Czy oprocentowanie kredytów hipotecznych spadnie w październiku 2020 roku? Prognozy i trendy

17 lutego 2021

Prognoza oprocentowania kredytów hipotecznych na październik 2020 r

Oprocentowanie kredytów hipotecznych osiągnęło nowy rekordowo niski poziom nie mniej niż dziewięć razy w 2020 r.

Era COVID doprowadziła stawki do wcześniej niewyobrażalnego poziomu, gdy Fed stara się ożywić gospodarkę.

Dla Ciebie jako właściciela lub nabywcy domu jest to, że zmieniające życie stopy procentowe są już dostępne.

Jedno z ostatnich badań pokazuje, że 2,5 miliona właścicieli domów może zaoszczędzić 500 dolarów miesięcznie – tak niskie są stawki.

Chcesz strajkować, dopóki te oszczędności są nadal dostępne? To prawdopodobnie dobry pomysł.

W tym artykule:

Przygotuj się na rosnące stawki

We wrześniu odnotowano najniższe wskaźniki wszechczasów.

Według Freddiego Maca średnia trzydziestoletnia stała stopa procentowa spadła do 2,86%.

Ale tak jak wydawało się, że wszystko idzie dobrze, jeśli chodzi o oprocentowanie kredytów hipotecznych, szokujące oświadczenie nadeszło od Fannie Mae i Freddie Mac (GSE): na większość refinansowania w kraju zostanie nałożona opłata w wysokości 0,50%.

Na szczęście agencje opóźniły opłatę do 1 grudnia 2020 roku.

Wciąż jest więc małe okno, w którym można zablokować najniższy w historii kurs. Kredytodawcy zaczną podnosić stopy refinansowania, aby zrekompensować tę opłatę od początku do połowy października

Gotowy do zablokowania przed tym niepożądanym wydarzeniem? Teraz jest czas.

Oprocentowanie kredytu hipotecznego na następne 90 dni

Ten wykres przedstawia wcześniejsze trendy w oprocentowaniu kredytów hipotecznych oraz prognozy na następne 90 dni w oparciu o bieżące wydarzenia i prognozy na 2020 r. Od głównych władz mieszkaniowych.

Prognozy na październik 2020 r

Oto trendy, które zobaczymy na horyzoncie w nadchodzącym miesiącu.

Fannie Mae / Freddie Mac „niekorzystna opłata za refinansowanie rynku podniesie większość stawek refinansowaniaFannie Mae i Freddie Mac (GSE) zszokowali świat pożyczek, planując 0,50% opłaty za większość refinansowania w USA

Opłata miała wejść w życie 1 września. Jednak po reakcjach przemysłu GSE przesunęły się na 1 grudnia.

Ale to nie znaczy, że masz czas do 1 grudnia, aby złożyć wniosek o refinansowanie.

Uzyskanie refinansowania w procesie pożyczkodawcy i sprzedaż na rzecz Fannie Mae lub Freddie Mac zajmuje 45-60 dni. Kredytodawcy zaczną pobierać opłatę na początku października, aby nie utknąć z rachunkiem.

Oznacza to, że jeśli nie zablokujesz refinansowania do połowy października, prawdopodobnie uzyskasz gorszą stopę procentową lub zapłacisz więcej za koszty zamknięcia.

Opłata w wysokości 0,50% dotyczy większości pożyczek Fannie lub Freddie. Zwolnienia są następujące.

 • Kredyty hipoteczne na zakup domu
 • Refinansowanie pożyczki na kwotę poniżej 125 000 USDPożyczka refinansowa przekracza 510 400 USD lub zgodny z Twoim lokalnym limitem (inaczej „pożyczki Jumbo)HomeReady pożyczki refinansoweStrona główna Możliwe kredyty refinansoweGSE twierdzą, że opłata ma zrównoważyć ryzyko podczas ekstremalnego wolumenu refinansowania i globalnej pandemii, stąd nazwa „niekorzystna opłata za refinansowanie rynku.

  Opłata w wysokości 0,50% jest równa jednorazowej prowizji z góry w wysokości 1250 USD za pożyczkę w wysokości 250 000 USD.

  Jednak większość konsumentów wchłonie tę opłatę, przyjmując wyższą stawkę. Pokrycie opłaty może zwiększyć twoją stawkę między 0,125% a 0,375%, twierdzą eksperci, którzy ważyli się z analitykiem hipotecznym Robem Chrismanem.

  Więc pamiętaj, że chciałeś 2,875% stawki? Lepiej zablokuj teraz, albo spodziewasz się 3,0-3,25%.

  To powiedziawszy, oprocentowanie kredytów hipotecznych nadal będzie historycznie niskie. Rok temu 30-letnia naprawa wynosiła 3,6%, mówi Freddie Mac. Tak więc stawka 3,25% to nadal fantastyczna okazja.

  Fed: Jesteśmy zobowiązani do niskich stawek do 2023 roku

  Najbardziej prominentny komitet Rezerwy Federalnej, FOMC, odroczył niedawno swoje wrześniowe posiedzenie.

  W ogłoszeniu po spotkaniu wzmocnił długoterminową strategię utrzymywania stóp na niskim poziomie przez lata – przynajmniej do 2023 roku.

  Postawa przyjazna dla cen jest dobrodziejstwem dla kupujących kredyty hipoteczne.

  Chociaż Fed nie wpływa bezpośrednio na oprocentowanie kredytów hipotecznych, jego nastrój przenika całą gospodarkę i pomaga obniżyć wszystkie stopy procentowe.

  Ten „nowy Fed ma zupełnie inną filozofię niż Fed z początku 2020 roku, pomimo braku zmian na stanowisku kierowniczym. Pandemia koronawirusa sprawiła, że ​​grupa bardzo dostosowała się do polityk o niskich stawkach, aby pomóc ożywić gospodarkę po ciemnej stronie.

  Fed jest skłonny pozwolić, aby jego polityka powodowała wzrost inflacji powyżej 2% przez dłuższy czas – co jest przerwą od jego ambitnego maksymalnego celu wynoszącego 2%. Oznacza to, że utrzyma stopy na niskim poziomie nawet po zauważeniu solidnych oznak inflacji.

  Grupa przekształciła się z obawiającego się inflacji ciała w obawiający się recesji.

  Dla przeciętnego konsumenta w USA oznacza to prawdopodobnie dostęp do bardzo niskich stawek przez lata. Nie ma wielkiego pośpiechu, aby kupić lub refinansować dom, zanim będziesz gotowy.

  Ale jeśli jesteś gotowy, to fantastyczny czas, aby się zatrzymać. Wygląda na to, że gwiazdy są ustawione na korzystne stawki.

  Porównaj najlepszych kredytodawców refinansującychZawęź wyniki według rodzaju pożyczki:Trendy oprocentowania kredytów hipotecznych zgodnie z przewidywaniami władz mieszkaniowych

  Agencje mieszkaniowe w całym kraju domagają się stawek poniżej 3% na resztę 2020 r. Jedna duża agencja domaga się nawet utrzymania stawek poniżej 3% do końca roku.

  Agencja 30-letnia prognoza stawki Wells Fargo 2,95% Fannie Mae 3,00% Freddie Mac3,20% National Assoc. budowniczych domów 3,34% Bankierzy hipoteczni doc. 3,50% National Assoc. of Realtors 3,10% Średnia ze wszystkich agencji 3,18% Podsumowując, prognozy dotyczące stawek są bardzo zróżnicowane. Dzisiejszy kurs może być tak dobry, jak zobaczymy w nadchodzących latach, albo może ulec poprawie.

  Strategie hipoteczne na październik 2020 r

  Wybory w 2020 r. Mogą podnieść stawki

  W październiku stopy procentowe będą niskie pomimo nowej 0,50% „niekorzystnej opłaty rynkowej za refinansowanie od Fannie Mae i Freddie Mac.

  Ale ta opłata może być tylko częścią równania na koniec 2020 roku.

  Uważamy, że stopy spadły do ​​dna i zaczną rosnąć w listopadzie, gdy zbliżamy się do wyborów w USA.

  Czemu? Zwykle istnieje poczucie optymizmu z potencjalnym nowym przywództwem – bez względu na stronę wychodzącą lub przychodzącą. Optymizm wiąże się z większym podejmowaniem ryzyka i mniejszym apetytem na listy zastawne. Mniejszy popyt na listy zastawne powoduje wzrost oprocentowania.

  Trudno przewidzieć, jak rynki zinterpretują koniec ery Trumpa, jeśli tak się stanie. Mogliby postrzegać demokratycznego prezydenta jako złego dla biznesu, dławiącego gospodarkę i utrzymującego niskie stopy procentowe. Po wyborach w 2016 roku wydarzyło się coś przeciwnego: stawki gwałtownie wzrosły, ponieważ rynki przewidywały erę przywództwa przyjaznego biznesowi.

  Cokolwiek stanie się z wyborami, uważamy, że istnieje duże ryzyko wyższych stawek pod koniec roku.

  Ale jeśli nie jesteś jeszcze gotowy, przez jakiś czas stawki nadal będą historycznie niskie. Uważamy, że pod koniec 2020 r. Wskaźniki najgorszych przypadków sięgną połowy 3 lat. To wciąż fantastycznie niski poziom. Po prostu nie tak niskie, jeśli porównasz je ze stawkami poniżej 3% dostępnymi tego lata i jesieni.

  2,5 miliona właścicieli domów może zaoszczędzić ponad 500 dolarów miesięcznieZadziwiającym odkryciem z ostatniego raportu Black Knight jest to, że prawie 20 milionów właścicieli domów może obniżyć oprocentowanie kredytów hipotecznych o co najmniej 0,75%.

  To największa liczba w historii.

  Ale ważniejszym odkryciem było to, ile z nich może zaoszczędzić.

  Badanie wykazało, że 2,5 miliona z nich może zaoszczędzić oszałamiające 500 USD lub więcej miesięcznie.

  Pytanie tylko, dlaczego więcej właścicieli domów nie wyważa drzwi pożyczkodawcy? Pomimo rekordowo niskich stawek i zmieniających życie oszczędności, niektórzy albo czekają na jeszcze niższe stawki, albo po prostu nie mieli czasu na złożenie wniosku.

  A może występuje problem z kredytem, ​​utrata pracy lub inna bariera w refinansowaniu.

  Ale jedno jest pewne: każdy jest winien sobie sprawdzić swój status kwalifikacji i ile mógł zaoszczędzić.

  Może ich czeka bardzo miła niespodzianka.

  Aktualizacje stawek produktu pożyczki

  Wielu kupujących kredyty hipoteczne nie zdaje sobie sprawy, że istnieje wiele różnych rodzajów stawek. Ale ta wiedza może pomóc nabywcom domów i gospodarstwom domowym refinansującym znaleźć najlepszą wartość w ich sytuacji.

  Poniżej znajdują się aktualizacje dotyczące określonych rodzajów pożyczek i odpowiadających im stawek.

  Konwencjonalne oprocentowanie kredytu

  Konwencjonalne stawki refinansowania i stawki za zakupy domów spadły w 2020 roku.

  Według firmy zajmującej się oprogramowaniem pożyczkowym Ellie Mae, oprocentowanie kredytów hipotecznych na 30 lat wyniosło w sierpniu średnio 3,12% (najnowsze dostępne dane), w porównaniu z 3,26% w lipcu.

  Jest to więcej niż średnia Freddiego Maca wynosząca 2,86%, ponieważ uwzględnia niskie kredyty i niskie spłaty konwencjonalnych pożyczek, które zwykle wiążą się z wyższymi stopami procentowymi. Poza tym jest to bardziej opóźniony raport, a wskaźniki spadają.

  Pożyczkobiorcy o niższej zdolności kredytowej mogą korzystać z pożyczek konwencjonalnych, ale te pożyczki są bardziej odpowiednie dla osób z przyzwoitym kredytem i co najmniej 3% niższym. Pięć procent obniżki jest preferowane ze względu na wyższe stawki, które wiążą się z niższymi zaliczkami.

  Przy refinansowaniu preferowane jest 20% kapitału własnego.

  Przy odpowiednim kapitale w domu, konwencjonalna refinansowanie może spłacić każdy rodzaj pożyczki. Masz pożyczkę Alt-A, subprime lub o wysokim PMI? Poradzi sobie z tym konwencjonalny refi.

  Załóżmy na przykład, że kupiłeś dom trzy lata temu z pożyczką FHA o 3,5% niższą. Od tego czasu wartość domów gwałtownie wzrosła.

  Masz teraz 20% kapitału, więc możesz refinansować do konwencjonalnej pożyczki i wyeliminować ubezpieczenie hipoteczne FHA.

  Może to przynieść oszczędności rzędu setek dolarów miesięcznie nawet jeśli Twoje oprocentowanie wzrośnie .

  Pozbycie się ubezpieczenia kredytu hipotecznego to wielka sprawa. Ten kalkulator hipoteczny z PMI szacuje aktualny koszt ubezpieczenia kredytu hipotecznego. Wprowadź 20% zaliczki, aby zobaczyć nową płatność bez PMI.

  Oprocentowanie kredytów hipotecznych FHA

  FHA jest obecnie programem dla nabywców domów, którzy mogą nie kwalifikować się do tradycyjnych pożyczek.

  Dobrą wiadomością jest to, że z pożyczką FHA uzyskasz podobny – lub nawet niższy – oprocentowanie niż w przypadku tradycyjnej pożyczki.

  Powiązane : Przeczytaj więcej o kosztach i wymaganiach FHA na naszej stronie kalkulatora pożyczki FHA.

  Według firmy zajmującej się oprogramowaniem pożyczkowym Ellie Mae, która przetwarza ponad 3 miliony pożyczek rocznie, średnie oprocentowanie pożyczek FHA w sierpniu wyniosło 3,10%, nieco poniżej średniej stawki konwencjonalnej.

  Kolejna interesująca statystyka od Ellie Mae: około 20% wszystkich pożyczek FHA jest udzielanych wnioskodawcom z wynikiem poniżej 650.

  Pożyczki FHA są objęte ubezpieczeniem hipotecznym. Ale całkowity koszt to niewiele więcej niż w przypadku tradycyjnych pożyczek.

  Mało znany program, zwany FHA usprawniającym refinansowanie , pozwala przekształcić obecną pożyczkę FHA w nową po niższej stopie procentowej, jeśli stawki są teraz niższe.

  Usprawnienie FHA nie wymaga żadnych W2, odcinków wypłat ani deklaracji podatkowych. I nie potrzebujesz wyceny, więc wartość domu nie ma znaczenia.

  Oprocentowanie kredytów hipotecznych VA

  Właściciele domów z pożyczką VA obecnie kwalifikują się do cieszącego się niesłabnącą popularnością refinansowania VA.

  Nie jest wymagana dokumentacja dotycząca dochodów, majątku ani wyceny.

  Jeśli doświadczyłeś utraty dochodu lub zmniejszonych oszczędności, usprawnienie VA może doprowadzić Cię do niższej stawki i lepszej sytuacji finansowej. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy nie kwalifikowałbyś się do standardowego refinansowania.

  Ale nie zapomnij o pożyczce VA na zakup domu . Wymaga zerowej zaliczki . Oznacza to, że jeśli masz gotówkę na koszty zamknięcia lub możesz je opłacić sprzedawca, możesz kupić dom bez konieczności gromadzenia dodatkowych funduszy.

  Nie zapomnij o pożyczce VA na zakup domu. Wymaga zerowej zaliczki.

  Kredyty hipoteczne VA są oferowane przez lokalnych i krajowych pożyczkodawców, a nie bezpośrednio przez rząd.

  To partnerstwo publiczno-prywatne oferuje konsumentom to, co najlepsze z obu światów: silne wsparcie rządowe oraz wygodę i szybkość prywatnej firmy.

  Większość pożyczkodawców zaakceptuje wyniki do 620, a nawet niższe. Poza tym nie płacisz wysokich stóp procentowych za niskie wyniki.

  Wręcz przeciwnie, według Ellie Mae pożyczki VA mają najniższe stawki spośród wszystkich rodzajów pożyczek. W sierpniu (najnowsze dostępne dane) 30-letnie oprocentowanie kredytów hipotecznych VA wynosiło średnio zaledwie 2,86%, podczas gdy kredyty konwencjonalne wynosiły średnio 3,12%, co stanowi duży rabat, jeśli jesteś weteranem.

  Sprawdź swoją miesięczną spłatę za pomocą tego kalkulatora pożyczki VA.

  Pożyczki VA mają niesamowitą wartość.

  Oprocentowanie kredytów hipotecznych USDA

  Podobnie jak FHA i VA, obecni posiadacze pożyczek USDA mogą refinansować w ramach „usprawnionego procesu.

  Dzięki optymalizacji refinansowania USDA nie potrzebujesz nowej wyceny. Nie musisz nawet kwalifikować się, korzystając z bieżącego dochodu. Pożyczkodawca upewni się tylko, że nadal mieści się w granicach dochodu USDA.

  Kupujący domy dowiadują się również o zaletach programu pożyczkowego USDA na zakup domu.

  Nie jest wymagana żadna zaliczka , a stawki są bardzo niskie.

  Płatności za dom mogą być nawet niższe niż opłaty czynszu, jak pokazuje ten kalkulator pożyczki USDA.

  Kwalifikacja jest łatwiejsza, ponieważ rząd chce pobudzić posiadanie domów na obszarach wiejskich. Kupujący dom mogą się kwalifikować, nawet jeśli w przeszłości odmówiono im udzielenia innego rodzaju pożyczki.

  Oprocentowanie kredytów hipotecznych dzisiaj

  Chociaż miesięczna prognoza oprocentowania kredytów hipotecznych jest pomocna, ważne jest, aby wiedzieć, że stawki zmieniają się codziennie.

  Możesz otrzymać 3,00% dzisiaj i 3,125% jutro. Wiele czynników zmienia kierunek obecnych oprocentowania kredytów hipotecznych.

  Aby uzyskać podsumowanie tego, co się dzisiaj dzieje, odwiedź naszą aktualizację dziennych stawek. Znajdziesz kursy na żywo i rekomendacje blokad.

  Październikowy kalendarz gospodarczy

  W ciągu następnych trzydziestu dni nie zabraknie informacji o ruchu rynkowym. Ogólnie wiadomości, które wskazują na umacniającą się gospodarkę, mogą oznaczać wyższe stopy, podczas gdy złe wiadomości mogą spowodować ich spadek.

  • Czwartek, 1 października: Produkcja ISM
  • Piątek, 2 października: Płace pozarolnicze, płace, stopa bezrobociaWtorek, 13 października: Stopa inflacjiPiątek, 16 października: Sprzedaż detalicznaPoniedziałek, 19 października: Indeks rynku mieszkaniowego NAHBWtorek, 20 października: rozpoczęcie budowy, pozwolenia na budowęCzwartek, 22 października: Sprzedaż istniejących domówCzwartek, 29 października: Oczekująca sprzedaż domówPiątek, 30 października: dochód osobisty, wydatki osobisteTeraz może być czas na zablokowanie kursu na wypadek, gdyby wydarzenia te spowodowały wzrost kursów w tym miesiącu.

   Oprocentowanie kredytów hipotecznych – pytania i odpowiedzi

   W tym FAQ:

   Poniżej znajdują się niektóre z najczęstszych pytań dotyczących oprocentowania kredytów hipotecznych.

   Stawki kredytów hipotecznych zmieniają się w zależności od warunków rynkowych i konkretnej sytuacji. Na przykład osoba z wysokim wynikiem kredytowym otrzyma niższą stawkę niż osoba z niskim wynikiem. Aby zobaczyć średnie stawki, przejdź na stronę themortgagereports.com/today lub skontaktuj się z pożyczkodawcą telefonicznie lub online tutaj.

   Według naszego badania przeprowadzonego wśród głównych władz mieszkaniowych, takich jak Fannie Mae, Freddie Mac i Stowarzyszenie Banków Hipotecznych, 30-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu będzie średnio wynosił około 3,18% do 2020 r. Stawki wahają się poniżej tego poziomu od października 2020 r. Zobacz pełna prognoza władz mieszkaniowych tutaj.

   Tak. Pożyczkodawcy mają swobodę obniżania stawek i opłat. Często trzeba zwrócić się do pożyczkodawcy z lepszą ofertą na piśmie, zanim obniży on swoją stawkę.

   Historycznie jest to fantastyczny oprocentowanie kredytu hipotecznego. Jednak stawki w przypadku dobrze wykwalifikowanych kandydatów kształtują się obecnie na niższym poziomie. Średnia stopa procentowa od 1971 r. Wynosi ponad 8% dla 30-letniego kredytu hipotecznego. Aby sprawdzić, czy 3,875% to dobry kurs w tej chwili i dla Ciebie, uzyskaj 3-4 wyceny kredytu hipotecznego i zobacz, co oferują inni pożyczkodawcy. Ceny różnią się znacznie w zależności od rynku i Twojego profilu (ocena kredytowa, zaliczka i inne).

   Większość firm ma podobne stawki. Jednak niektórzy oferują bardzo niskie stawki, aby zdobyć udział w rynku. Inni mają niższe stawki dla FHA niż konwencjonalne lub odwrotnie. Jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, czy Twoja firma oferuje najniższą stawkę, jest uzyskanie ofert od różnych pożyczkodawców. Przeczytaj nasz raport zawierający dane zebrane z 5,9 miliona pożyczek, w którym klasyfikujemy 24 największych pożyczkodawców w USA według stawek i opłat.

   Punkt to opłata równa 1% kwoty Twojej pożyczki lub 1000 USD za każde pożyczone 100 000 USD. Stawka może spaść o 0,25% -0,50% lub więcej za każdy zapłacony punkt, jednak może się to znacznie różnić w zależności od pożyczkodawcy, charakterystyki pożyczki i profilu pożyczkobiorcy.

   Możesz 1) wystąpić o kredyt pożyczkodawcy; 2) zażądać od sprzedawcy kredytu (przy zakupie domu); 3) zwiększ oprocentowanie kredytu hipotecznego, aby uniknąć punktów; 4) otrzymać podarunek z góry (który można wykorzystać na pokrycie kosztów zamknięcia); 5) uzyskać pomoc w przedpłacie. Więcej strategii znajdziesz tutaj.

   Jakie są obecne oprocentowanie kredytów hipotecznych?

   Nadal dostępne są niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych. Możesz otrzymać wycenę w ciągu kilku minut, wykonując zaledwie kilka prostych kroków.

   • https://www.elliemae.com/mortgage-data/origination-insight-reports
   • https://tradingeconomics.com/united-states/calendarhttps://www.federalreserve.gov/monetarypolicy/fomccalendars.htmhttps://www.blackknightinc.com/blog-posts/cnbc-on-black-knight-data-record-19-3m-refinance-candidates/Czytaj dalejRefinansowanie wypłaty: 6 najlepszych sposobów wykorzystania środków na wypłatęMożesz wykorzystać środki z refinansowania na wszystko. Ale niektóre zastosowania są mądrzejsze niż inne. Dowiedz się, czy refi wypłaty jest dla Ciebie dobrym pomysłem.

    Pożyczka FHA 203k – Kup i napraw dom jedną pożyczką w 2020 rokuPożyczka FHA 203 tys. To pożyczka „na budowę domu dostępna we wszystkich 50 stanach. Główne korzyści oraz kilka rzeczy, na które należy uważać.

    Jak nisko możemy zejść? 30-letnie wykresy oprocentowania kredytów hipotecznych opowiadają historięWykres 30-letnich kredytów hipotecznych ze średnimi 30-letnimi oprocentowaniem od 1972 r. Ceny spadają, ale czy nadal mogą być niższe? Dowiedz się tutaj.

    popularne artykułyInformacje zawarte na stronie The Mortgage Reports służą wyłącznie celom informacyjnym i nie stanowią reklamy produktów oferowanych przez Full Beaker. Poglądy i opinie wyrażone w tym dokumencie są poglądami autora i nie odzwierciedlają polityki ani stanowiska firmy Full Beaker, jej kierowników, rodziców ani podmiotów stowarzyszonych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy