Co zrobić, gdy przypada termin spłaty pierwszej pożyczki studenckiej

17 lutego 2021

Pierwsze rachunki za pożyczki studenckie nadchodzą na klasę 2019. Jeśli absolwenci będą w stanie trzymać się standardowego planu, będą dokonywać płatności co miesiąc przez następne 10 lat i skończą z tym.

Ale nie wszyscy pożyczkobiorcy tak szybko spłacą swoje pożyczki. Według najnowszych danych National Center for Education Statistics spośród pożyczkobiorców federalnych, którzy zaczęli zadłużać się w latach 2003-2004, tylko 1 na 4 spłacił swój dług do 2015 roku. Jeśli chodzi o studentów, którym pozostało zadłużenie, około 39% pozostało w spłacie.

Tegoroczni absolwenci mogą zwiększyć swoje szanse, ustanawiając teraz plan spłaty zadłużenia i pozostania na właściwej drodze, bez względu na pojawiające się przeszkody.

„Plan złagodzi stres, który odczuwasz, gdy nie masz pewności, jak wygląda życie po studiach i masz ten dług do spłacenia – mówi Tracie Miller-Nobles, profesor nadzwyczajny w Austin Community College i członek American Instytut Rzeczników Edukacji Finansowej Konsumentów CPA.

Oto jak stworzyć strategię.

Uzyskaj szczegółowe informacje na temat wszystkich pożyczek

Nie czekaj, aby dowiedzieć się, ile pieniędzy jesteś winien. Istnieje prawdopodobieństwo, że Twój rachunek nie dotrze przed pierwszym terminem płatności, mówią eksperci ds. Kredytów studenckich.

„To, że nie otrzymujesz rachunku, nie oznacza, że ​​nie jesteś winien pieniędzy – mówi Betsy Mayotte, prezes i założycielka The Institute of Student Loan Advisors.

W przypadku pożyczek federalnych przejdź do witryny pomocy dla studentów lub National Student Loan Data System. Aby znaleźć zadłużenie prywatne, odwiedź stronę Annualcreditreport.com w celu uzyskania raportu kredytowego, który zawiera listę zadłużenia z tytułu pożyczki prywatnej i pożyczkodawcy.

Gdy już wiesz, kto posiada pożyczki, zadzwoń do niego, aby sprawdzić lub zaktualizować swoje dane kontaktowe. Możesz również utworzyć konto online, aby śledzić płatności.

Znajdź odpowiedni plan spłaty

Twoim celem spłaty powinna być jak najmniejsza spłata w czasie, mówi Mayotte. Dzieje się tak, ponieważ im dłużej spłacasz pożyczkę, tym większe będą odsetki. Dla większości pożyczkobiorców standardowy 10-letni plan spłaty jest najtańszą opcją.

Dla innych może to oznaczać kontynuację programu umorzenia pożyczek, takiego jak wybaczanie pożyczki w ramach usług publicznych, który umarza federalny dług pożyczkowy po dokonaniu 120 płatności w ramach planu opartego na dochodach podczas pracy w pełnym wymiarze godzin dla rządu lub kwalifikującej się organizacji non-profit.

Osoby o wysokich dochodach mogą szybciej spłacać pożyczki, prosząc usługodawcę o zastosowanie dodatkowych płatności do salda pożyczki.

To pożyczkobiorcy, którzy borykają się ze skromnymi dochodami lub niepewnością zatrudnienia, muszą coś przemyśleć.

„Jest wiele opcji, a pożyczkobiorcy są zdezorientowani lub rozproszeni, ponieważ jest tak wiele opcji, które nie są tak drastycznie różne – mówi Abril Hunt, kierownik ds. Pomocy w ECMC, organizacji non-profit skoncentrowanej na sukcesie uczniów.

Hunt zaleca pożyczkobiorcom, którzy nie mogą dokonywać płatności w ramach planu standardowego, wypróbowanie opcji Revised Pay As You Earn, lub REPAYE. Jest to plan spłaty oparty na dochodach, do którego mogą się zapisać wszyscy absolwenci posiadający pożyczkobiorców federalnych.

Plan spłaty oparty na dochodach, taki jak REPAYE, ustala płatności na poziomie części dochodu, co może pomóc dopasować je do budżetu. Będziesz musiał co roku odnawiać swój dochód. Jeśli stracisz pracę lub jeszcze jej nie masz, Twoje płatności mogą wynosić zaledwie 0 USD.

Jeśli nie masz pewności, który plan wybrać, skorzystaj z symulatora pożyczki Departamentu Edukacji, aby dowiedzieć się, jaka jest Twoja płatność w każdym planie.

Zautomatyzuj spłaty

Po wybraniu planu upewnij się, że nigdy nie przegapisz płatności. Zarejestruj się w płatności automatycznej, ale upewnij się, że masz na koncie wystarczającą ilość pieniędzy, aby pokryć te bezpośrednie płatności.

Opłaty automatyczne mogą również zaoszczędzić pieniądze: wszyscy federalni obsługujący pożyczki studenckie i większość prywatnych pożyczkodawców obniży twoją stopę procentową o 0,25 punktu procentowego podczas rejestracji.

Miej plan, jeśli wpadniesz w kłopoty

Jeśli wydarzy się najgorsze – na przykład kosztowna nagła sytuacja medyczna lub utrata pracy – skontaktuj się jak najszybciej ze swoim serwisantem lub pożyczkodawcą. Mogą pomóc Ci opracować krótkoterminowy plan obniżonych płatności, zapisać się do spłaty uzależnionej od dochodów lub złożyć wniosek o tymczasowe odroczenie.

Wstrzymanie płatności na krótki okres może dać ci spokój. Ale odsetki mogą nadal rosnąć, więc staraj się spłacać odsetki w tym czasie, aby uniknąć wyższego zadłużenia.

Dokonuj ponownej oceny każdego roku

Twoim odruchowym posunięciem może być wybranie planu z najniższą możliwą płatnością, mówi Mayotte.

„To może być właściwe postępowanie w przypadku pierwszej spłaty pożyczki, ale gdy rosną Twoje dochody i zmienia się sytuacja życiowa, nie chcesz zostawiać tego na autopilocie – mówi.

Ustaw coroczne przypomnienie o ponownej ocenie strategii spłaty. Może to być czas podatkowy lub ponowna certyfikacja dochodów w ramach planu opartego na dochodach.

Ten artykuł został napisany przez NerdWallet i pierwotnie został opublikowany przez The Associated Press.

O autorze

Anna Helhoski

Anna Helhoski jest pisarką i autorytetem w NerdWallet w zakresie kredytów studenckich. Jej prace ukazały się w The Associated Press, The New York Times, The Washington Post i USA Today. Czytaj więcej

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy