków od nieruchomości i ubezpieczenia domu. I nie zapomnij o kosztach utrzymania. Zaleca się odkładanie 1–3 procent ceny zakupu domu rocznie na naprawy i konserwację.

2. Zakładając, że nie kwalifikujesz się

Wielu najemców uważa, że ​​nie stać ich na zakup domu, ponieważ nie zaoszczędzili wystarczająco dużo, aby zapłacić 20% zaliczki. Ale możesz być zaskoczony, widząc, jaki rodzaj domu możesz potencjalnie kupić na podstawie kwoty, jaką wydajesz miesięcznie na czynsz. Spróbuj podłączyć kilka liczb do kalkulatora przystępności, aby uzyskać lepszy obraz tego, czego potrzebujesz – i ile masz. Możesz też porozmawiać z pożyczkodawcą i dowiedzieć się, do czego możesz się kwalifikować.

Chociaż idealne jest 20 procent, niekoniecznie potrzebujesz tak dużej zaliczki na zakup domu. Istnieją programy pożyczkowe, które są przeznaczone dla nabywców domu po raz pierwszy, takie jak pożyczka FHA, która pozwala na wpłatę zaledwie 3,5% zaliczki. Nawet niektóre konwencjonalne pożyczki pozwalają na spłatę zaliczki nawet do 3 procent. A niektóre pożyczki, takie jak pożyczki VA dla weteranów i wojska lub pożyczki USDA dla kupujących na obszarach wiejskich, w ogóle nie wymagają zaliczki.

3. Wstępna kwalifikacja w ostatniej chwili

Wielu kupujących po raz pierwszy czeka, aż znajdą dom, który chcą kupić, zanim zwrócą się do pożyczkodawcy, ale wczesne uzyskanie wstępnej kwalifikacji ma wiele zalet. Wstępna kwalifikacja pomoże Ci robić zakupy w Twoim przedziale cenowym, działać szybko, gdy znajdziesz dom, na który chcesz złożyć ofertę, oraz wyłapać – i skorygować – wszelkie błędy w raporcie kredytowym, zanim spowodują problem z Twoją pożyczką. Może to pomóc zaoszczędzić tysiące na dłuższą metę, ponieważ błąd w raporcie kredytowym może skutkować niższą oceną kredytową, prowadząc do wyższej stopy procentowej.

4. Rozmowa tylko z jednym pożyczkodawcą

Wielu kupujących w domu korzysta z pożyczkodawcy, który został polecony przez przyjaciela, członka rodziny lub agenta nieruchomości i nie zawracają sobie głowy zakupami. Ale to nie gwarantuje, że uzyskasz najlepszą stopę procentową, ani nawet znajdziesz pożyczkodawcę, który ma doświadczenie w udzielaniu pożyczek na Twoją konkretną sytuację. CFPB zaleca rozmowę z co najmniej trzema pożyczkodawcami, aby uzyskać najlepszą pożyczkę.

Chociaż nie jest to wymagane, większość kupujących w domu otrzymuje pożyczkę za pośrednictwem pożyczkodawcy, który ich wstępnie zatwierdził. Dlatego dobrze jest przeprowadzić badania u pożyczkodawców wcześnie, na etapie przed zatwierdzeniem.

Jeśli chcesz porównać stawki i programy, Zillow ma dwa narzędzia, które mogą w tym pomóc. Możesz skontaktować się z lokalnym pożyczkodawcą, który ma doświadczenie w udzielaniu pożyczek w Twojej sytuacji, lub możesz uzyskać bezpłatne, anonimowe wyceny kredytów hipotecznych od setek uczestniczących pożyczkodawców.

5. Wydanie całego budżetu

Kiedy pożyczkodawca dostarcza list o wstępnej akceptacji lub wstępnej kwalifikacji, zazwyczaj zawiera on maksymalną kwotę, jaką ci pożyczy. Ale to, że pożyczkodawca pozwoli ci pożyczyć określoną kwotę, nie oznacza, że ​​powinieneś ją wydać.

Istnieją zasady, których pożyczkodawcy przestrzegają, aby określić, co możesz pożyczyć, na przykład zasada 28/36, która mówi, że właściciel domu powinien wydawać nie więcej niż 28 procent swoich miesięcznych dochodów brutto na wydatki mieszkaniowe i nie więcej niż 36 procent na całkowite zadłużenie. . Ale zakup domu wiąże się również ze znacznymi kosztami początkowymi, takimi jak zaliczka i koszty zamknięcia, więc po zamknięciu nowego domu będziesz chciał upewnić się, że masz oszczędności na wypadek nagłych wypadków i inne nieoczekiwane wydatki.

6. Brak badań nad programami pomocy w postaci zaliczek

Oszczędzanie na zaliczkę jest często wymieniane jako największa przeszkoda w posiadaniu domu dla kupujących po raz pierwszy. Ale czy wiesz, że w USA są tysiące programów pomocy zaliczkowej?

Programy te zazwyczaj oferują „miękkie drugie lub trzecie kredyty hipoteczne lub dotacje, które pozwalają na zerowe oprocentowanie i odroczone płatności. Zapytaj swojego agenta nieruchomości lub pożyczkodawcę, czy w Twojej okolicy są programy, do których możesz się kwalifikować. Możesz również wyszukiwać programy pomocy w zakresie zaliczek na stronach takich jak Centrum zasobów dotyczących zaliczek.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy