Kiedy ubiegać się o pożyczki studenckie: Jak uzyskać pożyczki studenckie w dowolnym momencie

Category: Historia Kredytowa
17 lutego 2021

In Getting a Student Loan LendKey 15 sierpnia 2018

Pożyczki studenckie stały się podstawą nowoczesnego systemu edukacji. Teraz, gdy uczelnia podrożała, studentom bez znacznego wsparcia rodziców (lub dużych kont oszczędnościowych) trudno jest pozwolić sobie na edukację bez korzystania z kredytów studenckich. Pożyczki studenckie sprawiły, że studia są dostępne dla wielu, ale federalne programy pożyczek studenckich działają na podstawie szerokich zasad i przepisów. Programy te nie zawsze są odpowiednie dla każdego studenta, przez co wiele osób, które chcą kontynuować naukę w college’u, musi znaleźć inne opcje.

Podstawy kredytów studenckich

Istnieją dwa rodzaje pożyczek studenckich: federalne i prywatne. Federalne pożyczki studenckie są administrowane przez rząd. Mogą mieć bardziej wyrozumiałe warunki oprocentowania kredytów studenckich i zwykle nie wymagają sprawdzania zdolności kredytowej, więc Twoja historia kredytowa nie powinna mieć tak dużego znaczenia. Powinno to ułatwić uzyskanie federalnych pożyczek studenckich bez konieczności posiadania cosignera.

Prywatne pożyczki studenckie są pożyczane i zarządzane przez prywatnych pożyczkodawców, takich jak banki, spółdzielcze kasy pożyczkowe lub instytucje specjalizujące się w pożyczkach studenckich. Prywatne pożyczki studenckie są bardziej wszechstronne niż federalne pożyczki studenckie, co wkrótce zobaczymy. Wymagają sprawdzenia zdolności kredytowej, ale może to działać na Twoją korzyść, jeśli masz dobrą zdolność kredytową.

Kiedy należy ubiegać się o pożyczki studenckie?

Aby ubiegać się o federalne pożyczki studenckie, musisz wypełnić FAFSA w określonym czasie. Federalny termin ukończenia FAFSA jest ogólnie bardzo wyrozumiały – co oznacza, że ​​przypada bardzo późno w roku szkolnym. Na przykład termin na rok szkolny 2018-2019 upływa o północy 30 czerwca 2019 r. Jednak federalny termin nie jest jedynym, o który należy się martwić.

Szkoły mają również terminy FAFSA, o których powinieneś wiedzieć. Terminy różnią się w zależności od kampusu, więc jeśli nie jesteś pewien, kiedy musisz ukończyć FAFSA, skontaktuj się z biurem pomocy finansowej swojej szkoły. Jednak z reguły powinieneś zaplanowaćzłożeniewniosku o federalne pożyczki studenckieprzedrozpoczęciem semestru, na który potrzebujesz finansowania.

Czy możesz ubiegać się o pożyczkę studencką w ciągu roku?Tak, możesz ubiegać się o kredyt studencki w ciągu roku. Jeśli wypełniłeś FAFSA przed upływem terminu, możesz ubiegać się o federalne pożyczki studenckie w dowolnym momencie w ciągu roku szkolnego. Jeśli jednak upłynął termin ukończenia FAFSA, a nadal potrzebujesz pożyczek studenckich, pożyczki federalne mogą już nie być dla Ciebie opcją.

Na szczęście w dowolnym momencie możesz zaciągnąć prywatne pożyczki studenckie. Prywatni pożyczkodawcy nie są ograniczani przez rzeczy takie jak FAFSA lub daty semestrów, więc możesz ubiegać się o prywatne pożyczki studenckie, kiedy ich potrzebujesz.

Ile można uzyskać w kredytach studenckich?

Nawet jeśli wypełniłeś FAFSA na czas, nadal możesz nie być w stanie uzyskać federalnych pożyczek studenckich, jeśli osiągnąłeś federalny limit pożyczek studenckich. Limity pożyczek studenckich to maksymalna kwota, jaką student może otrzymać w postaci subsydiowanych i niesubsydiowanych pożyczek, zarówno na semestr, jak i przez całe życie.

Jeśli otrzymujesz wsparcie finansowe od rodziny, Twoje limity kredytu studenckiego wynoszą:

 • 5500 $ rocznie dla pierwszego roku studiów licencjackich
 • 6500 $ rocznie dla drugiego roku studiów licencjackich7500 $ rocznie dla studentów trzeciego roku i późniejszychŁącznie 31 000 USDJeśli nie otrzymujesz wsparcia finansowego od rodziny, Twoje limity kredytu studenckiego wynoszą:

  • 9500 $ rocznie dla pierwszego roku studiów licencjackich
  • 10500 $ rocznie dla drugiego roku studiów licencjackich12 500 USD rocznie dla studentów trzeciego roku i późniejszych20 500 USD rocznie dla studentów studiów magisterskich lub zawodowychŁącznie 57500 USD dla studentów studiów licencjackich138,500 USD dla absolwenta lub studenta zawodowego (obejmuje pożyczki otrzymane w trakcie studiów licencjackich)Jeśli osiągnąłeś limit pożyczki studenckiej na semestr i potrzebujesz więcej pożyczek studenckich, nie będziesz mógł zaciągnąć kolejnych pożyczek federalnych, bez względu na to, jak bardzo potrzebujesz.

   Co zrobić, gdy osiągniesz limity kredytu studenckiegoNa szczęście prywatne pożyczki studenckie generalnie nie mają limitów wskazanych powyżej i możesz ubiegać się o pożyczkę od prywatnego pożyczkodawcy.

   Jeśli pożyczkodawca jest zaniepokojony Twoją zdolnością do spłaty pożyczki studenckiej, o którą się ubiegasz, sprawdź, czy możesz znaleźć kogoś, kogo mógłbyś podpisać. Niektórzy pożyczkodawcy zezwalają współsygnatariuszom na zwolnienie z prywatnych pożyczek studenckich po określonym czasie i po spełnieniu określonych wymagań.

   Jak uzyskać pożyczki studenckie w połowie semestru

   Dopóki nie przekroczysz limitu pożyczki (ani na semestr, ani na maksymalny limit pożyczki studenckiej) i ukończysz FAFSA w terminie, możesz zaciągnąć federalne pożyczki studenckie w połowie semestru. Jeśli jednak twoja FAFSA nie została ukończona w terminie lub osiągnąłeś limit kredytu studenckiego, nadal możesz ubiegać się o prywatne pożyczki studenckie w ciągu roku.

   Ogólnie rzecz biorąc, prywatne pożyczki studenckie są dobrą opcją, jeśli potrzebujesz większej elastyczności podczas ubiegania się o pożyczki studenckie. Prywatni pożyczkodawcy są obojętni, jeśli chodzi o federalne terminy i ograniczenia, co ułatwia ubieganie się o nich w połowie semestru.

   Należy pamiętać, że informacje zawarte na tej stronie są podawane na zasadach ogólnych i mogą nie mieć zastosowania do twoich indywidualnych indywidualnych potrzeb, celów, sytuacji finansowej, doświadczenia itp. LendKey nie gwarantuje, że informacje podane na jakiejkolwiek stronie trzeciej, która LendKey oferuje hiperłącze, które jest aktualne i dokładne w momencie uzyskiwania do niego dostępu, a LendKey nie gwarantuje, że informacje podane na takich zewnętrznych witrynach internetowych (i na tej stronie internetowej) są najlepiej dostosowane do określonych okoliczności. Dlatego warto skonsultować się z ekspertem (doradcą finansowym, szkolnym biurem pomocy finansowej itp.) Przed podjęciem decyzji finansowych, które można omówić na tej stronie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy