9 Ulgi podatkowe i odliczenia dla właścicieli domów

Category: Jeśli Nie Masz
17 lutego 2021

Spis treści

Co to jest odliczenie od podatku dla właścicieli domów?

Każdy nowy właściciel domu lub kupujący chce wiedzieć o odliczeniach podatkowych, o które może się ubiegać. Czy wiesz, że Twój dom oferuje szereg ulg podatkowych?

To jest przewodnik, który musisz przeczytać, ponieważ nowa ustawa o cięciach podatkowych i pracy (TCJA) zmieniła niektóre ulgi podatkowe, które masz jako nowy nabywca domu lub długoletni właściciel domu.

1. Odsetki od kredytu hipotecznego

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że w pewnych granicach można odliczyć odsetki od kredytu hipotecznego.

Działa to tak, że jeśli kupiłeś dom przed 15 grudnia 2017 r., Masz prawo do odliczenia odsetek w wysokości do 1 miliona dolarów pożyczki, którą wykorzystałeś na zakup domu, budowę domu, remont lub zakup drugiego. Dom.

Jeśli jednak kupiłeś po tej dacie, są zmiany. Kwota, o którą możesz się ubiegać, została zmniejszona do 750 000 USD. Trwa to do 2025 roku, kiedy powróci limit 1 miliona dolarów.

Nie ma różnic między zgłoszeniem osobnym lub wspólnym. Jednak pary małżeńskie składające dokumenty osobno zobaczą ogólną kwotę zmniejszoną o połowę.

2. Odliczenie od prywatnego ubezpieczenia hipotecznego

Zwykle będziesz mieć prywatne ubezpieczenie hipoteczne (PMI), jeśli pożyczyłeś kwotę o wartości 80% lub więcej całkowitej ceny zakupu. Składki PMI, które zostały pobrane po 2006 r., Podlegały odliczeniu od podatku dla właścicieli domów, którzy wyszczególniali je przez ponad 20 lat.

Odliczenie to wygasło w 2016 r. I zostało przedłużone do 2017 r. Po 2018 r. Składki PMI nie podlegają już odliczeniu od podatku.

W przypadku przedłużenia kwota, którą możesz odliczyć, zależy od dochodu gospodarstwa domowego. Zaczyna się wycofywać po 100 000 USD. Pary małżeńskie składające wnioski osobno zobaczą, że wycofanie rozpocznie się od 50 000 USD. Po 110 000 $ nie ma odliczenia. Małżeństwa składające osobne dokumenty zostaną usunięte, jeśli zarabiają więcej niż 55 000 USD rocznie.

3. Potrącenie punktów

System punktów to opłata pobierana przez kredytodawców hipotecznych. Z kwoty kapitału pożyczki jeden punkt to 1%. Większość kredytów mieszkaniowych ma od jednego do trzech punktów, co nieuchronnie prowadzi do tysięcy dodatkowych dolarów, które trzeba gdzieś znaleźć.

Jeśli masz kredyt hipoteczny, możesz w całości odliczyć wartość punktów od podatku.

Jeśli masz refinansowany kredyt hipoteczny, możesz również odliczyć punkty. Można to jednak zrobić tylko przez cały okres spłaty pożyczki, a nie w tym samym czasie. Jeśli refinansujesz swój kredyt hipoteczny, możesz usunąć saldo ze starego kredytu i rozpocząć od nowych punktów kredytu refinansowanego.

4. Odsetki od pożyczek pod zastaw domu

Przed 2018 rokiem odsetki można było odliczyć od pożyczek pod zastaw domu do wysokości 100 000 USD. Pieniądze można wykorzystać na wszystko, co chcesz, a mimo to możesz skorzystać z odliczenia.

Na przykład właściciel domu może odliczyć odsetki od pożyczki pod zastaw domu, a następnie wykorzystać go do opłacenia studiów lub spłaty zadłużenia na karcie kredytowej.

Odliczenie to zostało zniesione od 2018 do 2025 roku.

Jednak dobrą wiadomością jest to, że odliczenie jest nadal aktywne, jeśli wykorzystasz pieniądze na zakup, budowę lub ulepszenie domu / drugiego domu.

Pożyczka ta musi być również zabezpieczona głównym lub drugorzędnym domem.

Więc teraz możesz odliczyć, jeśli chcesz dodać kolejny pokój do swojego domu lub odnowić kuchnię. Zwróć uwagę, że odliczenie to wlicza się do limitu odliczania odsetek od kredytów hipotecznych wymienionych w pierwszej części tego przewodnika.

5. Odliczenie podatku od nieruchomości

Jednym z najbardziej znaczących wprowadzeń z TCJA był roczny limit 10000 USD dotyczący tego, ile możesz odliczyć od podatku od nieruchomości, stanowego i lokalnego. Wcześniej nigdy nie było czapki. Teraz ta czapka obowiązuje od 2018 do 2025 roku.

Teraz możesz odliczyć maksymalnie 10 000 USD z podatku od nieruchomości, stanowego podatku dochodowego i stanowego / lokalnego podatku od sprzedaży. Nie ma wskaźnika inflacji, a zarówno samotni, jak i zamężni podatnicy mają ten sam limit.

Jeśli pożyczkodawca zażądał założenia jakiejś formy rachunku powierniczego lub konta zwrotnego, nie możesz odliczyć pieniędzy zatrzymanych na podatki od nieruchomości, dopóki pieniądze nie zostaną wykorzystane do ich zapłacenia. Wszelkie miejskie lub stanowe zwroty podatku od nieruchomości są odliczane od możliwej ulgi federalnej.

6. Ulgi podatkowe dla biur domowych

Możesz odliczyć część kosztów, takich jak część ubezpieczenia, wszelkie koszty naprawy i amortyzacja ogólna.

7. Koszty sprzedaży

Decydując się na sprzedaż domu, musisz wziąć pod uwagę dochody kapitałowe podlegające opodatkowaniu. Możesz jednak skorzystać z obniżenia tej kwoty podlegającej opodatkowaniu.

Istnieją wyjątki, więc możesz nie martwić się o to w ogóle, jeśli kwota jest wystarczająco niska, aby znaleźć się w tej strefie.

Przekonasz się, że ze sprzedażą domu wiąże się wiele różnych kosztów sprzedaży, takich jak opłaty za przegląd, ubezpieczenie tytułu, prowizje od nieruchomości, opłaty prawne i inne.

Każdy koszt sprzedaży można odliczyć od całkowitego zysku. Zysk to cena sprzedaży pomniejszona o koszty zamknięcia, koszty sprzedaży i tak zwaną podstawę opodatkowania.

Na marginesie, podstawa opodatkowania jest obliczana poprzez uwzględnienie pierwotnej ceny zakupu i dodanie kosztu ulepszeń kapitałowych pomniejszonego o amortyzację.

8. Co to jest wykluczenie zysków kapitałowych?

Jak wspomniano wcześniej, wyłączenie zysków kapitałowych może zmniejszyć kwotę podatku, który musisz zapłacić, sprzedając własny dom. Małżeństwa, które złożyły wniosek wspólnie, będą w stanie zatrzymać 500 000 dolarów zysku, gdy sprzedadzą swoje główne miejsce zamieszkania (jeśli mieszkały w nim przez dwa z ostatnich pięciu lat).

Osoby samotnie składające wniosek mogą zatrzymać 250 000 dolarów, z takim samym limitem jak małżeństwa, które decydują się złożyć wniosek oddzielnie.

9. Odliczenia od kredytu hipotecznego

Istnieje program o nazwie Certyfikat kredytu hipotecznego (MCC) przeznaczony dla nabywców domów o niskich dochodach, którzy dokonują zakupu po raz pierwszy. Zapewnia 20% kredytu hipotecznego z oprocentowaniem do 20% spłaty odsetek. Wysokość kredytu zależy od obszaru kraju, w którym mieszkasz.

Limit tej ulgi podatkowej wynosi 2000 USD rocznie, jeśli stopa kredytu certyfikatów przekracza 20%.

Aby ubiegać się o ten kredyt, musisz wystąpić do władz lokalnych lub stanowych o uzyskanie certyfikatu.

Kredyt ten jest dostępny w każdym roku, w którym posiadasz pożyczkę oraz przez każdy rok, w którym mieszkasz w domu, który kupiłeś na podstawie zaświadczenia. Wszelkie kredyty zostaną automatycznie odjęte od należnego podatku dochodowego.

Te odliczenia stanowią ogólny przegląd tego, o co możesz się ubiegać. Istnieją bardziej złożone przepisy dotyczące tego, kiedy i o jaką kwotę możesz ubiegać się o kredyt. Aby uzyskać więcej informacji na temat kredytów, o które możesz się ubiegać, przejdź do H&R Block lub odwiedź oficjalną stronę IRS.

Zwracanie się do H&R Block o pomoc w czasie podatkowym

Gdy zwrócisz się o pomoc do H&R Block online, będzie to jak rozmowa kwalifikacyjna. Będą zadawać proste pytania podczas wypełniania odpowiednich formularzy podatkowych za kulisami.

Odpowiedzi, których udzielisz, pomogą im ubiegać się o ulgi podatkowe i odliczenia od nabywcy domu, do których się kwalifikujesz. Jeśli nie masz pewności, jak odpowiedzieć na pytanie, chętnie pomogą Ci eksperci podatkowi.

H&R Block zapewnia łatwe importowanie informacji w-2 i instrukcje krok po kroku, aby upewnić się, że otrzymasz wszystkie ulgi podatkowe i ulgi dla właścicieli domów, do których jesteś uprawniony.

H&R Block zapewnia, że ​​otrzymasz największy możliwy zwrot pieniędzy. Mają nawet darmowy kalkulator zwrotu podatku, który pozwala zorientować się, ile pieniędzy otrzymasz z powrotem.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy