Bezpłatne zamrażanie zabezpieczeń

Bezpłatne zamrażanie zabezpieczeń
Category: Raporty Kredytowe
16 października 2020

Jak zabezpieczenia się zawieszają

Zamrożenia bezpieczeństwa mają na celu uniemożliwienie firmie sporządzającej raporty kredytowe udostępnienie raportu kredytowego bez Twojej zgody. Należy jednak pamiętać, że korzystanie z zamrożenia zabezpieczeń w celu przejęcia kontroli nad tym, kto ma dostęp do danych osobowych i finansowych znajdujących się w Państwa aktach, może opóźnić, przeszkodzić lub uniemożliwić terminowe zatwierdzenie każdego kolejnego wniosku lub wniosku dotyczącego nowej pożyczki. , kredyt, hipoteka, ubezpieczenie, usługi lub płatności rządowe, mieszkanie na wynajem, zatrudnienie, inwestycje, licencja, telefon komórkowy, media, podpis cyfrowy, transakcje internetowe kartą kredytową lub inne usługi, w tym przedłużenie kredytu w punkcie sprzedaży.

Po zawieszeniu zabezpieczeń w pliku otrzymasz osobisty numer identyfikacyjny lub hasło do wykorzystania, jeśli zdecydujesz się usunąć zamrożenie zabezpieczeń z pliku lub zezwolisz na tymczasowe zwolnienie raportu kredytowego dla określonej osoby lub okresu po zabezpieczające zamrożenie jest na miejscu. Aby udzielić tego upoważnienia, należy skontaktować się z agencją zgłaszającą i podać wszystkie następujące informacje:

  1. Wystarczająca identyfikacja, aby zweryfikować Twoją tożsamość.
  2. Twój osobisty numer identyfikacyjny lub hasło dostarczone przez firmę kredytową.
  3. Oświadczenie, że zdecydujesz się usunąć zamrożenie zabezpieczeń z pliku lub upoważniasz agencję raportującą do tymczasowego udostępnienia zgłoszenia klienta. Jeśli wyrażasz zgodę na tymczasowe udostępnienie raportu konsumenckiego, musisz wskazać osobę, która ma otrzymać Twoje zgłoszenie konsumenckie lub okres, przez który raport konsumencki musi być dostępny.

Zamrożenie bezpieczeństwa generalnie nie ma zastosowania do okoliczności, w których istnieje powiązanie z Twoim kontem, a kopia Twojego raportu jest wymagana przez Twojego obecnego wierzyciela lub jego agentów lub podmioty stowarzyszone w celu przeprowadzenia pewnych rodzajów przeglądu konta, windykacji, kontroli oszustw lub podobnych działań.

Jeśli aktywnie starasz się o kredyt, powinieneś zrozumieć, że procedury związane ze zniesieniem zamrożenia zabezpieczeń mogą spowolnić twoje własne wnioski o kredyt. Powinieneś zaplanować z wyprzedzeniem i cofnąć zamrożenie, albo całkowicie, jeśli robisz zakupy w okolicy, albo specjalnie dla określonego wierzyciela, kilka dni przed faktycznym złożeniem wniosku o nowy kredyt.

Żądanie bezpłatnego zamrożenia zabezpieczeń

Aby poprosić o bezpłatne zamrożenie zabezpieczeń, odwiedź Centrum zamrażania Experian lub zadzwoń pod numer 1 888 EXPERIAN (1 888 397 3742) i podaj wymagane informacje.

Możesz również przesłać swoją prośbę na piśmie do Experian Security Freeze, PO Box 9554, Allen, TX 75013 . Pisemne wnioski powinny zawierać następujące informacje:

  • Twoje pełne imię i nazwisko, w tym inicjał drugiego imienia (i generacja)
  • Numer ubezpieczenia społecznego
  • Pełne adresy z ostatnich dwóch lat
  • Data urodzenia
  • Jedna kopia rządowego dokumentu tożsamości, takiego jak prawo jazdy, stanowy dowód tożsamości itp.
  • Jedna kopia rachunku za media, wyciągu bankowego lub ubezpieczenia itp.

Upewnij się, że każdy egzemplarz jest czytelny i zawiera Twoje imię i nazwisko oraz aktualny adres pocztowy i datę wydania. Prześlij kopie wszelkich dokumentów, które chcesz nam dostarczyć, i zawsze zachowuj oryginalne dokumenty.

Po dodaniu blokady bezpieczeństwa wyślemy Ci powiadomienie z potwierdzeniem i otrzymasz osobisty numer identyfikacyjny (PIN), który będzie wymagany w celu tymczasowego usunięcia blokady (w celu ubiegania się o kredyt lub jakiejkolwiek transakcji, która wymaga, aby inna strona miała dostęp do Twojego osobistego raportu kredytowego) lub na stałe. Możesz wybrać własny kod PIN podczas zamrożenia pliku. Jeśli chcesz utworzyć jednorazowy kod PIN, który będzie używany przez określonego kredytodawcę, zaloguj się do Freeze Center firmy Experian.

Dodatkowe usługi

Blokada kredytu : Dodatkową ochroną lub alternatywą dla zamrożenia zabezpieczeń jest zablokowanie pliku kredytowego Experian. Experian CreditLock umożliwia łatwe i natychmiastowe kontrolowanie dostępu do raportu kredytowego Experian w czasie rzeczywistym za pomocą jednego kliknięcia, bez konieczności pamiętania kodu PIN.

Ochrona przed kradzieżą tożsamości : aby zobaczyć inne sposoby, w jakie Experian może pomóc w zabezpieczeniu kredytu i tożsamości, zapoznaj się z naszymi rozwiązaniami dotyczącymi ochrony przed kradzieżą tożsamości.

Bezpłatne skanowanie w ciemnej sieci : Uzyskaj jednorazowe skanowanie swojego numeru ubezpieczenia społecznego, adresu e-mail i numeru telefonu, które obejmuje również bezpłatny raport kredytowy Experian co 30 dni po zalogowaniu oraz bezpłatne monitorowanie kredytu i alerty.

Bezpłatne skanowanie identyfikacyjne dziecka : Sprawdź, czy Twoje dziecko ma plik kredytowy i numer ubezpieczenia społecznego, który potencjalnie został naruszony podczas bezpłatnego skanowania tożsamości dziecka.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy