Co to jest odwrócona linia kredytu hipotecznego?

Category: Które Możesz
17 lutego 2021

Odwrócona linia kredytu hipotecznego jest dokładnie tym, o czym mówi, że jest… Jest to linia kredytowa oparta na odwróconej hipotece. Mmmm… to wcale tego nie wyjaśnia, prawda?

Odwrócone kredyty hipoteczne mogą być trudne do zrozumienia. Podzielimy to kawałek po kawałku:

Co to jest odwrócony kredyt hipoteczny?

Hipoteka odwrócona to pożyczka – szczególny rodzaj pożyczki dla właścicieli domów w wieku 62 lat i starszych.

  • Jeśli jesteś właścicielem domu bezpośrednio bez istniejącego kredytu hipotecznego lub jeśli zgromadziłeś wystarczający kapitał własny, odwrotna hipoteka umożliwia zamianę kapitału własnego domu na pieniądze, które możesz wykorzystać w dowolny sposób i w dowolnym momencie. Możesz przyjąć te pieniądze jako gotówkę, płatności miesięczne, linię kredytową lub kombinację tych środków.
  • Jeśli nadal spłacasz kredyt hipoteczny, odwrócona hipoteka spłaci ten kredyt i wyeliminuje miesięczne spłaty kredytu hipotecznego (Twoje tradycyjne saldo kredytu hipotecznego jest przekształcane w odwróconą hipotekę).

W przypadku odwróconej hipoteki pożyczasz własny kapitał własny. Ale najbardziej wyjątkową rzeczą w odwróconej pożyczce hipotecznej jest to, że NIE ma spłat kredytu hipotecznego, dopóki nie umrzesz lub na stałe nie wyprowadzisz się z domu. Ponadto nadal jesteś właścicielem domu i możesz go używać tak długo, jak chcesz.

Odwrotna część pożyczki polega na tym, że zamiast spłacać odsetki i spłacać kwotę pożyczki co miesiąc, tak jak w przypadku większości tradycyjnych pożyczek, naliczane są odsetki od kwoty odwróconej pożyczki hipotecznej i kwoty, którą ostatecznie będziesz winien z tytułu odwróconej hipoteki rośnie z czasem. Odsetki zostaną dodane do pożyczonej kwoty.

Może to zabrzmieć złowieszczo – pożyczka, która stale rośnie. Jednak nigdy, przenigdy nie będziesz winien więcej z tytułu odwróconej hipoteki niż wartość domu w momencie spłaty pożyczki. Wiele osób zachowuje kapitał własny w swoim domu, który można wykorzystać jako spadek lub zaspokoić inne potrzeby w późniejszym życiu.

Co to jest linia kredytowa

Linia kredytowa to źródło pieniędzy, które udostępnia instytucja finansowa. Chociaż istnieje wiele różnych rodzajów linii kredytowych, nie płacisz odsetek od dostępnych środków, dopóki nie wypłacisz środków z linii kredytowej.

Co to jest odwrócona linia kredytu hipotecznego

Tak więc, jeśli masz odwróconą linię hipoteczną, masz dostępne środki – ale odsetki naliczane są tylko od wypłacanych pieniędzy. Tak więc odwrócona linia hipoteczna stanowi doskonałe, niedrogie dodatkowe źródło finansowania.

Oprócz tego, że jest to świetna opcja bezpieczeństwa, inne kluczowe korzyści wynikające z odwróconej linii hipotecznej obejmują:

Wzrost: nie tylko nie płacisz odsetek, ale wartość Twojej nietkniętej odwrotnej linii hipotecznej może wzrosnąć . Środki w odwróconej linii hipotecznej rosną w tym samym tempie, co narosłe odsetki od kredytu, z uwzględnieniem 0,5% premii za ubezpieczenie kredytu hipotecznego. Tak więc, jeśli w pełni obciążone oprocentowanie twojego odwróconego kredytu hipotecznego wynosi 4,00%, twoja linia kredytowa wzrośnie o 4,5% (4,0% + 0,5%).

Wyjątkowy: ten wzrost jest unikalny dla odwróconych linii kredytowych hipotecznych – na przykład HELOC nie rośnie.

Zabezpieczenie przed spadającymi cenami domów: wzrost odwróconej linii hipotecznej jest gwarantowany – bez wypłat Twoja linia kredytowa będzie rosła.

Ta funkcja może być interesującym zabezpieczeniem przed potencjalnymi spadkami cen mieszkań. Jeśli uważasz, że ceny domów pozostaną w stagnacji lub potencjalnie spadną, to odwrócona linia kredytu hipotecznego pozwoli Ci zablokować bieżącą wartość domu i nadal obserwować wzrost aktywów.

Kiedy otrzymujesz odwrócony kredyt hipoteczny, czy musisz uzyskać linię kredytową?

Nie. Odwrócona linia kredytu hipotecznego to tylko jeden ze sposobów pozyskiwania środków. W rzeczywistości większość ludzi bierze kwotę odwróconej pożyczki hipotecznej na różne sposoby – czasami zależy to od ich własnych pragnień i potrzeb, a czasami zależy od zasad rządzących odwrotnymi hipotekami.

  • Kwota Twojej odwróconej pożyczki hipotecznej musi najpierw zostać wykorzystana do spłaty wszelkich innych istniejących hipotek lub zastawów na Twoim domu. W niektórych przypadkach należy odłożyć pieniądze na sfinansowanie bieżących podatków i ubezpieczenia domu.
  • Wszelkie pozostałe pieniądze można potraktować jako gotówkę, linię kredytową, płatności miesięczne lub kombinację.

Czy kwalifikujesz się do odwróconej linii kredytu hipotecznego?

Większość osób, które zabezpieczają odwrócony kredyt hipoteczny, robi to z powodu:

  • Chęć niezależności finansowej
  • Chęć pozostania we własnym domu do końca życia

Dla osób z pewnymi oszczędnościami – ale być może niewystarczającymi, aby czuć się komfortowo na emeryturze – opcja linii kredytowej zapewnia natychmiastowy dostęp do gotówki w celu optymalizacji strategii wypłat, gdy pojawiają się nieoczekiwane wydatki i podczas spadków na rynku. Jeśli uzyskasz linię kredytową teraz, kwota, jaką możesz pożyczyć, rośnie wraz z wiekiem, skutecznie blokując natychmiastowy dostęp do kapitału własnego, kiedy tego najbardziej potrzebujesz.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy