Karta CareCredit umożliwia finansowanie kosztów leczenia, opieki nad zwierzętami i nie tylko. Oto wszystko, co musisz wiedzieć

17 lutego 2021

CareCredit różni się od przeciętnej karty kredytowej. Oferuje finansowanie zabiegów zdrowotnych, zdrowotnych i kosmetycznych oraz innych zabiegów, które nie są objęte ubezpieczeniem. Jeśli masz takie wydatki, oferty finansowania CareCredit z okresami oprocentowania 0% mogą być atrakcyjne, chociaż bardzo ważne jest, aby przeczytać drobny druk i zapłacić pełną kwotę do końca okresu promocyjnego, aby nie uderzyć w ogromne stopy procentowe.

Co to jest karta CareCredit?

CareCredit istnieje od ponad 30 lat. Zaczęło się od karty kredytowej do usług dentystycznych i pierwotnie nosiło nazwę DenCharge. Z biegiem lat przekształcił się w solidniejszą opcję finansowania oferowaną przez Synchrony Bank, która obejmuje mnóstwo usług zdrowotnych i zdrowotnych. Obecnie jest ponad 11 milionów posiadaczy kart i wciąż rośnie.

Chociaż karta CareCredit jest przeznaczona głównie dla głównego posiadacza karty, inni członkowie rodziny mogą używać jej również do celów zdrowotnych. Musisz tylko dodać je do konta jako autoryzowany użytkownik.

Gdzie mogę korzystać z mojej karty CareCredit?

CareCredit jest obecnie akceptowany przez ponad 200 000 dostawców w całym kraju. Witryna CareCredit udostępnia narzędzie, które pomaga znaleźć dostawców akceptujących kartę.

CareCredit jest akceptowany przez głównych sprzedawców detalicznych, takich jak Duane Reade, Walgreens, Walmart, Sam’s Club, Bowflex, RiteAid i VSP.

Care Credit zapewnia również pokrycie kilku innych potrzeb zdrowotnych, takich jak opieka nad zwierzętami. Jest to opcja dla właściciela zwierzęcia, który może nie mieć ubezpieczenia zwierzęcia lub planu ubezpieczenia zwierząt, który ma pewne luki w zakresie ochrony.

Oto aktualna lista usług, które kwalifikują się do finansowania CareCredit:

 • Opieki nad Zwierzętami
 • ChiropraktykaKosmetykDzienne spaStomatologiaDermatologiaZdatnośćPrzesłuchanieLaboratoria i diagnostykaZaopatrzenie w sprzęt medycznyApteka / opieka osobistaPodstawowa opieka / klinikiSenSpecjaliściCentra chirurgiczneWizjaUtrata masy ciałaChociaż CareCredit oferuje określone warunki dotyczące opcji finansowania, sama karta nie wygasa, o ile Twoje konto ma dobrą opinię.

  Ubieganie się o CareCredit

  Proces aplikacyjny CareCredit jest nieco łatwiejszy niż rejestracja w przypadku większości innych kart kredytowych. Informacje potrzebne do uruchomienia aplikacji są minimalne i są bardziej związane ze zdrowiem niż finansami.

  Musisz podać imię i nazwisko lekarza lub procedurę, którą planujesz kupić. Ponadto CareCredit wymaga podstawowych informacji, takich jak imię i nazwisko oraz adres, data urodzenia i numer ubezpieczenia społecznego. Jedyną informacją finansową, jaką należy podać, są informacje o dochodzie netto i mieszkaniu.

  Opcje finansowania

  CareCredit oferuje specjalne opcje finansowania: Klienci otrzymują stały plan płatności oparty na saldzie i wybranym okresie finansowania.

  Obecnie do wyboru są dwie opcje finansowania: krótkoterminowe i długoterminowe.

  Finansowanie krótkoterminowe: brak odsetek od salda, jeśli jest w całości opłaconyOtrzymujesz stałą miesięczną kwotę płatności opartą na Twoim saldzie i długości wybranego okresu finansowania. CareCredit definiuje krótkoterminowe finansowanie na 6, 12, 18 lub 24 miesiące w przypadku zakupów o wartości 200 USD lub więcej.

  Należy zauważyć, że okres 0% APR CareCredit to oferta z odroczonym oprocentowaniem. Oznacza to, że faktycznie gromadzisz odsetki w okresie promocyjnym, a jeśli nie spłacisz całego salda do końca okresu finansowania, będziesz na haku za te odsetki.

  Jest to istotne zastrzeżenie, ponieważ miesiące odsetek mogą skutkować tysiącami dolarów opłat. Dlatego nie wybieraj karty CareCredit, jeśli nie jesteś pewien, czy możesz dokonać wszystkich płatności przed upływem okresu promocyjnego. Warto sprawdzić inne karty kredytowe z 0% ofertami wstępnymi – jest kilka, które oferują 12-miesięczne lub dłuższe okresy promocyjne i bez odroczonego oprocentowania.

  Witryna CareCredit zawiera kilka przykładów, jakie odsetki zostaną naliczone na podstawie kwoty, jaką płacisz co miesiąc. Zasadniczo musisz spłacić cały zakup dokonany kartą do końca okresu promocyjnego, aby uniknąć zapłacenia więcej niż łączna cena zakupu. Samo płacenie minimalnej kwoty płatności każdego miesiąca niekoniecznie spłaci cały zakup do końca okresu promocyjnego.

  Finansowanie długoterminowe: mniejsze odsetkiDzięki tej opcji finansowania otrzymujesz również stałą minimalną miesięczną płatność na podstawie salda i wybranego czasu trwania. Jednak naliczane są odsetki od pierwszego cyklu płatności.

  CareCredit oferuje obniżoną RRSO w przypadku finansowania długoterminowego, które definiuje jako 24, 36 lub 48 miesięcy w przypadku zakupów o wartości 1000 USD lub więcej. RRSO zaczyna się od 14,90% przez 24 miesiące, a za każde dodatkowe 12 miesięcy, które dodasz do umowy, naliczany jest dodatkowy 1% odsetek. Zatem dla okresu 24-miesięcznego RRSO wynosi 14,90%, dla okresu 36-miesięcznego RRSO 15,90%, a dla okresu 48-miesięcznego RRSO 16,90%.

  CareCredit oferuje opcję na 60 miesięcy, ale dotyczy to tylko zakupów o wartości 2500 USD lub więcej. RRSO w tym okresie wynosi obecnie 17,90%.

  Konkluzja

  CareCredit jest realną opcją, jeśli chcesz sfinansować procedury i usługi związane z opieką zdrowotną lub opiekę nad zwierzętami. W porównaniu z wieloma innymi kartami kredytowymi CareCredit może zaoszczędzić sporo pieniędzy na odsetkach, jeśli zdecydujesz się na opcję finansowania krótkoterminowego. Nawet przy długoterminowym finansowaniu, Twoja RRSO nadal może być znacznie niższa niż średnia RRSO karty kredytowej.

  Jeśli zdecydujesz się na finansowanie krótkoterminowe z ofertą 0% RRSO, po prostu upewnij się, że spłacasz saldo w całości do końca okresu finansowania, aby nie uderzyć w niebotycznie wysokie stopy procentowe.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy