Jak wymienić samochód z ujemnym kapitałem i złym kredytem

Category: Ocena Kredytowa
17 lutego 2021

Uzyskaj finansowanie samochodu

nawet przy słabym kredycie.

Menedżer treści

David Topham jest menedżerem treści motoryzacyjnych dla marek internetowych. Pracuje jako główny redaktor w CarsDirect i Auto Credit Express i współtworzy te witryny wraz z obiektami innych marek internetowych, takich jak The Car Connection. Urodził się i wychował w Michigan i jest absolwentem Michigan State University.

Jeśli kwota, jaką jesteś winien za pożyczkę samochodową, przekracza wartość pojazdu, masz w niej ujemny kapitał własny. Nazywa się to również „odwróceniem lub „pod wodą. A kiedy masz zły kredyt, może być trudno handlować samochodem, w którym masz ujemny kapitał własny.

Po pierwsze, zacznijmy od tego: ujemny kapitał jest dość powszechny. W ostatnich latach wzrosła średnia cena pojazdów. W tym samym czasie wzrosła również średnia długość kredytów samochodowych. Te dwa czynniki w połączeniu z prostym faktem, że samochody tracą na wartości, prowadzą do tego, że w pewnym momencie wiele osób jest do góry nogami. Jest to jeszcze bardziej powszechne w przypadku pożyczek długoterminowych, w których wpłacana jest niewielka lub żadna zaliczka.

Posiadanie ujemnego kapitału naprawdę nie jest tak wielkim problemem, chyba że musisz wymienić swój samochód. Istnieje wiele okoliczności, w których może być konieczne pozbycie się obecnego samochodu na inny wcześniej niż oczekiwano. Być może zmieniła się Twoja sytuacja dochodowa i nie stać Cię już na bieżące płatności, Twoja rodzina powiększyła się lub Twój obecny pojazd wymaga kosztownych napraw.

W każdym razie może się okazać, że musisz wymienić samochód, który jest wart mniej niż saldo kredytu. A jeśli masz zły kredyt, może się okazać, że będzie to trudniejsze niż początkowo sądziłeś.

Ujemny kapitał i zły kredyt

Zwykle do zakupu samochodu można zastosować zamianę jako część (lub całość) zaliczki. Ale kiedy twoja wymiana ma ujemny kapitał, jest dokładnie odwrotnie. Zamiast wpłacać zaliczkę, spłacasz dług na stół.

Jeśli masz zły kredyt, może to zmniejszyć Twoje szanse na uzyskanie kolejnej pożyczki samochodowej. Dzieje się tak, ponieważ ujemny kapitał nie zniknie. Musisz zapłacić różnicę z własnej kieszeni lub przelać ją na nową pożyczkę.

Pożyczkodawcy subprime wahają się, czy pożyczyć kwotę wyższą niż wartość samochodu, który próbujesz sfinansować. Kiedy dodajesz do miksu ujemne equity, prosisz ich, aby zrobili dokładnie to. Oznacza to, że jeśli próbujesz wymienić samochód z ujemnym kapitałem, w rzeczywistości zmniejszasz swoje szanse na zatwierdzenie.

Jak wymienić samochód z ujemnym kapitałem i złym kredytem

Kiedy masz zły kredyt i musisz wymienić samochód z ujemnym kapitałem, masz do wyboru trzy sposoby postępowania:

  • Samodzielne pokrycie ujemnego salda – Najłatwiejszym sposobem wyeliminowania tego problemu jest wyrównanie różnicy między oszacowaną wartością w zamian a saldem pożyczki z własnej kieszeni.
  • Wstrzymaj zakup samochodu – możesz również odłożyć finansowanie innego samochodu do czasu wyeliminowania ujemnego kapitału własnego lub nawet spłaty bieżącej pożyczki. Dobrym sposobem na szybsze zrobienie tego jest spłacanie co miesiąc kwoty wyższej niż minimalna kwota bieżącej pożyczki.
  • Umieść ujemny kapitał w nowej pożyczce – może to być możliwe w niektórych sytuacjach, na przykład gdy kwota ujemnego kapitału jest minimalna, ale nie ma gwarancji, że pożyczkodawca pozwoli ci to zrobić.

Niebezpieczeństwa przewracania się przez ujemny kapitał w przypadku złego kredytu

Jeśli (i jest to duże „jeśli) pożyczkodawca zezwala na przeniesienie ujemnego kapitału własnego do nowej pożyczki, niekoniecznie jest to dobry pomysł. Wynika to z faktu, że będziesz finansować cenę sprzedaży nowego samochodu plus ujemny kapitał własny z bieżącej pożyczki.

Zasadniczo spłacasz jednocześnie dwie pożyczki. Ujemny kapitał własny jest uwzględniany w Twojej miesięcznej płatności, a Ty również płacisz odsetki. Może to być kosztowne ze względu na wyższe niż średnie oprocentowanie złych kredytów samochodowych.

Zalecamy, aby konsumenci unikali handlu samochodem z ujemnym kapitałem własnym, chyba że nie mają innego wyboru.

Jeśli borykasz się z problemami kredytowymi i nie możesz znaleźć sprzedawcy, który mógłby Ci pomóc, być może nadszedł czas, aby wypróbować CarsDirect. Jesteśmy podłączeni do ogólnopolskiej sieci dealerskiej, która specjalizuje się w pracy z osobami w wyjątkowych sytuacjach kredytowych. Jeśli po prostu wypełnisz naszą bezpłatną i prostą aplikację online, możemy połączyć Cię z jednym w Twojej okolicy.

Bezpłatna ocena kredytowa

Uzyskaj teraz darmową zdolność kredytową! Uzyskaj kopię swojej najnowszej zdolności kredytowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy