Kiedy należy ubiegać się o kartę kredytową?

Category: Więc Jeśli
17 lutego 2021

Niektórzy z nas mają za dużo kart kredytowych. W zależności od Twojego stylu życia sensowne może być trzymanie w portfelu trzech lub czterech kart. Tak długo, jak nadążasz za miesięcznymi rachunkami, nie ma nic złego w posiadaniu wielu kart kredytowych. Ale co, jeśli uważasz, że nie masz wystarczającej liczby kart? A co jeśli chcesz ubiegać się o nowy? Przyjrzyjmy się procesowi składania wniosków o kartę kredytową i przyjrzyjmy się, kiedy ma sens (a kiedy nie) ubieganie się o kartę kredytową.

Jak ubiegać się o kartę kredytową

Jeśli minęło trochę czasu od złożenia wniosku o kartę kredytową, oto przypomnienie tego, jak działa ten proces. Możesz ubiegać się o kartę kredytową, wysyłając wniosek papierowy, rozmawiając z przedstawicielem przez telefon lub wypełniając wniosek online. Przygotuj się na podanie różnych informacji o sobie i swoich okolicznościach finansowych, takich jak roczny dochód gospodarstwa domowego oraz kwota pieniędzy na rachunkach bankowych i inwestycyjnych.

Czas potrzebny na uzyskanie karty kredytowej zależy od metody aplikacji i rodzaju karty kredytowej, o którą się ubiegasz. Jeśli na przykład starasz się o kartę kredytową online, możesz zostać natychmiast zatwierdzony. Ale jeśli ubiegasz się o kartę kredytową za pośrednictwem poczty, proces zatwierdzania może zająć tygodnie.

Przed złożeniem wniosku o kartę kredytową zawsze dobrze jest zapoznać się z informacjami. W ten sposób możesz znaleźć kartę najbardziej odpowiednią do swojej sytuacji finansowej. Szukając kart, nie zapomnij porównać korzyści, opłat, stóp procentowych i ogólnych warunków. Czytanie recenzji online może być również opłacalne, jeśli chcesz wiedzieć, co inni myślą o danej karcie.

Ubieganie się o kartę kredytową ma sens

Wystąpienie o drugą (lub czwartą) kartę kredytową może być warte rozważenia, jeśli chcesz podnieść swoją zdolność kredytową. W końcu otwarcie kolejnego konta karty kredytowej automatycznie obniży współczynnik wykorzystania kredytu. Ten czynnik (wraz z całkowitą kwotą zadłużenia) stanowi 30% Twojego wyniku FICO®. Dopóki dokonujesz terminowych płatności na wszystkich swoich kontach, uzyskanie kolejnej karty kredytowej może poprawić stan Twojego kredytu.

Wypełnienie innego wniosku o kartę kredytową może również mieć sens, jeśli masz wysoki wynik kredytowy i dobre doświadczenie w pracy z obecnymi wydawcami kart. Dodatkowa karta kredytowa może dać ci dostęp do korzyści, w tym lepszych nagród, niższych stóp procentowych i wyższego limitu kredytowego. A jeśli wiesz, że poradzisz sobie z posiadaniem innej karty kredytowej, równie dobrze możesz to zrobić.

Otwarcie innego konta może również poprawić Twój zestaw kredytów. Tylko 10% wyniku FICO® zależy od rodzaju posiadanych kont kredytowych. Ale jeśli jesteś zdeterminowany, aby podnieść swoją zdolność kredytową tak bardzo, jak to możliwe, posiadanie różnych kont nie zaszkodzi.

Ubieganie się o kartę kredytową to zły pomysł

Z każdym trudnym zapytaniem twoja zdolność kredytowa będzie trochę uderzać. Więc jeśli masz zły kredyt, ubieganie się o kolejną kartę kredytową może tylko pogorszyć sprawę. Ponadto Twoje szanse na zatwierdzenie innej karty będą niskie, jeśli Twój kredyt jest w trudnym stanie.

Uzyskanie nowej karty kredytowej może być również złym pomysłem, jeśli masz złe nawyki finansowe. Jeśli zawsze maksymalizujesz swoje karty lub regularnie spóźniasz się z płatnościami, nie jesteś dobrym kandydatem na inną kartę. To samo dotyczy każdego, kto nie może sobie pozwolić na pokrycie kosztów dodatkowych odsetek i opłat za karty kredytowe.

Musisz pomyśleć o tym, jak często używałbyś nowej karty kredytowej. Wydawca karty kredytowej może ostatecznie zamknąć konto, jeśli przestaniesz używać karty. Spowoduje to spadek zdolności kredytowej.

Jak długo należy czekać przed ponownym złożeniem wniosku

Ubieganie się o wiele kart kredytowych w krótkim czasie może wpłynąć na Twoją zdolność kredytową. Może również podnieść czerwoną flagę, jeśli wydaje się, że desperacko potrzebujesz dostępu do dodatkowego kredytu. Posiadanie zbyt wielu zapytań kredytowych w raporcie kredytowym (tj. Sześć lub więcej zapytań) również sugeruje, że jesteś ryzykownym pożyczkobiorcą, który jest bardziej narażony na spłacanie zobowiązań.

Jeśli niedawno złożyłeś wniosek o kartę kredytową, dobrym pomysłem może być odczekanie sześciu miesięcy przed próbą otwarcia kolejnego konta. Ale to, jak długo należy czekać na złożenie wniosku, zależy od Twojej zdolności kredytowej. Jeśli masz dobry kredyt, prawdopodobnie uda Ci się złożyć kolejny wniosek o kartę kredytową w ciągu maksymalnie trzech miesięcy. Jeśli jednak masz zły kredyt, najlepiej skupić się na budowaniu kredytu. Podniesienie zdolności kredytowej na tyle, aby kwalifikować się do otrzymania wybranej karty, może zająć nawet 12 miesięcy.

Podsumowanie

Zastanawiasz się, czy powinieneś ubiegać się o kartę kredytową? Najlepiej jest dokonać inwentaryzacji swojej obecnej sytuacji finansowej. Jeśli możesz zarządzać innym kontem kredytowym lub masz dobry kredyt, uzyskanie innej karty może być korzystne. Jeśli jednak jesteś głęboko zadłużony lub Twoja ostatnia prośba o nowy kredyt została odrzucona, w twoim najlepszym interesie jest skoncentrowanie się na poprawie zdolności kredytowej i spłacie istniejących kont.

Aktualizacja : Masz więcej pytań finansowych? SmartAsset może pomóc. Tak wiele osób zwróciło się do nas, szukając pomocy w zakresie podatków i długoterminowego planowania finansowego, dlatego uruchomiliśmy własną usługę dopasowywania, aby pomóc Ci znaleźć doradcę finansowego. Narzędzie dopasowujące SmartAdvisor może pomóc w znalezieniu osoby do pracy w celu zaspokojenia Twoich potrzeb. Najpierw odpowiesz na serię pytań dotyczących Twojej sytuacji i celów. Następnie program zawęzi Twoje opcje z tysięcy doradców do trzech powierników, którzy odpowiadają Twoim potrzebom. Następnie możesz przeczytać ich profile, aby dowiedzieć się więcej o nich, przeprowadzić z nimi rozmowę telefoniczną lub osobiście i wybrać, z kim będziesz pracować w przyszłości. Pozwala to znaleźć dobre dopasowanie, podczas gdy program wykonuje większość ciężkiej pracy za Ciebie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy