Co to jest zgłoszenie do UKC?

Category: Raport Kredytowy
17 lutego 2021

Jeśli niedawno przejrzeliście swój raport kredytowy firmy lub przeprowadziliście wyszukiwanie w ramach UCC, być może zauważyliście w swoim raporcie wypełnienie UCC.

Dlaczego mam UCC w mojej firmie?

W większości przypadków, jeśli otrzymałeś jakikolwiek rodzaj pożyczki biznesowej lub finansowania, pożyczkodawca lub strona zabezpieczona złoży UCC w sprawie Twojej firmy. Krótko mówiąc, UCC pozwala innym instytucjom, że Twoja firma miała pożyczkę z określonymi aktywami. W przypadku niewywiązania się z płatności jest to zasada „kto pierwszy, ten lepszy. Posiadacz pierwszego zastawu uzyskuje pierwsze prawo do ściągnięcia zapasów, sprzętu, należności i innych rzeczy, które powinny być wyszczególnione w umowie pożyczki.

Przy pozyskiwaniu finansowania dla swojej firmy należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników.

Jednym z tych czynników jest uświadomienie sobie wszelkich UCC złożonych w Twojej firmie, zrozumienie, czym one są i jak mogą wpłynąć na Twoją firmę i zdolność do otrzymywania linii biznesowych lub innych rodzajów pożyczek dla małych firm.

Poniżej szczegółowo omówimy, czym jest zgłoszenie w ramach UCC, dlaczego ma to znaczenie dla Twojej firmy i jak usunąć zgłoszenie w ramach UCC, jeśli w swoim zgłoszeniu znajdziesz takie, którego nie powinno tam być.

Co oznacza UCC?

UCC to skrót od Uniform Commercial Code, który odnosi się do zbioru zasad amerykańskich mających na celu ujednolicenie aspektów transakcji handlowych we wszystkich 50 stanach.

Co to jest zgłoszenie do UKC?

Zgłoszenie w ramach UKC lub zastaw w ramach UKC jest częścią tego zbioru przepisów, który odnosi się do pewnego rodzaju tymczasowego roszczenia, które pożyczkodawca może wnieść na określone aktywa.

Kiedy pożyczasz od pożyczkodawcy, może on zdecydować o ustanowieniu zastawu UCC-1 na twojej nieruchomości iw zamian udzielić ci pożyczki o równoważnej wartości.

Zastaw UCC-1 służy następnie pożyczkodawcom do ubiegania się o zabezpieczenie w przypadku, gdy firma lub osoba fizyczna nie jest w stanie spłacić długu.

Zastaw w ramach UKC w rzeczywistości rezerwuje miejsce pożyczkodawcy w kolejce do ubiegania się o aktywa. Oznacza to, że jeśli złożysz wniosek o ogłoszenie upadłości lub niewykonanie zobowiązania, pożyczkodawca z zastawem w ramach UKC ma pierwsze prawo do dochodzenia wszelkich aktywów objętych zastawem.

Jak składa się zastaw w ramach UKC?Zastaw w ramach UKC jest składany, gdy otrzymałeś jakiś rodzaj pożyczki lub finansowania biznesowego. W zależności od rodzaju finansowania, które otrzymała Twoja firma, język i zabezpieczenia (zabezpieczenie) w oświadczeniu o złożeniu wniosku do UKC będą się różnić.

Wiele niezabezpieczonych firm pożyczkowych złoży ogólny zastaw na aktywach biznesowych. Pożyczka ta jest nadal uważana za niezabezpieczoną, ponieważ nie może przeniknąć przez zasłonę korporacyjną i przejąć majątku osobistego w przypadku niewykonania zobowiązania.

Aby to zrobić, pożyczkodawca składa swojemu Sekretarzowi Stanu Oświadczenie Finansowe UCC-1:

Ten UCC-1 tworzy następnie zastaw na przedsiębiorstwie i co najmniej jednym majątku dłużnika, aby zabezpieczyć kwotę pożyczoną przez dłużnika.

Oświadczenie finansowe UCC-1 wymaga tylko kilku informacji. Dokumenty związane z UCC każdego stanu mogą i prawdopodobnie będą się różnić, jednak oto przykład tego, co jest wymagane na podstawie Departamentu Stanu Nowego Jorku:

 1. Nazwa dłużnika: może to być organizacja (spółka osobowa, korporacja itp.) Lub osoba fizyczna (w tym jednoosobowa działalność gospodarcza).
 2. Adres dłużnikaInformacje dotyczące organizacji dłużnikaDodatkowi dłużnicy (jeśli istnieją)Informacje strony zabezpieczanej (pożyczkodawcy zabezpieczającego pożyczkę)Lista zabezpieczeń zawartych w umowie: To jest to, co będzie obejmować zastaw UKCNa czym pożyczkodawcy mogą zastawiać?Celem zgłoszeń do UCC jest uzyskanie w czymś bezpieczeństwa. Kredytodawcy mogą ustanowić zastaw w ramach UKC na różne rzeczy. Najłatwiej go zrozumieć w połączeniu z zabezpieczeniem, bardziej powszechnie rozumianym elementem procesu pożyczkowego.

  Większość rzeczy, które mogą być użyte jako zabezpieczenie pożyczki, może być obciążone zastawem w ramach UKC. To zawiera:

  • własność
  • EkwipunekInwentarzPojazdyNależnościRuchomośćKontaAkredytywyPapiery wartościoweNależy również zauważyć, że wierzyciel może wykraczać poza to i robić rzeczy, takie jak wymuszanie sprzedaży niektórych aktywów biznesowych i pobieranie pieniędzy z rachunków bankowych w celu uregulowania długu (w większości przypadków nie można dotykać majątku osobistego ) poprzez wybory w celu udoskonalenia wyroku przeciwko przedsiębiorcy, który popełnia upadłość.

   Jest to jednak dozwolone tylko w przypadku wierzyciela objętego wyrokiem, co oznacza, że ​​pożyczkodawca musiał udać się do sądu i udowodnić, że dług jest jego długiem i że nie był w stanie go odzyskać.

   Więc jeśli masz zamiar spłacić swoje długi, nigdy nie będzie to problemem.

   Rodzaje zastawów w ramach UKC

   Istnieją 2 rodzaje zastawów w ramach UKC:

   1. Określony zastaw zabezpieczający : Ten rodzaj zastawu wykorzystuje jeden składnik aktywów jako zabezpieczenie (stąd nazwa).
   2. Zastaw ogólny : Ten rodzaj „zabezpieczenia zbiorczego obejmuje wiele różnych aktywów, z których wszystkie można wykorzystać do uregulowania długu w taki sam sposób, jak każde inne zabezpieczenie.Ważne jest, aby znać różnicę, ponieważ możesz mieć zastaw na jednym aktywie lub na wielu różnych aktywach naraz z jednego zastawu w ramach UKC.

    Na przykład, jeśli musisz uzyskać pożyczkę biznesową na jakiś nowy sprzęt, ale wiesz, że masz zastaw w ramach UCC, ważne jest, aby wiedzieć, jakiego rodzaju, ponieważ ten zastaw może dotyczyć jednego składnika aktywów, co oznacza, że ​​masz inne aktywa, które możesz złożyć jako zabezpieczenie tej nowej pożyczki lub może to być kilka różnych aktywów, pozostawiając Cię bez jakiejkolwiek formy zabezpieczenia.

    Oprócz tych dwóch podstawowych typów zastawów w ramach UKC, zastaw można oznaczyć jako rodzaj zgłoszenia UCC-1 lub UCC-3. UCC-1 jest standardowym zastawem w ramach UKC. Każdy nowy zastaw w ramach UCC to UCC-1 i pozostaje taki do czasu zmiany zastawu.

    UCC-1 staje się UCC-3, jeśli istnieje jakakolwiek zmiana w pierwotnym zgłoszeniu do UKC. Takie zmiany obejmują:

    • Przedłużenie zastawu powyżej 5 lat
    • Zmień zastaw, na przykład przy zmianie adresuZakończenie zgłoszenia w ramach UCC-1 po spłacie długu (i utracie ważności zastawu)Porozmawiamy o zgłoszeniach UCC-3 później, ponieważ odgrywają one ważną rolę w usuwaniu zgłoszeń UCC.

     Jak zgłoszenie do UKC może wpłynąć na Twoją firmę?

     Ogólnie rzecz biorąc, zgłoszenie do UKC nie ma rzeczywistego negatywnego wpływu na Twoją firmę.

     Jednak zastaw w ramach UCC może nadal wpływać na Twoją firmę na kilka sposobów, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak to zrobić.

     Oto trzy sposoby, w jakie zastaw UCC może wpłynąć na Twoją firmę:

     1. Może to wpłynąć na zdolność pożyczkowąNajbardziej znaczący wpływ, jaki zgłoszenie w ramach UKC może mieć na Twoją firmę, wiąże się z samym jego celem: ponieważ pożyczkodawca ma już zastaw na całości lub części Twojego możliwego zabezpieczenia, prawdopodobnie będzie trudne – jeśli nie niemożliwe – uzyskanie jakiegokolwiek rodzaju zabezpieczone finansowanie od pożyczkodawcy.

     Wiele tradycyjnych banków i instytucji oferujących kredyty dla firm i linie kredytowe lubi zajmować pierwsze miejsce.

     Oznacza to, że nie chcą przed sobą żadnego innego zadłużenia.

     Jeśli masz niespłaconą pożyczkę, której UKC został złożony przeciwko firmie, bank będzie chciał ją spłacić przed podwyższeniem kapitału lub zaoferuje tylko opcje złej pożyczki biznesowej.

     Nadal istnieją niezabezpieczone opcje pożyczek biznesowych, które nie są uzależnione od zabezpieczenia. W związku z tym nie złożono żadnego zastawu w ramach UKC.

     Jednak opcje pożyczki zabezpieczonej wymagają twardego zabezpieczenia, takiego jak nieruchomość, rachunki lub pojazdy. Więc jeśli nie masz nic do złożenia – lub jeśli nowy pożyczkodawca musiałby zająć drugie miejsce za innym pożyczkodawcą, aby ubiegać się o to zabezpieczenie w przypadku niewykonania zobowiązania lub bankructwa – prawdopodobnie nie zostaniesz zatwierdzony.

     W związku z tym ważne jest, aby upewnić się, że nie masz już zgłoszeń do UCC – lub że poprzedni zastaw został usunięty – przed ponownym złożeniem wniosku o finansowanie.

     2. Może to wpłynąć na kredyt biznesowyZgłoszenie zastawu w ramach UCC pozostaje w raporcie kredytowym firmy przez 5 lat.

     Nie ma to negatywnego wpływu na twoją zdolność kredytową, jednak gdy ktoś sprawdza twój raport kredytowy, jest on widoczny i może odgrywać rolę w twojej zdolności do zatwierdzenia na inne rzeczy niż tylko finansowanie biznesu. Zwykle tak nie jest, jednak należy o tym pamiętać.

     3. Zgłoszenie do UKC oznacza, że ​​w grę wchodzą Twoje aktywaChociaż powinieneś już być świadomy zabezpieczenia, które złożyłeś, ubiegając się o finansowanie, ważne jest, aby wiedzieć, czy pożyczkodawca zastawi Twoje aktywa w ramach UKC i jakiego rodzaju będzie to zabezpieczenie (ogólne lub określone zabezpieczenie i jakie aktywa, jeśli to jest to drugie).

     Jeśli jeszcze tego nie wiesz, musisz się o tym poinformować, aby mieć świadomość, co obejmuje zastaw i kiedy zniesie Twój raport kredytowy.

     Jak przeprowadzić wyszukiwanie zgłoszeń UCC?

     / Skoro już jesteśmy w temacie, czy dowiedzieć się, czy w raporcie kredytowym firmy znajduje się UCC, czy nie, porozmawiajmy o tym, jak sprawdzić, czy go posiadasz, korzystając z usług sieciowych UCC dostępnych w każdym stanie.

     Po pierwsze, pamiętaj, że chociaż punkty, o których właśnie rozmawialiśmy w poprzedniej sekcji, powinny być zrozumiałe, tak naprawdę nie ma się czym martwić i są one raczej produktem ubocznym zwykłej pracy.

     Innymi słowy, nie ma się czym martwić, znajdując zgłoszenie UCC w raporcie kredytowym. Jeśli niedawno pożyczałeś, a pożyczka była zabezpieczona, prawdopodobnie już wiesz, co zostało ustanowione jako zabezpieczenie.

     Jeśli jednak masz starą pożyczkę, którą spłaciłeś od tamtej pory, nadal możesz mieć zastaw na swoim raporcie i możesz go usunąć (zakładając, że go spłaciłeś), więc pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy nadal jest tam.

     Istnieją dwa główne sposoby sprawdzenia, czy masz zastaw w ramach UCC na którymkolwiek ze swoich aktywów:

     1. Skorzystaj ze swojej stanowej bazy danych UCCKażdy stan ma możliwość wyszukiwania zgłoszeń do UCC złożonych w tym stanie. Możesz więc odwiedzić oficjalną stronę internetową swojego rządu, aby przeszukać ich bazę danych w celu znalezienia informacji o zastawie w ramach UKC.

     Jednak nie martw się, nie będziemy zmuszać cię do wykonania całej pracy, aby znaleźć bazę danych twojego stanu. Zrobiliśmy to za Ciebie.

     Skorzystaj z poniższej listy rozwijanej, wybierz stan, a zostaniesz przeniesiony do bazy danych zastawów w ramach UCC swojego stanu, w której możesz skorzystać z wymienionych zasobów, aby znaleźć swój zastaw:

     Oto przykład tego, jak wygląda ten proces na stronie internetowej Departamentu Stanu stanu Nowy Jork:

     Po pierwsze, klikając powyższe menu rozwijane i wybierając „Nowy Jork, przejdziesz do poniższej strony.

     Kliknij dowolne z 3 poniższych łączy wyszukiwania, aby przejść do tej samej strony wyszukiwania:

     Następnie kliknij odpowiednie wyszukiwanie w sekcji „e-Filing w lewym górnym rogu.

     O ile nie otrzymałeś szczegółowych instrukcji, prawdopodobnie użyjesz standardowego „Standardowego wyszukiwania dłużników NYS:

     Teraz zostanie wyświetlona prosta strona wyszukiwania. Wprowadź swoje dane i kliknij „szukaj:

     Po wprowadzeniu informacji zostaną wyświetlone informacje o zastawie w ramach UCC.

     Należy pamiętać, że wyszukiwanie zastawu w ramach UCC w każdym stanie jest inne. Oprócz tego, podczas gdy niektóre stany, takie jak Nowy Jork i Floryda, oferują możliwość bezpłatnego wyszukiwania informacji dotyczących zgłoszeń do UKC, podczas gdy inne stany pobierają opłatę.

     2. Wyciągnij raport dotyczący kredytu biznesowego

     Uzyskanie raportu dotyczącego kredytu biznesowego to drugi z dwóch głównych sposobów sprawdzenia, czy masz zgłoszenie do UCC.

     Istnieje tylko kilka witryn internetowych, z których możesz skorzystać, aby uzyskać raport dotyczący kredytu biznesowego.

     W przeciwieństwie do osobistego raportu kredytowego, który oferuje bezpłatne metody uzyskania raportu, być może będziesz musiał zapłacić za raport biznesowy. Jednak strony te zazwyczaj oferują cenne usługi monitorowania kredytów, które warto przeanalizować same w sobie, jeśli chcesz pozostać na szczycie swojego kredytu biznesowego.

     Nav to jedna z najlepszych opcji uzyskania raportu kredytowego dla firmy, ponieważ w niektórych przypadkach pozwalają one na bezpłatne otrzymywanie raportów z wielu biur.

     Kroki

     Przejdź do Nav.com i kliknij „ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO:

     Następnie zobaczysz kroki 1 z 3, które obejmują prośbę o podanie podstawowych informacji:

     Po drugie, po przesłaniu podstawowych informacji zostaniesz poproszony o podanie numeru ubezpieczenia społecznego i daty urodzenia, a na koniec odpowiesz na zbiór pytań zabezpieczających w oparciu o Twoją historię kredytową.

     Po wykonaniu wszystkich czynności możesz sprawdzić, czy w raporcie kredytowym znajdują się informacje dotyczące zgłoszenia do UCC.

     Jak usunąć zgłoszenie do UCC

     Wnioski UCC są automatycznie usuwane z raportu kredytowego po 5 latach.

     To jest pomocne. Jednak z tego powodu pożyczkodawcy nie mają tendencji do składania wniosków o zwolnienie z zastawu, chyba że pożyczkobiorca wyraźnie tego zażąda.

     Oznacza to, że jeśli spłacałeś zabezpieczoną pożyczkę w ciągu ostatnich kilku lat, nadal możesz mieć zgłoszenie do swojego kredytu w ramach UCC, którego nie powinno tam być.

     Jak więc możesz to usunąć?

     Kroki są dość proste. Porozmawiajmy więc teraz o tym.

     Po pierwsze musiałeś spłacić dług . Może się to wydawać oczywiste, ale należy o tym wspomnieć.

     Jeśli obecnie masz saldo pożyczki zabezpieczonej z zastawem w ramach UCC na jednym lub kilku aktywach, nie możesz usunąć tego zgłoszenia UCC.

     Po drugie skontaktuj się z pożyczkodawcą . Jedynym prawdziwym krokiem do usunięcia zastawu w ramach UKC jest wezwanie pożyczkodawcy – zakładając, że twoja pożyczka zostanie spłacona – i zażądanie zmiany (tj. Usunięcia) zgłoszenia do UKC.

     Jeśli jednak nie masz danych kontaktowych pożyczkodawcy, wykonaj kroki, o których wspomnieliśmy wcześniej, aby uzyskać raport kredytowy. Twój raport kredytowy będzie zawierał dane kontaktowe pożyczkodawcy.

     Po trzecie Twój pożyczkodawca musi złożyć poprawkę do zestawienia finansowego UCC-3 :

     W przypadku czegoś takiego jak zmiana adresu, UCC-3 zostanie po prostu zaznaczony w 2 miejscach w polu 5, tak jak nowe informacje wymienione poniżej w polu adresu:

     A w przypadku wygaśnięcia zastawu w ramach UKC (najczęściej i co się stanie, jeśli zażądasz od pożyczkodawcy usunięcia zastawu z powodu całkowitej spłaty):

     To nie jest coś, czym musisz się martwić, jeśli jesteś pożyczkobiorcą, ale ważne jest, aby wiedzieć, jak to działa i jakie jest zadanie pożyczkodawcy w usuwaniu twojego zastawu (i co to oznacza, jeśli zobaczysz UCC-3 na informacje o Twoim zastawie w bazie danych Twojego stanu).

     Po zażądaniu od pożyczkodawcy usunięcia zastawu w ramach UCC powinni oni dostarczyć potwierdzenie, że złożono wniosek o wypowiedzenie UCC-3.

     Mądrze podchodź do wniosków UCC

     Kiedy akceptujesz warunki zaproponowane przez pożyczkodawcę, ważne jest, aby zrozumieć, że akceptujesz umowę, która może wymagać nałożenia zastawu w ramach UKC na co najmniej jednym z Twoich aktywów.

     W związku z tym złożenie wniosku w ramach UCC jest normalną częścią procesu wypożyczania, a nie zasadniczo czymś złym lub nieoczekiwanym.

     Złożenie wniosku w ramach UKC ma pewne wady, takie jak zwiększona trudność w uzyskaniu dodatkowego finansowania, ale te wady są nieliczne i uzasadnione, ponieważ dotyczą prawa (w końcu potrzebujemy równowagi ekonomicznej).

     Jeśli jednak masz zgłoszenie do UKC, które można i powinno zostać usunięte, i potrzebujesz finansowania, upewnij się, że podjęto odpowiednie kroki w celu usunięcia tego zastawu, aby móc swobodnie uzyskać fundusze potrzebne Twojej firmie, gdy będziesz potrzebuję tego.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy