Jak popełnić oszustwo związane z kartą kredytową

Jak popełnić oszustwo związane z kartą kredytową
Category: Możesz Otrzymać
16 października 2020

Śledź MakeUseOf.com

Karty kredytowe i karty podarunkowe są regularnie kradzione. Jak złodzieje zdobywają Twoją kartę? Jak chronić się przed oszustwami związanymi z kartami kredytowymi?

Powszechnie wiadomo, że Twoja karta kredytowa jest chroniona przed oszustwami, ale jak to działa? W jaki sposób hakerzy uzyskują dane Twojej karty w pierwszej kolejności?

Zobaczmy, jak oszuści dokonują oszustw związanych z kartami kredytowymi i jak możesz zachować bezpieczeństwo.

Jak hakerzy uzyskują numer karty kredytowej

Aby oszust dokonywał oszustw związanych z kartami kredytowymi, najpierw potrzebuje wszystkich niezbędnych informacji. Istnieje kilka sposobów uzyskania tych szczegółów, od bardzo podstawowych do bardziej złożonych technologicznie.

Uzyskiwanie informacji za pośrednictwem phishingu

Phishing to stara strategia, która nadal jest skuteczna. Oszust kontaktuje się z Tobą telefonicznie lub e-mailem, zwykle podszywając się pod wystawcę Twojej karty kredytowej. Stąd mogą namówić Cię do podania danych Twojej karty kredytowej.

Wygląda na to, że jest to coś, co można by od razu wykryć, ale niektórzy phisherzy są bardzo wykwalifikowani. Jest to bardzo podobne do taktyki zastosowanej w brytyjskim skandalu dotyczącym hakowania telefonów kilka lat temu. Na szczęście możesz dowiedzieć się, jak wykryć wiadomość phishingową, więc zapoznaj się z tym, zanim staniesz się ofiarą!

Złapanie wiadomości phishingowej jest trudne! Oszuści udają PayPal lub Amazon, próbując ukraść hasło i informacje o karcie kredytowej, ale ich oszustwo jest prawie idealne. Pokażemy Ci, jak rozpoznać oszustwo.

Oczyszczanie szczegółów z wycieków bazy danych

Oszuści uzyskują również dane karty kredytowej w wyniku naruszenia danych online. W przeszłości hakerzy z powodzeniem włamywali się do wielkich nazwisk, takich jak Target, Home Depot i PlayStation Network. Firmy te zwykle mają zapisane informacje o płatnościach wymienione pod każdym klientem, które oszuści mogą wykorzystać do oszustwa.

Numery skradzione z tych witryn często trafiają do sklepów „kartowych”, w których ludzie kupują skradzione numery kart kredytowych do wykorzystania w Internecie. ZDNet wspomina, że ​​niektóre konta sprzedają się za jedyne 5 USD w ciemnej sieci. Ułatwia to złodziejom kupowanie setek kart naraz, w tym potencjalnie Twojej.

Monitorowanie danych wejściowych za pomocą keyloggerów

Jeśli hakerowi uda się zainstalować na komputerze keylogger lub inny rodzaj złośliwego oprogramowania, może szybko ukraść informacje o karcie kredytowej, gdy używasz jej do zakupów online. Cicha natura keyloggerów czyni je szczególnie nieprzyjemnymi, więc pamiętaj, aby chronić się przed keyloggerami tak bardzo, jak to możliwe.

Fałszowanie płatności za pomocą NFC Skimming

Źródło zdjęcia: AllaSerebrina / DepositPhotos

Obecnie karty kredytowe mają wbudowane skanowanie NFC. NFC jest również znany jako „zbliżeniowy” i ma miejsce, gdy przykładasz kartę do terminala płatniczego, aby coś kupić.

Oszuści mogą używać urządzeń, które działają jak te terminale płatnicze. Kiedy przechodzą obok kogoś z kartą kredytową w kieszeni, skimmer dokonuje fałszywej płatności na kartę. Ofiara może nawet nie zdawać sobie sprawy, że to się stało, dopóki nie zauważy dziwnych opłat na swoim zeznaniu.

Jak oszuści używają Twojej karty kredytowej

Gdy złodziej ma już Twoją kartę kredytową, najtrudniejsza część jest zakończona. Teraz muszą go tylko użyć lub sprzedać. Wybrane przez nich oszustwa kredytowe zależą od ich ukrytego motywu, dla którego ukradli szczegóły.

Dokonywanie płatności zbliżeniowych

Płatności zbliżeniowe kartami nie wymagają PIN-ów ani podpisów, więc są idealne dla złodziei kart kredytowych. Mimo że limity płatności zbliżeniowych są raczej niewielkie, szybko się sumują. Płatności online nie wymagają kodów PIN ani podpisów ether, więc robienie zakupów w Amazon ze skradzioną kartą jest niezwykle łatwe.

Na szczęście istnieją ograniczenia dla oszusta. Górny limit karty kredytowej powstrzyma ich przed zbyt dużymi wydatkami. Co więcej, karty kredytowe zwykle pozwalają na płatności zbliżeniowe na określoną kwotę, zanim zażąda podania kodu PIN. Te ograniczenia oznaczają, że oszust może wykonać tylko niewielkie zakupy, zanim zostanie zablokowany bez kodu PIN.

Sprzedaż karty online

Jeśli haker nie chce „pobrudzić sobie rąk” skradzioną kartą kredytową, sprzedaje dane online. Te rynki kart kredytowych rozwijają się w ciemnej sieci, w której sprzedawane są wszelkiego rodzaju informacje identyfikacyjne. Sprzedawcy muszą trzymać swoje praktyki w tajemnicy, aby chronić swoją firmę przed organami ścigania, a ciemna sieć zapewnia im ochronę, której potrzebują do działania.

Kupowanie i przerzucanie towarów

Źródło zdjęcia: dennizn / DepositPhotos

Jeśli haker ma wystarczająco dużo informacji, aby dokonać dużych zakupów za pomocą kart, może kupować towary i sprzedawać je na czarnym rynku. Jest to dla nich bezpieczniejsze, ponieważ lepiej ukrywa ich ślady, niż gdyby przelali pieniądze bezpośrednio na konto bankowe.

Oszuści zazwyczaj kupują karty podarunkowe. Następnie mogą sprzedać te karty na czarnym rynku za kwotę niższą od wartości nominalnej. Na przykład karta podarunkowa o wartości 100 USD będzie sprzedawana za 60 USD. To sprawia, że ​​są bardzo pożądane dla kupujących i daje oszustom możliwość umycia rąk z dowodów. Mogą nawet użyć go do zakupu fałszywego stopnia w ramach oszustwa.

Jak chronić się przed oszustwami związanymi z kartą kredytową

Oszuści mogą zrobić wiele, używając karty kredytowej. W związku z tym ważne jest, aby zapewnić bezpieczeństwo. Przestrzegając kilku wskazówek, możesz zmniejszyć ryzyko oszustwa związanego z kartą kredytową.

Nie udostępniaj swobodnie informacji o karcie kredytowej

Po pierwsze, nie udostępniaj informacji o swojej karcie przez telefon ani w e-mailu. Firmy obsługujące karty kredytowe, banki i sklepy nie będą przypadkowo prosić o podanie danych karty kredytowej. Jeśli ktoś nieoczekiwanie o nie prosi, zachowaj szczególną ostrożność. Jeśli chcesz udostępnić swoje informacje przez telefon, upewnij się, że w pobliżu nie ma nikogo, kto mógłby Cię podsłuchać.

Śledź naruszenia danych

Po drugie, zwróć uwagę na wiadomości dotyczące bezpieczeństwa w Internecie. Jeśli w usłudze, z której korzystasz, dochodzi do naruszenia bazy danych i wycieku informacji o płatnościach, natychmiast skontaktuj się z bankiem.

Możesz poczekać, zanim powiadomisz swój bank, zanim zobaczysz podejrzane obciążenia na swoim koncie, ale jest to ryzykowne. Na przykład ABC News poinformowało, jak trudno jest przekonać działowi oszustw Bank of America, że ​​doszło do oszustwa. Czekanie na oszustwo może spowodować utratę pieniędzy, które będziesz musiał odzyskać.

Chroń RFID swojej karty

Po trzecie, rozważ zakup portfela blokującego RFID, aby Twoja karta była chroniona, gdy jest w kieszeni. Blokując sygnały RFID, portfel uniemożliwia urządzeniu odczytanie informacji z karty, dopóki jej nie wyjmiesz, aby z niej skorzystać.

Sprawdź punkty płatności

Po czwarte, uważaj na to, gdzie wkładasz swoją kartę kredytową. Oszuści mogą działać w bankomatach, stacjach benzynowych typu „pay-at-the-pump”, małych sklepach i restauracjach. Jeśli terminal płatniczy wygląda jakoś dziwnie, użyj innej metody płatności. Dokonuj wypłat gotówki w swoim banku, płać w kasie przy zakupie paliwa i nie spuszczaj karty z oczu.

Miej oko na swoje rekordy

Na koniec pamiętaj, aby monitorować wyciągi z kart kredytowych, wyciągi bankowe i raporty kredytowe. Im wcześniej złapiesz potencjalnie fałszywą transakcję, tym lepiej. W dzisiejszych czasach możesz otrzymać raport kredytowy za darmo bez szkody dla swojego wyniku. Ułatwia to wykrycie dziwnych zakupów i szybkie zgłoszenie ich.

Bezpieczeństwo dzięki kartom płatniczym

Karty kredytowe to gorący towar dla oszustów. Od małych skimów NFC po sprzedaż na dużą skalę kart podarunkowych – istnieje wiele sposobów wykorzystania Twoich danych. Chroń je, aby uniknąć bólów głowy w przyszłości!

Te bezpłatne aplikacje do notatek wnoszą coś wyjątkowego do stołu, aby pomóc Ci zanotować swoje pomysły.

Absolwent Informatyki z głęboką pasją do wszystkiego, co związane z bezpieczeństwem. Po pracy dla niezależnego studia gier odkrył swoją pasję do pisania i postanowił wykorzystać swoje umiejętności do pisania o wszystkim, co dotyczy technologii.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy