Czy mogę sfinansować samochód z przebudowanym tytułem?

17 lutego 2021

Zanim otrzymasz tytuł do odbudowy, tytuł Twojego samochodu będzie oznaczony napisem „salvage, co oznacza, że ​​pojazd został uszkodzony do stanu, w którym firma ubezpieczeniowa uzna go za całkowitą stratę. W większości stanów tytuł zostanie zmieniony na „odbudowany, jeśli inspekcja przeprowadzona przez urzędnika państwowego uzna, że ​​naprawa samochodu umożliwiła ponowne prowadzenie pojazdu. Chociaż Twój pojazd może być legalny na drogach, rozległe uszkodzenia i niepewność co do jakości napraw powodują, że większość większych pożyczkodawców nie chce zapewnić finansowania.

Przejście od odzyskania do odbudowanego tytułuZmiana tytułu własności z tytułu uszkodzonego na odbudowany sprawia, że ​​jazda samochodem po ulicach publicznych jest legalna, ale kontrola, na której opiera się ta zmiana, często nie koncentruje się na bezpieczeństwie pojazdu. Na przykład w Nowym Jorku inspekcje przeprowadzane przez urzędników państwowych nie sprawdzają bezpieczeństwa lub kwestii związanych z ubezpieczeniem, a zamiast tego poświadczają, że uszkodzone elementy zostały naprawione, a części zamienne nie zostały skradzione. Niskie standardy wymagane do przejścia tych kontroli nie są tracone w przypadku dużych pożyczkodawców, którzy finansując zakup samochodu posiadaliby odsetki w tym samochodzie do czasu spłaty pożyczki.

Opcje finansowaniaPodczas gdy finansowanie z dużych banków prawdopodobnie nie będzie dostępne, mogą istnieć inne instytucje, takie jak mniejsze banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe, które będą chciały pożyczyć pieniądze na zakup pojazdu z odbudowanym tytułem. Mali pożyczkodawcy są czasami bardziej agresywni niż większe przedsiębiorstwa w swoich decyzjach finansowych lub mogą próbować rozwijać niszowe obszary biznesowe, takie jak specjalistyczne pożyczki samochodowe. Tak czy inaczej, te instytucje mają znacznie większą szansę na uzyskanie finansowania odbudowanego pojazdu. Jednak ze względu na dostrzegane ryzyko oprocentowanie kredytu może być znacznie wyższe niż oprocentowanie samochodu z czystym tytułem własności.

Ubezpieczenie pojazduUbezpieczenie odbudowanego pojazdu tytułowego w zakresie wymaganym do zamknięcia pożyczki może również okazać się wyzwaniem. Problem polega na tym, że większość banków wymaga kompleksowego ubezpieczenia samochodów, które są finansowane, ale wielu ubezpieczycieli obawia się zatwierdzania polis na pojazdy, gdy prawdziwa wartość nie jest znana. Aby uzyskać najlepszą szansę na uzyskanie rodzaju polisy potrzebnej do spełnienia wymagań finansowych, rozpocznij porównanie zakupów przed zakupem odbudowanego samochodu, dzwoniąc do firm ubezpieczeniowych, podaj numer identyfikacyjny pojazdu i zapytaj o rodzaje dostępnych polis. Wspieranie wniosków ubezpieczeniowych dokumentacją szkód i kolejnych napraw, a także zdjęciami prac, może pomóc w otwarciu polisy spełniającej wymagania pożyczkodawcy.

Płacenie gotówkąByć może najlepszym sposobem na uniknięcie kłopotów, wyższych stóp procentowych i potencjalnie wyższych kosztów w przypadku polis ubezpieczeniowych z pełnym pokryciem związanych z przebudową pojazdów tytułu własności jest zapłacenie za pojazd gotówki i zaciągnięcie innego rodzaju kredytu. Na przykład, jeśli posiadasz kapitał własny w swojej nieruchomości, rozważ wykupienie linii kredytowej pod zastaw domu, aby zastąpić gotówkę wydaną na pojazd. To nieco niekonwencjonalne rozwiązanie może wynagrodzić Cię niższym oprocentowaniem, elastycznością w doborze poziomu ochrony ubezpieczeniowej pojazdu oraz możliwością odpisania odsetek zapłaconych od kredytu.

Ten artykuł został napisany przez zespół It Still Works, zredagowany pod względem kopii i sprawdzony pod kątem faktów w ramach wielopunktowego systemu kontroli, w celu zapewnienia, że ​​nasi czytelnicy otrzymają tylko najlepsze informacje. Aby przesłać swoje pytania lub pomysły albo po prostu dowiedzieć się więcej o aplikacji It Still Works, skontaktuj się z nami.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy