Jak zainwestować 3000 $ – i sprawić, by rosły!

17 lutego 2021

Ostatnia aktualizacja: 5 maja 2020 r., Paul Moyer

Może zarobiłeś dodatkowe 3000 dolarów lub budujesz to i chcesz zainwestować. Ale gdzie wkładasz pieniądze?

W świecie inwestowania 3000 USD to punkt, który otwiera wiele różnych opcji. Zapewnia to nie tylko dostęp do większej liczby sposobów na zwiększenie inwestycji, ale także oznacza więcej badań, aby znaleźć odpowiednią inwestycję.

To podsumowanie pomoże Ci znaleźć odpowiednią inwestycję lub kombinację inwestycji, a także jak osobiście zdywersyfikować moje 3 tysiące dolarów.

Sposoby inwestowania 3000 USD

Konto oszczędnościowe

Jeśli nie masz funduszu awaryjnego, zainwestowanie części inwestycji w oszczędności przyniesie duże dywidendy. Kiedykolwiek miałem nagły wypadek, zawsze byłem wdzięczny, że zaoszczędziliśmy trochę pieniędzy tylko na ten deszczowy dzień

Nie chcesz odkładać pieniędzy na żadne stare konto oszczędnościowe. w niektórych bankach możesz otrzymać odsetki w wysokości 0,1%. Najlepiej jest spojrzeć na konto oszczędnościowe o wysokiej wydajności. Najlepsze aktualne stawki obejmują:

Doskonalenie

Betterment stał się czołowym doradcą robo w USA. Platforma sprawia, że ​​inwestowanie jest proste. Rejestrujesz się, wypełniasz krótką ankietę, aby ocenić poziom ryzyka inwestycyjnego, a następnie wpłacasz pieniądze. TO TO!

Stamtąd zajmują się inwestowaniem za Ciebie. Dywersyfikacja portfela i unikanie opłat i podatków. To wspaniały sposób na inwestowanie dla każdego, kto nie chce zajmować się badaniami i czasem inwestowania.

Fundrise

Fundrise to eREIT, który jest otwarty dla każdego, kto może zainwestować co najmniej 500 USD. Inwestują w kupno i sprzedaż nieruchomości, głównie komercyjnych, a Ty czerpiesz część zysków.

Większość REIT (fundusze powiernicze) wymaga od kogoś posiadania 1 miliona dolarów aktywów, aby być częścią, ale Fundrise uczyniła to tak, aby prawie każdy mógł zacząć.

Godne więzi

Worthy przedstawia nowy sposób na uzyskanie inwestycji niskiego ryzyka z przyzwoitą stopą procentową. Biorą zdeponowane środki i inwestują je w pożyczki dla małych firm, korzystając z pożyczek zabezpieczonych (zwykle zabezpieczonych aktywami biznesowymi, takimi jak zapasy). Za korzystanie z Twoich pieniędzy płacą Ci zryczałtowane odsetki w wysokości 5%.

Możesz wycofać się w dowolnym momencie, a ze wszystkich udzielonych pożyczek, nikt jeszcze nie zalegał z płatnością. W przypadku niespłacenia pożyczki nieruchomość zostanie sprzedana, a Worthy zwróci przynajmniej to, co pożyczył pierwotnemu właścicielowi. To jest tak bezpieczne, jak to tylko możliwe.

M1 Finance to platforma, której handel obraca się wokół mojego ulubionego słowa FREE. Mają ponad 6000 różnych akcji i funduszy ETF, którymi możesz handlować za darmo.

Mają pewne ograniczenia, ponieważ handlują tylko raz dziennie i oferują transakcje tylko na wybranych papierach wartościowych. To niewielka cena za brak opłat.

Dyby

Jeśli chcesz mieć bardziej praktyczne podejście do inwestowania i chcesz handlować na szerszej giełdzie, będziesz potrzebować biura maklerskiego, które zapewni lepsze narzędzia i dostęp do innych opcji niż M1 Finance.

Ally Invest ma jedne z najniższych opłat transakcyjnych i najwyższej klasy narzędzia dla każdego, kto chce samodzielnie inwestować w poszczególne akcje. Ich opłaty wynoszą tylko 4,95 USD za transakcję, co stawia ich na dole w przypadku w pełni funkcjonalnego biura maklerskiego.

Przejście na emeryturę

Konta emerytalne pozwalają oszczędzać na emeryturę, jednocześnie uzyskując korzyści podatkowe. Najczęstsze typy kont emerytalnych to:

Jeśli nie inwestujesz na emeryturę na swoim koncie sponsorowanym przez pracodawcę, będziesz musiał wybrać miejsce na swoje konto emerytalne. Osoby, które chcą inwestować pasywnie, mogą otworzyć konto emerytalne w Betterment.

Bardziej aktywnym inwestorom trudno zignorować niskie opłaty i zakres inwestycji z Ally Invest.

To może nie wydawać się inwestycją, ale zróbmy to.

Zadłużenie będzie cię kosztowało co miesiąc odsetki, a jeśli masz zadłużenie na karcie kredytowej, będzie cię to kosztować dużo odsetek.

Spłacając ten dług, oszczędzasz sobie znacznie więcej odsetek, niż zarobisz na jakiejkolwiek innej inwestycji z tej listy. To także inwestycja w spokój ducha.

Brak zadłużenia odciąża twoje finanse.

Fundusze inwestycyjne

Fundusze inwestycyjne to świetny sposób na lokowanie pieniędzy. Istnieją od dawna, więc możesz zobaczyć, jak dobrze fundusz inwestycyjny radził sobie w ciągu ostatnich 5, 10, a nawet 50 lat.

Posiadanie 3000 USD do zainwestowania sprawia, że ​​jest to łatwe, ponieważ większość funduszy wpuści Cię za taką kwotę lub trochę mniej. Gdybym miał zainwestować w jeden fundusz, prawdopodobnie wybrałbym fundusze Vanguard ze względu na ich bardzo niskie opłaty.

Jeśli chcesz mieć dużo więcej opcji, wybrałbym Ally Invest na zakup moich funduszy, ponieważ dadzą ci one dostęp do funduszy Vanguard i WIELE innych.

Kryptowaluta

Crypto to zupełnie nowy sposób inwestowania. Działa jako wymiana walut, ale monety mają rzeczywistą użyteczność inną niż środek wymiany.

Jeśli masz zamiar kupić kryptowalutę, radzę przeprowadzić wiele badań, aby zrozumieć, jak to działa. Jeśli jesteś gotowy, aby zacząć już dziś, Coinbase będzie najlepszą giełdą na początek.

Wysokooprocentowane płyty CD znajdują się na dole mojej listy, ponieważ możesz uzyskać podobne stawki za pomocą konta oszczędnościowego i nie musisz blokować swoich pieniędzy na dowolny okres.

Nie zawsze tak było, ale w tym mało interesującym środowisku płyty CD nie są tak dobrą inwestycją, jak kiedyś. Jeśli chcesz zacząć inwestować w płyty CD, najlepsze stawki to:

Jak zainwestowałbym 3 tysiące dolarów

Jestem wielkim fanem planowania inwestycji przed wykonaniem ruchu. Właśnie rzuciłem na ciebie kilka pomysłów, więc aby ci pomóc, oto jak zainwestowałbym moje 3000 dolarów.

Wzrost funduszu>750 USD

Fundrise pozwala mi inwestować w nieruchomości bez konieczności zarządzania czymkolwiek. Planuję pewnego dnia posiadać kilka wynajmowanych domów, ale jeszcze tam nie jestem.

Fundrise będzie częścią mojego portfela dotyczącego nieruchomości, dopóki nie będę gotowy do wynajmu (czy to nawet słowo?). Ich niskie minimum inwestycyjne w wysokości 500 USD sprawia, że ​​rozpoczęcie jest bardzo łatwe.

Betterment>750 USD

Betterment to kolejny element mojej układanki inwestycyjnej. Uwielbiam to, że mam wolne ręce, gdy ten robo-doradca zarządza za mnie inwestycjami.

Umówiłem Roth IRA mojej żony z Bettermentem, aby gdyby coś mi się stało, skorzystała z tego, że zarządzają inwestycjami dla niej.

Godne obligacje>750 USD

Godny jest dla mnie nowy, ale pomysł uzyskania fajnych 5% bez obaw o niewypłacalność jest niesamowity. Nie znalazłem innej platformy, która zapewni Ci taką stopę procentową przy zabezpieczonej inwestycji.

Co więcej, ich obietnica płynności to ogromna sprawa, co czyni ją doskonałym miejscem na krótkoterminową inwestycję. Nie znam innego miejsca, w którym można by inwestować w obligacje bez blokowania się na określony czas.

Ally Invest>750 USD

Lubię dokonywać własnych wyborów dotyczących akcji. Dlatego przeniesienie mojej inwestycji na moje konto Ally Invest ma dla mnie sens.

Dzięki trzem powyższym opcjom wszystkie inwestycje krótkoterminowe i długoterminowe są na uboczu. Wybierając własne akcje, mogę podjąć większe ryzyko i potencjalnie osiągnąć znacznie większy zwrot.

Inwestowanie 3000 dolarów Ostateczne myśli

Bez względu na to, którą inwestycję wybierzesz, są dwie rzeczy, o których chcesz się upewnić.

Po pierwsze, powinieneś inwestować tylko w to, co rozumiesz. Jeśli czegoś nie rozumiem, wypadam. Musisz mieć tę wiedzę i poziom komfortu, aby uzyskać jak największy zwrot.

Po drugie, chcesz zacząć od razu. Nawet jeśli wpłacisz wszystkie swoje 3000 $ na konto oszczędnościowe o wysokim oprocentowaniu, dopóki nie poczujesz się komfortowo z miksem inwestycyjnym, jest to lepsze niż twoje 3 000 $ bez odsetek.

Zajmij się więc przekształceniem tych 3000 USD w inwestycję o wartości 10 000 USD lub nawet więcej!

Po raz pierwszy opublikowano 12 września 2019 r. Zapisano pod: Inwestowanie

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy