Co się stanie, jeśli moja firma hipoteczna zbankrutuje

Co się stanie, jeśli moja firma hipoteczna zbankrutuje
Category: Kredyt Hipoteczny
16 października 2020

22 sierpnia Co się stanie, jeśli moja firma hipoteczna zbankrutuje?

Od pierwszego roku ponad 38 000 pracowników firm hipotecznych straciło pracę, a kredytodawcy hipoteczni sami bankrutują lub po prostu zamykają swoje firmy, z czego 24 000 w ciągu ostatnich kilku tygodni, podaje MSNBC.com.

Największy amerykański pożyczkodawca hipoteczny, Countrywide Financial Corp., rozpoczął w tym tygodniu nieujawnioną liczbę zwolnień. W zeszłym tygodniu firma First Magnus Financial Corp., pożyczkodawca hipoteczny w Arizonie, zamknęła działalność i zwolniła prawie 6000 pracowników. W poniedziałek Capital One Financial Corp. poinformował, że zamknie Greenpoint Mortgage, swoją hurtową bankowość hipoteczną, i zwolni 1900 pracowników.

„Minęły dopiero tygodnie” – powiedział Challenger. „Te firmy działają niezwykle szybko, zatrzymując się w mgnieniu oka”.

A co, jeśli Twój kredyt hipoteczny jest własnością jednego z tych pożyczkodawców lub jest przez niego obsługiwany? Cóż, nie zmienia to Twojego obowiązku spłaty kredytu hipotecznego; w końcu pożyczkodawcy cały czas sprzedają te kredyty hipoteczne. W końcu to prawdopodobnie stanie się z większością kredytów hipotecznych posiadanych przez tych niespokojnych pożyczkodawców. John Schoen z MSNBC.com wyjaśnia:

W każdym razie warunki Twojego pierwotnego kredytu hipotecznego, podobnie jak wielu takich umów, są prawie zawsze stałe i ważne bez względu na to, kto posiada kredyt. (Jeśli chcesz to dokładnie sprawdzić i zobaczyć, co się stanie, jeśli Twój kredyt hipoteczny zmieni właściciela, odszukaj oryginalny dokument i przeczytaj akapity dotyczące „sprzedaży lub cesji” kredytu).

Jednym z największych nabywców kredytów hipotecznych jest Fannie Mae (Federalne Krajowe Stowarzyszenie Kredytów Hipotecznych), które zostało utworzone przez rząd w celu stworzenia rynku kredytów hipotecznych, uwalniając w ten sposób więcej kapitału na pożyczki dla nowych kredytobiorców. W niektórych przypadkach, gdy pożyczka jest zgodna z ustalonymi warunkami, kredyty hipoteczne kupowane i sprzedawane na tzw. „Rynku wtórnym” są gwarantowane przez rząd federalny.

Twój kredyt hipoteczny jest więc jak każda inna obligacja wyemitowana przez innego pożyczkobiorcę – czy to od General Motors, czy Departamentu Skarbu USA. Wartość obligacji może ulec zmianie w zależności od ryzyka, że ​​pożyczkobiorca nie spłaci jej. Dlatego niektóre z najbardziej ryzykownych kredytów hipotecznych typu subprime są sprzedawane za znacznie mniej niż nominalna kwota.

Ale warunki twojego kredytu hipotecznego – podobnie jak innych obligacji – są ustalone w pierwotnej umowie. Dlatego też – nawet jeśli Twój pożyczkodawca zbankrutuje – nadal jesteś na haku, aby spłacić go komuś, kto go kiedykolwiek kupi.

Schoen zauważa, że ​​chociaż nikt z nas nie ma możliwości kontrolowania, kto obsługuje nasze kredyty hipoteczne, jedyną rzeczą, której może brakować w obecnej sytuacji, jest jakiekolwiek zaangażowanie w obsługę klienta. Powiedziałbym, że to delikatnie mówiąc. Zawsze dobrze jest prowadzić dokumentację dotyczącą tego, kiedy i jak spłacasz kredyt hipoteczny, ale jeśli Twoja firma udzielająca kredytów hipotecznych lub jej osoba obsługująca są w stanie zamieszania, szczególnie ważne jest, aby prowadzić odpowiednią dokumentację. Zalecam spłatę kredytu hipotecznego czekiem osobistym lub przekazem bankowym, jeśli to możliwe, co daje potwierdzenie płatności faktycznie rozliczającej konto. Kiedy płacisz przekazem pocztowym lub za pośrednictwem strony trzeciej, takiej jak Western Union, możesz mieć zapis, kiedy płatność została wysłana, ale nie możesz mieć potwierdzenia jej odbioru. Zaufaj mi, niektóre z nich są trudne do wyśledzenia.Innym środkiem ochrony jest wysłanie płatności drogą pocztową, która zapewnia potwierdzenie doręczenia. Jeszcze innym pomysłem jest dzwonienie do firmy co miesiąc i potwierdzenie, że płatność została dokonana i prawidłowo zaksięgowana. Jeśli otrzymasz powiadomienie z informacją o wysłaniu płatności do nowej firmy, a właśnie wysłałeś płatność do starej firmy, zadzwoń i upewnij się, że została prawidłowo przekazana. Dlatego dobrze jest mieć dokument potwierdzający rozliczenie płatności; jeśli tak się nie stało, możesz wstrzymać płatność i ponownie ją wysłać. (Niedawno zgłosiłam sprzeciw klienta ze względu na opłatę w wysokości 30 USD za wstrzymanie płatności. W porównaniu z kosztem walki z egzekucją jest to warte dodatkowej gotówki).Jeśli otrzymasz powiadomienie z informacją o wysłaniu płatności do nowej firmy, a właśnie wysłałeś płatność do starej firmy, zadzwoń i upewnij się, że została prawidłowo przekazana. Dlatego dobrze jest mieć dokument potwierdzający rozliczenie płatności; jeśli tak się nie stało, możesz wstrzymać płatność i ponownie ją wysłać. (Niedawno zgłosiłam sprzeciw klienta ze względu na opłatę w wysokości 30 USD za wstrzymanie płatności. W porównaniu z kosztem walki z egzekucją jest to warte dodatkowej gotówki).Jeśli otrzymasz powiadomienie z informacją o wysłaniu płatności do nowej firmy, a właśnie wysłałeś płatność do starej firmy, zadzwoń i upewnij się, że została prawidłowo przekazana. Dlatego dobrze jest mieć dokument potwierdzający rozliczenie płatności; jeśli tak się nie stało, możesz wstrzymać płatność i ponownie ją wysłać. (Niedawno zgłosiłam sprzeciw klienta ze względu na opłatę w wysokości 30 USD za wstrzymanie płatności. W porównaniu z kosztem walki z egzekucją jest to warte dodatkowej gotówki).W porównaniu z kosztem walki z przejęciem, jest to warte dodatkowej gotówki).W porównaniu z kosztem walki z przejęciem, jest to warte dodatkowej gotówki).

Sugerowano, że obecna administracja podniosła limity liczby pożyczek, które Fannie Mae i Freddie Mac mogą kupić. Sekretarz skarbu Henry M. Paulson Jr. do tej pory sprzeciwiał się temu pomysłowi, który wywołał krytykę. Raporty kwartalne Kongresu:

Sen. Christopher J. Dodd, D-Conn. który spotkał się przez około 35 minut z prezesem Fed Benem Bernanke i sekretarzem skarbu Henry M. Paulsonem Jr., powiedział, że Bernanke zapewnił go, że bank centralny użyje „wszystkich dostępnych narzędzi”, aby poradzić sobie z obecnym kryzysem. Ale Paulson, powiedział, wyjaśnił, że administracja pozostaje przeciwna zniesieniu limitów aktywów portfela posiadanych przez gigantów finansowania hipotecznego Fannie Mae i Freddie Mac.

„Trzeba być czujnym, ale też pora działać” – powiedział Dodd. Zaapelował do Białego Domu, aby zezwolił agencji regulacyjnej nadzorującej gigantyczne, sponsorowane przez rząd przedsiębiorstwa, na podniesienie limitu kwoty długu hipotecznego, który mogą kupić. – Oczywiście płynność jest niezwykle ważna – powiedział Dodd.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy