Co się dzieje z pożyczkami od mojego 401 (k) w pracy po zwolnieniu?

Category: Credit Karma
17 lutego 2021

Czy wypłata 401 (k) jest opodatkowana według tej samej stawki co uzyskany dochód?

Jeśli masz przejściowy problem finansowy, zastanów się dwa razy, zanim weźmiesz pieniądze ze swojego 401 (k). Wczesne wypłaty powodują 10-procentową karę za wcześniejsze wypłaty i musisz zapłacić podatek dochodowy od gotówki. Nawet pożyczka 401 (k) może być nieoczekiwanie kosztowna, jeśli stracisz pracę z jakiegokolwiek powodu – w tym zwolnienia. Kiedy tak się stanie, musisz natychmiast spłacić pożyczkę. Może to spowodować, że niezapłacone saldo będzie traktowane jako przedterminowa wypłata.

Jeśli zostałeś zwolniony z miejsca pracy, będziesz musiał natychmiast spłacić wszelkie pożyczki 401 (k), aby uniknąć kar.

Pożyczanie od twojego 401 (k)

Wiele 401 (k) oferuje pożyczki ale nie jest to wymagane. Opis planu podsumowującego informuje o dostępności pożyczki w ramach konkretnego planu. Zwykle możesz pożyczyć do 50 procent salda posiadanego konta do limitu 50 000 USD. Twój plan może jednak zawierać ograniczenia co do powodów, dla których możesz pożyczyć środki, w tym opłacenie edukacji Ciebie, małżonka lub dzieci, unikanie eksmisji z domu, dbanie o nie zwrócone rachunki medyczne lub zakup domu po raz pierwszy .

Odpłacając

Zwykle masz pięć lat na spłatę pożyczki chyba że wykorzystasz ją na zakup pierwszego miejsca zamieszkania. Następnie możesz uzyskać wydłużony okres płatności. Wypłaty pożyczki są potrącane z twoich wypłat, a niektóre plany nie pozwalają na wpłacanie składek w okresie spłaty. Twój współmałżonek może również być zmuszony do zaakceptowania pożyczki. Jeśli spłacisz pożyczkę pożyczka nie zostanie opodatkowana ani nie zostanie obciążona 10-procentową karą za wcześniejszą wypłatę.

Utrata pracy

Oto ryzyko: jeśli zostaniesz zwolniony lub stracisz pracę, musisz natychmiast spłacić pożyczkę. Zwykle pozostałe saldo pożyczki jest traktowane jako podział na spłatę pozostałego salda. Teraz musisz poradzić sobie z podatkowymi konsekwencjami wypłaty – w tym 10-procentową karą i zwykłym podatkiem dochodowym w roku wypłaty. Może to powodować wiele stresu, szczególnie w związku z rozwiązaniem stosunku pracy.

Wyjątki do rozważenia

Nie musisz płacić kary za wcześniejszą wypłatę, jeśli masz 59 1/2 lub więcej lat ale podatki dochodowe są nadal należne. Jeśli jesteś młodszy, weź pod uwagę przyszłe koszty wszystkich obecnych 401 (k) pożyczek lub wypłat. Tracisz zarówno wzrost kwoty pożyczki bez podatku, odsetki składane od inwestycji, jak i koszt dodatkowych podatków od swoich pieniędzy w bieżącym roku podatkowym. Może to potencjalnie prowadzić do większych problemów finansowych w najbliższej przyszłości.

  • Credit Karma: Spłata pożyczki z 401 (tys.)
  • Świadczenia dla pracowników Amazon: plan 401K | Szklane drzwiChris Brantley rozpoczął karierę zawodową w firmie zajmującej się analizami finansowymi w 1997 roku. W latach 2000-2004 pracował jako doradca finansowy, specjalizując się w planowaniu emerytur i zdobył licencje z serii 7, serii 66 i ubezpieczenia. Brantley rozpoczął swoją pełnoetatową karierę pisarską w 2012 roku i pisał dla różnych stron finansowych, w tym ubezpieczeniowych, nieruchomości, pożyczek i inwestycji. Posiada tytuł Bachelor of Arts w języku angielskim na University of Georgia.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy