Dlaczego dywersyfikacja jest ważna w inwestowaniu

Category: Możesz Mieć
17 lutego 2021

Dywersyfikacja polega na rozłożeniu ryzyka na różne rodzaje inwestycji, a celem jest zwiększenie szans na sukces inwestycyjny. To tak, jakby powiedzieć, że nikt nie może wiedzieć na pewno, kto wygra ten wyścig, postawmy na każdego.

Dywersyfikacja jest ważna w inwestowaniu, ponieważ rynki mogą być niestabilne i nieprzewidywalne. Dywersyfikując swój portfel, „zmniejszasz konsekwencje błędnej prognozy – mówi Ryan Nauman, strateg rynkowy w firmie Informa Financial Intelligence w Zephyr w Zephyr Cove w stanie Nevada.

Co to jest dywersyfikacja?

W praktyce dywersyfikacja obejmuje inwestycje, które będą różnie reagować na ten sam rynek lub wydarzenie gospodarcze. Na przykład, gdy gospodarka się rozwija, akcje zwykle osiągają lepsze wyniki niż obligacje. Ale kiedy sytuacja zwalnia, obligacje często trzymają się lepiej niż akcje. Trzymając zarówno akcje, jak i obligacje, zmniejszasz prawdopodobieństwo, że Twój portfel odniesie duży sukces, gdy rynki zmieniają się w jedną lub drugą stronę.

Amin Dabit, certyfikowany planista finansowy i dyrektor usług doradczych w Personal Capital, używa analogii stoiska z owocami, aby wyjaśnić dywersyfikację: jako sprzedawca chciałbyś „sprzedawać różne owoce zamiast jednego, więc jeśli duże, nieprzewidziane wydarzenie, takie jak huragan zmiata gaje pomarańczowe na Florydzie, można również zarobić na sprzedaży jabłek z północnego wschodu lub bananów z Hawajów – mówi. Z tego samego powodu rozsądnie byłoby korzystać z usług różnych dostawców pomarańczy, aby jeśli jeden dostawca wpadł w kłopoty, nie zostałbyś pozbawiony pomarańczy.

Pomyśl o tych różnych rodzajach owoców jako o różnych rozmiarach, stylach i sektorach dostępnych dla inwestorów – mówi. „Posiadając szeroką gamę produktów, jesteś lepiej chroniony przed zagrożeniami, które mogą uderzyć w jeden z nich.

Dywersyfikacja może wykraczać poza zakres produktów. „Dywersyfikacja oznacza dla nas również skład zespołów, które zarządzają naszymi pieniędzmi – a nie tylko same inwestycje – mówi Liesel Pritzker Simmons, współzałożycielka Blue Haven Initiative, bostońskiego biura rodzinnego zajmującego się inwestowaniem wpływowym. „Jeśli wszyscy zarządzający funduszami poszli do Harvard Business School w latach 1985–1992, pojawi się pewien pogląd na świat, który podzielają, niezależnie od tego, jak różnorodne są ich fundusze bazowe.

Korzyści z dywersyfikacji

Być może słyszałeś o dywersyfikacji określanej jako jedyny „darmowy lunch w inwestowaniu. „Dzieje się tak, ponieważ łączenie zysków jest kluczem do powiększania bogactwa lub portfela w czasie, a także unikania dużych strat – mówi Kent Insley, dyrektor ds. Inwestycji w Tiedemann Advisors w Nowym Jorku. „Inwestycja, której wartość spada o 50%, musi wzrosnąć o 100%, aby odzyskać pierwotną wartość.

Podczas gdy poszczególne klasy aktywów mogą doświadczyć poważnych spadków, „bardzo rzadko zdarza się, aby jakiekolwiek dwa lub trzy aktywa o bardzo różnych źródłach ryzyka i zwrotu, takie jak obligacje rządowe, złoto i akcje, doświadczyły jednocześnie spadków tej wielkości, mówi . Więc nawet jeśli akcje spadłyby o 30%, twoje obligacje i złoto powstrzymałyby twój portfel przed spadkiem.

Korzyścią płynącą z dywersyfikacji inwestycji jest zminimalizowanie ryzyka złego zdarzenia, które spowoduje zniszczenie całego portfela. Jeśli utrzymujesz wysoki procent swojego portfela w ramach jednego rodzaju inwestycji, ryzykujesz utratę go, jeśli ta inwestycja się pogorszy.

Istnieje również „koszt alternatywny braku dywersyfikacji – mówi Nauman. „Jeśli nie jesteś zdywersyfikowany, możesz przegapić możliwości rozwoju w innej klasie aktywów, na którą nie jesteś narażony.

Jednak kiedy inwestujesz w zwycięską drużynę, dywersyfikacja może wydawać się karą. Trudno jest utrzymać pieniądze w opóźnionej – lub gorzej: malejącej – inwestycji, podczas gdy inne inwestycje radzą sobie znacznie lepiej. Ale ważne jest, aby pamiętać, że dzisiejszy najlepszy gracz może zostać upadłą gwiazdą jutra.

„Podczas hossy można łatwo zapomnieć, że rynek zachwyca niespodziankami – mówi Dabit. „Najlepszym zabezpieczeniem przed cyklami rynkowymi, przy jednoczesnym korzystaniu z pozytywnej strony, jest zaangażowanie w dobrze zdywersyfikowany portfel i długoterminową koncentrację.

Dywersyfikacja jest ważna niezależnie od Twojego horyzontu czasowego i celu. Za każdym razem, gdy inwestujesz na giełdzie, powinieneś dążyć do zdywersyfikowanego portfela.

Gdy zmieniają się Twoje cele lub ramy czasowe, „dźwignia zmiany powinna być ukierunkowana na to, jak agresywny jest ten zdywersyfikowany portfel – mówi Dabit. Inwestycje przeznaczone na cele długoterminowe mogą w większym stopniu opierać się na przykład na akcjach niż te, które są ukierunkowane na cele krótkoterminowe. Ale nawet jeśli posiadasz 80% akcji, powinieneś zdywersyfikować te akcje według sektorów, regionów i wielkości.

Jak zdywersyfikować swoje portfolio

Wbrew niekiedy popularnemu przekonaniu dywersyfikacja nie jest grą liczbową. Ten, kto posiada najwięcej inwestycji, niekoniecznie wygrywa koronę. Sztuczka do dywersyfikacji portfela polega na posiadaniu inwestycji, które odgrywają różne role w Twoim zespole.

Pomyśl o dywersyfikacji jako o budowaniu drużyny baseballowej. Zespół składający się tylko z właściwych zawodników – nawet gdybyś miał ich 100 – nie zrobi ci wiele dobrego w meczu. Aby mieć dobrze zbilansowaną drużynę, potrzebujesz zapolowych i wewnątrzpolowych, miotaczy i łapacza. Podobnie z Twoim portfolio.

Każda inwestycja w Twoim portfelu powinna pełnić inną funkcję. Na przykład, w celu dywersyfikacji akcji, możesz mieć fundusz indeksu S&P 500 dla ekspozycji na amerykańskie akcje o dużej kapitalizacji, a inny skupiający się na akcjach o małej kapitalizacji. Chcesz firm krajowych i międzynarodowych oraz przedstawicieli ze wszystkich 11 sektorów rynku.

Twój portfel obligacji powinien być podobnie zdywersyfikowany na „zarówno krótko- i długoterminowe obligacje, korporacje i dług państwowy, a także obligacje wysokiej i niższej jakości, aby zmniejszyć ryzyko nieodłączne związane z produktami o stałym dochodzie – mówi Nauman.

Aby uzyskać optymalną dywersyfikację ryzyka w portfelu, Ed Egilinsky, dyrektor zarządzający i szef Alternative Investments w Direxion w Nowym Jorku, zaleca rozważenie alternatywnych inwestycji, takich jak towary. Alternatywy nie mają „wysokiego stopnia korelacji z tradycyjnymi inwestycjami, takimi jak akcje i obligacje.

Kiedy akcje i obligacje utkną w ruchu w górę iw dół, alternatywy mogą poruszać się po przekątnej. To trochę tak, jakbyś jechał schodami ruchomymi zamiast windą do swoich celów. Dzięki alternatywnym inwestycjom w swoim portfelu prawdopodobieństwo uwięzienia między piętrami jest mniejsze.

Jak sprawdzić, czy jesteś zróżnicowany

Łatwym sposobem ustalenia, czy Twój portfel jest zdywersyfikowany, jest sprawdzenie aktualnych wyników. Zdywersyfikowane inwestycje nie zmienią się jednocześnie w tym samym kierunku. Jeśli niektóre z twoich inwestycji rosną, a inne spadają, masz dywersyfikację. Pomyśl o dywersyfikacji jak o choince: czerwony i zielony razem oznaczają, że będziesz wyglądać lepiej przy każdej pogodzie.

Więcej z US News & World Report

EMERGING MARKETS-EMEA FX zyski, rosyjski rubel wśród najlepszych tygodniowych zyskówW rozmowach mówi się, że AMD kupi rywala Xilinx za 30 miliardów dolarówKurs funta szterlinga zyskuje w stosunku do dolara, ale spada w stosunku do euro; Brexit w centrum uwagiObcokrajowcy kupują większość aktywów w Turcji od 2018 r. Po podwyżce stópInwestorzy odkurzają Trump Trade, tym razem zakładając, że przegraW rozmowach mówi się, że AMD kupi rywala Xilinx za 30 miliardów dolarów(Bloomberg) – Advanced Micro Devices Inc. jest w trakcie zaawansowanych rozmów o przejęciu Xilinx Inc., które według osób zaznajomionych z tą sprawą może być wycenione na 30 miliardów dolarów, jednak umowa może zostać zawarta już w przyszłym tygodniu. sprawy pozostają w ciągłym ruchu, powiedzieli ludzie, prosząc, aby nie zostać zidentyfikowanym podczas rozmów o prywatnej transakcji. Połączenie z Xilinx dałoby dyrektorowi wykonawczemu AMD Lisie Su więcej elementów potrzebnych do przełamania kontroli nad dochodowym rynkiem danych przez firmę Intel Corp. -centralne komponenty komputera. Podążyłby za krokami rywala Nvidia Corp., który kupił Mellanox Technologies Ltd. i zamierza wykorzystać oczekujące przejęcie Arm Ltd., aby przejąć więcej tego biznesu. Nabycie Xilinx, który produkuje programowalne chipy do sieci bezprzewodowych,pomogłoby również AMD wejść na nowy rynek, podobnie jak operatorzy telekomunikacyjni wydają miliardy na budowę sieci piątej generacji, czyli 5G. Czytaj więcej: Obejrzyj ponownie zapasy chipów w NXP Beat, Raport przejęcia AMD-Xilinx tarcza i miecz przeciwko różnorodnym zasobom obliczeniowym centrum danych firmy Intel, procesorom graficznym Nvidii, aktywom Mellanox i potencjalnemu zakupowi brytyjskiej firmy Arm. Układy FPGA Xilinx rozszerzyłyby różnorodność komputerów AMD, poszerzając możliwości procesora i karty graficznej o sztuczną inteligencję i sieci. Transakcja może również przynieść wzrost finansowy. \ – Anand Srinivasan i Marina Girgis, analitycyKliknij tutaj, aby przeprowadzić badanie. Przejęcie Xilinx przyspiesza konsolidację branży, która przyspieszyła w 2020 roku. zakup Arm.W przypadku obu możliwych przejęć wartość oczekujących lub zakończonych transakcji półprzewodników w 2020 r. Sięgnęłaby 100 miliardów dolarów, co jest najwyższą od co najmniej 10 lat, według danych zebranych przez Bloomberg. Xilinx z San Jose w Kalifornii tworzy programowalną bramę. tablice lub układy FPGA. Ten rodzaj chipa jest wyjątkowy, ponieważ jego funkcja może zostać zmieniona przez oprogramowanie, nawet po zainstalowaniu go w części maszyny. Chipy Xilinx były w przeszłości używane w sprzęcie telekomunikacyjnym, ale pod kierownictwem dyrektora generalnego Victora Penga firma rozszerza swoją działalność o produkty przeznaczone dla centrów danych – w których układy FPGA można wykorzystać do przyspieszenia obciążeń, takich jak sztuczna inteligencja. Drugim ważnym dostawcą zaawansowanych układów FPGA jest Intel, który swoją pozycję rynkową zdobył kupując w 2015 roku Altera Corp.Przedstawiciele AMD i Xilinx odmówili komentarza w sprawie negocjacji, o których po raz pierwszy poinformował Wall Street Journal. Akcje Xilinx wzrosły w piątek o 16% w przedrynkowym obrocie w Nowym Jorku, a akcje AMD spadły o 2,6%. Kurs Xilinx zamknął się w czwartek na poziomie 105,99 USD, co dawało mu wówczas kapitalizację rynkową w wysokości 25,9 miliarda USD, czyli około jednej czwartej wartości AMD. Akcje firmy AMD z siedzibą w Santa Clara w Kalifornii zamknęły się ceną 86,51 USD. W tym roku zapasy prawie się podwoiły, a pod rządami Su, który objął ster w 2014 r., AMD podskoczyło na krawędzi niepowodzenia. Zyskał korzyści w porównaniu z wieloletnim rywalem Intela w dziedzinie procesorów do komputerów stacjonarnych i laptopów. Firma pracuje również nad odwróceniem fortuny w branży serwerów, gdzie chipy mogą kosztować tyle co mały samochód. Przez lata Intel spadł z AMD do mniej niż 1% tego rynku.Zainteresowanie AMD Xilinx odzwierciedla rosnące wymagania dostawców usług w chmurze, takich jak Amazon.com Inc. i Google Alphabet Inc. Firmy te dużo wydają na nowe centra danych, aby sprostać gwałtownemu wzrostowi zapotrzebowania na moc obliczeniową dostarczaną przez Internet. Ścigają się również, aby ulepszyć usługi, takie jak wyszukiwanie, za pomocą oprogramowania sztucznej inteligencji, a wiele firm eksperymentuje z budowaniem własnego sprzętu, aby to robić. To wywiera większą presję na dostawców chipów, aby ulepszyli swoją ofertę. AMD-Xilinx Combo pomaga w dywersyfikacji chmury od Intel, Nvidia: React Dla inwestorów AMD, sposób, w jaki firma zamierza sfinansować transakcję, może okazać się kluczowy w przekonaniu ich do podpisania umowy.Producent chipów dopiero niedawno porzucił obawy o swoje rezerwy gotówkowe i prześladował go dług zaciągnięty po przejęciu producenta układów graficznych ATI Technologies w 2006 roku. Pod koniec ostatniego kwartału AMD dysponowało gotówką i ekwiwalentami w wysokości 1,8 miliarda dolarów, mniej niż kilka inni producenci chipów.Nvidia wykorzystuje akcje do częściowego sfinansowania zakupu Arm, podczas gdy przejęcie Maxim Integrated Products Inc. przez Analog Devices Inc. jest transakcją obejmującą wszystkie akcje. To częściowo odzwierciedla ogromny wzrost wartości firm chipowych w ostatnich latach, na czele z AMD i Nvidią. Akcje Xilinx nie wzrosły tak bardzo. Cena akcji wzrosła w tym roku o 8% w porównaniu z 27% wzrostem indeksu Philadelphia Stock Exchange Semiconductor Index. AMD wzrosło o prawie 90%, co czyni go drugim pod względem wydajności dostawcą, za Nvidią.Zatwierdzenie transakcji związanych z branżą chipów zostało skomplikowane przez trwającą wojnę handlową między Chinami a Stanami Zjednoczonymi. Kraj azjatycki jest największym nabywcą chipów, a Ameryka jest domem dla największej grupy producentów. (Aktualizacje dotyczące akcji, transakcji w sektorze chipów i analityków komentarz z paragrafu piątego) Aby uzyskać więcej podobnych artykułów, odwiedź nas na bloomberg.com Zapisz się teraz, aby być na bieżąco z najbardziej zaufanym źródłem wiadomości biznesowych. 2020 Bloomberg LP

Kontrakty terminowe Dow Jones rosną, ponieważ Trump podobno chce ponownie „wielki interes w sprawie bodźca; Alibaba prowadzi trzy ucieczkiKontrakty terminowe wzrosły skromnie po doniesieniu, że prezydent Trump chce „wielkiego porozumienia w sprawie stymulacji po odwołaniu rozmów we wtorek. Alibaba wybuchł w mieszanym dniu dla liderów.

Dlaczego nie lubisz tej reklamy?AdYoung Trader po cichu zarobił ponad 2,8 mln USD w 2020 rBez wcześniejszego doświadczenia Kyle Dennis zdecydował się zainwestować w akcje. Sukces handlowy zawdzięcza tym strategiom.

Bank of America’s 8 najlepszych akcji do kupienia w IV kwartaleAnalitycy twierdzą, że są to najlepsze akcje do kupienia w czwartym kwartale. Czwarty kwartał będzie pełen niepewności związanej z wyborami, kryzysem zdrowotnym i gospodarką. Analityk Jeffrey Spector mówi, że zaufanie do samo-magazynowania nieruchomości w zakresie nieruchomości Extra Space Storage ma dobrą pozycję, aby osiągnąć lepsze wyniki w ostatnich miesiącach 2020 r.

Myślisz, że twoje gniazdo jest bezpieczne, siedząc w gotówce? Pomyśl jeszcze raz – inwestor-miliarder wyjaśnia, gdzie zamiast tego powinna trafić część tych pieniędzyRay Dalio, założyciel ogromnej firmy inwestycyjnej Bridgewater Associates, przez cały rok narzekał na gotówkę i podwoił swoje stanowisko w środę, mówiąc CNBC, że nawet wśród zawirowań na giełdzie nie jest to bezpieczna inwestycja.

Jim Cramer: Oto 2 transakcje ropy do rozważenia, w przeciwnym razie jesteś samZnowu zaczynamy. Oleje. Ilekroć inwestorzy widzą, że ropa przeskakuje o 40 USD, muszą sięgnąć po akcje zwykłe, na których są przyzwyczajeni do robienia fortun, gdy ropa jest wyższa. Pozwólcie, że przede wszystkim widzę pełzający olej.

Dlaczego nie lubisz tej reklamy?Przewodnik po opcjach reklamy nr 1 [teraz za darmo]Ponad 20-letnia legenda handlowa Jeff Bishop przedstawia swoje najlepsze strategie w bezpłatnym przewodniku.

Raymond James przewiduje ponad 100% wzrost cen dla tych 3 akcjiPo niepewnym wrześniu kolejka górska nie skończyła się w październiku. Mieliśmy miłą niespodziankę dla inwestorów, kiedy S&P 500 wzrósł z powrotem powyżej 3400 na początku miesiąca. Jednak rynkom nie spodobała się diagnoza COVID prezydenta Trumpa i wynikający z niej spadek. Prezydent wyszedł ze szpitala, ale teraz Biały Dom i Demokraci w Kongresie nie są w stanie osiągnąć porozumienia w sprawie pakietu bodźców gospodarczych. Połączenie dobrych i złych wiadomości sprawia, że ​​rynki są intrygującą mieszanką ryzyka i zysku. Biorąc pod uwagę obecne warunki rynkowe, strateg Raymonda Jamesa, Tavis C. McCourt, zauważył: „Chociaż na rynku panuje duży hałas, ulga fiskalna prawdopodobnie przewyższa inne zmienne, ponieważ pakiet ulg fiskalnych o wartości 1,5 biliona dolarów prawdopodobnie zapewniłby tendencję do poprawy zysków poprzez następnego lata (szczepionka),ograniczyłoby potrzebę podwyższenia podatków stanowych / lokalnych i uważamy, że byłoby to bardzo dobre ustawienie dla osiągania lepszych wyników przez przedsiębiorstwa / branże o cyklicznej koniunkturze. Bez ulgi fiskalnej, szanse na to, że ożywienie gospodarcze utkną w martwym punkcie, rosną wraz ze wzrostem względnych wyników ukierunkowanych na „technologię megacap i wrażliwe / defensywne stopy procentowe. Przy tak wielu wydarzeniach inwestorzy będą patrzeć na recenzje analityków, aby nadać sens rynkom i dowiedzieć się, które akcje wykazują najwyższy potencjał zwrotu. Mając to na uwadze, analitycy Raymond James wyszukali kilka spółek, które mogą podwoić swoją wartość w nadchodzącym roku. Korzystając z najnowszych danych TipRanks, uzyskaliśmy szczegółowe informacje na temat tych trzy typy akcji. Wyłania się sytuacja, w której notowania są niewystarczające,z niskimi punktami wejścia i – zdaniem Raymonda Jamesa – zaletami zaczynającymi się od 100% .Mesa Air Group (MESA) Pierwsza spółka na naszej liście, Mesa Air, jest spółką holdingową i operatorem regionalnych linii dowozowych. Są to mniejsze linie lotnicze, obsługujące samoloty krótszego zasięgu i obsługujące regiony i lotniska o mniejszym natężeniu ruchu, które łączą pasażerów w regionach o niskim priorytecie z dużymi węzłami komunikacyjnymi głównych linii lotniczych. Dwie główne linie lotnicze Mesa, United Express i American Eagle, zasilają odpowiednio United i American Airlines. W pierwszej połowie 20 r. Większość linii lotniczych stanęła w obliczu ogromnych trudności finansowych związanych z koronawirusem, obaw klientów przed podróżą oraz ograniczeń ekonomicznych i podróży narzuconych przez rząd, Mesa wyróżniała się dochodowością. W pierwszym kwartale zysk na akcję wyniósł 5 centów; w drugim kwartale liczba ta podwoiła się do 10 centów.Liczba za II kwartał również wzrosła o 11% rok do roku. Wzrost zysków nastąpił nawet wtedy, gdy przychody spadły ze 180 milionów dolarów w pierwszym kwartale do 73 milionów dolarów w drugim kwartale. Przychody na pierwszym miejscu są łatwym do zauważenia miernikiem, a ten duży spadek przychodów pomaga wyjaśnić spadek ceny akcji Mesy. Jednak spadek ceny daje inwestorom szansę, według analityka Raymonda Jamesa i eksperta ds. Linii lotniczych, Savanthi Syth. „Mesa była jedyną linią lotniczą w USA, która odnotowała zysk z EPS F3Q20 na poziomie 0,10 USD… Podczas gdy popyt na ładunki świecił przez cały bieżący okres kryzys, jest mało prawdopodobne, aby był istotny dla Mesy w perspektywie krótko- / średnioterminowej… nadal wierzymy, że Mesa pozostanie ważnym partnerem, biorąc pod uwagę jego niskokosztową strukturę z możliwością przejęcia dodatkowego latania od walczących mniejszych konkurentów. W związku z tym nadal widzimy przekonujące ryzyko-nagroda – stwierdził Syth.Te komentarze potwierdzają rekomendację Syth Outperform (tj. Kupuj), a jej cena docelowa 6,50 $ sugeruje, że akcje mają miejsce na 111% wzrost w nadchodzącym roku. (Aby obejrzeć historię Sytha, kliknij tutaj) Przechodząc teraz do reszty Street, w ciągu ostatnich trzech miesięcy opublikowano 3 kupna i brak wstrzymanych lub sprzedaży. Dlatego MESA ma konsensus rekomendacji Strong Buy. Przy średniej cenie docelowej wynoszącej 6,17 USD potencjalny wzrost wynosi 101%. (Zobacz analizę akcji MESA w TipRanks). Newmark Group (NMRK) Newmark, spółka publiczna działająca zaledwie od trzech lat, to jedna z głównych marek na rynku nieruchomości komercyjnych. Firma jest firmą doradczą, oferującą klientom z najwyższej półki pełen zakres usług w zakresie nieruchomości komercyjnych, w tym leasing agencyjny, zarządzanie i wycenę nieruchomości, sprzedaż inwestycji, sprzedaż wierzytelności i finansowania oraz obsługę kredytów.Newmark rozlicza się jako agencja typu all-in-one dla klientów komercyjnych i może pochwalić się usługami zarządzania nieruchomościami obejmującymi ponad 400 milionów stóp kwadratowych powierzchni najmu na całym świecie. Newmark wykazuje stały wzór swoich dochodów, z niskimi wynikami w pierwszej połowie. i wysokie wyniki w drugiej połowie. Mając to na uwadze, wyniki pierwszego półrocza okazały się gorsze od oczekiwań. Na poziomie 9 centów EPS w I kw. I 10 centów w II kw., EPS nie spełnił prognoz. Mimo to spółka wykazała zysk netto w pierwszej połowie – a prognozy na III kwartał wskazują, że EPS powrócił do historycznych poziomów, jednak notowania akcji były słabe. Akcje gwałtownie spadły podczas omdlenia w środku zimy, spowodowanego zakłóceniami gospodarczymi koronawirusa i zaprzestaniem działalności. Jednak pięciogwiazdkowy analityk Patrick O’Shaughnessy, zajmujący się Newmark dla Raymonda Jamesa, uważa, że ​​ta firma jest niedowartościowana.„… Na rynku nieruchomości komercyjnych wciąż istnieje wiele niewiadomych, szczególnie w zakresie rynków kapitałowych i działalności leasingowej; uważamy jednak, że ta mocno zdyskontowana wycena nie jest uzasadniona. Ponadto uważamy, że obecna wartość zarobków Nasdaq, która stanowi ponad połowę całkowitej kapitalizacji rynkowej Newmark, jest niedoceniana przez inwestorów, o czym świadczy stosunkowo niska korelacja między Nasdaq i Newmark – skomentował O’Shaughnessy. analityk kontynuował: „Podstawowa franczyza firmy Newmark jest obecnie sprzedawana pod adresemcałkowita kapitalizacja rynkowa jest niedoceniana przez inwestorów, o czym świadczy stosunkowo niska korelacja między Nasdaq i Newmark – skomentował O’Shaughnessy. Analityk kontynuował:„ Podstawowa franczyza Newmark jest obecnie notowana nacałkowita kapitalizacja rynkowa jest niedoceniana przez inwestorów, o czym świadczy stosunkowo niska korelacja między Nasdaq i Newmark – skomentował O’Shaughnessy. Analityk kontynuował:„ Podstawowa franczyza Newmark jest obecnie notowana na

3,4x nasza podstawowa EBITDA 2020E oraz

2,1-krotność naszej podstawowej EBITDA 2021E. Jest to znacznie poniżej rówieśników Newmark, które handlują na

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy