Beyoncé i Jay-Z kupili dom za 88 milionów dolarów – oto dlaczego ich hipoteka w wysokości 52 milionów dolarów może być mądrą decyzją biznesową

Category: Miesięczna Rata
17 lutego 2021

Beyoncé i Jay-Z, para władzy wartej miliardy dolarów, w końcu zapuszczają korzenie w Los Angeles.

Potentaci rozrywkowi kupili na początku tego roku posiadłość o powierzchni 2 akrów w Bel Air za 88 milionów dolarów, co czyni ją szóstym pod względem ceny zakupem domu w historii Los Angeles.

Oprócz 30000 stóp kwadratowych powierzchni mieszkalnej mieszczącej się w sześciu szklanych budynkach, ultranowoczesny obiekt ma cztery odkryte baseny, centrum spa i odnowy biologicznej, pełnowymiarowe boisko do koszykówki i garaż na 15 samochodów.

Pomimo posiadania tytułu Forbesa najlepiej opłacanej pary celebrytów na świecie, z łączną fortuną w wysokości 1,16 miliarda dolarów, Beyoncé i Jay-Z zaciągnęli niesamowity kredyt hipoteczny na 52,8 miliona dolarów od Goldman Sachs na zakup, The Los Angeles Times jako pierwszy zgłoszone.

Zgodnie z dokumentem pożyczki, który jest publicznie dostępny, para otrzymuje miesięczną opłatę w wysokości 149.600 dolarów. Dla porównania, średnia krajowa wartość domu wynosi 200 700 USD.

Utrzymanie stosów płynnej gotówki może być mądrą decyzją biznesową. Na początek pomaga utrzymać wystawny styl życia. Ale może również pozwolić im na dalsze intensywne inwestowanie w firmy technologiczne, przypuszczalnie przynosić zyski większe niż kwota odsetek, które zapłacą, biorąc pod uwagę, że oprocentowanie kredytów hipotecznych w USA jest nadal historycznie niskie.

„W zależności od tego, jak wygląda ich portfel – w co zainwestowali – myślę, że może przynieść ogromne korzyści [Beyoncé i Jay-Z]. Daje im to elastyczność i mogą spłacić kredyt hipoteczny w dowolnym momencie, Robert Cohan, dyrektor zarządzający Carlyle Financial w Los Angeles, powiedział Business Insider.

W oparciu o wnioski o kredyt hipoteczny na zakup nowych domów w lipcu złożone przez Mortgage Bankers Association, przeciętny Amerykanin wystąpił o pożyczkę w wysokości 329 483 dolarów. Przy oprocentowaniu 4% przez 30 lat miesięczna rata wynosi 1573 USD. Beyoncé i Jay-Z zapłacą około 95 razy więcej za swoje nowe mieszkanie.

Cohan powiedział, że najprawdopodobniej mieli wcześniejszy związek z Goldman Sachs, co ułatwiło zabezpieczenie ogromnej pożyczki przy niskim oprocentowaniu.

Post udostępniony przez Corey Weiss (@coreysweiss) 24 kwietnia 2017 o 20:19 PDT 24 kwietnia 2017 o 20:19 PDT

„W odniesieniu do kredytu hipotecznego tej wielkości – 15 milionów dolarów i więcej – znajdujesz się w sytuacji, w której pożyczkodawca będzie patrzył na kredyt hipoteczny tej wielkości tylko wtedy, gdy istnieje tam relacja – powiedział Cohan. „Nie będą patrzeć na to na podstawie transakcji.

Para wpłaciła 40% ceny zakupu – 35,2 miliona dolarów – w gotówce i sfinansowała hipotekę za pośrednictwem dwóch oddzielnych trustów, jak pokazują publiczne dokumenty. Ich pożyczka to pięcioletni kredyt hipoteczny o zmiennym oprocentowaniu z początkową stopą procentową 3,4%, co oznacza, że ​​oprocentowanie pozostanie niezmienione przez pierwsze pięć lat, a następnie corocznie będzie dostosowywane na podstawie stopy Libor, stopy referencyjnej stosowanej przez wiodące banki świata. Do tego czasu będą płacić tylko odsetki.

W Los Angeles i kilku innych drogich rynkach w całym kraju, duże kredyty hipoteczne są wystawiane na pożyczki o wartości przekraczającej 636 150 USD. Kredyty hipoteczne o dużych rozmiarach są normą w Bel Air, eleganckiej dzielnicy Los Angeles, którą para wkrótce nazwie swoim domem, gdzie według Zillow mediana wartości domu wynosi 3,25 miliona dolarów.

Dla nabywcy domu, który chce zabezpieczyć duży kredyt hipoteczny, wymagane są co najmniej dwa lata dokumentacji podatkowej potwierdzającej stały dochód, a także ocena kredytowa powyżej 720, korzystny stosunek zadłużenia do dochodów oraz wystarczająca ilość gotówki w banku na pokrycie rok płatności. Cohan powiedział, że Beyoncé i Jay-Z być może musieliby dostarczyć więcej dokumentów jako dowód przepływu gotówki, gdyby bank nie zarządzał już ich pieniędzmi.

Ostatecznie, chociaż istnieje pewne ryzyko związane z udzieleniem kredytu hipotecznego tej wielkości, powiedział, potencjalne korzyści dla banku są wysokie, jeśli Beyoncé i Jay-Z zaparkują tam również swoje inne aktywa.

„Duże instytucje finansowe – Morgan Stanley, Goldman Sachs – walczą o to, aby tego typu klienci zarządzali swoimi pieniędzmi tam, gdzie będą mieli dostęp do tej możliwości – powiedział Cohan.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy