Jak uzyskać wstępną zgodę na kredyt hipoteczny

17 lutego 2021

List wstępnie zatwierdzający od pożyczkodawcy sygnalizuje sprzedawcom „zielone światło, że jesteś poważnym kupującym.

Zanim zaczniesz przeszukiwać strony z listami ogłoszeń i brać udział w (wirtualnych) otwartych domach, pierwszym przystankiem powinien być pożyczkodawca. Współpraca z pożyczkodawcą pomoże Ci zrozumieć, ile możesz sobie pozwolić i ile masz uprawnień do pożyczenia – jest to znane jako wstępne zatwierdzenie. Pismo przed zatwierdzeniem to oficjalny dokument dostarczony przez pożyczkodawcę, który określa maksymalną kwotę, jaką jest gotów pożyczyć na podstawie kluczowych kryteriów.

Czy kwota mojej pożyczki przed zatwierdzeniem jest ostateczna?

Kwota wymieniona w Twoim liście przed zatwierdzeniem niekoniecznie jest kwotą, którą powinieneś pożyczyć – jest to maksymalna kwota. Powinieneś pożyczyć tylko taką kwotę, którą spłacasz, i możesz współpracować z pożyczkodawcą w celu omówienia swojego budżetu.

Gdzie zacząćAby uzyskać wstępną akceptację, będziesz chciał zacząć od wypełnienia wniosku o pożyczkę. Aby wypełnić wniosek, prawdopodobnie zostaniesz poproszony o dostarczenie kilku dokumentów, w tym W-2, wyciągów bankowych, raportu kredytowego i zeznań podatkowych. Dokumenty te pomogą ocenić Twoją zdolność finansową do terminowego dokonywania płatności. W szczególności Twój pożyczkodawca przyjrzy się:

Pojemność : Twoja obecna i przyszła zdolność do spłaty miesięcznej spłaty kredytu hipotecznego.

Kapitał : Twoje dostępne pieniądze i oszczędności oraz inne aktywa, które możesz dość szybko sprzedać za gotówkę.

Kredyt : Twoja historia terminowego regulowania rachunków i innych długów.

Zabezpieczenie: typ domu, który chcesz kupić.

Po dokonaniu oceny Twoich „czterech C pożyczkodawca dostarczy Ci list wstępnej zgody, w którym określi, ile Ci pożyczy. Pamiętaj, że jest to maksymalna kwota, jaką możesz pożyczyć, ale powinieneś pożyczyć tylko taką kwotę, która odpowiada Twojemu budżetowi iz którą czujesz się komfortowo.

Należy pamiętać, że listy przed zatwierdzeniem tracą ważność. Będziesz chciał omówić konkretne ramy czasowe z pożyczkodawcą, ale możesz spodziewać się, że list będzie ważny przez 30-90 dni.

Powinieneś również wiedzieć, że nie musisz korzystać z usług tego samego pożyczkodawcy przy składaniu wniosku o kredyt hipoteczny, co wcześniej. Kiedy będziesz gotowy na zakup domu, porozmawiaj z wieloma pożyczkodawcami, aby omówić najlepszą opcję kredytu hipotecznego dla Twoich potrzeb.

Dlaczego powinienem uzyskać wstępną akceptację?Uzyskanie wstępnej akceptacji kredytu hipotecznego ma kilka zalet:

  1. To pokazuje, że jesteś poważnym kupującym . List wstępnie zatwierdzający informuje agenta nieruchomości i sprzedającego, że jesteś gotowy do zakupu i posiadasz zdolność pożyczkową.
  2. Ułatwia zakupy do domu . List wstępnie zatwierdzający pomoże Tobie i Twojemu agentowi w obrocie nieruchomościami lepiej zrozumieć Twój przedział cenowy. Wzmacnia Twoją ofertę . List wstępnie zatwierdzający może pomóc Ci wyróżnić się na tle innych kupujących i zapewnić przewagę w uzyskaniu akceptacji Twojej oferty.Uzyskanie wstępnej akceptacji może pomóc w zbudowaniu solidnych podstaw, abyś mógł robić zakupy z pewnością. Więcej wskazówek dotyczących kupowania domu można znaleźć w witrynie My Home by Freddie Mac ® .

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy