Czego możesz się spodziewać, jeśli nie spłacisz pożyczki studenckiej

Category: Linii Kredytowej
17 lutego 2021

W tym artykule:

 • Kiedy pożyczki studenckie stają się niewypłacalne?
 • Jak niespłacenie pożyczki studenckiej wpływa na kredyt?Jak odbudować kredyt po niespłaceniu kredytu studenckiegoJeśli nie spłacałeś kredytów studenckich, oznacza to, że nie spłacasz swojego zadłużenia zgodnie z ustaleniami, a wystawca pożyczki szuka teraz innych sposobów na uzyskanie pieniędzy.

  Brak spłaty kredytu studenckiego i niespłacone pożyczki mają poważny negatywny wpływ na Twój kredyt. Konsekwencje mogą również obejmować utratę dostępu do dalszej federalnej pomocy finansowej, zajęcie zarobków i wstrzymanie zwrotu podatku oraz nałożenie wysokich opłat przez firmy windykacyjne.

  Konkretne skutki i czas zwłoki zależą od tego, czy pożyczka studencka jest federalna czy prywatna. Ale w prawie wszystkich przypadkach twoje opóźnienia w płatnościach i same niewypłacalność pozostaną w twoim raporcie kredytowym przez siedem lat.

  Oto, co się stanie, jeśli nie spłacisz pożyczki studenckiej, i jak później przywrócić jej kondycję.

  Kiedy pożyczki studenckie stają się niewypłacalne?

  Większość federalnych pożyczek studenckich, w tym pożyczek bezpośrednich i federalnych pożyczek na edukację rodzinną, uzyskuje status niespłacenia po 270 dniach lub dziewięciu miesiącach braku spłaty. Pożyczki te są jednak uważane za zaległe, gdy tylko się zapóźnią. Zapis nieodebranych płatności pojawia się po raz pierwszy w raporcie kredytowym – i zaczyna wpływać na wynik kredytowy – po 90 dniach.

  Niektóre pożyczki wchodzą w stan spłaty jeszcze wcześniej. Pożyczki Federal Perkins mogą zostać niespłacone po jednym niezapłaconym rachunku. Prywatne pożyczki studenckie również mogą stać się niespłacalne, gdy tylko przegapisz płatność. Sprawdź umowę pożyczki, aby zobaczyć, w jakim momencie po niespłaceniu pożyczki nie spłacasz pożyczki.

  Jak niespłacenie pożyczki studenckiej wpływa na kredyt?

  Historia płatności jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na Twoją ocenę kredytową, stanowiąc 35% Twojego FICO ® Score ☉, najczęściej używanego modelu oceny. Oznacza to, że tylko jedna nieodebrana płatność może negatywnie wpłynąć na to, a dziewięć miesięcy pominiętych rachunków może znacznie obniżyć Twój wynik.

  Płatność uważa się za nieodebraną, jeśli jest opóźniona o ponad 30 dni. Pozostaje w raporcie kredytowym, co oznacza, że ​​jest widoczny dla pożyczkodawców przez siedem lat. Sposób, w jaki serwisanci zajmujący się pożyczkami studenckimi zbierają rachunki za pożyczki, może również spotęgować efekt nieudanej płatności. Jeśli masz wiele kredytów studenckich zarządzanych przez tego samego usługodawcę, jedna miesięczna płatność może obejmować kilka pożyczek. Tak więc w Twoim raporcie kredytowym pojedynczy brakujący rachunek może spowodować zaleganie z płatnościami lub niewypłacalność wielu pożyczek.

  Dodatkowo, gdy pożyczki federalne staną się niespłacalne, raport kredytowy będzie zawierał obraźliwy znak informujący, że posiadacz pożyczki złożył do rządu wniosek o ściągnięcie długu. Firma windykacyjna może wykupić nieuregulowany prywatny dług studencki, a konto windykacyjne pojawi się również w historii kredytowej. Każdy z tych znaków pozostanie tam przez siedem lat.

  Jeśli zapłacisz wszystkie rachunki na czas i unikniesz wykorzystania znacznej kwoty dostępnego kredytu, wpływ tych negatywnych ocen na Twój wynik będzie z czasem malał.

  Jak odbudować kredyt po niespłaceniu kredytu studenckiego

  Federalne pożyczki studenckie obejmują dwa ustrukturyzowane sposoby wyjścia z niewypłacalności, z których oba mogą pomóc w odbudowie kredytu:

  • Rehabilitacja z tytułu pożyczki studenckiej : Rehabilitując niespłaconą pożyczkę federalną, zgadzasz się na dokonanie dziewięciu terminowych płatności w ciągu 10 miesięcy. W tym czasie będziesz płacić 15% swojego miesięcznego dochodu uznaniowego. W przypadku pożyczek Perkins posiadacz pożyczki określi miesięczną płatność.

   Gdy Twoja pożyczka zostanie zrehabilitowana, odzyskasz świadczenia, w tym dostęp do federalnej pomocy dla studentów. Zajęcie wynagrodzenia i zwrotu podatku zakończy się. Rehabilitacja ma również tę zaletę, że usuwa zapis domyślny z raportu kredytowego. Twoje nieodebrane płatności pozostaną przed niewywiązaniem się z płatności, ale usunięcie domyślnego rekordu może przynieść korzyści Twoim kredytom.
  • Konsolidacja pożyczki studenckiej : Możesz również zmienić niespłaconą pożyczkę studencką w bezpośrednią pożyczkę konsolidacyjną, aby wyjść ze spłaty. Ten proces wymaga, abyś dokonał trzech pełnych, terminowych płatności na poczet niespłaconej pożyczki przed konsolidacją lub spłacił nową pożyczkę zgodnie z planem spłaty opartym na dochodach.

   Jeśli wybierzesz tę trasę, domyślny rekord nie zostanie usunięty z Twojego raportu kredytowego. Ale konsolidacja może być szybszym procesem niż rehabilitacja, a Twoja nowa pożyczka konsolidacyjna zostanie wymieniona jako aktualna w raporcie kredytowym, gdy będziesz dokonywać terminowych płatności.Prywatni pożyczkodawcy na ogół nie oferują opcji przywrócenia niespłaconych pożyczek. Zapytaj jednak pożyczkodawcę, co możesz zrobić, aby przywrócić dobrą kondycję pożyczek, których dotyczy spłata. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy Twój prywatny pożyczkodawca usunie wszelkie negatywne oceny z Twojego raportu kredytowego w ramach programu rehabilitacji pożyczki.

   Możesz także samodzielnie odbudować kredyt po niewypłacalności – niezależnie od tego, czy masz pożyczki federalne, czy prywatne – korzystając z odpowiedzialnych nawyków kredytowych:

   • Płać na czas wszystkie rachunki ze wszystkich kont kredytowych, w tym kart kredytowych i innych pożyczek.
   • Jeśli masz karty kredytowe z saldami, spłacaj je całkowicie co miesiąc, jeśli to możliwe, i utrzymuj salda, które przenosisz z miesiąca na miesiąc na niskim poziomie lub na poziomie zerowym w przyszłości. Wykorzystanie kredytu lub kwota dostępnego kredytu, z którego obecnie korzystasz, jest drugim najważniejszym czynnikiem w Twojej zdolności kredytowej (po historii płatności).Kiedy będziesz gotowy, rozważ złożenie wniosku o zabezpieczoną kartę kredytową, która ma poprawić Twoją zdolność kredytową. Aby otrzymać zabezpieczoną kartę, zapłacisz depozyt gotówkowy, który stanie się Twoim limitem kredytowym. Prawdopodobnie nie będziesz mieć dostępu do dużej linii kredytowej, ale pozytywna historia płatności na koncie jest ważnym elementem poprawy zdolności kredytowej.Odbicie się od niewypłacalności pożyczki studenckiejChociaż niespłacanie kredytu studenckiego może być stresujące – zarówno pod względem finansowym, jak i emocjonalnym – istnieje sposób na przyszłość. Skorzystaj ze strategii rehabilitacji oferowanych przez rząd w przypadku federalnych pożyczek studenckich i skontaktuj się z pożyczkodawcą, jeśli masz pożyczki prywatne.

    Choć może się to wydawać trudne, im szybciej usuniesz zaległe należności i zobowiązujesz się do terminowych płatności, tym szybciej odzyskasz kredyt. Ponadto, jeśli Twoim pożyczkom grozi niewypłacalność, ale jeszcze tego nie zrobiono, skorzystaj z okazji, aby wyprzedzić problem i jak najszybciej porozmawiaj z pożyczkodawcą.

    Rozważ zapisanie się do planów spłaty, które mogą obniżyć rachunek, lub zdecyduj się odłożyć płatności do czasu, aż wrócisz na bardziej stabilne podstawy. Staraj się unikać przegapionych płatności i historii niewypłacalności, aby utrzymać dobry kredyt i ogólną kondycję finansową.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy