Bankowość offshore:

gdzie i jak otworzyć najlepsze zagraniczne konto bankowe dla Twoich potrzeb

17 lutego 2021

Jaka jest najważniejsza rzecz, którą musisz wiedzieć, jeśli rozważasz bankowość offshore?

Chodzi o to, żenie wszystkie zagraniczne konta bankowe są takie same

Największym błędem, jaki popełniają ludzie, jest to, że koncentrują się tylko na części„offshorei kończą z kontem bankowym, które jestjeszcze bardziej ryzykowneinawet mniej prywatneniż ich krajowe…

Dlatego w tym szczegółowym artykule dowiesz się nie tylko, gdzie i jak otworzyć zagraniczne konto bankowe w 2020 roku, ale także jak upewnić się, że jest to NAJLEPSZE konto dla Twojej OSOBISTEJ sytuacji.

A ponieważ każdy ma inną definicję tego, co jest dla niegonajlepsze, rozbijamy opcje bezpieczeństwa, łatwości otwierania, konkurencyjnych stóp procentowych i bankowości o wysokiej wartości netto.

W tym szczegółowym artykule

 • Dlaczego Bank Offshore
 • Gdzie Bank OffshoreJak otworzyć konto
 • Jak zachować zgodność z prawem i zgodność
 • WniosekDalsze zasobyChcesz zacząć od razu?

  Następnie pobierz bezpłatną wersję zapoznawczą naszego Ultimate Offshore Banking Guide & Porównanie, aby uzyskać jeszcze więcej przydatnych informacji.

  Jak otworzyćultra-bezpiecznekonto bankowe offshore Kontotransakcyjne, które jest idealne dla międzynarodowych biznesmenów i cyfrowych nomadów
  Jak określić, czy bank jest bezpiecznyczy nie (dokładny proces krok po kroku, z którego korzystają nasi analitycy)Jak Stany Zjednoczone & Europejskie systemy bankowe wporównaniu ze światem offshore. I wiele, dużo więcej w tym 123-stronicowym pliku PDFInformacje zawarte w tym raporcie bankowości zagranicznej pochodzą sprzed COVID-19.

  Zaktualizujemy przewodnik, gdy pojawią się nowe liczby.

  Dlaczego Bank Offshore?

  W tej sekcji poznasz trzy główne powody, dla których warto otworzyć zagraniczne konto bankowe… i jeden ważny powód, dla którego NIE należy.

 • Powód 1:wiele zagranicznych kont bankowych jest znacznie bezpieczniejszych
 • Powód 2:Bankowość zagraniczna zwiększa ochronę aktywówPowód 3:Offshore Bank może nawet płacić wyższe stopy procentowe niż banki amerykańskieOstrzeżenie:dlaczegoNIGDY niepowinieneś otwierać zagranicznego konta bankowego w celu uniknięcia podatków lub ukrycia pieniędzy.Powód 1: wiele międzynarodowych rachunków bankowych jest ZNACZNIE bezpieczniejszych niż te w Twoim krajuW piątek, 15 marca 2013 r., Ludzie z całego Cypru poszli spać, nie przejmując się swoim systemem bankowym.

  Następnego ranka nagle wszystkie konta bankowe w kraju zostały zamrożone. Wypłaty z bankomatów były ograniczone do zaledwie 100 euro dziennie.

  Cypryjski system bankowy był całkowicie zepsuty. Rząd ogłosił„dzień wolny od pracy, a banki pozostały zamknięte przez kilka następnych dni.

  Ostatecznie plan się zmaterializował: znaczne części depozytów powyżej 100 000 euro zostałyby skonfiskowane w zamian za udziały w bankach.

  (Wyobraź sobie – Bank of America, RBC lub Lloyds zabiera twoje pieniądze i daje ci certyfikaty giełdowe, które następnie gwałtownie spadają!)

  Dla wszystkich innych wprowadzono surowe kontrole kapitału – jedne z najgorszych od dziesięcioleci.

  Ale nie każdy był ograniczony do limitu 100 euro…

  Jeden z czytelników Sovereign Mana mieszkał w tym czasie na Cyprze.

  Był w stanie nadal wypłacać tyle, ile potrzebował ze swojego zagranicznego konta bankowego, podczas gdy wszyscy inni walczyli o opłacenie rachunków.

  Ta kobieta niestety nie była przygotowana…

  Czy uważasz, że to naciągane, że Twój bank może się zawalić? Pomyśl jeszcze raz.

  Niewiele osób zwraca uwagę na bezpieczeństwo swojego banku

  A dlaczego mieliby to robić?W końcu banki robią wszystko, co w ich mocy, aby zaszczepić przytłaczające poczucie pewności, że są solidne jak skała.

  Wydają spektakularne pieniądze na ozdobne lobby w gigantycznych budynkach z marmurowymi podłogami i kupują prawa do nazw stadionów piłkarskich.

  Niefortunna rzeczywistość jest jednak taka, że ​​wiele banków w Stanach Zjednoczonych, Europie i na całym świecie jest w niepewnym stanie.

  W 2008 roku świat na własnej skórze przekonał się, że nawet zachodnie banki nie są tak bezpieczne, jak chcą, abyśmy wierzyli.

  Nagle, NOC, upadł jeden z największych banków na świecie: Wachovia. Bracia Lehman. Washington Mutual. Dziesiątki banków zniknęły – w jednej chwili.

  Coraz więcej banków upadło. W latach 2008-2012 Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) musiała uratować 465 różnych banków w Stanach Zjednoczonych.

  Niefortunna prawda jest taka, żebanki regularnie upadają, nawet w dobrych czasach…

  Upadłości banków w Stanach Zjednoczonych od 2000 roku

  W 2019 roku cztery amerykańskie banki musiały zostać uratowane. Gospodarka zwalniała, ale nadal była znacznie silniejsza niż w 2020 r., A bezrobocie było na rekordowo niskim poziomie.

  Mimo to cztery banki zbankrutowały.

  W dobrych czasach nie jest to duży problem, ponieważ deponenci są chronieni przez Federalną Korporację Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) do 250 000 USD depozytów.

  Ale chociaż mogą tu i ówdzie ratować kilka upadających banków…

  FDIC jest beznadziejnie niedofinansowane, aby poradzić sobie z kryzysem bankowym na dużą skalę

  FDIC ma być mechanizmem ochronnym dla systemu bankowego.

  W tym celu FDIC ma pewne rezerwy – dokładnie 110 miliardów dolarów.

  Ale cały system bankowy w USA kosztuje 13 BILIONÓW dolarów.

  Te 110 miliardów dolarów pokrywa mniej niż 1% amerykańskiego systemu bankowego! W normalnych czasach (kiedy gospodarka dobrze sobie radzi, bezrobocie jest niskie i stabilne, banki nie upadają itp.), Żałośnie niedokapitalizowany kapitał FDIC jest nadal na ogół wystarczający.

  Ale, jak wiesz, są to dalekie od normalnych czasów.

  Jest niezliczona liczba bezrobotnych, miliony zamkniętych małych firm i zbankrutowane duże firmy są zbiorowo winne bankom biliony dolarów.

  Prawdopodobnie znasz to stare powiedzenie – jeśli jesteś winien bankowi milion dolarów i nie możesz zapłacić, masz problem. Jeśli jesteś winien bankowi miliard dolarów i nie możesz zapłacić, bank ma problem.

  To właśnie teraz widzimy.

  Firmy i osoby fizyczne nie mogą spłacać swoich wierzycieli… co oznacza, że ​​cały system bankowy ma problem.

  A problem może się znacznie pogorszyć… A jeśli nie będzie ożywienia gospodarczego? A co, jeśli dwucyfrowa stopa bezrobocia jest nową normą? Całkowite straty kredytowe mogą z łatwością sięgać bilionów dolarów.

  W większości zachodniego świata warunki są mniej więcej takie same.

  Na przykład w Kanadzie Kanadyjska Korporacja Ubezpieczeń Depozytów ubezpieczała depozyty w wysokości 807 miliardów dolarów kanadyjskich w 2019 roku. Jednak ich rezerwa wynosi tylko 5,0 miliardów dolarów kanadyjskich, czyli sześć dziesiątych jednego procenta. Stopa bezrobocia w Kanadzie w maju 2020 r. Wyniosła 13,7% i podobnie jak w USA cierpią osoby fizyczne i przedsiębiorstwa.

  A ekonomiczne konsekwencje COVID-19 sprawiają, że jeszcze ważniejsze jest rozważenie bezpieczeństwa swojego banku

  Teraz bardziej niż kiedykolwiek jest czas, aby martwić się o swoje oszczędności w bankach.

  Kiedy COVID-19 po raz pierwszy wybuchł w Stanach Zjednoczonych, FDIC poczuł potrzebę opublikowania dziwacznego filmu wideo…

  Twoje pieniądze są bezpieczne w bankach. Ostatnią rzeczą, którą powinieneś robić, jest wyciąganie pieniędzy z banków, myśląc, że gdzie indziej będzie bezpieczniej.

  – Jelena McWilliams przewodnicząca FDIC

  Dla zaciekawionego obserwatora nasuwa to interesujący punkt:dlaczego FDIC prosi nas, abyśmy NIE wycofywali naszych oszczędności?

  Jeśli system finansowy jest tak bezpieczny, nie powinno mieć dla nich znaczenia, czy ludzie trzymają swoje pieniądze w bankach.

  Mimo to nadal odczuwali potrzebę poproszenia ludzi, aby NIE wypłacali swoich pieniędzy… i powiedzieli nam, że nie powinniśmy trzymać gotówki w domu.

  FDIC podkreśla również, że zawsze byli w stanie zapobiec utracie pieniędzy przez deponentów. „Ani jeden deponent nie stracił pieniędzy od 1933 roku. I to prawda.

  Ale nigdy wcześniej nie mieli z tym do czynienia. Ani FDIC, ani żaden bank nigdy nie miał do czynienia z całkowitym zamknięciem gospodarki… ani z potencjalnymi stratami tej wielkości.

  Wpływ Covid-19 na system bankowy może być 10 razy większy niż krach na rynku mieszkaniowym w 2008 r., A teraz jest po prostu za wcześnie, aby powiedzieć, jaki będzie ostateczny wpływ.

  Globalny dług sięga oszałamiającej wartości 250 BILIONÓW dolarów, a banki ostatecznie są na haku

  250 BILIONÓW dolarów długu globalnego…

  To ponad 176% globalnego produktu krajowego brutto (PKB), czyli całej produkcji gospodarczej każdego kraju na świecie.

  A dług z pewnością będzie większym problemem dla banków…

  Na początku tego roku bezrobocie w USA wzrosło do 14,7% – najgorszego od czasu Wielkiego Kryzysu. Tysiące firm upada. Płatności za ponad 7% aktywnych kredytów hipotecznych w USA są opóźnione.

  To podobna historia na całym świecie.

  Firmy nie są w stanie spłacać pożyczek. Osoby fizyczne nie mogą spłacać kredytów hipotecznych, kart kredytowych i innych długów.

  Ostatecznie banki są na to wszystko narażone.

  Znowu mamy teraz 250 bilionów dolarów globalnego długu.

  Ale całkowity kapitał banków na całym świecie to mniej niż 10 bilionów dolarów. Jeśli więc osoby fizyczne i firmy, które zostały dotknięte COVID-19, nie spłacą zaledwie 4% całkowitego zadłużenia, zlikwiduje to CAŁY światowy kapitał bankowy.

  Oznacza to, że w czasie kryzysu TWOJE pieniądze zdeponowane w bankach mogą zostać zagrożone.

  A co najgorsze… przejrzystość ZERO jest ZERO i nie poznamy głębi kryzysu bankowego, dopóki nie będzie za późno.

  Jedną z najważniejszych rzeczy, które musisz zrozumieć, jest to, żew momencie, w którym zdeponujesz swoje oszczędności w banku, nie są to jużTwojepieniądze.

  Z prawnego punktu widzenia Twoje oszczędności stają się pieniędzmi banku; jako deponent masz tylko niezabezpieczone roszczenie wobec banku.

  A większość banków zachodniego świata nie jest już konserwatywnymi, odpowiedzialnymi zarządcami finansowymi.

  Zamiast tego postrzegają swoich klientów jako krowy gotówkowe, których pieniądze mogą wykorzystać, aby postawić na najnowszą modę inwestycyjną, bez względu na to, jak głupie i destrukcyjne może to być.

  Udzielają pożyczek bezdomnych bez historii zatrudnienia i ryzykują oszczędności deponentów na niszczycielskich i skomplikowanych instrumentach finansowych, takich jak instrumenty pochodne.

  Właśnie to prawie doprowadziło do upadku całego systemu finansowego w 2008 roku.

  Po krótkim okresie zmniejszania zadłużenia amerykańskie banki zachowywały się tak, jakby nic się nie stało. Zrobili to dokładnie w miejscu, w którym zakończyli, i obecnie posiadają rekordową liczbę instrumentów pochodnych

  Zarówno w Europie, jak iw USA przejrzystość systemu bankowego jest bliska zeru. Nikt nie wie, co tak naprawdę dzieje się za kulisami. Bilans banku nie może ujawnić, które kredyty są stabilne, a które wkrótce staną się niespłacalne.

  Na szczęście na całym świecie wciąż istnieją banki, które są odpowiedzialnymi, konserwatywnymi zarządcami finansów swoich klientów.

  Niektóre systemy bankowe mają znacznie ostrzejsze i bezpieczniejsze kryteria niż banki na zachodzie.

  Jednak słowo ostrzeżenia z góry: te liczby pochodzą sprzed COVID-19. Nadal czekamy, aby zobaczyć pełne skutki pandemii i odpowiedzi rządu.

  Pierwszy to Singapur.

  Władze Monetarne Singapuru (MAS) są wypłacalne iw ciągu ostatnich kilku dekad okazały się mądrym organem nadzoru finansowego.

  W przeciwieństwie do niewypłacalnych zachodnich rządów, sytuacja finansowa Singapuru jest solidna.

  Uwzględniając rezerwy walutowe Singapuru i suwerenny fundusz majątkowy Singapuru, jego aktywa netto znacznie przekraczają 100% PKB.

  (Dla porównania, przyjrzyjmy się liczbom w Ameryce: PKB w 2019 r. Wyniósł 21 bilionów dolarów. Jednak niedobór zabezpieczenia społecznego plus wartość netto rządu Stanów Zjednoczonych to NEGATYWNE 82,1 biliona dolarów).

  Co ważne, banki singapurskie są wypłacalne i znacznie bardziej płynne niż większość banków zachodnich. Zamiast angażować się w ryzykowny obrót instrumentami pochodnymi za pomocą depozytów klientów, przechowują wystarczającą ilość gotówki w kasie, co minimalizuje ryzyko deponentów.

  Inne kraje, które możesz potencjalnie wybrać jako dobrze skapitalizowane, bezpieczne bankiprywatnetoLiechtenstein i Luksemburg.

  Żaden bank w Liechtensteinie nie potrzebował ŻADNEJ pomocy państwa podczas światowego kryzysu finansowego w 2008 roku. Banki w tym kraju są konserwatywne i dobrze zarządzane. Rząd ma zerowy dług netto.

  Banki luksemburskie są wspierane przez zdrowy finansowo rząd, z długiem publicznym w 2019 r. Na poziomie zaledwie 22%. (Dla porównania, stosunek długu do PKB w USA wynosi 122%, aw 2019 roku w Japonii 238%).

  (Możesz przeczytać więcej o tych jurysdykcjach w naszej sekcji „najbezpieczniejszy bank. ALE… pamiętaj, że od połowy 2020 r. Trudno jest zrozumieć dokładny stan większości systemów bankowych na całym świecie).

  Na szczęście, jeśli mieszkasz w zachodnim kraju z kiepskim systemem bankowym, nie wszystkie Twoje oszczędności również muszą tam znajdować się.

  To XXI wiek. Nie musisz już wybierać banku, ponieważ w pobliżu szkoły karate Twojego dziecka znajduje się oddział. Albo dlatego, że osobiście znasz menedżera banku.

  Zamiast tego cały ŚWIAT powinien być otwarty dla twoich depozytów, zwłaszcza w dzisiejszej chaotycznej gospodarce. Nie znamy pełnego zakresu ekonomicznych skutków COVID-19.

  Wiemy jednak, że ostatecznie banki będą narażone na niepowodzenia kredytowe. Ale ponieważ banki są nieprzejrzyste, prawdopodobnie będziemy w ciemności… aż zaczną się bankructwa.

  Wciąż istnieją banki na całym świecie, dla których bezpieczeństwo jest priorytetem. A jeśli chcesz przechowywać część swoich oszczędności POZA tradycyjnym systemem bankowym, również masz tam opcje. (Zobacz poniżej, aby uzyskać więcej informacji na temat tych opcji).

  Tak czy inaczej, będziesz mieć kontrolę nad swoimi pieniędzmi. Będziesz bezpieczny. Będziesz chroniony.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy