Co robią podmioty obsługujące pożyczki?

17 lutego 2021

Omówiłem już rolę subemitenta hipotecznego, więc przyjrzyjmy się, co robią „podmioty obsługujące pożyczki, widząc, że są również kluczem do terminowego zamknięcia kredytu.

Gdy pożyczka zostanie udzielona przez brokera hipotecznego lub urzędnika pożyczkowego, odpowiednie dokumenty są wysyłane wraz z firmą obsługującą pożyczki.

Pożyczkodawca jest odpowiedzialny za przygotowanie i zorganizowanie pliku oraz przekazanie go do banku lub pożyczkodawcy do zatwierdzenia.

Procesory pożyczkowe są bardzo ważne
 • Podmioty obsługujące pożyczki pomagają pośrednikom hipotecznym i urzędnikom ds. Kredytów
 • Opracowując ważne dokumenty od pożyczkobiorcyI wypatruj wszelkich czerwonych flag po drodzePrzed przesłaniem pliku pożyczki do subemitentaPodmioty obsługujące pożyczki nie tylko pobierają plik pożyczki i przesyłają go; dokładnie sprawdzają wszystko, na przykład stosunek zadłużenia do dochodów i informacje o zatrudnieniu, aby upewnić się, że plik zostanie faktycznie zatwierdzony.

  Z tego powodu odgrywają kluczową rolę w procesie zatwierdzania pożyczki, ponieważ błędy popełnione przez pożyczkodawcę mogą zostać wyłapane i poprawione, zanim plik trafi w bezlitosne ręce gwaranta.

  W końcu, kiedy dotrze do ubezpieczyciela, nie ma już powrotu. Jasne, możesz naprawić niektóre rzeczy, ale nie bez dużej biurokracji.

  Zakładając, że pożyczka zostanie zatwierdzona, podmiot przetwarzający otrzyma listę warunków wstępnych (PTD), które muszą zostać spełnione, zanim bank wyda dokumenty kredytowe.

  Zadaniem podmiotu przetwarzającego jest współpraca z pierwotnym pożyczkodawcą, firmami zajmującymi się prawami własnościowymi i depozytami oraz różnymi innymi osobami w celu uzyskania wszystkich dokumentów niezbędnych do spełnienia tych warunków; i sprawy mogą się bardzo skomplikować w mgnieniu oka.

  Możesz spędzać więcej czasu na pracy z procesorem
  • Często rozmawia się więcej z podmiotem przetwarzającym niż z urzędnikiem ds. Pożyczek lub pośrednikiem
  • Po złożeniu wniosku o pożyczkę mogą być głównym punktem kontaktowymPonieważ osoby uczące się / brokerzy muszą spędzać więcej czasu na sprzedaży i znajdowaniu nowych perspektywDobra wiadomość jest taka, że ​​procesory są często bardzo kompetentne i pracowiteChociaż urzędnik ds. Pożyczek lub pośrednik może być osobą, która na początku „dostała pożyczkę, to podmiot przetwarzający prawdopodobnie przejmie kontrolę, gdy zostaniesz „sprzedany.

   Ta sprzedana część jest dość ważna, ponieważ firmy obsługujące pożyczki nie powinny oferować ani negocjować oprocentowania kredytów hipotecznych ani warunków pożyczki. Ich rolą jest pomoc inicjatorowi, którego zadaniem jest sprzedaż kursu / produktu oraz uporządkowanie dokumentacji pożyczki.

   Jednak niektórzy operatorzy są w rzeczywistości bardziej kompetentni niż osoby bardziej zorientowane na sprzedaż, ponieważ zajmują się większymi wolumenami i mogą mieć więcej lat doświadczenia w zakresie kredytów hipotecznych.

   Jeśli pożyczka jest udzielana za pośrednictwem kanału hurtowego (pośrednika kredytów hipotecznych), zasadniczo nad aktem współpracują dwa podmioty obsługujące pożyczki.

   Osoba pracująca w imieniu brokera kredytów hipotecznych i osoba pracująca w banku, zwykle nazywana Account Managerem (AM).

   Pożyczkodawca, który współpracuje z brokerem, zasadniczo wyśle ​​warunki do AM, który pracuje w banku, aby można było je podpisać.

   Jeżeli pożyczka została udzielona za pośrednictwem kanału detalicznego, AM będzie współpracować z urzędnikiem ds. Pożyczki w banku w celu ustalenia warunków.

   Podmioty obsługujące pożyczki mogą również działać jako łącznicy między brokerem / urzędnikiem ds. Pożyczki a gwarantem emisji.

   Krótko mówiąc, pierwotny pożyczkodawca stara się pozyskać nowych pożyczkobiorców, a firma przetwarzająca pożyczki usilnie stara się o sfinansowanie pożyczek, podczas gdy obie strony mogą irytować gwaranta. :)

   Często zadawane pytania dotyczące procesora pożyczkowego

   Czy firmy obsługujące pożyczki wymagają licencji?

   Niektóre niezależne podmioty przetwarzające mogą potrzebować licencji, ale osoby pracujące dla licencjonowanych kredytodawców hipotecznych lub pod kierunkiem licencjonowanych inicjatorów hipotecznych mogą być zwolnione. Może się to różnić w zależności od firmy i stanu.

   Czy firmy obsługujące pożyczki pobierają prowizję?

   Z pewnością mogą i często to robią. Zależy to od tego, jak ustalą strukturę wynagrodzeń z pracodawcą. Mogą otrzymywać wypłatę za każdy sfinansowany plik pożyczki lub wynagrodzenie podstawowe ORAZ premię za określoną liczbę finansowanych pożyczek każdego miesiąca.

   Ile zarabiają firmy obsługujące pożyczki na pożyczkę?

   Znowu zależy to od firmy i być może od podstawowego wynagrodzenia. Jeśli ich baza jest niska lub zerowa, prawdopodobnie zarobią dużo więcej na pożyczkę. Wadą jest to, że wtedy pracują w oparciu o wyniki.

   Czy firmy obsługujące pożyczki pracują w weekendy?

   Praca może wymagać pracy w weekendy, jeśli dany pożyczkodawca lub pośrednik jest zajęty lub ma zajęte okresy. Jednak wiele procesorów działa od poniedziałku do piątku, jak większość innych bankierów.

   Czy firmy obsługujące pożyczki pracują w domu?

   Mogą pracować zdalnie lub z domu w zależności od preferencji pożyczkodawcy lub brokera. A jeśli są niezależni, mogą prowadzić własne biuro w domu.

   Jakie są opłaty za obsługę pożyczki?

   To bardzo realne opłaty za ciężką pracę pożyczkodawcy. Jak już wspomniałem, procesory pożyczkowe mogą wykonać więcej pracy, gdy sprzedawczyni (lub mężczyzna) zaprowadzi cię do drzwi. Ta opłata może wynosić od 200 do 700 USD lub więcej. Niektórzy mogą nazywać to opłatą śmieciową, ale tylko wtedy, gdy jest naliczana oprócz dużej opłaty za utworzenie. Czasami ta ostatnia obejmuje pracę procesora.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy