Charles Hoskinson: Cardano zastąpi Bitcoin jako numer jeden do końca 2020 roku

Category: Karta Kredytowa
17 lutego 2021

Dyrektor generalny Input Output Hong Kong (IOHK), firma stojąca za Cardano, Charles Hoskinson, ogłosił w niedawnym zapytaniu mnie o wszystko (AMA) na YouTube, że Cardano zastąpi Bitcoin jako kryptowaluta numer jeden do końca 2020 roku. Jednak nie zobowiązał się do określenia konkretnej miary, według której chce ocenić sukces (kapitalizacja rynkowa, liczba użytkowników, wolumen transakcji itp.).

Aby osiągnąć pozycję lidera na rynku, Hoskinson twierdzi, że główne strony ekosystemu Cardano (IOHK, Emurgo i Fundacja Cardano) skupią się na komercjalizacji projektu. Jak donosi CNF, Fundacja Cardano ogłosiła niedawno współpracę z McCann Dublin. Wraz z agencją reklamową, która współpracowała również z Microsoftem i LinkedIn, na 2020 rok zaplanowano gigantyczną kampanię marketingową. Hoskinson powiedział:

Szczególnie w tym roku będziemy naprawdę mocno uderzać w reklamy. Ogłosiłem mojej firmie, że stosujemy pierwszą strategię Cardano. […] Będziemy bardzo agresywni co do komercjalizacji technologii, gdy włącza się Shelley i Goguen.

Hoskinson dalej opisuje, w jaki sposób Cardano zamierza dotrzeć do ponad miliarda użytkowników w ciągu dekady i chce stać się „prawdziwym społecznym systemem operacyjnym:

Jesteśmy szczególnie zainteresowani inwestowaniem zasobów w IOHK, a nasi partnerzy ar EMURGO i Fundacja Cardano poświęcają dużo czasu, aby upewnić się, że w pełni to rozumiemy. A ponieważ kończymy rok 2020 i przechodzimy przez dekadę, jest to coś, co nieustannie badamy, a im lepiej otrzymujemy, tym lepsza pętla informacji zwrotnych, tym szybciej możemy się rozwijać i dotrzeć do tych miliardów użytkowników i stać się prawdziwym działaczem społecznościowym system, który przynosi korzyści wszystkim na świecie.

Komercjalizacja, zachęty i technologia mają kluczowe znaczenie

Według Hoskinsona te trzy rzeczy są kluczowe dla wyparcia Bitcoina i stania się kryptowalutą numer jeden: komercjalizacja, zachęty i technologia. Jednocześnie okazał również swoje uznanie dla Bitcoina, stwierdzając, że najstarsza kryptowaluta zawsze będzie wartościowa. Ponadto stwierdził, że Bitcoin jest teraz akceptowany przez rządy na całym świecie. W związku z tym Bitcoin jest bramą ułatwiającą akceptację Cardano.

Hoskinson dalej zauważył, że Cardano to projekt komercyjny. W związku z tym wszystkie zaangażowane strony są zainteresowane rozwojem sieci i korzystaniem z niej przez wiele osób.

Komercjalizacja, technologia i zachęty to trzy rzeczy, które muszą nam sprostać, aby osiągnąć to pierwsze miejsce. […] Cardano budujemy nie jako projekt akademicki. Jest to produkt komercyjny, więc chcemy, aby się rozwijał.

Przypisał wzrost Bitcoina systemowi zachęt do wydobywania. W związku z tym obstawianie jest kluczowym czynnikiem sukcesu dla Cardano:

Jeśli chodzi o zachęty, patrzymy na Tokenomikę […]. Powodem, dla którego Bitcoin odniósł taki sukces, było to, że […] Satoshi stworzył zachętę do wydobywania. […] Tak więc wraz z uruchomieniem testnet uczymy się dużo o biznesie puli stakepoolów i uczymy się dużo o utrzymywaniu kryptowaluty i tworzeniu tam stabilności. Mamy już zarejestrowanych ponad 500 stakepools.

W 2020 roku nacisk zostanie położony na współpracę w celu stworzenia nowych przypadków użycia dla Cardano.

Jedną rzeczą, na której będziemy się bardzo skupiać w tym roku, jest współpraca i uczenie się od innych ludzi, praca z innymi ludźmi. Niezależnie od tego, czy będzie to realizowane przez standardowe grupy, takie jak Hyperledger lub W3C, czy też przez bezpośrednie relacje z innymi projektami kryptowalutowymi. Na przykład z Horizen czułem, że zawsze mieliśmy dobre relacje. Ale jest ich znacznie więcej.

Możesz obejrzeć całą sesję AMA poniżej.

Śledź nas na Facebooku i Twitterze i nie przegap już żadnych nowości! Podoba Ci się nasze indeksy cenowe?

✔️ Kup 15

kryptowalut ✔️ Bitcoin CFD z dźwignią

✔️ Ubezpieczenie do 20 000

✔️ PayPal, SEPA, karta kredytowa

** = Ostrzeżenie o ryzyku: 75% rachunków detalicznych CFD traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD od tego dostawcy.

o autorzeJake Simmons jest entuzjastą kryptowalut od 2016 roku, a odkąd usłyszał o Bitcoin i technologii blockchain, codziennie zajmuje się tym tematem. Poza kryptowalutami Jake studiował informatykę i przez 2 lata pracował dla startupu w sektorze blockchain. W CNF odpowiada za kwestie techniczne. Jego celem jest uświadomienie światu istnienia kryptowalut w prosty i zrozumiały sposób.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy