Czy teraz jest dobry moment, aby kupić Bitcoin?

Category: Które Należy
17 lutego 2021

Czy ostatnie spadki cen bitcoinów sprawiły, że kryptowaluta była dobrym zakupem? Kredyt: Getty Royalty Free

Ceny bitcoinów ostatnio wzrosły, gwałtownie spadając w ciągu ostatnich kilku miesięcy i spadając o ponad 15% w ciągu 48 godzin.

Po tych spadkach, zgodnie z indeksem cen Bitcoin (BPI) CoinDesk, waluta cyfrowa jest bliska 6450 USD.

W tym momencie bitcoin spadł o ponad 66% w porównaniu ze szczytem około 19800 USD osiągniętym w grudniu 2017 r., Pokazują dodatkowe dane BPI.

[Ed. Uwaga: Inwestowanie w kryptowaluty lub tokeny jest wysoce spekulacyjne, a rynek jest w dużej mierze nieuregulowany. Każdy, kto to rozważa, powinien być przygotowany na utratę całej inwestycji.]

Teraz pora na pytanie za milion dolarów.

Ponieważ ceny bitcoinów spadły ostatnio tak bardzo, czy teraz jest dobry czas na zakup?

W ankiecie analitycy udzielili wyważonych odpowiedzi, podkreślając, że w przypadku cyfrowej waluty istnieją zarówno przypadki byka, jak i niedźwiedzia.

Intensywna zmienność Bitcoina

XRP Ledger Foundation – kolejny krok decentralizacji XRP?Ukryta prawda kryjąca się za praniem pieniędzy, bankami i kryptowalutąUderz w Bitcoin, gdy Portnoy ostrzega, że ​​kryptowaluty to tylko „ jeden wielki schemat Ponzi ”Niektórzy podkreślali zmienną naturę bitcoina, zwracając uwagę, jak trudno jest przewidzieć, jaka będzie jego cena.

Cyfrowa waluta przechodzi „bardzo wyraźne cykle koniunkturalne i spadkowe, w których obserwowanie ogromnych wzrostów i znacznych zniesień jest całkiem normalne – zauważył Mati Greenspan, starszy analityk rynku platformy handlu społecznościowego eToro.

Z tego powodu „Trudno jest oczywiście przewidzieć krótkoterminowe ruchy cen, zwłaszcza w tym szalonym sektorze – podkreśla Jacob Eliosoff, zarządzający funduszem kryptowalutowym.

„Ludzie powinni być podejrzliwi wobec tych, którzy to robią – dodał.

Sprawa niedźwiedzia

Po pierwsze, w tym artykule rozważymy przypadek niedźwiedzia.

Nawet po dużym zniesieniu, cena bitcoina „nadal niesie ze sobą możliwość jeszcze niższej ceny – zauważył Greenspan.

„Nie widzę powodu, dla którego cena Bitcoina nie mogłaby spadać lub pozostawać w stagnacji przez kolejny rok lub dwa – stwierdził Eliosoff, zauważając, że „tak było od grudnia 2013 roku do połowy 2016 roku.

Stwierdził jednak, że „obecna bessa wydaje się bardziej naturalną reakcją na hossę 2017 r. Niż odbiciem jakichkolwiek fundamentalnych problemów.

Sprawa byka

Pomimo niedawnej słabości cen bitcoina, kilku analityków wypowiedziało się o jego rosnącym przyjęciu, co uważa się za kluczowy dla aprecjacji waluty cyfrowej.

„Istnieją wysokie oczekiwania co do wzrostu cen Bitcoina w przyszłości, zwłaszcza w miarę wzrostu popularności – zauważył Joe DiPasquale, dyrektor generalny funduszu kryptowalutowego funduszy hedgingowych BitBull Capital.

Charles Hayter, współzałożyciel i dyrektor generalny platformy danych walut cyfrowych CryptoCompare, również mówił o rosnącym wykorzystaniu bitcoinów, szczególnie w imieniu instytucji.

„Jest wiele instytucji, które przyglądają się tej przestrzeni – stwierdził, ale jest wiele prac przygotowawczych, które należy wprowadzić, zanim będą mogły efektywnie wykorzystywać bitcoiny.

Inwestowanie długoterminowe

Mając to na uwadze, kilku analityków zwróciło uwagę na korzyści płynące z długoterminowego inwestowania.

„Ogólnie rzecz biorąc, ci, którzy przyjęli bardziej długoterminową strategię inwestowania w Bitcoin, osiągnęli najlepsze wyniki – powiedział Greenspan.

„Dlatego wielu naszych klientów wdraża strategie takie jak„ kup dołek i„ uśrednianie kosztów w dolarach w celu skalowania do pozycji długoterminowej. W ten sposób mogą skorzystać z obecnego rabatu i nadal zaoszczędzić pieniądze na wypadek, gdyby ceny spadły.

„Jeśli rozszerzymy ramy czasowe, których używamy do pomiaru wzrostu bitcoina, „zobaczymy bardzo atrakcyjny trend zwyżkowy – powiedział Charles Thorngren, dyrektor generalny Noble Alternative Investments.

„Ta nowa faza Bitcoina nie jest już kryptowalutą, w której można łatwo handlować w ciągu dnia, ale jest to czas, w którym długoterminowy inwestor może postawić swoje roszczenie i skorzystać z nich.

Silny potencjał

W przyszłości ceny bitcoinów mają znaczny potencjał wzrostu.

„Przed nami duży wzrost – przewidział Zhang Jian, były CTO w Huobi i założyciel cyfrowej giełdy aktywów FCoin, podkreślając, że rynki walut cyfrowych są nadal wyjątkowo małe w porównaniu z bardziej tradycyjnymi rynkami aktywów.

To, co teraz mamy, to tylko „kropla w morzu, a „przed nami mnóstwo wodospadów!

Ujawnienie: posiadam trochę bitcoinów, bitcoinów i eteru.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy