Co najbardziej pomoże mi w ocenie zdolności kredytowej?

Category: Swój Raport
17 lutego 2021

Dowiedz się, co przyniesie Ci największe zyski w zakresie zdolności kredytowej, abyś mógł podjąć właściwe kroki, aby szybko uzyskać dobry kredyt.

Bezpłatna analiza zadłużenia

Skontaktuj się z nami pod numerem (800) -810-0989

Niezależnie od tego, czy początkowo chcesz zbudować swoją zdolność kredytową, czy też popełniłeś jakieś błędy i musisz popracować nad jej odbudową, jest kilka rzeczy, które będą miały największy wpływ na Twoją zdolność kredytową.

P: 30 stycznia 2019 r. Co najbardziej wpływa na twoją zdolność kredytową? Debt.com

Innym kluczowym czynnikiem, który ma wpływ, jest ilość wykorzystanego kredytu. Inne czynniki, które określają Twoją zdolność kredytową, obejmują wysokość kredytu, o który się ubiegasz (zapytania), kombinację posiadanych kredytów (różne rodzaje rachunków kredytowych) oraz wiek Twoich kont kredytowych.

Zrozumienie, co wpływa na inne oceny kredytoweIstnieją różne wersje modeli punktacji kredytowej dla typowych zastosowań kredytów, w tym karty kredytowe, kredyty hipoteczne i kupowanie samochodów. Oto niektóre z innych ocen kredytowych: Wersje oceny zdolności kredytowej używane w pożyczkach samochodowych FICO ® Auto Score 8

FICO ® Auto Score 2FICO ® Auto Score 8

FICO ® Auto Score 5FICO ® Auto Score 8

FICO ® Auto Score 4 Wersje oceny kredytowej używane w decyzjach dotyczących kart kredytowych FICO ® Bankcard Score 8

FICO ® Bank Score 3

FICO ® Bankcard Score 2FICO ® Bankcard Score 8

FICO ® Bankcard Score 5FICO ® Bankcard Score 8

FICO ® Bankcard Score 4 Wersje oceny zdolności kredytowej stosowane w kredytach hipotecznych Wynik FICO ® 2Punktacja FICO ® 5Ocena FICO ® 4Każda z tych różnych wersji ma określone czynniki ukierunkowane na ocenę ryzyka z rodzajem informacji związanych z konkretnym typem pożyczki lub kredytu, o który się ubiegasz – więc chociaż podstawy tych ocen kredytowych są podobne, dostosowują je, aby pomóc zapewnić pożyczkodawcom jak najlepsze informacje, aby podejmować świadome decyzje kredytowe.

P: 30 stycznia 2019 r. Co ma największy wpływ na twoją zdolność kredytową? Debt.com

Inne rzeczy, które mają duży wpływ (choć nie tak bardzo, jak terminowe opłacanie rachunków) obejmują kwotę używanego kredytu (wykorzystanie kredytu). Sygnalizuje pożyczkodawcom, jak bardzo jesteś odpowiedzialny za zarządzanie kredytem. Jeśli wyczerpujesz wszystkie swoje karty i masz kilka pożyczek, mogą wahać się, czy zatwierdzić Cię na kolejną linię kredytową. Mogą również zmusić Cię do płacenia wyższego oprocentowania, ponieważ postrzegają Cię jako wyższe ryzyko.

Jak możesz natychmiast wpłynąć na swój kredyt

Podczas gdy budowanie lub odbudowywanie kredytu zwykle wymaga czasu, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby uzyskać i pozostać na właściwej drodze, w tym:

Skonfiguruj płatności automatyczne lub przypomnienia o płatnościachNawet najbardziej zorganizowanej osobie może być trudno dotrzymać terminów płatności różnych rachunków. Dlatego dobrym pomysłem jest skonfigurowanie płatności automatycznych lub przynajmniej dodanie przypomnienia w kalendarzu na kilka dni przed terminem płatności.

Spłać wszelkie zadłużenie na karcie kredytowej, jakie możeszJeśli już popadłeś w długi za pomocą kart kredytowych, pomoże to pozytywnie wpłynąć na twoją zdolność kredytową, aby je spłacić lub przynajmniej spłacić trochę, ponieważ wykorzystanie kredytu ma duży wpływ na twoją zdolność kredytową. Użyj tego kalkulatora, aby znaleźć najlepsze sposoby spłaty zadłużenia na karcie kredytowej.

Jak wpłynąć na swoją zdolność kredytową, gdy nie masz żadnych kart kredytowych

Jeśli początkowo próbujesz zbudować kredyt i nie masz karty kredytowej, możesz spróbować poprosić kogoś o ponowne przypisanie Ci karty kredytowej. W ten sposób możesz założyć kartę kredytową i rozpocząć tworzenie solidnej historii płatności. Możesz również rozważyć zakup zabezpieczonej karty kredytowej, na którą zwykle łatwiej jest uzyskać zgodę, ponieważ zapewniasz depozyt, który działa jako limit kredytowy.

Jak wpłynąć na swoją zdolność kredytową, gdy masz złą zdolność kredytową

Kiedy musisz odbudować i poprawić swoją zdolność kredytową, ważne jest, aby wiedzieć, że może to zająć trochę czasu. Ponieważ opóźnienia w płatnościach lub windykacji mogą pozostać w raporcie kredytowym przez okres do siedmiu lat i wpłynąć na wynik kredytowy przez ten sam czas, wzrost wyniku może zająć więcej czasu niż spadek wyniku.

Regularne sprawdzanie raportu kredytowegoTrudno jest wpłynąć na swój kredyt, jeśli nie wiesz, na czym on polega. Dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać swój raport kredytowy. Masz prawo do bezpłatnego raportu kredytowego co 12 miesięcy od każdego z trzech głównych biur kredytowych – Equifax, Experian i Transunion – na AnnualCreditReport.com, dzięki czemu możesz ustawić przypomnienie co cztery miesiące, aby otrzymać jedno na raz.

Jeśli jest coś niedokładnego lub którego nie rozpoznajesz, skontaktuj się z biurem informacji kredytowej, w którym otrzymałeś raport kredytowy. Wtedy możesz upewnić się, że nie tracisz punktów z Twojej zdolności kredytowej za coś, czego nie zrobiłeś. Ponadto konta lub zapytania, których nie rozpoznajesz, mogą być sygnałem ostrzegawczym informującym o kradzieży tożsamości. Będziesz chciał od razu dotrzeć do sedna problemu.

Chociaż różne rzeczy wpływają na Twoje wyniki kredytowe, jest kilka rzeczy, które mają największy wpływ na poprawę wyników. Przeczytaj więcej na temat wyników kredytowych, aby upewnić się, że podejmujesz właściwe kroki, aby utrzymać swój wynik kredytowy na jak najwyższym poziomie lub pomóc go podnieść.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy