Jakiej zdolności kredytowej potrzebujesz, aby kupić samochód?

Category: Kredyt Samochodowy
17 lutego 2021

Średnia zdolność kredytowa na zakup nowego samochodu wynosi 715; to 662 dla pożyczki na samochód używany.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Jeśli martwisz się, że Twoja zdolność kredytowa może powstrzymać Cię przed zakupem samochodu, nie doceniasz, ile dealerzy chcą Ci go sprzedać. Ale wyższy wynik prawie na pewno zapewni niższe oprocentowanie.

Według raportu Experian pod koniec czerwca 2020 r.średnia ocena kredytowa dla kredytu na nowy samochód wynosiła 721, a dla kredytu na samochód używany 657.

Jednak prawie 30% kredytów samochodowych trafiło do pożyczkobiorców z oceną kredytową poniżej 600, według Experian. Prawie 4,5% kredytów na używane samochody trafiło do tych, które uzyskały wyniki poniżej 500 (choć mniej niż 0,4% kredytów na nowe samochody).

Dowiedz się, gdzie stoi Twój kredytSprawdź swój bezpłatny raport kredytowy i zobacz swój wynik. Twoje informacje są aktualizowane co tydzień, dzięki czemu możesz śledzić zmiany.

Oprocentowanie kredytów samochodowych według oceny kredytowej

Według danych dostarczonych przez Experian, ktoś z wynikiem w przedziale 700-tek może zobaczyć stawki dla używanych samochodów na poziomie około 6,05%, w porównaniu z 17,78% lub więcej dla kupującego z wynikiem w połowie lat pięćdziesiątych.

W przypadku pięcioletniej pożyczki o wartości 20000 USD miesięczna rata wynosi około 387 USD dla kupującego z lepszym kredytem w porównaniu z 505 USD dla kupującego ze złym kredytem. Kupujący z lepszym kredytem zapłaci około 3222 USD odsetek przez cały okres trwania pożyczki, podczas gdy kupujący z mniejszym kredytem zapłaci 10329 USD. Ponadto w większości stanów zły kredyt może oznaczać również wyższe stawki ubezpieczenia samochodu.

Średnia APR, nowy samochód

Średnia APR, samochód używany

Deep subprime: 300-500

Źródło: Experian Information Solutions

Poniżej 700? Przygotuj się na wyjaśnienie

Jeśli Twój wynik jest niższy niż około 700, przygotuj się na pytania dotyczące negatywnych pozycji w Twojej historii kredytowej i bądź w stanie udokumentować swoje odpowiedzi – mówi Mike Bradley, kierownik sprzedaży internetowej w firmie Selman Chevrolet w Orange w Kalifornii. Matt Jones z witryny sklepów motoryzacyjnych Edmunds.com twierdzi, że liczba ta może być bliższa 680.

Obaj mężczyźni twierdzą, że widzieli, jak ludzie otrzymywali finansowanie – czasem nawet najlepsze finansowanie – z wynikami, które są znacznie niższe.

Chociaż możliwe jest otrzymanie pożyczki z niskim wynikiem, „wszystko poniżej 500 to migające czerwone światło – mówi Dave Cavano, który zarządza usługą kupna samochodów Auto Club of Southern California.

Oznacza to, że nie kwalifikujesz się do atrakcyjnej stopy procentowej, ale nie oznacza to, że nie możesz dostać samochodu.

Czego się spodziewać w biurze finansowym

Jeśli obawiasz się zatwierdzenia, przygotuj się, skupiając się na pozytywach w swoim życiu finansowym. Pamiętaj, że osoby z poważnymi wadami kredytu są rutynowo zatwierdzane do udzielania kredytów samochodowych.

Na przykład ktoś, kto ma niski wynik z zadłużenia biznesowego, ale nie przegapił płatności za samochód od 20 lat, może zostać zatwierdzony. Prawdopodobieństwo uzyskania finansowania jest większe, jeśli masz stabilną pracę, posiadasz dom i / lub wpłaciłeś znaczną zaliczkę. (Bradley zaleca 25%.)

Kupujący może potrzebować okazać odcinki wypłaty, dowód zamieszkania, rachunki za telefon komórkowy i dowód aktualnego pełnego ubezpieczenia samochodu, mówi. „Jeśli przyjedziesz ze wszystkimi kaczkami z rzędu, możemy ci załatwić samochód – mówi Bradley.

Cavano mówi, że jeśli masz niski wynik, bądź przygotowany na udokumentowanie, że płaciłeś rachunki na czas przez ostatnie sześć do ośmiu miesięcy. Jeśli spóźniłeś się w przeszłości, bądź gotów wyjaśnić dlaczego, radzi. „Kredytodawcy chcą usłyszeć, że rozwiązaliście problemy i mogą to udowodnić – mówi.

Jeśli jeden dealer powie ci, że twój wynik nie jest wystarczająco silny, nadal możesz być w stanie uzyskać finansowanie (lub finansowanie po niższej stawce) gdzie indziej, mówi Jones. Jak mówi, duży dealer z dużą sprzedażą prawdopodobnie będzie zawierał porozumienia z pożyczkodawcami, którzy specjalizują się w znajdowaniu finansowania dla osób z trudnościami kredytowymi.

Czy kredyt samochodowy buduje kredyt?

Posiadanie kredytu samochodowego może budować kredyt na dwa ważne sposoby: historię płatności i zestaw kredytów.

Historia płatności to historia terminowego regulowania rachunków. Odpowiada za większą zdolność kredytową niż jakikolwiek inny pojedynczy czynnik. Tradycyjni pożyczkodawcy zgłaszają twoje płatności do trzech głównych biur kredytowych, które dostarczają dane do obliczenia twoich ocen kredytowych. (Uwaga: pożyczkodawcy typu „kup tutaj i „płać tutaj często nie zgłaszają płatności biurom kredytowym. Te pożyczki nie tylko mają zwykle wysokie oprocentowanie, ale także nie pomogą w budowaniu kredytu, jeśli płatności nie są zgłaszane.

Kombinacja kredytów oznacza, czy masz zarówno pożyczki ratalne (z równymi płatnościami w ustalonym okresie), jak i kredyt odnawialny (zmienne płatności i brak ustalonej daty zakończenia, jak w przypadku kart kredytowych). Jeśli masz głównie – lub tylko – karty kredytowe, dodanie kredytu samochodowego może nieco pomóc w uzyskaniu wyniku.

Zanim pójdziesz na zakupy

Dobrze jest mieć pojęcie, co zobaczą dilerzy, sprawdzając Twój profil kredytowy. Możesz uzyskać bezpłatną ocenę kredytową, aktualizowaną co tydzień, z NerdWallet.

Darmowy wynik, o ile mieści się w skali od 300 do 850, prawdopodobnie da ci ogólne pojęcie o tym, na czym stoisz, więc nie będziesz rozczarowany, jeśli nie otrzymasz reklamowanej stopy procentowej.

Możesz również kupić punktację FICO motoryzacyjną na stronie internetowej firmy. Wynik ten nadaje większą wagę temu, jak spłacałeś pożyczki samochodowe w przeszłości.

Wielu pożyczkodawców korzysta z ocen kredytowych dotyczących samochodów, które w większym stopniu wpływają na wcześniejsze spłaty kredytu samochodowego.

Jeśli masz czas na opóźnienie zakupu samochodu, popracuj nad zwiększeniem kredytu. To znaczy:

Płacenie każdego rachunku na czas.

Utrzymywanie niskiego salda karty kredytowej w stosunku do limitów kredytowych.

Brak ubiegania się o inny kredyt w ciągu sześciu miesięcy od ubiegania się o kredyt samochodowy.

Przechowywanie starych kart kredytowych otwartych, chyba że istnieje ważny powód, aby je zamknąć.

Jeśli już podpisałeś wykropkowaną linię pożyczki o wyższym oprocentowaniu, miej oko na swoje wyniki. Możesz być w stanie refinansować swoją pożyczkę samochodową po niższej stopie procentowej po dokonaniu terminowych płatności przez sześć do 12 miesięcy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy