Dlaczego budowanie kredytu jest ważne?

Category: Nasze Treści
17 lutego 2021

Uwaga: Otrzymujemy prowizję za zakupy dokonane za pośrednictwem linków na tej stronie. Jednak nasi sponsorzy nie wpływają w żaden sposób na nasze treści redakcyjne.

Kredyt budowlany zapewnia cały ładunek korzyści finansowych. Jeśli masz dobrą zdolność kredytową, pożyczkodawcy są bardziej skłonni zaakceptować Twój wniosek o pożyczkę lub kartę kredytową. Dodatkowo będziesz mieć dostęp do najlepszych stóp procentowych na rynku. Niezależnie od tego, czy chcesz kupić dom, założyć firmę czy wynająć mieszkanie, posiadanie dobrej zdolności kredytowej jest niezbędne. Oto cztery powody:

1. Łatwiejsze zatwierdzanie kredytów mieszkaniowych i samochodowych

Budowanie dobrego kredytu może zająć trochę czasu, ale ułatwi to, gdy będziesz ubiegać się o kredyt na dom lub samochód. To proste: pożyczkodawcy chętniej zaakceptują Twój wniosek o finansowanie, jeśli masz dobrą zdolność kredytową.

Chociaż różne firmy finansowe mają różne wytyczne dotyczące udzielania pożyczek, jest większe prawdopodobieństwo, że uzyskasz najlepsze oferty, jeśli masz dobry kredyt.

2. Uzyskaj najlepsze stopy procentowe

Pożyczkodawca może naliczyć odsetki od produktu finansowego w zależności od statusu kredytu. Jeśli masz złą historię kredytową – na przykład nie spłacałeś pożyczki lub nie spłacałeś płatności na karcie kredytowej – być może będziesz musiał płacić wyższe odsetki niż ktoś z dobrym kredytem.

3. Masz większy wybór

Twoja zdolność kredytowa wpłynie na wybrane przez Ciebie rodzaje produktów finansowych. Jeśli masz słabą historię kredytową, możesz nie kwalifikować się do pożyczek i kart kredytowych od głównych pożyczkodawców. Z drugiej strony, jeśli masz dobrą historię kredytową, będziesz miał znacznie większy wybór, jeśli chodzi o finansowanie. W rzeczywistości możesz zobaczyć najlepsze karty kredytowe dla swojej zdolności kredytowej tutaj.

4. Nie musisz wpłacać depozytu

Jeśli masz dobrą zdolność kredytową, być może nie będziesz musiał wpłacać kaucji za telefon komórkowy na podstawie umowy lub wynajmowanego mieszkania. Dzieje się tak, ponieważ Twoja historia kredytowa potwierdza, że ​​jesteś godnym zaufania pożyczkobiorcą: dokonujesz płatności na czas i jest mało prawdopodobne, że złamiesz warunki umowy.

To tylko cztery powody, dla których warto zbudować dobrą zdolność kredytową. Pamiętaj, że możesz sprawdzić swój raport kredytowy w jednej z trzech głównych agencji informacji kredytowej w Stanach Zjednoczonych: Equifax, Experian i TransUnion.

o autorzeMary Beth Eastman

Mary Beth Eastman jest menedżerem treści w Simple. Oszczędny. Życie, gdzie poświęca się pomaganiu czytelnikom w mądrym korzystaniu z pieniędzy i kredytu. Mary Beth uważa, że ​​dostęp do właściwych informacji finansowych w połączeniu z nastawieniem na wzrost to podstawowe narzędzia pozwalające wyjść z długów i budować bogactwo. Mary Beth ukończyła dziennikarstwo na Bowling Green State University i skupiła się w swojej 20-letniej karierze dziennikarskiej na umieszczaniu czytelników w centrum uwagi, uważnym rozważaniu ich obaw i przedstawianiu informacji, które pomogą im w ich codziennym życiu. Jest laureatką wielu państwowych nagród dziennikarskich. Jej prace na temat finansów osobistych były prezentowane na wielu stronach internetowych, oprócz Simple. Oszczędny. Living, w tym blog Huffington Post i Lexington Law. Mary Beth mieszka w Pittsburghu w Pensylwanii wraz z rodziną i dwoma psami ratowniczymi.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy