Co to jest przekaz bankowy?

Category: Płatności Kartą
17 lutego 2021

Co to jest przekaz bankowy? Przekaz bankowy to płatność dokonana przez płatnika, ale sama płatność jest gwarantowana przez bank wystawiający. Jeśli odbiorca trochę się martwi, czy przyjmie płatność, to odbiorca nie musi się martwić, jeśli jest to przekaz bankowy, ponieważ bank wystawiający gwarantuje płatność.

Co to jest przekaz bankowy i jak to działa?Możesz udać się do swojego banku lub kasy pożyczkowej i poprosić o przekaz bankowy. To trochę tak, jakby poprosić ich o wypisanie czeku, który gwarantuje płatność. Jeśli oddasz komuś czek i weźmiesz przekaz bankowy, wtedy ta osoba będzie bardziej chciała otrzymać przekaz bankowy niż czek, ponieważ ta osoba wie, że przekaz bankowy nie może zostać odbity.

Co to jest przekaz bankowy? Oto przykład?Beryl chce kupić nowy, efektowny samochód, aby pochwalić się przed rodzicami i udowodnić, że jej studia transpłciowe nie były stratą czasu. Niestety, Beryl jest bezrobotna od czasu ukończenia college’u i prawdopodobnie pozostanie tam przez długi czas. Jednak jej chłopak zdradził ją i obiecał, że kupi jej samochód, jeśli go zabierze.

Beryl udaje się do salonu samochodowego i widzi, że ma kilka ofert ograniczonych czasowo, które są dostępne tylko przez tydzień. Sprawdzają jej zdolność kredytową, aby odkryć, że ma ona długi studenckie, ale nie miała pracy od czasu ukończenia studiów. Odmawiają złożenia kaucji za samochód, ponieważ nie wierzą, że będzie w stanie zapłacić kaucję i / lub resztę salda za samochód.

Wraca do swojego chłopaka i od razu prosi o wszystkie pieniądze, ale on może wyprodukować tylko 5000 dolarów, a samochód jest w sprzedaży za 8500 dolarów. Jej chłopak wpłaca na jej konto 5000 dolarów, więc biegnie do salonu samochodowego z czekiem na 5000 dolarów. Znając jej zdolność kredytową, dealer samochodowy odmawia przyjęcia jej czeku i odmawia kontynuowania oferty specjalnej dłużej niż przez tydzień. Beryl ma teraz problem, ponieważ ma pieniądze na swoim koncie, ale salon samochodowy nie przyjmuje jej osobistego czeku.

Beryl udaje się do swojego banku i prosi o przekaz bankowy. Bank widzi, że ma na koncie 5323 USD, ponieważ jej chłopak niedawno wpłacił te 5000 USD na jej konto. Jej bank odkłada 5000 dolarów z jej salda na bok i blokuje je. Piszą przekaz bankowy i przekazują go Beryl. Kiedy wraca na swoje konto internetowe, widzi, że ma na koncie 5323 USD, ale jej „Dostępne saldo wynosi tylko 323 USD, ponieważ zawieszono 5000 USD.

Beryl zabiera swój przekaz bankowy do salonu, a oni akceptują jej depozyt. Dostaje samochód w specjalnej cenie, o ile wraca za mniej niż miesiąc, aby spłacić pozostałą część swojego samochodu, i powinna być w stanie to zrobić, ponieważ jej chłopak obiecał zapłacić pozostałe 3500 dolarów za jej samochód lub nie może już bawić się z jej szczeniakami.

Dla przypomnienia, obrazy Beryl nie są w rzeczywistości kobietą o imieniu Beryl. W rzeczywistości są to obrazy kobiety, która została potrącona przez samochód, ale przeżyła, ponieważ jej duże cycki złagodziły cios. To właściwie nie jest żart, to prawdziwa historia, o której donosi duża agencja informacyjna.

Musisz mieć już pieniądze na swoim koncieBank nie jest głupcem. Jeśli chcesz otrzymać przekaz bankowy na określoną kwotę, potrzebujesz tej kwoty już na swoim koncie. Może być również naliczona opłata za napisanie przekazu bankowego. Opłata może zostać pobrana po wygenerowaniu następnego wyciągu, ale mogą pobrać opłatę od razu, więc możesz również potrzebować wystarczającej ilości pieniędzy na koncie, aby pokryć opłatę.

To prawie to samo, co wypisanie czeku przez bank. Na przykład nie możesz nikomu przekazać przekazu bankowego. Musisz podać imię i nazwisko osoby lub firmy, która ma otrzymać przekaz bankowy i zrealizować przekaz bankowy.

Skorzystaj z przekazu bankowego do dokonywania kosztownych zakupówPrzekaz bankowy może oznaczać wiele tysięcy dolarów, podczas gdy przekaz bankowy ma limity ustalone przez rząd. Jeśli dokonujesz dużego zakupu, możesz nie być w stanie zapłacić przekazem pieniężnym i być może będziesz musiał zapłacić przelewem bankowym.

Przekaz pieniężny jest kupowany za gotówkę, podczas gdy przekaz bankowy jest kupowany za pomocą cyfrowych pieniędzy, które są obecnie na Twoim koncie bankowym. Ponieważ przekazy pieniężne są łatwiejsze do zdobycia, prawdopodobnie powinieneś rozważyć przekaz pieniężny, jeśli dokonujesz mniejszego i tańszego zakupu. Jeśli Twoja droga cena zakupu jest w setkach i / lub tysiącach, to przekaz bankowy jest lepszy niż przekaz pieniężny.

Wniosek – czy powinienem zacząć korzystać z wersji roboczych?Weksle bankowe są bardzo bezpieczną formą płatności i są szczególnie korzystne dla sprzedawców, ponieważ gwarantują płatność. Jednak w dzisiejszych czasach istnieje tak wiele alternatyw dla przekazów bankowych, że ostatecznie będą one wyglądać tak samo, jak czeki papierowe.

Na przykład osoba może kupować za pomocą systemu PayPal, który chroni zarówno sprzedającego, jak i kupującego. W dzisiejszych czasach ludzie mogą również płacić kartą debetową lub kredytową, ponieważ sprzedawcy online i offline mogą tak łatwo przyjmować płatności kartą. Ponadto wiele kart kredytowych ma dodatkowe zabezpieczenia, które mogą pomóc zrekompensować osobie, która została oszukana lub oszukana przez kupca / sprzedawcę.

Jeśli masz do czynienia z dużą ilością pieniędzy i nie masz wcześniejszych relacji ze sprzedawcą, odpowiedni może być przekaz bankowy. Należy jednak rozważyć jakąś formę depozytu, jeśli zakup będzie kosztował tysiące, ponieważ może zapewnić lepszą ochronę kupującemu. Istnieje również kilka alternatyw escrow (kupowanie przez PayPal jest jedną z nich), w których ochrona kupującego idzie w parze z zapobieganiem oszustwom ze strony kupującego; Należy pamiętać, że depozyt escrow często wiąże się z wysokimi opłatami. Czy powinieneś zacząć korzystać z przekazów bankowych? Mówię, że istnieją lepsze alternatywy, ale nie należy wykluczać tego jako jednej z opcji płatności.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy