Czy nadszedł czas, aby kupować akcje?

Category: Jest Najlepszy
17 lutego 2021

Nie musisz stać w kolejce w Costco, aby kupić akcje na wyprzedaży. Możesz inwestować w zaciszu. [+] własny dom.

Obrazy PA przez Getty Images

W ciągu ostatnich kilku dni wiele osób pytało, czy powinni kupić akcje teraz, czy w jakimś konkretnym momencie w przyszłości. Kilka osób pytało, czy powinni wszystko sprzedać i zainwestować w dożywotni zapas papieru toaletowego, ale ja dygresuję. Dla tych, którzy chcą zarobić na wielu obecnie sprzedawanych inwestycjach, ta rozmowa nasuwa pytanie: „Kiedy jest najlepszy czas na kupowanie akcji? Innymi słowy: „Czy teraz jest dobry moment na kupowanie akcji? Odpowiedź będzie prawdopodobnie zależeć od tego, kiedy będziesz potrzebować pieniędzy i jak zamierzasz je wykorzystać.

Teraz przedstawię moją opinię na przeciwne pytania. „Czy teraz jest czas, aby całkowicie wyjść z giełdy? Mówiąc najprościej, odpowiedź brzmi: nie. „Czy rynki dalej spadną? Prawdopodobnie. „Czy w tym roku zobaczymy ekstremalną zmienność na giełdzie? Bardzo prawdopodobne. Ludzie, którzy zazwyczaj widzą, że ich przyszłość finansowa ucierpiała najbardziej w czasie kryzysu finansowego, są tymi, którzy całkowicie zwolnili za kaucją; więcej przykładów znajdziesz w dalszej części tego postu.

Czy akcje nadal mogą pomóc w budowaniu bogactwa?

Kiedy chcesz budować bogactwo przez całe życie, różne punkty początkowe mogą przynieść lepsze zyski. Biorąc to pod uwagę, im więcej czasu zainwestowałeś na giełdzie, tym większe masz szanse na zbudowanie bogactwa zmieniającego życie. Jeśli co miesiąc odkładasz pieniądze i inwestujesz je w zdywersyfikowany portfel w trakcie swojej kariery zawodowej, miałbyś ciężko nie skorzystać z niesamowitych zwrotów z inwestycji na giełdach w ciągu ostatnich 10, 20, 30, 40 i 50 lat.

Aktualizacja bodźca: 5 potencjalnych wynikówUwaga dla odbiorców z ubezpieczenia społecznego (SSI) – wciąż jest czas, aby otrzymać czek na 1200 $Druga aktualizacja pakietu bodźców: Pelosi, Dems przygotowują projekt ustawy o pomocy w przypadku koronawirusa o wartości 2,2 biliona dolarówKiedy wiadomości ze świata są negatywne, możesz ulec pokusie zaprzestania oszczędzania lub gromadzenia gotówki w banku. Obecnie byliśmy świadkami dramatycznego spadku cen akcji niektórych z Twoich ulubionych firm. Oczywiście oznacza to, że akcjonariusze tych akcji zauważyli, że salda ich kont spadły poniżej maksymalnych poziomów; prawdopodobnie masz wpływ na swoją wartość netto w wyniku tej pandemii. Jednak zastanów się, jak inaczej spojrzeć na te straty. Teraz wszystkie akcje tych firm można teraz kupić na sprzedaż. Gdy ceny akcji spadają, prawdopodobieństwo uzyskania ponadprzeciętnych zwrotów w przyszłości znacznie wzrasta. Gdybyś wszedł do Nordstrom i było 30% wyprzedaży, czy kupiłbyś mniej odzieży? Dobrze! Kilku z was fashionistek nie założy niczego, co mogłoby sugerować wyprzedaż, ale dla reszty z nas niższa cena jest zazwyczaj dobrą rzeczą.

Teraz jest świetny czas, aby zainwestować trochę pieniędzy w 401 (k). Będziesz trochę inwestować. [+] każda wypłata, w czasie.

Łatwy sposób na rozpoczęcie inwestowania podczas pandemii COVID-19Dla tych z Was, którzy dopiero zaczynają inwestować, być może zacznijcie od 401 (k) w pracy. Skonfiguruj automatyczny wkład z wypłaty do zdywersyfikowanego portfela i zapomnij o tym. Ok, nie zapominaj o tym całkowicie i staraj się z czasem zwiększać swój wkład. Otrzymasz ulgę podatkową od składek, a nawet możesz otrzymać darmowe pieniądze w formie dopasowania pracodawcy lub udziału w zyskach.

Jeśli masz dużo pieniędzy w banku i obawiasz się, że giełdy spadną, podziel swoje składki. Jeśli to możliwe, skonfiguruj automatyczne wpłaty na swoje rachunki inwestycyjne, aby nie musieć o tym myśleć. Rozważ podzielenie tej dużej kwoty na mniejsze kwoty, a następnie wpłaty na rachunki inwestycyjne w ciągu kilku miesięcy lub przez cały rok.

Jedną rzeczą, którą każdy musi wiedzieć o bessie, jest to, że zawsze wydaje się, że świat się kończy, gdy jesteś w jego środku. Raz po raz, gdy pojawiały się recesje i bessy, zawsze działo się to samo, kończyły się. Kiedy ludzie wydają się myśleć, że sytuacja jest beznadziejna, nadal chcesz być zainwestowany. W 2009 roku widzieliśmy, że rynki akcji rozpoczęły długi marsz w górę, na długo przed zakończeniem długotrwałych skutków kryzysu finansowego.

Kiedy zakończy się pandemia Covid-19? Kto wie? Ale jestem przekonany, że to również minie. Przeszliśmy przez wojny, ataki terrorystyczne, inflację, stagflację, deflację, SARS, Ebolę, AIDS; i tak dalej. Przez to wszystko ludzie cierpieli; jako społeczeństwo zawsze sobie radziliśmy. Tym razem nie powinno być inaczej.

Jeden z najbogatszych ludzi na świecie (Warren Buffet) dużo zyskał na kupowaniu, kiedy wszyscy biegną do wyjścia. Wielu z tych, którzy byli na tyle mądrzy, by zainwestować w najciemniejszych dniach współczesnej historii, ostatecznie zostało nagrodzonych za swoją dalekowzroczność i odwagę. Nie ma powodu, by sądzić, że tym razem jest inaczej. Buffet dał słynną radę inwestycyjną: „Bój się, gdy inni są chciwi i chciwi, gdy inni się boją. Pozwolę ci ocenić, jakie są obecnie nastroje społeczne.

Jak myślisz, kto zapewni lepszy wgląd w inwestowanie, Warren Buffett Bill Gates lub ktoś, kto. [+] nigdy wcześniej nie inwestował?

 Myśli, które pomogą przetrwać katastrofę koronawirusa

Powinienem zaznaczyć, że inwestorzy najwięcej zarabiają na inwestowaniu w okresie bessy. Chociaż ostatni kryzys finansowy może wydawać się wieki temu, pamiętaj, że przeszliśmy przez niego i doświadczyliśmy jednej z najdłuższych hossy w historii.

W ciągu ostatnich kilku tygodni widzieliśmy więcej codziennych wahań na giełdzie, niż myślę, że komukolwiek to odpowiada. W ogólnym rozrachunku nie ma to większego znaczenia, jeśli chodzi o Twoje szanse na osiągnięcie wolności finansowej w dłuższej perspektywie. To zakłada, że ​​rynki akcji wznowią swoje marsze wzrostowe, tak jak po każdym kryzysie finansowym, z jakim mieliśmy do czynienia w przeszłości.

Pewna duża firma funduszu badała kiedyś swoich inwestorów, którzy uzyskali najlepsze zwroty. To, co znalazło, może cię zszokować. Inwestorzy z najlepszymi zwrotami albo nie żyli, albo zapomnieli o swoich kontach. Jaką mądrość inwestycyjną możesz wyciągnąć z tych informacji? Cóż, lekcja jest taka, że ​​dobre skonfigurowanie kont i pozwolenie im na robienie rzeczy jest prawdopodobnie najlepszym sposobem dla większości ludzi na uzyskanie najlepszych zwrotów z inwestycji. Im bardziej będziesz bałaganić w swoich inwestycjach, tym bardziej prawdopodobne jest, że popełnisz emocjonalny błąd inwestycyjny, zwłaszcza gdy rynki się wahają.

Możesz ulec pokusie ucieczki przed zmiennością rynków akcji, ale możesz uzyskać pożądane wyniki. [+] z tego, co uważasz za bezpieczniejsze opcje inwestycyjne.

Czy powinienem przejść do bezpieczniejszych inwestycji?

Możesz ulec pokusie całkowitego zwolnienia za akcje, gdy wydarzy się coś takiego jak koronawirus. Badania wykazały, że przegrana jest bardziej bolesna niż wygrana. Vanguard podał kilka wspaniałych przykładów tego, co dzieje się, gdy inwestorzy trzymają się swoich planów finansowych lub wykupują swoje zrównoważone portfele inwestycyjne. Podała trzy przykłady inwestorów i ich działań podczas jednej z najgorszych bessy w historii – kryzysu finansowego 2008-2009.

Wszyscy trzej inwestorzy mieli na kontach 1 milion dolarów w październiku 2007 roku.

Inwestor 1 – Nazwijmy ją Beth. Pracowała z niesamowitym planistą finansowym i trzymała się swojego planu finansowego. Do połowy 2010 roku odzyskała wszystkie swoje pieniądze.

Zgodnie z tym przykładem Beth zakończyła 2017 rok z kwotą około 1,9 miliona dolarów, wykorzystując portfel 50% akcji i 50% obligacji. Po prostu trzymając kurs i pokonując kryzys finansowy, Beth prawie podwoiła swoje pieniądze.

Inwestor 2 – Nazwijmy go Tony. Po prostu nie mógł znieść tego, że jego rachunki zmieniają się każdego dnia. Szczególnie bolesne były dla niego dni. W końcu sprzedał wszystkie swoje akcje i przeniósł się do tego, co według niego było lepsze podczas kryzysu. Skończył z portfelem 100% obligacji. Domniemane bezpieczeństwo wynikające z obligacji wiązało się z dużymi kosztami. Jego konto zajęło około ośmiu lat, aby wrócić do równowagi.

Zgodnie z przykładem z Vanguard, Tony skończył nawet 1 milion dolarów pod koniec 2017 roku.

Inwestor 3 – Donald. Chciał dokonać najmądrzejszego wyboru finansowego, więc wyciągnął wszystko ze swoich inwestycji. Przykucnął i włożył wszystkie pieniądze do banku. Ze stopami procentowymi najniższymi w historii przez większą część ostatniej dekady, Donald nigdy nie odzyskał utraconych pieniędzy. Aby dodać trochę soli do jego rany, odsetki, które zarobił w banku, nie nadążały za inflacją, a jego siła nabywcza dalej coraz bardziej spadała.

Donaldowi najgorsze było z trzech inwestorów. Po sprzedaży na słabszym rynku i zamianie na gotówkę, na koniec 2017 roku miał zaledwie 729214 USD, według badania Vanguard. Skończył z tylko 38% wartości konta jako inwestor, Beth, która utknęła przy swoim portfelu 50/50.

Istnieje ryzyko stosowania tzw. „Bezpieczniejszych inwestycji. W rzeczywistości możesz zmniejszyć swoje szanse na pełne sfinansowanie bezpiecznej emerytury. Większość ludzi, biorąc pod uwagę wszystkie środki pieniężne, faktycznie zobaczy, że ich szanse na wyczerpanie się pieniędzy wzrosną. Jest prawie niemożliwe, aby zaoszczędzić wystarczająco dużo pieniędzy i wygenerować wystarczający dochód, aby sfinansować wygodną emeryturę, korzystając tylko z ubezpieczeń społecznych i kont bankowych.

Czy mogę wyjść z rynków, dopóki COVID-19 nie zniknie?

To jest najtrudniejsza część; rynek prawdopodobnie wzrośnie, zanim nie będzie wyraźnego konsensusu, że wirus COVID-19 został powstrzymany. W nadchodzących tygodniach i miesiącach prawdopodobnie zobaczymy większą zmienność. Wskakiwanie i wychodzenie z rynku może wiązać się z kosztami podatków i opłat, a także utraconych okazji, gdy notowania znów będą dodatnie. Próba czasu na rynku prawdopodobnie również obniży zwrot z inwestycji w dłuższej perspektywie.

Według Franklin Templeton Investments obserwowanie z boku może Cię kosztować. W okresie 20 lat, który zakończył się 31 grudnia 2019 r., Gdybyś w tym okresie w pełni zainwestował w indeks S&P 500 (pomijając wszelkie podatki, opłaty lub koszty handlowe), zarobiłbyś 6,06% rocznie. Jeśli przegapiłeś tylko dziesięć najlepszych dni, zwrot spadł do 2,44% w skali roku. Stamtąd jest gorzej. Pomijając tylko 20 najlepszych dni, zwroty wyniosły zaledwie 0,08% rocznie. Chociaż brakuje Ci 30 najlepszych dni, średnie zwroty spadły do ​​minus 1,95% rocznie. W przypadku tych, którzy często weszli i wyjechali, przegapienie najlepszych 40 dni spadło ich średni zwrot do minus 3,82% rocznie.

Hipotetycznie przetłumaczmy to na liczby rzeczywiste.

Załóżmy, że dwie osoby zainwestowały w 100% portfel S&P 500 na ten 20-letni okres. Każda osoba miała do zainwestowania 1 milion dolarów.

Investor One tylko kupił fundusz S&P Index i zostawił go w spokoju. Ta osoba otrzymałaby około 3870 000 dolarów.

Inwestor 2 był zestresowany i wchodził i wychodził z indeksu S&P 500. Ta osoba uzyskałaby ujemny zwrot 3,82% i 458,700 USD. Próba czasu na rynku nie tylko kosztowała tego inwestora ponad połowę początkowej inwestycji, ale także spowodowała, że ​​osoba ta straciła ponad 3,4 miliona dolarów wzrostu. ŁAŁ!

Nie musisz tego robić sam. Współpraca z powierniczym planistą finansowym może przynajmniej pomóc w zmniejszeniu stresu wszystkich tych spraw finansowych. Najprawdopodobniej posiadanie dobrze przemyślanej mapy drogowej prowadzącej do osiągnięcia wszystkich celów finansowych pomoże Ci osiągnąć je szybciej i łatwiej. Jeśli nie wiesz, dokąd się wybierasz, skąd będziesz wiedzieć, kiedy dotarłeś? Po zakończeniu blokady koronawirusa wyjdź i ciesz się życiem. Twoje inwestycje powinny być w porządku bez patrzenia na nie dwadzieścia razy dziennie.

Bądź bezpieczny, zostań w domu i umyj ręce.

Aktualizacja: 26.03.2020 W ciągu ostatnich kilku dni indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł o ponad 20% powyżej ostatniego minimum. Ten ruch może oznaczać koniec najkrótszej bessy w historii.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy