As.com

17 lutego 2021
 • España
 • ChileKolumbiaMeksykUSAArgentynaPeruAmerykajęzyk angielskiعربيSprawdzanie bodźca: co to jest karta Money Network? Czy to oszustwo?Około czterech milionów Amerykanów otrzyma płatność stymulacyjną na karcie EIP, która zostanie wysłana pocztą w kopercie z napisem Money Network Cardholder Services.

  Niektórzy Amerykanie otrzymają płatności stymulacyjne na przedpłaconej karcie debetowej która zostanie im przesłana pocztą – te karty zostaną wysłane zamiast czeku papierowego. Internal Revenue Service (IRS) rozpoczął delegowania się wokół czterech milionów Economic Impact płatności (EIP) Karty w ubiegłym tygodniu, ale niektórzy ludzie zostali zaskoczeni, ponieważ nic nie przybyć w stanowisku spodziewa. Niektórzy pomylili kopertę ze spamem lub możliwym oszustwem i wyrzucili ją .

  Skąd mam wiedzieć, że moja karta EIP jest prawdziwa i nie jest fałszywa? Karta EIP przybędzie w swojej skrzynce pocztowej w kopercie i leży trochę zamieszania. Koperta zawierająca Twoją kartę EIP nie zawiera wzmianki o Departamencie Skarbu USA ani o Urzędzie Skarbowym (IRS) . Ma jednak adres zwrotny: Money Network Cardholder Services wraz z numerem skrzynki pocztowej (247022) Omaha, NE 68124-7022. Załączony list (do którego zostanie przyklejona karta EIP) ma niebiesko-żółte logo Departamentu Skarbu na dole po lewej stronie.

  Money Network Cardholder Services to legalna firma ale niestety kilka lat temu w Stanach Zjednoczonych miała miejsce słynna fala oszustw związanych z kartami kredytowymi kiedy rozmówcy twierdzili, że pochodzą z karty Visa lub Mastercard, lub podają się za „Rachel, Anne lub Tiffany, z usług posiadacza karty – po rozmowie nastąpiłaby seria pytań, w tym szczegóły kodu weryfikacyjnego karty (CVC) na odwrocie karty. Nigdy nie podawaj przez telefon żadnych danych osobowych, danych karty kredytowej, danych konta bankowego ani numeru ubezpieczenia społecznego.

  Zamiast czeków papierowych, #IRS wysyła 4 milionom ludzi płatności wpływające na gospodarkę jako bezpłatną, bezpieczną przedpłaconą kartę debetową. #COVIDreliefIRS https://t.co/uLKkNgG72e pic.twitter.com/DVe4PfqUfk

  MetaBank: bank wydający kartę EIP

  Podczas gdy karta EIP jest wydawana przez IRS , sama karta jest produkowana przez MetaBank, czyli bank wydający którego logo znajduje się na rewersie karty . Na odwrocie karty, tuż pod numerem CVC, zobaczysz również: Money Network® Ta karta jest wydawana przez MetaBank®, NA, członek FDIC, na podstawie licencji Visa USA Inc. EIPCard.com .

  Zobacz też:
  • 1200 USD, 2000 USD lub 6000 USD – ile kosztowałby drugi czek bodźca?
  • Czy Trump może zawetować HEROES Act, jeśli Senat wyrazi zgodę? Co to jest Money Network Card? Czy to oszustwo? Jak Kalifornia ponownie otwiera swoją gospodarkę Trump chce drugiej kontroli bodźcaCzy druga kontrola bodźca byłaby kartą debetową?Skradziona, zgubiona lub zgubiona karta EIP: jak uzyskać nowąJeśli przez pomyłkę wyrzuciłeś kopertę zawierającą kartę EIP zgubiłeś kartę lub została skradziona , musisz skontaktować się z automatyczną infolinią obsługi klienta (1-800-240-8100) lub online pod adresem www.eipcard.com.

   Zostaniesz obciążony kosztami nowej, zastępczej karty – opłata wynosi 7 USD za wymianę oraz dodatkowe 17 USD kosztów wysyłki i obsługi.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy