Gdzie zainwestować pieniądze w 2017 roku?

Category: Musisz Mieć
17 lutego 2021

Oto, co musisz wiedzieć, zanim skorzystasz z kolejnej nowej „okazji inwestycyjnej.

Shashi Kumar

 • 20 listopada 2016 r
 • Ponieważ nowy rok jest tuż za rogiem, wielu chętnych inwestorów będzie chciało uczestniczyć w seminariach dotyczących prognoz rynkowych i handlowych organizowanych przez domy maklerskie i „rynkowych guru. Czy jesteś jednym z nich? Czy zamierzasz inwestować w oparciu o ich rekomendacje, przemyślenia lub analizę trendów na 2017 rok?

  Niech DollarsAndSense podzieli się kilkoma wskazówkami, zanim przejdziesz do taktyki sprzedaży i marketingu na tych seminariach.

  1. Poznaj siebieZnajomość siebie jest kluczem do znalezienia odpowiedniego dla Ciebie stylu handlu / inwestowania. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z poziomu emocji, na które grozi handel lub inwestycja. I to jest powód, dla którego wiele osób zawodzi w swoich inwestycjach i traci pieniądze i wiarę w rynki. Pozwalają swoim emocjom kontrolować ich decyzje i dlatego mają tendencję do reagowania impulsywnie.

  Spróbujmy tego ćwiczenia poniżej. Odpowiedzi na poniższe pytania mogą dać ci lepszy wgląd w to, czy masz temperament biernego, czy aktywnego inwestora.

  za. Czy jesteś kimś, kto jest prawie zawsze zbyt zajęty, aby monitorować zmienność rynku? A może jesteś kimś, kto jest w stanie przekraść się kilka minut co godzinę, aby monitorować rynek?b. Czy jesteś poszukiwaczem wrażeń, zawsze wybierasz się na najstraszniejsze przejażdżki w parku rozrywki? A może jesteś kimś, kto nie lubi niespodzianek i kołysze wygodę codziennych czynności w swoim życiu?do. Czy jesteś emerytem lub świeżo upieczonym absolwentem w wieku 25 lat? Czy masz ustalony plan oszczędnościowy? A może polegasz na ryczałtowej wypłacie za swoje inwestycje?Z odpowiedzi, których udzielisz na powyższe pytania, powinno już być dla Ciebie jasne, jakim naprawdę jesteś inwestorem. Poniższa tabela przedstawia przykładowe cechy inwestora ryzykownego i pasywnego. Pamiętaj, że nie musisz mieć wszystkich cech, aby kwalifikować się jako inwestor określonego typu. Wystarczy przypomnieć sobie te słowa Hamleta, „abyś był prawdziwy.

  Inwestor pasywny Starszy i ostrożnyOstrożne podejście do tworzenia bogactwaMała inwestycja przyrostowaNie ma czasu na obserwowanie rynku
  2. Miej plan

  Teraz, gdy już określisz, jakim jesteś inwestorem / traderem, przejdźmy do planu inwestycyjnego.

  W przypadku inwestowania pasywnego istnieje wiele rodzajów narzędzi inwestycyjnych, które można wykorzystać do budowania bogactwa.

  1) kupowanie i utrzymywanie zapasów przez co najmniej rok;2) inwestowanie w fundusze ETF; i3) popularne obecnie REIT-y inwestujące.Jeśli jesteś w stanie zainwestować więcej czasu i energii, aby zidentyfikować perspektywy i podstawy dotyczące akcji i lubisz wertować raporty z badań i roczne zestawienia, strategia kup i trzymaj będzie dla Ciebie odpowiednia. Zyski z tej formy inwestowania mogą przynieść wyższy zwrot (teoretycznie) niż, powiedzmy, inwestowanie w ETF czy REIT. Nazywamy to inwestowaniem wartości. Kupuje się ze sporym rabatem po zidentyfikowaniu rzeczywistej wartości akcji. Możesz zdecydować się na trzymanie akcji do momentu, gdy wzrośnie o XX% powyżej swojej wartości wewnętrznej lub do czasu, gdy zmieni się jej podstawa.

  Jeśli naprawdę nie czujesz się komfortowo w wybieraniu akcji lub po prostu nie interesuje Cię interpretacja podstaw spółek, ale nadal chcesz otrzymywać zwroty rynkowe z inwestycji, inwestowanie w ETF może być najlepszym sposobem. Obecnie fundusz ETF STI firmy SPDR zapewnił roczny zwrot w wysokości -2,95%, ale w ciągu 10 lat zapewnił zwrot w wysokości 3,45%, a od momentu powstania w 2002 r. Zapewnił zwrot w wysokości 6,48%. To pokazuje siłę strategii kup i trzymaj. Obecnie cztery firmy oferują miesięczne plany inwestycyjne STI ETF.

  Plan inwestycyjny OCBC Blue Chip (BCIP)Miesięczny plan inwestycyjny Maybank Kim EngPOSB Invest SaverPlan Phillip Share BuilderA co z REITami? Mówiąc najprościej, są to osoby prawne utworzone w celu zakupu aktywów w postaci nieruchomości i zarządzania nimi w celu generowania dochodu dla posiadaczy jednostek. Umożliwia inwestorom dostęp do nieruchomości oraz dzielenie się korzyściami i ryzykiem związanymi z posiadaniem tych połączonych aktywów w celu uzyskiwania dochodu w regularnych odstępach czasu (tj. Co kwartał, co pół roku lub co rok). Obecnie, od stycznia 2016 r., SGX ma 39 notowanych spółek REIT, Property Trusts i Stapled Trusts w różnych kategoriach, takich jak: mieszkaniowy, przemysłowy, handlowy, biurowy, hotelarski i inne sektory specjalistyczne, w tym służba zdrowia. Jak więc decydujesz się na inwestycję w ten instrument? Cóż, wymagałoby to zarówno połączenia umiejętności doboru akcji, jak i umiejętności siedzenia i trzymania się.

  Aktywne inwestowanieJeśli jednak zidentyfikowałeś siebie jako aktywnego inwestora, masz również kilka możliwości wyboru. Korzystając z analizy technicznej, gracze starają się uchwycić krótkoterminowe ruchy, aby uzyskać szybki zysk. Istnieją (1) transakcje dzienne (przeciwstawne), (2) transakcje Swing / momentum, (3) transakcje indeksowe. Co to jest day trading (Contra)? Kiedyś był to popularny sposób na dokonywanie jednodniowych transakcji na SGX przez lokalnych graczy. Pozwala to graczowi, Trading + 2 dni na rozliczenie lub otrzymanie różnic bez konieczności natychmiastowego odbierania lub dostarczania papierów wartościowych. Jest to ryzykowna strategia, która jest używana do przechwytywania krótkoterminowych ruchów dynamiki na rynku, takich jak wybicie.

  Inną formą aktywnego inwestowania jest czynność aktywnego wybierania akcji w oparciu o strategie swingowe. Może to trwać od pięciu dni do trzech miesięcy. Trader musi zawsze zidentyfikować stop loss, aby zapobiec wyczyszczeniu swojego konta. Należy również wziąć pod uwagę stosunek ryzyka do zysku, obliczając ich ryzyko do potencjalnej nagrody, aby określić, czy warto podjąć transakcję.

  Handel indeksami jest jednym z bardziej ryzykownych i aktywnych podejść do powiększania bogactwa. Wymaga wiedzy technicznej, aby móc handlować obrotami rynku. Można by użyć kontraktu na różnicę (CFD) lub warrantów do handlu indeksem. Uwaga: warranty nie są popularnym produktem wśród traderów, ponieważ taki wolumen obrotu jest zwykle niewielki, co powoduje ryzyko płynności.

  3. Trzymaj się planuKiedy już określisz swój styl i strategię handlową, trzymaj się tego. Najczęściej większość ludzi może zdecydować się na bierny inwestor na początku swojej transakcji. Następnie zostaną wciągnięci w szum medialny i doniesienia o dużych ruchach na rynku do połowy roku. Nie chcąc przegapić tych zwrotów, inwestorzy ci zmienią swoje początkowe strategie albo dlatego, że ponoszą niewielkie straty, albo nie osiągają dużych zwrotów, które „powinni osiągnąć, gdyby zdecydowali się aktywniej kupować i sprzedawać. Następnie prawdopodobnie będzie więcej bólu, strat i żalu.

  Przychodzi mi do głowy dobry cytat Jessego Livermore’a, jednego z największych traderów, jaki żył według Investopedii: „To nigdy nie było moje myślenie, które przyniosło mi duże pieniądze, zawsze to było moje siedzenie.

  Prowadź dziennik handlowy i rejestruj wszystkie swoje transakcje i decyzje do przeglądu w późniejszym terminie, aby sprawdzić, czy trzymałeś się swoich początkowych decyzji.

  Przejrzyj i popraw

  Ostatnią, ale najważniejszą ze wszystkich jest ocena wyników na koniec roku. W większości firm ocena wyników za dany rok jest przeprowadzana na koniec roku. Podobnie przeprowadź przegląd swoich wyników handlowych na koniec roku. Przejrzyj wszystkie swoje transakcje i decyzje (z dziennika handlowego). Czy to realna strategia? Porównaj to z STI. Czy osiągnął wynik gorszy lub lepszy od indeksu? Jak to się sprawdziło w porównaniu z Twoimi innymi inwestycjami? – tj .: konta CPF (zysk 2,5% i 4,0% odpowiednio dla Twojego konta zwykłego i specjalnego). Tak, CPF to też inwestycja! Posiadanie wszystkich tych informacji pozwala ulepszyć lub zmienić strategię handlową na następny rok.

  Wniosek

  Nie musisz płacić ogromnych sum pieniędzy, aby jakiś guru powiedział ci, co widzą w swoich kryształowych kulach. Poznaj siebie i zdobądź wiedzę finansową, aby poprawić swoje decyzje inwestycyjne.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy

  Ryzykowny inwestor Młody i niecierpliwy Agresywne podejście do tworzenia bogactwa Inwestycja ryczałtowa Miej czas na oglądanie rynków