Co zrobić z dużym spadkiem

Category: Jeśli Masz
17 lutego 2021

Suma, która może wystarczyć jednej osobie na całe życie, innej może wystarczyć zaledwie na kilka lat, miesięcy lub nawet tygodni. Jeśli masz szczęście odziedziczyć dużą ilość pieniędzy, gdy jesteś młody, oto sześć wskazówek, które pomogą Ci zapewnić, że Twoja fortuna będzie trwać co najmniej tak długo, jak Ty.

Pomyśl, zanim wydasz

Pierwszą rzeczą, jaką robi wiele osób, gdy dziedziczą pieniądze, jest szukanie sposobów ich wydania. Niektórzy kupują nowe ubrania, efektowny samochód, europejskie wakacje, domek na plaży i tak dalej, aż skończą się pieniądze. Młodzi spadkobiercy zamiast pędzić do centrum handlowego lub do dealera samochodowego powinni poświęcić trochę czasu na ocenę swojej sytuacji finansowej. Podjęcie tego wysiłku da ci dobry wgląd w twoją ogólną sytuację finansową, w tym dochody, wydatki, aktywa, długi i pasywa.

Najlepszym sposobem oceny sytuacji finansowej jest zatrudnienie doradcy finansowego, który może obiektywnie pomóc w zarządzaniu majątkiem. Chociaż zatrudnienie kogoś, kto powie Ci, co zrobić z pieniędzmi, może wydawać się strzałem w dziesiątkę, ci ludzie są certyfikowanymi ekspertami nie tylko pomagającymi Ci zarabiać, ale także chroniącymi Cię przed ich utratą.

Kluczowe wnioski

  • Młodzi dorośli, którzy otrzymują duży spadek, powinni w pierwszej kolejności zatrudnić doradcę finansowego. Jeśli twoi rodzice go mieli, zwykle są lepszym rozwiązaniem, ponieważ już rozumieją sytuację. Możesz ich nawet znać osobiście.
  • Absolutnie najgorszą rzeczą, jaką ktoś może zrobić, to wyjść i obficie wydawać pieniądze. Najpierw uporządkuj swoje sprawy, a potem zmarnuj tylko to, bez czego możesz sobie pozwolić.
  • Inwestowanie może wydawać się onieśmielające, dlatego warto zatrudnić doradcę inwestycyjnego, który poprowadzi Cię do bezpiecznej przyszłości finansowej.
  • Eliminacja istniejących długów jest często pierwszym i najlepszym krokiem, jaki możesz wykonać.

Spłacaj długi, nie zaciągaj ich

Po zakończeniu oceny finansowej spójrz na swój bilans. Jeśli masz długi, dobrym pomysłem może być spłacenie spadku lub spłata spadku. Pozwoli to uwolnić przyszłe przepływy pieniężne, obniżyć wydatki i zaoszczędzić pieniądze, które w przeciwnym razie zostałyby przeznaczone na spłatę odsetek od długów.

Pomyśl o długu jak o odwrotnym zwrocie: 15% zwrot z akcji jest świetny, ale 15% oprocentowanie długu spłacanego rocznie to straszna inwestycja.

Podczas gdy niektórzy ludzie spierają się o różnice między dobrym długiem a dobrym długiem. Zły dług , nikt nigdy nie wpadł w kłopoty finansowe, nie mając żadnego długu. Mając wybór, konserwatywni inwestorzy decydują się na wyeliminowanie zadłużenia.

Niech inwestowanie będzie priorytetem

Gdy już zadbasz o swoje długi, czas na inwestycje. Działając zgodnie z zasadą „najpierw płać sobie, możesz wykorzystać swoje nowo zdobyte bogactwo do pracy. Inwestując swoje dziedzictwo, dajesz mu szansę na rozwój.

Twój doradca finansowy pomoże Ci mądrze inwestować. Najlepszą rzeczą, jaką można zrobić dla większości ludzi – – prawdopodobnie będą one odzwierciedlać ten pogląd – jest szeroko zakrojone inwestowanie w duży koszyk funduszy, które oferują solidny zwrot z upływem czasu. Uważana jest za bezpieczną i często najmądrzejszą inwestycję dla młodych ludzi z spadkiem.

Splurge w zamyśleniu

Teraz, gdy twoje długi są już pokryte, a aktywa zainwestowane, czas się trochę zabawić. Jeśli Twoje inwestycje przynoszą stały strumień dochodu lub naprawdę trafiłeś w dziesiątkę i odziedziczyłeś pulę pieniędzy tak dużą, że nie masz długów i masz mnóstwo pieniędzy pozostających każdego miesiąca po opłaceniu rachunków, możesz zaszaleć ten nowy samochód lub miejsce na plaży. Podobnie jak w przypadku każdej innej decyzji, najpierw omów ją ze swoim doradcą finansowym.

Ale nie przesadzaj. To, że możesz kupić kilkanaście mieczy samurajskich lub garaż pełen egzotycznych samochodów sportowych, nie oznacza, że ​​powinieneś.

Rozsądek i umiar to cechy mądrych inwestorów.

Kolejna rzecz do przemyślenia: jeśli twoja kariera została wybrana ze względu na pensję, odziedziczenie dużej ilości pieniędzy może dać ci swobodę robienia czegoś, o czym marzyłeś – w tym płacenie za edukację potrzebną, powiedzmy, profesorem uczelni. menedżera portfela.

Zostaw coś dla swoich spadkobierców lub organizacji charytatywnej

Twoje dziedzictwo jest błogosławieństwem, które dobrze zarządzane może mieć trwały pozytywny wpływ na twoje życie. Jeśli możesz, kontynuuj dziedzictwo, planując zapisanie ładnego spadku swoim spadkobiercom lub ulubionym organizacjom charytatywnym. Aby mieć pewność, że oddasz sprawiedliwość nie tylko temu, co otrzymałeś, ale także pokoleniom, które nadejdą, pamiętaj, że jeśli chodzi o długowieczność, odziedziczone bogactwo ma kiepską historię.

Około 70% tego bogactwa jest tracone w drugim pokoleniu, a 90% w trzecim pokoleniu. Jeśli masz szczęście, że odziedziczysz jajo-gniazdo, które ktoś inny ciężko zbudował, możesz uhonorować swojego dobroczyńcę i zachwycić swoich spadkobierców, będąc dobrym zarządcą tego, co otrzymałeś. Bez względu na to, jak duże lub małe jest twoje dziedzictwo, zarządzaj nim ostrożnie i spłać dalej.

Nie spiesz się, aby zmienić doradcę finansowego

Badania sugerują, że 70% do 90% ludzi, którzy odziedziczyli znaczące bogactwo, natychmiast zwalnia doradcę finansowego, który pracował dla ich rodziców. Ale wkrótce mogą nastąpić straty.

Doradca, który odziedziczyłeś, wraz z pieniędzmi pomógł twoim rodzicom w wzbogaceniu się lub przynajmniej pomógł im pozostać w tym stanie. Kiedy spadkobiercy rozmawiają z nowymi doradcami, prawie zawsze są zachęcani do zmiany. Zwykły wynik? Zniknięcie spadku. Fakty te sugerują, że młodzi spadkobiercy powinni dokładnie przemyśleć, zanim odrzucą rady i mądrość, które pomogły ich rodzicom zgromadzić fortunę.

Podsumowanie

Ogromne fortuny niektórych z najbogatszych rodzin na świecie zostały roztrwonione przez przyszłe pokolenia. Dobroczyńcy i spadkobiercy mniejszych fortun powinni się uczyć na błędach swoich i innych rodzin o podobnych historiach. Trochę planowania, troski i zdrowego rozsądku może znacznie przyczynić się do zadbania nie tylko o drugie pokolenie, ale być może także o trzecie, czwarte i piąte pokolenie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy