Czy banki są dziś otwarte? Święta państwowe w 2020 roku

Category: Konto Bankowe
17 lutego 2021

Kongres zarządził 10 dni wolnych od pracy, kiedy to zostaną zamknięte wszystkie nieistotne urzędy rządowe, w tym Rezerwa Federalna. Główne banki, inne banki w systemie Rezerwy Federalnej i rynki finansowe również zamykają się. W rezultacie święta państwowe to inna nazwa świąt federalnych. Pracodawcy pozabankowi również traktują te święta jako wskazówkę podczas ich zamykania, ale niekoniecznie zamykają je dla wszystkich (pomyśl o Columbus Day). Taka praktyka może prowadzić do nieporozumień co do czasu otwarcia banków. Na przykład, gdy święto przypada w sobotę, a poprzedni piątek jest wolny, Twój bank prawdopodobnie będzie otwarty w ten piątek i zamknięty tylko w sobotę. Podobnie, podczas gdy wielu z nas ma wolne wigilię lub sylwestra, banki zwykle są otwarte. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, kiedy Twój bank będzie otwarty – i co zrobić, jeśli potrzebujesz banku, gdy jest zamknięty.

Kiedy otwarte są banki?

Większość oddziałów bankowych jest otwarta od poniedziałku do piątku, a niektóre w soboty. Generalnie banki w Stanach Zjednoczonych nie oferują usług kasjera ani usługi drive-through w niedziele. Zamykają także swoje lobby i okna wjazdowe w 10 dni ustawowo wolnych od pracy, zwanych również świętami państwowymi.

Kiedy banki są zamykane w święto?

Oto lista 10 dni ustawowo wolnych od pracy i kiedy zazwyczaj przypadają:

Data1 Stycznia3 poniedziałek stycznia3 poniedziałek lutegoW ostatni poniedziałek maja4 lipca1. poniedziałek września2. poniedziałek października11 listopada4. czwartek listopada25 grudniaKiedy banki są zamknięte w 2020 roku?

Połowa świąt federalnych nie przypada każdego roku w ten sam dzień. Na przykład banki zamykane są w trzeci poniedziałek każdego lutego z okazji Dnia Prezydenta. W takich przypadkach będziesz chciał dokładnie sprawdzać dokładne daty każdego roku. Inne święta, takie jak Dzień Niepodległości i Boże Narodzenie, zawsze wypadają w tym samym dniu każdego roku, więc możesz liczyć na to, że banki zostaną zamknięte w tych dokładnych dniach. Oto harmonogram na rok 2020:

Święta państwowe w USA Wakacje Nowy Rok Dzień Martina Luthera Kinga Dzień Prezydentów dzień Pamięci Dzień Niepodległości Dzień pracy Dzień Kolumba Dzień Weteranów święto Dziękczynienia Boże Narodzenie
Data1 Stycznia20 stycznia17 lutego25 maja4 lipca7 września12 października11 listopada26 listopada25 grudniaDlaczego są święta państwowe?

Amerykańskie banki przestrzegają federalnego harmonogramu świąt, ponieważ w przypadku dużych transakcji polegają na Rezerwie Federalnej Stanów Zjednoczonych. Obejmuje to przelewy bankowe i transakcje Automated Clearing House (ACH). Po zamknięciu Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych w te święta banki nie mogą tak naprawdę przeprowadzać tego rodzaju transakcji, których klienci będą musieli dokonać.

Co zrobić, jeśli potrzebuję mojego banku, gdy nie jest otwarty?

Na szczęście w dzisiejszych czasach internet jest na wyciągnięcie ręki. Zamiast jechać do banku, aby dokonać transakcji, możesz zalogować się na swoje konto bankowe, używając danych logowania online. Tam zazwyczaj możesz przenosić pieniądze między kontami, zakładać depozyty, sprawdzać salda i nie tylko.

Jeśli masz aplikację mobilną swojego banku, Twoje możliwości bankowe również się rozszerzają. Dodaje to możliwość deponowania czeków bezpośrednio ze smartfona.

Bankowość internetowa i mobilna pozwoli Ci od razu wykonać większość transakcji. Ponieważ Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych i Twój bank są nadal zamknięte, większość transakcji zostanie przetworzona następnego dnia roboczego. Więc chociaż możesz usunąć koniec transakcji, pieniądze mogą nie przejść natychmiast.

Jeśli naprawdę musiałeś dokonać wpłaty lub wypłaty gotówki, bankomaty Twojego banku powinny nadal działać. Święta bankowe oznaczają po prostu, że nie będziesz mógł pójść do oddziału i porozmawiać z kasjerem. Możesz również udać się do innego bankomatu, w sieci swojego banku lub poza nią. Uważaj tylko na opłaty bankomatowe, które mogą się łatwo pojawić.

Na wynos

Święta państwowe, które są takie same jak dni ustawowo wolne od pracy, nie zawsze są takie same, jak dni wolne od pracy. Jest to prawdopodobnie powód, dla którego wielu z nas uważa, że ​​banki są zamykane, gdy są faktycznie otwarte i odwrotnie. Generalnie banki pozostają otwarte w przededniu ważnych świąt, takich jak Boże Narodzenie i Nowy Rok. Ale niezależnie od tego, czy Twój bank jest otwarty, czy zamknięty, prawdopodobnie będziesz mógł skorzystać z bankomatu. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy kasjera, przed wyjazdem zadzwoń lub sprawdź godziny otwarcia banku w Internecie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy

Święta państwowe w USA w 2020 r Wakacje Nowy Rok Dzień Martina Luthera Kinga Dzień Prezydentów dzień Pamięci Dzień Niepodległości Dzień pracy Dzień Kolumba Dzień Weteranów święto Dziękczynienia Boże Narodzenie