Co to jest spłacanie kredytu studenckiego i kiedy należy z niego skorzystać?

Category: Biur Informacji
17 lutego 2021

Ta opcja umożliwia tymczasowe wstrzymanie płatności w przypadku trudności

 • Dzielić
 • KołekE-mailOdroczenie spłaty kredytu studenckiego umożliwia tymczasowe wstrzymanie spłaty kredytu studenckiego. Programy te mogą przynieść ulgę, gdy masz problemy finansowe. Na przykład utrata pracy może utrudnić nadążanie za miesięcznymi spłatami pożyczki. Brak płatności i niespłacanie kredytów studenckich może siać spustoszenie w Twojej zdolności kredytowej i potencjalnie wywołać inne negatywne skutki finansowe. Poznaj zalety i wady wyrozumiałości, aby zdecydować, czy jest ona odpowiednia dla Ciebie.

  Co to jest zwłoka pożyczki studenckiej?

  Odroczenie spłaty kredytu studenckiego to czasowe zawieszenie lub zmniejszenie spłaty kredytu studenckiego. W okresie zwłoki nie musisz nic płacić dyrektorowi z tytułu pożyczek studenckich. Odsetki mogą nadal narastać od Twoich pożyczek i zostać skapitalizowane lub dodane do Twojego salda na koniec okresu zwłoki.

  Ustawa CARES oferuje ulgę w kredytach studenckich na koronawirusa dla wszystkich federalnych pożyczek studenckich, zrzekając się zarówno płatności miesięcznych, jak i odsetek, jako formę automatycznej zwłoki do 30 września 2020 r.

  Tolerancja na federalne pożyczki studenckie może być ogólna lub obowiązkowa. Ogólne wyrozumiałość zależy od decyzji obsługującego pożyczkę. Powody, dla których można udzielić zwolnienia ogólnego, mogą obejmować: 

 • Trudnosci finansowe
 • Ponoszenie kosztów leczeniaZmiana zatrudnieniaMożesz skorzystać z ogólnej zwłoki, jeśli masz federalne pożyczki bezpośrednie, federalne pożyczki na edukację rodzinną (FFEL) lub pożyczki Perkins.

  Pod pewnymi warunkami wymagana jest obowiązkowa wyrozumiałość. Możesz otrzymać zgodę na obowiązkowe wstrzymanie spłaty kredytu studenckiego, jeśli:

 • Służyć na stanowisku AmeriCorps, za które otrzymałeś krajową nagrodę za służbę
 • Służyć w programie rezydencji lekarskiej lub dentystycznejSą członkami Gwardii Narodowej, którzy zostali aktywowani do służbyWykonywanie usług, które kwalifikują cię do wybaczenia pożyczki nauczycielskiejZakwalifikuj się do częściowej spłaty pożyczki w ramach programu spłaty pożyczki studenckiej Departamentu Obrony USAMieć miesięczne raty przekraczające 20% całkowitego miesięcznego dochodu bruttoZarówno ogólne, jak i obowiązkowe okresy zwłoki mogą być przyznane w przypadku pożyczek federalnych na okres do 12 miesięcy. Wcześniejsze 

  Jeśli już zalegasz z federalnymi pożyczkami studenckimi, co oznacza, że ​​masz 270 dni lub więcej zaległości w płatnościach, nie przysługuje Ci prawo do zwłoki. Będziesz musiał skonsolidować lub zregenerować swoje pożyczki, aby przywrócić uprawnienia do wstrzymania się od spłaty. Wcześniejsze 

  Kto oferuje spłatę pożyczki studenckiej

  Departament Edukacji Stanów Zjednoczonych oferuje zwłokę w przypadku kwalifikujących się pożyczek federalnych. Ale możesz się zastanawiać, jakie masz opcje, jeśli masz prywatne pożyczki studenckie.

  Prywatni operatorzy i pożyczkodawcy zajmujący się pożyczkami studenckimi nie są zobowiązani do oferowania zwłoki w udzielaniu pożyczek studenckich, ale wielu z nich oferuje opcje pożyczkobiorcom, którzy nie mogą zapłacić. Według Marka Kantrowitza, wydawcy i wiceprezesa ds. Badań w SavingforCollege.com, niektórzy prywatni pożyczkodawcy oferują nawet częściową zwłokę, w której pożyczkobiorca dokonuje płatności wyłącznie odsetkowych w trakcie zwłoki.

  „Zapewnia to ulgę finansową, jednocześnie zapobiegając zwiększaniu się salda pożyczki – powiedział Kantrowitz. Wśród pożyczkodawców, którzy oferują jakąś formę zwłoki na pożyczkę studencką, warunki są ustalane przez każdego z nich indywidualnie i niekoniecznie muszą przestrzegać tych samych wytycznych dotyczących zatwierdzenia i naliczania odsetek, co pożyczki federalne.

  Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje o polityce zwalniania z tytułu kredytu studenckiego od najlepszych firm obsługujących pożyczki. Wszystkie warunki pożyczek federalnych są określane przez Departament Edukacji Stanów Zjednoczonych. Jednostka obsługująca / pożyczkodawca Dostępne wyrozumiałość

  Warunki udzielenia pożyczki federalnej


  Warunki udzielenia pożyczki prywatnej
  American Education Services (AESTak, w przypadku kwalifikujących się federalnych pożyczek studenckich i prywatnych pożyczek studenckich obsługiwanych przez AES.W przypadku pożyczek federalnych oferowane jest ogólne i obowiązkowe wsparcie finansowe na okres do 12 miesięcy.W zależności od pożyczkodawcy. Wielkie JezioraTak, w przypadku kwalifikujących się federalnych pożyczek studenckich.W przypadku pożyczek federalnych oferowane jest ogólne i obowiązkowe wsparcie finansowe na okres do 12 miesięcy.Nie dotyczy. NavientTak, w przypadku kwalifikujących się federalnych pożyczek studenckich i prywatnych pożyczek studenckich.Ogólne i obowiązkowe wsparcie finansowe oferowane przez okres do 12 miesięcy w przypadku pożyczek federalnych.Warunki pożyczek prywatnych są ustalane indywidualnie. Dla kwalifikujących się prywatnych pożyczkobiorców dotkniętych COVID-19 dostępny jest okres zwłoki do trzech miesięcy. NelnetTak, w przypadku kwalifikujących się federalnych pożyczek studenckich.W przypadku pożyczek federalnych oferowane jest ogólne i obowiązkowe wsparcie finansowe na okres do 12 miesięcy.Nie dotyczy. Sallie MaeTak, w przypadku kwalifikujących się pożyczek prywatnych.Nie dotyczy.Forbearance dla prywatnych pożyczek od Sallie Mae jest dostępna w odstępach trzymiesięcznych, łącznie do 12 miesięcy. Opcje forbearance są również dostępne dla pożyczkobiorców dotkniętych COVID-19. SoFiTak, w przypadku kwalifikujących się pożyczek prywatnych.Nie dotyczy.Forbearance na prywatne pożyczki z SoFi jest dostępne w okresach trzymiesięcznych, łącznie do 12 miesięcy, jeśli stracisz pracę. Kredytobiorcy dotknięci COVID-19 mają również dostęp do 60 dni zwłoki w przypadku klęski żywiołowej z opcją przedłużenia.Wytrwałość a odroczenie

  Odroczenie to kolejna opcja tymczasowego wstrzymania spłaty kredytu studenckiego. Możesz poprosić o odroczenie dla uprawnionych studentów federalnych, w tym pożyczki bezpośrednie, pożyczki FFEL i pożyczki Perkins. Odroczenia mogą trwać do 36 miesięcy. Wcześniejsze 

  Prywatni pożyczkodawcy kredytów studenckich decydują, czy zaoferować tę opcję. Ogólnie rzecz biorąc, okresy odroczenia pożyczek federalnych mogą być oferowane z następujących powodów:

 • Zapis do szkoły
 • Trudnosci finansoweBezrobocieRozmieszczenie wojskoweLek na rakaStypendium dla absolwentówNajwiększą różnicą między odroczeniem a zwłoką jest sposób obsługi odsetek od pożyczek federalnych.

  „Podczas odroczenia rząd federalny płaci odsetki od subwencjonowanych federalnych pożyczek studenckich – powiedział Kantrowitz. „Odsetki od niespłaconych pożyczek pozostają w gestii pożyczkobiorcy i zostaną skapitalizowane, jeśli nie zostaną spłacone.

  Dzięki wyrozumiałości jesteś odpowiedzialny za spłatę wszystkich skapitalizowanych odsetek od pożyczki.

  Plusy i minusy spłaty kredytu studenckiego

  Wstrzymywanie płatności za pomocą kredytu studenckiego ma zarówno zalety, jak i wady.

  Tymczasowe zwolnienie z płatności miesięcznych w przypadku rozciągnięcia finansowego

  Minimalizuje ryzyko zgłaszania biur kredytowych do biur informacji kredytowej o opóźnionych lub nieudanych płatnościach

  Daje Ci czas na rozważenie innych opcji, takich jak konsolidacja pożyczki, refinansowanie lub plany spłaty uzależnione od dochodów

  Skapitalizowane odsetki mogą spowodować, że spłacisz większe saldo pożyczki po zakończeniu okresu zwłoki

  Nie jest to trwałe rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić pieniądze na pożyczkach studenckich

  Może nie być opcją w przypadku niektórych prywatnych pożyczek studenckich

  „Głównym problemem związanym z udzieleniem zwłoki jest to, że odsetki nadal narastają i będą dodawane do salda pożyczki, jeśli nie zostaną spłacone w miarę narastania – powiedział Kantrowitz. „To wkopuje pożyczkobiorcę w głębszą dziurę i prowadzi do naliczania odsetek od odsetek.

  Z tego powodu wyrozumiałość może być czymś do rozważenia dopiero po wyczerpaniu innych opcji zarządzania długiem studenckim. Według Kantrowitza, jeśli szukasz długoterminowego rozwiązania, może być lepiej, jeśli zamiast tego skorzystasz z czegoś w rodzaju planu spłaty opartego na dochodach.

  Jak uzyskać zwłokę na pożyczkę studencką

  Jeśli jesteś zainteresowany ubieganiem się o zwłokę w sprawie kredytu studenckiego, musisz skontaktować się ze swoim pożyczkodawcą lub osobą obsługującą pożyczki.

  Twój pożyczkodawca może poprosić Cię o wypełnienie wniosku o wyrozumiałość i dostarczenie dokumentacji potwierdzającej uzasadnienie wniosku. Na przykład, jeśli prosisz o wyrozumiałość z powodu trudności finansowych, ponieważ zostałeś zwolniony z pracy, możesz potrzebować listu od byłego pracodawcy, w którym widnieje data rozstania.

  Nadal musisz spłacać swoje pożyczki regularnie, aż do rozpoczęcia okresu wstrzymania. W przeciwnym razie możesz skończyć z opóźnioną płatnością zgłoszoną do biur informacji kredytowej.

  Podsumowanie

  Jeśli nie możesz nadążyć ze spłatami kredytu studenckiego, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest skontaktowanie się z pożyczkodawcą lub osobą obsługującą pożyczki. Wyjaśnienie szczegółów swojej sytuacji finansowej może pomóc w uniknięciu spóźnionych lub nieodebranych płatności i późniejszych szkód w wynikach kredytowych, jednocześnie badając opcje ułatwiające zarządzanie pożyczkami i potencjalnie tańsze w dłuższej perspektywie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy