Jaka jest opłata za udzielenie pożyczki osobistej?

Category: Których Możesz
17 lutego 2021

Dowiedz się, jak pożyczkodawcy stosują te opłaty, ile kosztują i gdzie znaleźć pożyczkę bez niej.

Zaktualizowano 27 kwietnia 2020 r

Czasami nie wystarczy po prostu porównać RRSO pożyczek osobistych. Możesz również natknąć się na pożyczkodawców, którzy pobierają opłaty, przy czym najczęstsze są opłaty za rozpoczęcie działalności. W zależności od pożyczkodawcy opłaty te będą się różnić pod względem kosztów i sposobu ich wykorzystania w przypadku pożyczki. Wiedza wcześniej, czego się spodziewać, może pomóc w porównaniu dostawców i uzyskaniu bardziej konkurencyjnej pożyczki.

Co to jest opłata początkowa?Opłata początkowa to opłata pobierana przez pożyczkodawcę na pokrycie kosztów rozpatrzenia wniosku i umowy. Zazwyczaj jest to procent kwoty pożyczki – zwykle od 1% do 6%. Opłata za udzielenie pożyczki obowiązuje po zatwierdzeniu pożyczki i podpisaniu dokumentów pożyczki.

Przy ustalaniu opłaty początkowej pożyczkodawcy zazwyczaj biorą pod uwagę następujące czynniki:

 • Zdolność kredytowa. Ogólnie rzecz biorąc, musisz mieć dobry lub doskonały kredyt, przekraczać wymagania dochodowe pożyczkodawcy i mieć niski stosunek zadłużenia do dochodu, aby kwalifikować się do najniższej opłaty za udzielenie kredytu.
 • Kwota pożyczki. Pożyczkodawcy czasami pobierają niższe opłaty za udzielenie pożyczki na większe kwoty. Termin pożyczki. Im dłuższy okres pożyczki, tym więcej możesz zapłacić za opłatę początkową.Jak działają opłaty za udzielenie pożyczki osobistej?Rzadko się zdarza, aby pożyczkodawca pobierał z góry opłatę za rozpoczęcie. Zamiast tego zazwyczaj umieszczają je w Twojej pożyczce. Pożyczkodawca może to zrobić na dwa sposoby:

  • Odlicz ją od swoich funduszy. Jest to najczęstszy sposób, w jaki pożyczkodawcy pobierają opłatę początkową. W tym przypadku pożyczkodawca odejmuje opłatę początkową od Twoich środków, zanim je otrzymasz. Nie otrzymasz takiej samej kwoty, na jaką zostałeś zatwierdzony, ale nie zapłacisz też odsetek od wyższego salda.
  • Dodaj to do swojego salda pożyczki. Choć rzadziej, możesz natknąć się na pożyczkodawcę, który dodaje opłatę początkową do kwoty głównej pożyczki. Otrzymasz tę samą kwotę, na którą zostałeś zatwierdzony, ale ostatecznie zapłacisz odsetki od większej kwoty pożyczki – co może zwiększyć całkowity koszt pożyczki. Spójrzmy na dwa przykłady.

   Załóżmy, że zaciągasz pożyczkę w wysokości 10 000 USD z prowizją w wysokości 4%.

   Jeśli pożyczkodawca doda je do salda pożyczki, zasada pożyczki wynosi 10 400 USD – nawet jeśli otrzymasz tylko 10 000 USD. Spłacając tę ​​pożyczkę z 10% stopą procentową w ciągu pięciu lat, zapłacisz łącznie 2858,16 USD odsetek, nie licząc opłaty za udzielenie kredytu w wysokości 400 USD. Ogólnie rzecz biorąc, Twoja pożyczka będzie kosztować 3258,16 USD.

   Ale jeśli pożyczkodawca odejmie opłatę początkową od twoich funduszy, otrzymasz tylko 9600 USD, ale spłacisz saldo pożyczki w wysokości 10000 USD. Tutaj zapłaciłbyś łącznie 2638,30 $ odsetek. To około 620 dolarów różnicy.

   Jakiej opłaty początkowej mogę się spodziewać?Podczas gdy Twoja ocena kredytowa i kwota pożyczki mają wpływ na opłatę za udzielenie kredytu, różni pożyczkodawcy oferują różne zakresy. Oto zakresy opłat za rozpoczęcie działalności, których możesz oczekiwać od niektórych czołowych pożyczkodawców:

   Dostawca
   Opłata początkowa
   LendingClub 1–6% Ucz się więcej
   Prosperować 2,41% –5% Ucz się więcej
   Najlepsze jajko 0,99–5,99% Ucz się więcej
   Dorobkiewicz 0–8% Ucz się więcej
   Aktualizacja 1–6% Ucz się więcej
   FreedomPlus 0–5% Ucz się więcej
   Avant 4,75% Ucz się więcej
   Wypłata 0–5% Ucz się więcej
   Gdzie mogę otrzymać pożyczkę osobistą bez opłaty za rozpoczęcie?Szukasz pożyczkodawcy, który nie pobiera opłaty początkowej? Rozważ te opcje. Aby zakwalifikować się do tych konkurencyjnych pożyczek, zazwyczaj potrzebujesz kredytu od dobrego do doskonałego.

   Regularnie aktualizujemy nasze dane, ale informacje mogą się zmieniać między aktualizacjami. Przed podjęciem decyzji potwierdź szczegóły u dostawcy, który Cię interesuje.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy