Co to jest kod CVV?

Category: American Express
17 lutego 2021

Kiedy kupujesz coś za pomocą karty kredytowej lub debetowej w sklepie lub restauracji, tak naprawdę nie obchodzi Cię, co jest napisane lub wytłoczone na Twojej karcie kredytowej, czy to kod CVV, data ważności czy numer karty kredytowej. Po prostu oddajesz go lub wkładasz do terminala, a następnie podpisujesz pokwitowanie (lub czasami nie) i voil – gotowe.

Korzystanie z karty kredytowej w internecie lub przez telefon jest nieco inne. Ogólnie rzecz biorąc, aby sfinalizować transakcję, musisz wiedzieć trzy rzeczy:

 • Numer Twojej karty kredytowej
 • Data wygaśnięciaTwój kod CVV lub kod zabezpieczającyGdy agent telefoniczny, firma prowadząca katalog pocztowy lub osoba dokonująca płatności online prosi o kod bezpieczeństwa, odnosi się do kodu CVV lub wartości weryfikacyjnej karty.

  Gdzie mogę znaleźć mój kod CVV?

  Kod CVV to albo cztery cyfry z przodu karty American Express, albo trzy cyfry z tyłu karty w przypadku kart Visa, MasterCard i Discover, które znajdziesz po numerze konta. Numer ten służy jako dodatkowy środek zapobiegający oszustwom w przypadku transakcji typu „brak karty, w których karta nie jest fizycznie prezentowana podczas sprzedaży. Nie tylko musisz znać numer swojej karty i datę ważności, ale także kod CVV. To dowodzi sprzedawcy, że jesteś w posiadaniu karty kredytowej, której próbujesz użyć.

  Kod CVV nie jest Twoim kodem PIN

  Kod CVV nie ma nic wspólnego z numerem PIN. Numer PIN umożliwia dostęp do konta karty kredytowej lub debetowej w bankomacie. Nie wprowadzaj kodu PIN, gdy zostaniesz poproszony o kod CVV, i nie wprowadzaj swojego CVV, gdy zostaniesz poproszony o podanie kodu PIN.

  Co to jest kod CSV?

  To po prostu „róża pod jakąkolwiek inną nazwą. CSV oznacza wartość bezpieczeństwa karty i to to samo, co CVV – trzy- lub czterocyfrowy unikalny numer bezpieczeństwa z przodu lub z tyłu karty. Różne systemy płatności mogą mieć różne oficjalne nazwy dla tego numeru.

  Czy każdy sprzedawca internetowy wymaga Twojego kodu CVV?

  Nie. Korzystanie z kodu CVV nie jest obowiązkowe i od sprzedawcy zależy, czy chce tego wymagać, czy nie. Jednak większość sprzedawców internetowych wymaga kodu wraz z numerem karty kredytowej i datą ważności.

  Wprowadzenie kodu to niewielka cena za większe bezpieczeństwo

  Osoba, która sklonowała Twoją kartę kredytową, może nie być w stanie jej użyć, ponieważ nie zna tej trzycyfrowej lub czterocyfrowej liczby. To niewielkie zabezpieczenie pomaga uniknąć oszustw związanych z kartami kredytowymi i kradzieży, co jest idealne w dobie zakupów online i transakcji cyfrowych.

  Pierwotnie opublikowano 4 stycznia 2017 r

  Zaktualizowano 22 marca 2019 r

  Zastrzeżenie prawne: ta witryna służy do celów edukacyjnych i nie zastępuje profesjonalnych porad. Materiały w tej witrynie nie mają na celu udzielania porad prawnych, inwestycyjnych ani finansowych i nie wskazują na dostępność żadnego produktu ani usługi Discover. Nie gwarantuje, że Discover oferuje lub poleca produkt lub usługę. Aby uzyskać szczegółowe porady dotyczące swoich wyjątkowych okoliczności, możesz skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy