Czy mogę kupić przedpłaconą kartę kredytową i użyć jej tego samego dnia?

Category: Limitu Kredytowego
17 lutego 2021

6 wskazówek, jak oszczędzać, korzystając z najpopularniejszych aplikacji do dostarczania jedzenia

Chociaż przedpłacona karta kredytowa przydaje się, gdy nie chcesz nosić przy sobie gotówki lub chcesz zrobić zakupy online, są one również niezwykle przydatne w sytuacjach awaryjnych. Niezależnie od tego, czy musisz wysłać pieniądze do przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, czy skorzystać z dostępu online IRS do spłaty podatków, przedpłacone karty kredytowe mogą być używane tego samego dnia, w którym je kupiłeś.

Czym oni są

Wiele osób, które nie mają kredytu lub złego kredytu, decyduje się na przedpłacone karty kredytowe. Przedpłacona karta kredytowa to karta, która umożliwia „obciążanie lub obciążanie zakupów kwotą w gotówce umieszczoną na karcie. Przedpłacone karty kredytowe mają logo MasterCard lub Visa; jednak nie działają one jak prawdziwe karty kredytowe, ponieważ firma wydająca nie podejmuje żadnego ryzyka, zezwalając na ich posiadanie.

Karty oprocentowania

Jeden rodzaj przedpłaconej karty kredytowej pobiera odsetki od zakupów. Karty przedpłacone, które pobierają odsetki, zazwyczaj wymagają przesłania depozytu zabezpieczającego przed otrzymaniem karty w celu ustalenia limitu kredytowego karty. Jeśli wyślesz 200 $, Twój limit kredytu będzie zwykle wynosił od 150 $ do 175 $. Większość takich kart ma wymagany minimalny depozyt i maksymalny dozwolony depozyt. Typowe limity wynoszą od 200 do 10 000 USD. Kiedy obciążasz zakup za pomocą przedpłaconej karty kredytowej, otrzymujesz rachunek i otrzymujesz okres karencji, w którym możesz zapłacić rachunek. Odsetki należne od rachunku są zwykle wyższe niż pobierane przez niezabezpieczoną kartę kredytową. Jeśli zalegasz z rachunkiem, Twoja kaucja wynosi fvffffffv5ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttwy W przypadku przedpłaconych kart kredytowych, które pobierają odsetki od zakupów,zazwyczaj nie możesz ich użyć w dniu zakupu. Musisz przesłać depozyt zabezpieczający i poczekać na przybycie karty pocztą, zanim będziesz mógł ją aktywować i użyć.

Karty niezwiązane z odsetkami

Istnieją również przedpłacone karty debetowe, których można używać podobnie jak kart kredytowych. Nie jest wymagana kaucja; musisz jednak doładować pieniądze na kartę i za każdym razem, gdy z niej korzystasz, pieniądze są potrącane. Te karty działają jak karty debetowe do czeków wystawionych przez bank, ale nie są powiązane z rzeczywistym bankiem. Zwykle możesz doładować na nie pieniądze z kilku lokalizacji, takich jak domy towarowe, sklepy ogólnospożywcze i punkty realizacji czeków. W niektórych przypadkach składasz wniosek o kartę online, a karta jest wysyłana do Ciebie pocztą, po czym idziesz i ładujesz pieniądze. Za każdym razem, gdy saldo się wyczerpuje, po prostu wczytaj je ponownie. Karty te mogą być używane jako karty kredytowe u sprzedawców, chociaż nie są to prawdziwe karty kredytowe. Możesz ich użyć w dniu, w którym doładujesz pieniądze. Dostępne są karty do natychmiastowego zakupu i użytkowania.Karty Greendot to przykład karty przedpłaconej, której można użyć tego samego dnia. Kupujesz kartę Greendot u lokalnego sprzedawcy, doładowujesz pieniądze na miejscu iw ciągu 30 minut pieniądze są dostępne do wykorzystania.

Przedpłacone karty kredytowe wiążą się z opłatami. Niektóre firmy wymagają opłaty aktywacyjnej z góry, podczas gdy inne wolą pobierać symboliczną opłatę za każdym razem, gdy ładujesz gotówkę na kartę. Wiele firm obsługujących przedpłacone karty kredytowe pobiera od użytkownika niewielką opłatę za każdym razem, gdy karta jest używana. Większość kart przedpłaconych może być używana do wypłacania gotówki z bankomatów; zwykle za 2 do 3 dolarów opłaty za transakcję. Wybierając przedpłaconą kartę kredytową, sprawdź harmonogramy opłat, opłaty roczne i koszt aktywacji, a następnie wybierz tę, która będzie najlepiej pasować do Twojego stylu życia.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy