Jak ubiegać się o ulgę w alternatywnym minimalnym podatku (AMT)

Category: Ulga Podatkowa
17 lutego 2021

Kredytna alternatywny minimalny podatek (AMT) dostępny w tym roku będzie zależał od kwoty AMT zapłaconej w poprzednich latach oraz kwoty AMT obliczonej dla tego roku. Jeśli to brzmi skomplikowanie, to dlatego, że tak jest. Wykonaj te proste kroki, aby dowiedzieć się, jak w tym roku ubiegać się o zasiłek AMT.

Krok 1: Przejrzyj poprzednie formularze podatkowe

Aby kwalifikować się do kredytu AMT, musisz zapłacić AMT w co najmniej jednym roku podatkowym. AMT został opracowany w 1969 r., Aby uniemożliwić osobom o bardzo wysokich dochodach obniżenie podatku do niskiej kwoty poprzez wbudowane odliczenia. Dziś AMT może mieć zastosowanie nawet do osób o średnich dochodach. Jest to wzór określający „minimum, jakie będziesz musiał zapłacić, biorąc pod uwagę dochody, jakie uzyskasz w danym roku. Jeśli Twój regularny dochód podlegający opodatkowaniu jest niższy niż dochód obliczony dla Twojego AMT, będziesz musiał zapłacić kwotę AMT. Dobra wiadomość jest taka: płacąc AMT otrzymujesz kredyt do wykorzystania w przyszłości.

Krok 2: Wypełnij formularz 8801

Formularz 8801, Kredyt dla osób fizycznych, majątków i trustów z poprzedniego roku, oblicza, ile AMT zapłaciłeś poza zwykłymi podatkami w danym roku podatkowym. Na przykład, jeśli Twój regularny dochód wynosił 50 000 USD, a dochód z AMT wynosił 54 000 USD, zapłaciłeś dodatkowe 4 000 USD zgodnie z regulacjami AMT. Dałoby to 4000 USD dochodu na raportowanie przyszłych formularzy kredytowych AMT. Podczas posuwania się do przodu pamiętaj o tej liczbie.

Krok 3: Określ, czy kwalifikujesz się w tym roku

Zwykła reguła pozwala ubiegać się o kredyt AMT w roku następującym po roku, w którym zapłaciłeś AMT. Jednak mogą być pewne wyjątki. Jeśli nie możesz ubiegać się o kredyt w tym roku, prawdopodobnie zostaniesz powiadomiony o przyczynie i będziesz wiedział, że musisz poczekać.

Krok 4: Określ, ile kredytu możesz wykorzystać

W tym roku musisz ponownie określić swoje regularne dochody podlegające opodatkowaniu i AMT. Jeśli Twój AMT jest rzeczywiście niższy niż Twój regularny dochód w tym roku, możesz kwalifikować się do ubiegania się o część lub całość kredytu. Możesz ubiegać się tylko o różnicę między dwoma dochodami (zwykły i AMT) lub limit kredytu, w zależności od tego, który z nich jest niższy. W naszym poprzednim przykładzie masz kredyt w wysokości 4000 USD dochodu. Jeśli masz w tym roku dochód w wysokości 56 000 USD, a AMT wynosi 55 000 USD, możesz ubiegać się o 1000 USD kredytu AMT. Nadal pozostanie Ci 3000 USD kredytu do wykorzystania w przyszłości.

Krok 5: Odbierz kredyt

O ulgę ubiegasz się w linii 54 formularza IRS 1040. Musisz również zaznaczyć pole pokazujące, że wypełniłeś i złożyłeś formularz 8801. Spowoduje to obniżenie podatku, który jesteś winien w bieżącym roku i możesz odpowiednio zapłacić. Ponadto należy mieć świadomość wszelkich pozostałych środków zgodnie z formularzem 8801. Kontynuuj coroczne obliczanie AMT, aby sprawdzić, czy możesz ponownie ubiegać się o ten kredyt w przyszłości.

Więcej czytania5 najważniejszych rzeczy, które tworzą zobowiązanie podatkowe AMTAlternatywny podatek minimalny (AMT Tax) został utworzony, aby uniemożliwić osobom posiadającym ekstremalne bogactwo płacenie zbyt niskich kwot poprzez kreatywne modelowanie dochodów i odliczeń. Ze standardowym kodem podatkowym wielu zamożnych.

Specjalne odpisy podatkowe w 2010 r. Dla małych firmIstnieje kilka nowych odpisów podatkowych dla firm, które dotyczą wyłącznie roku 2010. Jeśli jesteś samozatrudniony lub jesteś właścicielem małej firmy, ważne jest, aby skorzystać z każdej dostępnej okazji do odpisu. Poniżej znajduje się plik.

Co to jest ulga podatkowa na paliwo alternatywne?W ramach ustawy Prawo energetyczne z 2005 r. Jedną z przyznanych ulg podatkowych była ulga podatkowa na paliwo alternatywne (AFT). Ta ulga podatkowa jest częścią kredytu remontowego dla tych, którzy kupują i używają pojazdów hybrydowych lub innych.

Treść tej witryny ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi porady prawnej ani profesjonalnej. Ceny reklamowane w tej witrynie są dostarczane przez zewnętrznego reklamodawcę, a nie przez nas. Nie gwarantujemy, że warunki lub stawki pożyczki podane na tej stronie są najlepszymi lub najniższymi stawkami dostępnymi na rynku. Wszystkie decyzje dotyczące pożyczki są podejmowane przez pożyczkodawcę i nie gwarantujemy zatwierdzenia, stawek ani warunków dla żadnego pożyczkodawcy ani programu pożyczkowego. Nie wszyscy wnioskodawcy zostaną zatwierdzeni, a indywidualne warunki pożyczki mogą się różnić. Zachęca się użytkowników do wykorzystania ich najlepszej oceny przy ocenie usług stron trzecich lub reklamodawców w tej witrynie przed przekazaniem jakichkolwiek informacji osobom trzecim.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy