Co to jest kredyt hipoteczny?

Category: Jpmorgan Chase
17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 3 mar 2020 /
 • 4 minuty czytaniaUrsula Page / Adobe Stock

  Podziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Zaciągnięcie kredytu hipotecznego jest jedną z najważniejszych decyzji finansowych, jakie większość z nas kiedykolwiek podejmie. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, po co się zapisujesz, gdy pożyczasz pieniądze na zakup domu.

  Kredyt hipoteczny to pożyczka z banku lub innej instytucji finansowej, która pomaga kredytobiorcy w zakupie domu. Zabezpieczeniem kredytu hipotecznego jest sam dom, co oznacza, że ​​jeśli pożyczkobiorca nie dokonuje miesięcznych płatności na rzecz pożyczkodawcy i nie spłaca kredytu, bank może sprzedać dom i odzyskać pieniądze.

  Jak działa kredyt hipoteczny?

  Kredyt hipoteczny składa się z dwóch podstawowych elementów: kwoty głównej i odsetek.

  Kwota główna to określona kwota, jaką nabywca domu pożycza od pożyczkodawcy na zakup domu. Na przykład, jeśli kupisz dom o wartości 100 000 USD i pożyczysz wszystkie 100 000 USD od pożyczkodawcy, będzie to kwota główna należna.

  Odsetki to kwota, jaką pożyczkodawca pobiera od Ciebie, aby pożyczyć te pieniądze, mówi Robert Kirkland, starszy doradca ds. Pożyczek mieszkaniowych w JPMorgan Chase. Innymi słowy, odsetki to koszt, jaki płacisz za pożyczenie kapitału.

  Kredytobiorcy spłacają kredyt hipoteczny w regularnych odstępach czasu, zwykle w formie miesięcznej spłaty, która zazwyczaj obejmuje zarówno kwotę główną, jak i odsetki.

  „Każdego miesiąca część miesięcznej spłaty kredytu hipotecznego zostanie przeznaczona na spłatę kapitału lub salda kredytu hipotecznego, a część na odsetki od kredytu – mówi Kirkland.

  W zależności od umowy kredytu hipotecznego miesięczna rata może również obejmować niektóre z następujących opłat:

  Podatki od nieruchomościPożyczkodawca może również pobierać roczne podatki od nieruchomości związane z domem jako część miesięcznej spłaty kredytu hipotecznego. W takich przypadkach pieniądze zebrane na podatki są przechowywane na rachunku „escrow, z którego pożyczkodawca będzie płacił podatek od nieruchomości, kiedy będą należne.

  Ubezpieczenie domówUbezpieczenie domu zapewnia ochronę na wypadek katastrofy, pożaru lub innego wypadku. W niektórych przypadkach pożyczkodawca pobierze składki za Twoje ubezpieczenie jako część Twojego miesięcznego rachunku hipotecznego, przeleje pieniądze na depozyt i dokona płatności na rzecz ubezpieczyciela, gdy będą należne składki z tytułu polisy.

  Ubezpieczenie kredytu hipotecznegoTwoja miesięczna rata kredytu hipotecznego może również obejmować opłatę za tak zwane prywatne ubezpieczenie hipoteczne (PMI). Jest to rodzaj ubezpieczenia wymagany przez wielu konwencjonalnych kredytodawców hipotecznych, gdy zadatek kupującego jest niższy niż 20 procent ceny zakupu domu.

  Rodzaje kredytów hipotecznych

  Istnieje kilka rodzajów kredytów hipotecznych dostępnych dla konsumentów. Obejmują one konwencjonalne kredyty hipoteczne o stałym oprocentowaniu, które są jednymi z najbardziej powszechnych, a także kredyty hipoteczne o regulowanym oprocentowaniu (ARM) i kredyty balonowe. Potencjalni nabywcy domów powinni znaleźć odpowiednią opcję dla swoich potrzeb.

  Kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniuNazwa kredytu hipotecznego zwykle wskazuje sposób naliczania odsetek. Na przykład w przypadku kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu, oprocentowanie jest ustalane w momencie finalizowania zakupu i pozostaje takie samo przez cały okres spłaty kredytu.

  Kredyty hipoteczne o stałym oprocentowaniu są dostępne na okres do 30 lat, przy czym najbardziej popularna jest opcja 30-letnia, mówi Kirkland. Spłata pożyczki przez dłuższy okres sprawia, że ​​miesięczna rata jest bardziej przystępna.

  Jednak bez względu na preferowany termin, oprocentowanie kredytu nie ulegnie zmianie przez cały okres trwania kredytu hipotecznego. Z tego powodu kredyty hipoteczne o stałym oprocentowaniu są dobrym wyborem dla tych, którzy preferują stabilną miesięczną spłatę.

  Kredyt hipoteczny o zmiennym oprocentowaniu (ARM)Zgodnie z warunkami kredytu hipotecznego o zmiennym oprocentowaniu (ARM) oprocentowanie, które płacisz, może być okresowo podwyższane lub obniżane wraz ze zmianą stóp. ARM mogą być dobrym pomysłem, gdy ich stopy procentowe są szczególnie niskie w porównaniu z 30-letnią stałą stopą, zwłaszcza jeśli ARM ma długi okres stałej stopy procentowej, zanim zacznie się dostosowywać.

  „Niektóre przykłady kredytu hipotecznego o zmiennym oprocentowaniu to 5/1 ARM i / lub 7/1 ARM – powiedział Kirkland. „W przypadku 5/1 ARM 5 oznacza początkowy okres pięciu lat, podczas którego stopa procentowa pozostaje stała, a 1 oznacza, że ​​stopa procentowa podlega korekcie raz w roku.

  W przypadku części ARM dotyczącej zmiennej stopy procentowej pobierana stopa procentowa jest zwykle oparta na standardowym indeksie finansowym, takim jak kluczowa stopa indeksu ustalona przez Rezerwę Federalną lub oferowana stopa procentowa Londynu międzybankowego (Libor).

  „Kredyty hipoteczne o zmiennym oprocentowaniu (ARM) śledzą wybrany indeks odniesienia i dostosowują spłaty pożyczki w oparciu o zmieniające się stopy procentowe – mówi John Pataky, wiceprezes wykonawczy banku TIAA i szef działu kredytów konsumenckich i hipotecznych.

  Kredyt hipoteczny balonowyZgodnie z warunkami kredytu hipotecznego balonowego, płatności będą początkowo niskie, a następnie wzrosną lub „wzrosną do znacznie większej kwoty ryczałtowej przed wygaśnięciem kredytu.

  Ten rodzaj kredytu hipotecznego jest zazwyczaj skierowany do kupujących, którzy pod koniec okresu kredytowania lub pożyczki będą mieli wyższy dochód niż na początku.

  Może to być również dobre podejście dla tych, którzy planują sprzedać nieruchomość przed końcem okresu kredytowania. Dla tych, którzy nie zamierzają sprzedawać, hipoteka balonowa może wymagać refinansowania, aby pozostać w nieruchomości.

  „Kupujący, którzy zdecydują się na kredyt balonowy, mogą to zrobić z zamiarem refinansowania kredytu hipotecznego, gdy wygaśnie termin spłaty kredytu balonowego – mówi Pataky „Ogólnie rzecz biorąc, kredyty balonowe są jednym z bardziej ryzykownych rodzajów kredytów hipotecznych.

  Kredyt hipoteczny FHA„Ten program pożyczkowy jest popularny wśród wielu nabywców domu po raz pierwszy – mówi Kirkland. „Pożyczki mieszkaniowe FHA wymagają niższych minimalnych ocen kredytowych, aw niektórych przypadkach niższych zaliczek, przy średniej zaliczce wynoszącej 3,5%.

  Chociaż rząd ubezpiecza pożyczki, pożyczki te są oferowane przez pożyczkodawców hipotecznych zatwierdzonych przez FHA.

  Kredyt hipoteczny VAPożyczka VA to pożyczka gwarantowana przez Departament ds. Weteranów Stanów Zjednoczonych, która wymaga niewielkich lub żadnych pieniędzy. Jest dostępny dla weteranów, członków służby i uprawnionych małżonków wojskowych.

  Sama pożyczka nie jest w rzeczywistości udzielana przez rząd, ale jest wspierana przez agencję rządową, której celem jest zapewnienie pożyczkodawcom wygodniejszego oferowania pożyczki. W wyniku wsparcia rządowego pożyczkodawcy często oferują te pożyczki bez konieczności wpłacania zaliczki iz mniejszymi parametrami kredytowymi.

  Jak znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny

  Kiedy kupujesz kredyt hipoteczny, ważne jest, aby zrozumieć, że nie wszystkie produkty hipoteczne są sobie równe, więc przeprowadzenie badań jest niezbędne, mówi Kirkland.

  „Niektórzy mają bardziej rygorystyczne wytyczne niż inni. Niektórzy pożyczkodawcy mogą wymagać 20% zaliczki, podczas gdy inni wymagają zaledwie 3% ceny zakupu domu – mówi.

  Określenie kredytu hipotecznego, który jest najlepszy dla Twojej sytuacji, obejmuje ocenę Twojej kondycji finansowej, w tym takich czynników, jak dochód, historia kredytowa i wynik, zatrudnienie i cele finansowe.

  Oprócz zrozumienia różnych produktów hipotecznych, poświęć trochę czasu na zakupy z różnymi pożyczkodawcami.

  „Nawet jeśli masz na myśli preferowanego pożyczkodawcę, udaj się do dwóch lub trzech pożyczkodawców – lub nawet więcej – i upewnij się, że dokładnie przeanalizowałeś swoje możliwości – mówi Pataky z TIAA Bank. „Jedna dziesiąta procenta stóp procentowych może wydawać się niewielka, ale może przełożyć się na tysiące dolarów w okresie trwania pożyczki.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy