Ceny Twoich danych na czarnym rynku rosną

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł podejmować pewne decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • Może. 3, 2016 /
 • 2 minuty czytaniaPodziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; Jednak niektóre z wymienionych ofert mogły wygasnąć.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajTEK IMAGE / SCIENCE PHOTO LIBRARY / Getty Images

  Twoja karta kredytowa jest dziś warta więcej oszustów w Internecie niż w zeszłym roku.

  Można by pomyśleć, że prawo podaży i popytu wywiera presję na ceny. Więcej skradzionych kart powinno oznaczać niższe ceny na czarnym rynku. Ale tak nie jest, a powód może cię zaskoczyć.

  Wszystko sprowadza się do przestępczej obsługi klienta.

  „Przyczyną takiego wzrostu jest gwarancja, że ​​otrzymujesz kartę, która działa – mówi David Shear, doradca ds. Badań nad bezpieczeństwem informacji w jednostce ds. Zwalczania zagrożeń w SecureWorks, firmie zajmującej się bezpieczeństwem informacji w Atlancie.

  Oszuści chcą mieć pewność, że nie otrzymają numerów kart bum, które zostały już anulowane. Więc są gotowi zapłacić premię.

  Ile warte są Twoje dane?

  Usługa hakerów Cena £ 7 USD15 $30 $500 $6% salda konta1,5 miliona punktów kosztuje 450 dolarów1 milion punktów kosztuje 200 dolarów

  Rzeczywiście, cena danych uwierzytelniających Visa i MasterCard wzrosła z 4 USD w 2014 r. Do 7 USD obecnie, zgodnie z trzecim rocznym raportem SecureWorks Underground Hacker Markets. Cena danych uwierzytelniających Visa lub MasterCard, które zawierają również dane z paska magnetycznego lub chipa – takie jak data ważności i nazwisko posiadacza karty – również wzrosła z 12 do 15 USD.

  Ale oto gorsza wiadomość ze złych wiadomości: karty kanadyjskie i europejskie przynoszą więcej pieniędzy na czarnym rynku niż karty amerykańskie, ponieważ na rynkach zagranicznych jest mniejszy dostęp do kredytu i trudniej jest ukraść dane zagranicznych kart kredytowych, mówi Shear. Dodawanie żetonów do naszych kart debetowych i kredytowych nie miało jeszcze żadnego wpływu.

  Sprzedają też linie lotnicze i punkty hotelowe

  Na czarnym rynku dostępne są również paszporty, informacje bankowe, a nawet punkty częstych lotów. Shear twierdzi, że przestępcy mogą kraść dane o nagrodach klientów dla hoteli i linii lotniczych od zewnętrznych dostawców, a następnie próbować je sprzedać w Internecie.

  Kupujący nie chcą wykorzystać tych punktów na darmowy pobyt w hotelu. Zamiast tego wymieniają punkty na karty podarunkowe na legalnych stronach internetowych – lub wypłacają je nielegalnie.

  Z raportu:

  „Oszuści mogą również wymieniać punkty lotnicze za gotówkę za pośrednictwem firm internetowych zwanych brokerami milowymi. Chociaż w liniach lotniczych ta działalność jest uznawana za nie do przyjęcia, oszuści wyraźnie nie martwią się o złamanie któregokolwiek z ich zasad, ponieważ w pierwszej kolejności kupują skradzione punkty.

  Aktualna stawka zależy od rodzaju programu nagród i liczby dostępnych punktów. Konta Hotel Rewards z 100 000 punktów są sprzedawane za 20 USD, podczas gdy konto dla osób często podróżujących z 300 000 punktów lub mil może być sprzedawane za 90 USD, co sprawia, że ​​nagrody lotnicze są nieco bardziej wartościowe.

  Jak się chronić

  Sami konsumenci nie mogą powstrzymać hakerów i złodziei przed kradzieżą ich danych. Ale mogą praktykować bezpieczną bankowość. Aby się chronić, SecureWorks mówi, że konsumenci powinni:

  Dane uwierzytelniające Visa lub MasterCard Karta kredytowa z paskiem magnetycznym lub chipem Premium American Express, Discover Card, MasterCard lub Visa z danymi na pasku lub chipie Poświadczenia konta bankowego (saldo 15 000 USD) Poświadczenia konta bankowego (saldo od 70 000 USD do 150 000 USD) Duże konta z punktami linii lotniczych w USA Konto dużych międzynarodowych sieci hoteli