Dlaczego – i jak – uzyskać wstępną zgodę na pożyczkę samochodową

Category: Mieć Wpływ
17 lutego 2021

Uzyskanie wstępnej akceptacji stawia Cię na silniejszej pozycji negocjacyjnej i pomaga uzyskać najlepszą możliwą stopę procentową.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Zanim pójdziesz na zakupy samochodowe, poświęć czas na wstępne zatwierdzenie kredytu samochodowego. Oprócz pomocy w uzyskaniu najlepszej możliwej stopy oprocentowania, wstępne zatwierdzenie zapewnia wpływ na dealera i spokój ducha podczas zakupu.

Łatwo jest uzyskać wstępną zgodę na pożyczkę samochodową w spółdzielczych kasach pożyczkowych, bankach lub pożyczkodawcach online, zanim udasz się do salonu. Oto dlaczego powinieneś i jak zacząć.

Ustaw realistyczny budżet

Uzyskanie wstępnej zgody na pożyczkę samochodową pomaga ustalić realistyczny budżet na zakup samochodu, ponieważ wiesz, ile możesz pożyczyć i przy jakiej stopie procentowej.

Twoja cena zakupu powinna być niższa niż faktycznie zatwierdzona kwota, ponieważ musisz zarezerwować około 10% kwoty pożyczki na podatki i opłaty. Warto również wziąć pod uwagę kwoty zaliczki i wymiany, które równoważą cenę zakupu.

Mając wszystkie te informacje, użyj kalkulatora kredytu samochodowego, aby oszacować miesięczną płatność. Możesz wtedy upewnić się, że opłata za samochód zmieści się w Twoim budżecie, a jeśli tak nie jest, możesz poszukać tańszego samochodu. I nie zapominaj, że całkowite wydatki na samochód – w tym ubezpieczenie, paliwo i konserwację – będą czymś więcej niż tylko spłatą kredytu.

Uzyskaj ochronę przed marżami dealerów

Finansowanie dealera jest wygodne, ale jeśli nie rozejrzałeś się po okolicy, menedżer finansów dealera może spróbować to wykorzystać i podwyższyć stopę procentową. Może to oznaczać, że płacisz o 1 lub 2 punkty procentowe więcej niż powinieneś, co może dać setki dolarów w okresie trwania pożyczki.

Po uzyskaniu wstępnej akceptacji będziesz wiedział, że uzyskałeś najlepszą stopę procentową, do której możesz się zakwalifikować, i będziesz w stanie ocenić, czy dealer oferuje Ci dobrą ofertę.

Wzmocnij swoją pozycję negocjacyjną

Z zatwierdzonym przez pożyczkodawcę czekiem in blanco lub zaświadczeniem w ręku, stajesz się „kupującym gotówką na parkingu samochodowym i masz znacznie silniejszą pozycję negocjacyjną.

Oto jak wygląda gra o negocjowanie ceny samochodu bez wstępnego zatwierdzenia:

Uśmiechnięty sprzedawca samochodów pyta: „Więc jakiej miesięcznej płatności szukasz?

Negocjując miesięczną płatność, kierownik finansowy może zawyżać lub „pakować płatność opłatami lub opłatami, które często mają niewielki związek z ceną samochodu.

Ale jeśli uzyskasz wstępnie zatwierdzone finansowanie, możesz uniknąć tej taktyki sprzedaży.

Możesz od razu się uśmiechnąć i powiedzieć: „Jestem kupującym gotówką. Porozmawiajmy tylko o cenie samochodu .

Jeśli masz interes, szukanie ofert online, aby odpowiednio wycenić swój stary samochód, również zapewni Ci lepszą pozycję.

Uzyskaj jeszcze lepszą stawkę i unikaj sprzedaży dodatkowej

Negocjując i zamykając umowę, podpisując dokumenty w biurze finansowym i ubezpieczeniowym, możesz wykorzystać swoją wstępną zgodę jako łatwy sposób na odrzucenie dodatków i ofert rozszerzonej gwarancji, których nie chcesz.

Powiedz: „Jestem wstępnie zatwierdzony na tę kwotę i nie zamierzam jej przekraczać.

Możesz też sprawdzić, czy krupier pobije Twój kurs. Często dealerzy mają dostęp do tańszego finansowania za pośrednictwem „wewnętrznych pożyczkodawców. Są to banki założone przez firmy samochodowe tylko po to, aby udzielać kredytów samochodowych, i mogą oferować stawki niższe niż w innych bankach.

Warto wypełnić wniosek o pożyczkę w salonie, aby zobaczyć, do jakich specjalnych ofert i zachęt możesz się kwalifikować, zwłaszcza jeśli masz mocny kredyt.

Czy powinieneś uzyskać wstępną kwalifikację zamiast wstępnej akceptacji?

Uzyskanie wstępnej zgody na pożyczkę samochodową to nie to samo, co uzyskanie wstępnej kwalifikacji – jest to trochę poważniejsze. Kiedy jesteś gotowy do zakupu, „oferta„ gotówka do ręki lub wstępna akceptacja jest tym, co może Ci pomóc w salonie – mówi Delvin Davis, starszy badacz w Center for Responsible Lending.

Jeśli nie masz pojęcia, jaki jest Twój wynik kredytowy lub jaki rodzaj pożyczki możesz otrzymać, wstępna kwalifikacja to sposób na sprawdzenie tego o niskim ryzyku. Wymaga to jedynie „miękkiego ściągnięcia kredytu, więc możesz oszacować, jakie stawki możesz uzyskać, nie niszcząc swojego wyniku. Jednak stawki nie są gwarantowane – mogą być tak dokładne, jak ograniczone informacje podane w ramach kwalifikacji wstępnej, więc ostateczna stawka może być wyższa.

Ogólnie rzecz biorąc, poczekaj na wstępne zatwierdzenie, aż poważnie myślisz o zakupie samochodu i znasz swoją zdolność kredytową, ponieważ złożenie wniosku będzie miało wpływ na Twój kredyt. Chociaż żadne z nich nie gwarantuje finansowania, oba mogą być dobrym wskaźnikiem Twojej zdolności do zabezpieczenia finansowania i pomóc określić, na ile samochodu możesz sobie pozwolić.

Pożyczki na zakup samochodu: wstępne zatwierdzenie a wstępna kwalifikacja

Wstępne zatwierdzenie oznacza, że ​​pożyczkodawca zapoznał się z Twoim raportem kredytowym (nie tylko wynikiem) i innymi informacjami w celu określenia kwoty pożyczki i stawki, którą prawdopodobnie otrzymasz.

Szybkie fakty dotyczące wstępnego zatwierdzenia:

Twardy kredyt.

Najprawdopodobniej otrzymasz oferowaną stawkę (Twój samochód musi również spełniać kryteria pożyczkodawcy).

Sprawia, że ​​jesteś „kupującym gotówką w salonie.

Wstępna kwalifikacja oznacza, że ​​prawdopodobnie otrzymasz pożyczkę o określonej oprocentowaniu (lub w szerokim zakresie) na podstawie ograniczonych danych osobowych i finansowych. To nie jest oferta finansowania cię.

Szybkie fakty dotyczące kwalifikacji wstępnej:

Miękkie zaciąganie kredytu.

Oferowana stawka może ulec zmianie na podstawie pełnej kontroli kredytowej.

Często ma szeroki zakres stóp procentowych, do których możesz się kwalifikować, ale nie gwarantuje żadnego.

Jak uzyskać wstępną zgodę na pożyczkę samochodową

Możesz ubiegać się o wstępne zatwierdzenie pożyczki samochodowej online, telefonicznie lub osobiście w banku lub spółdzielczej spółce kredytowej. Ponieważ masz już relację ze swoim obecnym bankiem, warto tam złożyć wniosek.

Postaraj się uzyskać wstępne zatwierdzenie od dwóch lub trzech pożyczkodawców, abyś mógł wybrać najlepszą stopę procentową i złożyć wniosek o ich wszystkich w ciągu 14 dni. Mimo że wstępne zatwierdzenie wymaga twardego kredytu, jeśli wielu pożyczkodawców zażąda Twojego raportu w krótkim czasie, liczą się jako jeden. Warto później ponownie sprawdzić raporty, aby upewnić się, że nie ma żadnych błędów.

Następnie możesz usiąść i obserwować napływające oferty, aż nadejdzie czas, aby udać się do salonu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy