Jak pożyczka osobista może pomóc naprawić twoje finanse

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną, wspieraną reklamami porównywarką. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez dostarczanie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 21 sierpnia 2017 /
 • 2 minuty czytaniaSpencer Platt / Getty Images

  Podziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby zapewnić, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajPożyczka osobista może być realnym sposobem na konsolidację zadłużenia, opłacenie rachunków za leczenie, a nawet wyjazd na wakacje, pod warunkiem, że masz solidny plan spłaty kredytu. W przeciwieństwie do korzystania z karty kredytowej, pożyczka konsumencka udzielana przez bank oferuje stałe oprocentowanie i stały okres spłaty.

  Jeśli Twój kredyt jest dobry, prawie każdy bank lub SKOK rozważy udzielenie Ci pożyczki osobistej. Jednak najniższe stopy procentowe są często spotykane w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych.

  Dwa rodzaje pożyczek osobistych

  Istnieją dwa podstawowe rodzaje pożyczek osobistych:

  • Osobista linia kredytowa . Osobista linia kredytowa zapewnia dostęp do określonej kwoty pieniędzy, ograniczonej przez większość banków do kwoty od 5000 do 10000 USD. Za każdym razem, gdy spłacasz pożyczone pieniądze, możesz je ponownie pożyczyć bez konieczności ubiegania się o nową pożyczkę. Odsetki są naliczane tylko od pożyczonej kwoty, a nie od całkowitego dostępnego kredytu.Zwykle dostęp do środków można uzyskać za pomocą czeku, karty bankomatowej lub przelewu internetowego. Zaczynasz zbierać odsetki, gdy tylko pieniądze zostaną wypłacone. Istnieje kilka zastrzeżeń związanych z osobistą linią kredytową: Oprocentowanie jest często wysokie i prawdopodobnie zostaniesz zatwierdzony tylko wtedy, gdy masz silny kredyt.

   • Konsolidacja zadłużenia . Jeśli chcesz spłacić dług, ale chcesz, aby bank wypłacił Ci pieniądze, warto złożyć wniosek o pożyczkę konsolidacyjną. Oprocentowanie pożyczki konsolidacyjnej zadłużenia różni się znacznie w zależności od oceny kredytowej. Im wyższy wynik, tym niższe oprocentowanie.Przed złożeniem wniosku

    Wejście do banku i uzyskanie zgody na pożyczkę nie zawsze jest łatwe. Są rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc sobie w tym procesie:

    • Wiesz, czego chcesz i bądź realistą . Określ, dlaczego zaciągasz pożyczkę osobistą i ile dokładnie potrzebujesz. Na przykład, jeśli chcesz zapłacić rachunki medyczne o wartości 3000 USD przejdź do procesu pożyczki, mając na uwadze tę liczbę. Bank chce wiedzieć, czy jesteś pewien, dlaczego i ile pożyczasz. I nie proś o więcej, niż możesz łatwo spłacić.
    • Sprawdź stopy procentowe . Zanim złożysz wniosek o pożyczkę, dowiedz się, jakie są oprocentowanie. Porównaj stawki w bankach w Twojej okolicy. Być może nie będziesz musiał korzystać z usług bankowych w określonej instytucji, aby otrzymać tam pożyczkę. Zapytaj o papierkową robotę i opłaty . Gdy tylko znajdziesz bank z najbardziej atrakcyjnymi dla Ciebie oprocentowaniem i warunkami, poproś o rozmowę z urzędnikiem ds. Pożyczek. Dowiedz się z góry o wymaganiach kredytowych, w tym o tym, jakie dokumenty będziesz musiał dostarczyć. Dowiedz się, czy pożyczka wiąże się z innymi opłatami, w tym prowizją za udzielenie kredytu lub opłatami karnymi za przedterminową spłatę, oraz czy do kredytu jest oferowane ubezpieczenie. Poznaj swoją historię kredytową . Zamów i przejrzyj kopię raportu kredytowego na długo przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Sprawdź je pod kątem dokładności i zakwestionuj wszelkie błędy z biurem informacji kredytowej. Pożyczkodawcy pobierają raporty kredytowe z różnych agencji, więc upewnij się, że otrzymujesz raporty i oceny kredytowe od wszystkich trzech głównych biur kredytowych: Equifax, TransUnion i Experian. Masz prawo do jednego bezpłatnego raportu kredytowego od każdej agencji rocznie.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy