Czas potrzebny na rozliczenie czeku w największych bankach

Category: Chase Bank
17 lutego 2021

MyBankTracker zbadał czynniki, które określają, jak długo trwa rozliczenie czeku i czego możesz się spodziewać po dokonaniu wpłaty

Czas potrzebny na wyczyszczenie czeków

Rodzaj czekuCzas wyczyścićDostępność środków
Regularne kontrole w bankomacie lub kasjerze oddziału Odbierz pokwitowanie wpłaty z datą i godziną rozliczenia czeku oraz czasem wstrzymania (jeśli dotyczy) Środki mogą się spodziewać w ciągu 1-2 dni roboczych chyba że jest to niezwykle znacząca kwota
Czeki kasjerskie Może zostać rozliczony następnego dnia roboczego , chyba że bank podejrzewa, że ​​doszło do oszustwa, może to potrwać kilka tygodni W większości przypadków może być dostępny następnego dnia roboczego
Przekazy pieniężne Może zostać rozliczony następnego dnia roboczego , chyba że bank podejrzewa, że ​​doszło do oszustwa, może to potrwać kilka tygodni W większości przypadków może być dostępny następnego dnia roboczego
Mobilne wpłaty czekowe Odbierz pokwitowanie depozytu z datą i godziną rozliczenia czeku Podobnie jak w przypadku zwykłych czeków, możesz spodziewać się środków w ciągu 1-2 dni roboczych chyba że jest to niezwykle duża kwota

Regularne czeki w bankomacie lub u kasjera oddziału

Po dokonaniu wpłaty w bankomacie lub w kasie oddziału otrzymasz pokwitowanie wpłaty z datą i godziną rozliczenia czeku oraz czasem zatrzymania czeku, jeśli taki istnieje.

Czas wstrzymania odnosi się do tego, jak długo czek będzie wstrzymany, a banki używają wielu czynników, aby to określić, w tym historii rachunku i salda konta.

Rzeczywisty czas, jaki zajmie rozliczenie czeku, nie odbiega zbytnio od oczekiwanego czasu przedstawionego na pokwitowaniu depozytu.

Możesz oczekiwać, że środki będą dostępne, jak wskazano na kuponie, co zwykle trwa maksymalnie 1 do 2 dni roboczych, chyba że jest to znaczna kwota.

Duże depozyty różnią się w zależności od relacji z klientami

Zasady dotyczące bardzo dużych depozytów różnią się w zależności od banku.

Rozmawialiśmy z przedstawicielem bankowym w Chase Bank, który lepiej wyjaśnił nam swoją politykę.

Przedstawiciel wyjaśnił, że szybkość wpłaty czeku ma również duże znaczenie dla relacji bankowej klienta z Chase.

Załóżmy, że klient Chase, John Doe, ma dobrą opinię w banku i zwykle utrzymuje wysokie saldo na swoim koncie i chce zdeponować czek o wartości 10 000 USD.

Przedstawiciel powiedział nam w tym przypadku, że czek prawdopodobnie zostanie zrealizowany następnego dnia roboczego.

Jeśli jednak John normalnie miałby średnie saldo na koncie w wysokości 1 USD i próbował zdeponować 10 000 USD, Chase prawdopodobnie zawiesiłby czek (do 10 dni roboczych).

Ponadto, gdyby John wykazywał regularną aktywność w rachunku bieżącym i miał kilka zwróconych depozytów, również opóźniłoby to rozliczenie jego czeku.

Dla wszystkich kont innych niż Chase Analysis Business Checking (z odsetkami lub bez): Przelewy bankowe, elektroniczne wpłaty bezpośrednie i wpłaty gotówkowe będą dostępne w dniu, w którym Chase otrzyma Twój depozyt.

Z wyjątkiem sytuacji, gdy dokonujesz innych wpłat, środki są dostępne pierwszego dnia roboczego po dniu, w którym otrzymamy Twoją wpłatę.

W większości przypadków, gdy wpłacasz czeki wystawione na konto Chase:

  • W kasie środki z tych wpłat dokonanych u pracownika będą dostępne tego samego dnia, w którym otrzymamy Twoją wpłatę
  • W bankomacie niektóre lub wszystkie środki z tych depozytów będą dostępne tego samego dnia, w którym otrzymamy Twój depozyt

Gdy środki będą dostępne, możesz je wypłacić lub użyć do opłacenia czeków i innych elementów.

Czeki kasjerskie

W przypadku czeków kasjerskich zasady są inne.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​jest bezpieczniejsza niż czek osobisty, ponieważ środki są w posiadaniu banku.

W związku z tym proces weryfikacji ze strony instytucji płatniczej jest znacznie skrócony, co w większości przypadków umożliwia większości banków udostępnienie środków do następnego dnia roboczego.

Nic dziwnego, że czek kasjerski z tego samego banku, który go wystawił, prawdopodobnie zdeponuje znacznie szybciej niż czek wystawiony przez inny bank.

Bank mógłby znacznie szybciej zweryfikować środki.

Dzieje się tak, chyba że bank podejrzewa, że ​​czek kasjera jest fałszywy – wtedy weryfikacja czeku może zająć nawet kilka tygodni.

Przekazy pieniężne

Przekazy pieniężne są bardzo podobne do czeków kasjerskich.

Są często kupowane za pośrednictwem United State Postal Service, Western Union, MoneyGram i instytucji finansowych.

Kiedy przekaz pieniężny zostaje zdeponowany w banku, bank pobiera środki z jednej z tych instytucji.

Czas realizacji przekazów pieniężnych będzie podobny do czeków kasjerskich – czyli jeden dzień roboczy.

Podobnie jak inne formy płatności, przekazy pieniężne mogą być fałszywe i wykorzystywane do oszukiwania niczego nie podejrzewających osób. Tak więc bank może potrzebować więcej czasu na rozliczenie przekazu, jeśli uważa, że ​​w grę wchodzi oszustwo.

Mobilne wpłaty czekowe

Dzięki możliwości wpłacania czeków za pośrednictwem smartfonów możesz spodziewać się dla nich innych zasad.

Jednak wpłaty czekiem mobilnym zostaną rozliczone mniej więcej w tym samym czasie, co zwykły depozyt czekowy dokonany w bankomacie.

Przesyłasz obraz czeku do recenzji – podobnie jak w przypadku przesłania czeku w bankomacie.

Czeki postdatowane

Ta praktyka może być stosowana, gdy wystarczające fundusze nie są jeszcze dostępne.

Czek z datą końcową działa jak umowa zapłaty – przy założeniu, że odbiorca nie zdeponuje go do daty podanej na czeku.

Chociaż możesz pomyśleć, że bank nie przetworzy wpłaty czeku do daty wypisanej na czeku, zwykle tak nie jest.

Generalnie banki akceptują wpłaty czekiem, nawet jeśli są one postdatowane.

I zaczną je natychmiast przetwarzać i będzie postępować zgodnie z tą samą procedurą, co zwykłe sprawdzenie rozliczenia depozytu.

Jeśli na kontach nie ma wystarczających środków, płatnik zostanie obciążony opłatą za niewystarczające środki. W międzyczasie od Ciebie (jako odbiorcy płatności) może zostać naliczona opłata za zwrot depozytu.

Kiedy fundusze są opóźnione

W niektórych przypadkach Chase może nie udostępnić wszystkich środków, które zdeponowałeś czekiem do pierwszego dnia roboczego po dniu wpłaty.

Środki mogą być dostępne dopiero drugiego dnia roboczego po dniu wpłaty.

Jednak przynajmniej pierwsze 200 $ z tych depozytów będzie dostępne pierwszego dnia roboczego po dniu wpłaty.

Jeśli będziesz potrzebować środków z depozytu od razu, powinieneś zapytać nas, kiedy będą dostępne, ale dalsze sprawdzenie depozytu po jego otrzymaniu może nadal skutkować opóźnioną dostępnością.

Dla wszystkich kont: środki wpłacone czekiem mogą zostać opóźnione o ponad dwa dni robocze w następujących okolicznościach:

  • Jeśli bank uzna, że ​​zdeponowany przez Ciebie czek nie zostanie zapłacony;
  • Zdeponowałeś czeki o łącznej wartości przekraczającej 5000 USD w ciągu jednego dnia;
  • Ponownie zdeponowałeś czek, który został zwrócony nieopłacony;
  • W ciągu ostatnich sześciu miesięcy wielokrotnie przekroczyłeś swoje konto; lub
  • Występuje sytuacja awaryjna, na przykład awaria komunikacji lub systemów.

Jeśli bank opóźnia dostępność z jednego z tych powodów, środki mogą być dostępne dopiero siódmego dnia roboczego po dniu wpłaty.

Jeśli wpłata czekiem została dokonana u jednego z pracowników lub w bankomacie i zdecyduje się wtedy opóźnić możliwość wypłaty środków, poinformuje Cię o tym.

Jeśli bank zdecyduje się opóźnić dostępność środków po dokonaniu wpłaty, wyśle ​​Ci powiadomienie o wstrzymaniu wpłaty.

Trzyma się czeków

W przypadku, gdy czek nie może zostać wyczyszczony, zostaje on wstrzymany i ponownie przesłany do zatwierdzenia. To wydłuży proces.

Inne przyczyny opóźnienia mogą wynikać z niewystarczających środków lub zamrożonego, zablokowanego lub zamkniętego konta.

Jeśli jednak nic nie wygląda dziwnie, Twój bank powinien otrzymać środki od instytucji płatniczej w ciągu 5 dni roboczych – wtedy czek zostanie rozliczony.

Pamiętaj jednak, że nawet jeśli Twój bank nadal czeka na pieniądze od instytucji płatniczej, nadal może udostępnić środki, aby były dostępne. Nazywa się to dostępnością funduszy.

Dostępność środków a czas potrzebny do rozliczenia czeku

Wielu klientów banków może pomylić termin „dostępność środków z „czasem potrzebnym na rozliczenie czeku. Są to dwa odrębne terminy.

Nawet jeśli zdeponowana kwota może być częściowo lub w całości dostępna dla Ciebie, nie jest Twoja, dopóki czek nie zostanie całkowicie rozliczony w banku, ponieważ bank mógł jeszcze nie otrzymać na nią środków.

Polityka dostępności środków, którą Twój bank oznacza, że ​​nie musisz czekać na pełne rozliczenie czeków, zanim uzyskasz dostęp do co najmniej części zdeponowanej kwoty.

Ile jest dostępne po wpłacie czeku

BankKiedy fundusze staną się dostępne:
Bank Ameryki Pierwsze 200 $ kwoty czeku jest dostępne do wypłaty nie później niż jeden dzień roboczy po wpłacie.
Wells Fargo Pierwsze 200 $ twojego depozytu jest dostępne pierwszego lub drugiego dnia roboczego po dokonaniu wpłaty.
Pościg Przynajmniej pierwsze 200 $ depozytu czekiem będzie dostępne pierwszego dnia roboczego po dniu wpłaty.
Citibank Pierwsze 200 $ z twoich całkowitych depozytów będzie dostępne natychmiast w dniu roboczym wpłaty. Depozyty w wysokości 5000 USD lub mniej zwykle są rozliczane w ciągu 3 dni roboczych. Rozliczenie depozytów powyżej 5000 USD zajmuje zwykle 4 dni robocze.
Bank USA Pierwsze 200 $ z wszystkich wpłat czekiem będzie dostępne nie później niż pierwszego dnia roboczego po dokonaniu wpłaty, co zwykle jest dostępne natychmiast.
Capital One Pierwsze 200 $ Twojego depozytu będzie dostępne pierwszego dnia roboczego.
PNC Bank Pierwsze 100 $ jest dostępne wieczorem w dniu wpłaty. Dodatkowe 100 $ jest dostępne w pierwszym dniu roboczym po dniu wpłaty.
TD Bank Pierwsze 100 $ jest dostępne w tym samym dniu wpłaty. Dodatkowe 100 $ będzie dostępne nie później niż pierwszego dnia roboczego po dokonaniu wpłaty.
BB&T Bank Pierwsze 200 $ Twojego depozytu może być dostępne pierwszego dnia roboczego po dniu wpłaty.
SunTrust Bank Pierwsze 200 $ z wszystkich depozytów każdego dnia będzie dostępnych pierwszego dnia roboczego po dniu wpłaty. Dodatkowo, do 400 $ depozytu czeków lokalnych jest dostępny o godzinie 17:00 i później, drugiego dnia roboczego po wpłacie. Pozostałe środki z depozytu czeków lokalnych będą dostępne trzeciego dnia roboczego po wpłacie.

Większość banków zazwyczaj zapewnia deponentowi co najmniej 200 $ do natychmiastowej dostępności po złożeniu czeku.

Ponadto, gdy korzystasz z bankowości internetowej do gromadzenia środków, możesz zobaczyć dwie różne wartości wymienione jako „saldo konta i „saldo dostępne.

Dostępne saldo wskazuje kwotę, którą masz do dyspozycji, a saldo konta pokazuje całkowitą kwotę, jaką masz na koncie – w tym pieniądze, które jeszcze nie zostały rozliczone.

Odczekaj kilka dni przed skontaktowaniem się z bankiem

Poczekaj dzień lub dwa, zanim zadzwonisz do banku.

Pamiętaj, że dni robocze to od poniedziałku do piątku, a dni wolne od pracy to weekendy.

Dni świąteczne mogą również spowolnić czas wstrzymania czeku, ponieważ nie są uważane za dni robocze.

Zwykle rozliczenie czeku zajmie dzień lub dwa.

Ale jeśli nie jest to jasne w tym czasie, najprawdopodobniej jest to spowodowane problemem z instytucją płatniczą (skąd pochodzi czek), historią Twojego konta, saldem konta lub kwotą czeku.

Znasz swoją historię bankową lepiej niż ktokolwiek inny.

Jeśli konsekwentnie odrzucasz czeki lub przekraczasz saldo konta, zorientujesz się, dlaczego ten czek na 5000 USD nie jest rozliczany w średnim czasie.

Terminy dnia roboczego

Ważne jest, aby wiedzieć, co bank uważa za ostateczną godzinę „dnia roboczego.

Jeśli zdeponujesz czek po tym czasie, jego przetwarzanie rozpocznie się następnego dnia roboczego. Może to opóźnić dostęp do tych funduszy.

Ostateczne godziny mogą się różnić w zależności od tego, czy zdeponujesz czek w kasie oddziału, czy w bankomacie.

Zgodnie z prawem, ostateczny termin wpłaty nie może przypadać wcześniej niż o 14:00 w oddziale lub 12:00 w bankomacie.

W przypadku większości banków ostateczna godzina otwarcia oddziału to około godziny 17:00.

W przypadku bankomatów jest to zwykle później – około 20:00 lub nawet później.

W przypadku mobilnych wpłat czekowych, ostateczny czas jest podobny do tych w bankomatach.

Uwaga: chociaż bank może być otwarty w sobotę lub niedzielę, nie można go uznać za „dzień roboczy. Pamiętaj też, że święta to nie dni robocze. Jeśli potrzebujesz szybkiego rozliczenia czeku, najlepiej jest znać ostateczne godziny bankowe.

Sfrustrowany swoim bankiem?

Sprawdź te nowe najlepsze banki, o których mówią ludzie:

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy