Kredyt emerytalny

Category: Będziesz Musiał
17 lutego 2021

Kredyt emerytalny to świadczenie dla osób powyżej wieku emerytalnego. Uzupełnia Twoje dochody, jeśli walczysz o związanie końca z końcem.

 • Ile mogę dostać?
 • Czy Pension Credit może pomóc mi w uzyskaniu innych świadczeń?
 • Czy kwalifikuję się do ubiegania się o dodatek emerytalny?
 • Jak ubiegać się o dodatek emerytalny?
 • Co mam teraz zrobić?

Licencje telewizyjne – co teraz?

BBC ogłosiło, że rezygnuje z bezpłatnych licencji telewizyjnych dla osób powyżej 75. roku życia. Ale jeśli masz ponad 75 lat i ubiegasz się o kredyt emerytalny, nadal możesz kwalifikować się do bezpłatnego abonamentu telewizyjnego.

Ile mogę dostać?

Kredyt emerytalny składa się z 2 części:

Kredyt gwarancyjny uzupełnia Twój tygodniowy dochód do gwarantowanego minimalnego poziomu:

 • 173,75 £, jeśli jesteś singlem
 • lub 265,20 GBP, jeśli jesteście parą.

Kredyt Oszczędnościowy to dodatkowe pieniądze, jeśli masz jakieś oszczędności lub Twój dochód jest wyższy niż podstawowa emerytura państwowa. Jest dostępna tylko dla osób, które osiągnęły wiek emerytalny przed 6 kwietnia 2016 r. Możesz dostać do:

 • 13,97 £ dodatkowe tygodniowo, jeśli jesteś singlem
 • lub 15,62 GBP, jeśli jesteś parą.

Czy Pension Credit może pomóc mi w uzyskaniu innych świadczeń?

Jeśli kwalifikujesz się, dodatek do emerytury zapewni Ci nie tylko trochę dodatkowej gotówki, ale może również pomóc w uzyskaniu innych świadczeń:

 1. Jest mało prawdopodobne, że będziesz musiał płacić podatek lokalny (chyba że mieszkają z tobą inne osoby).
 2. Otrzymasz bezpłatne leczenie dentystyczne NHS i możesz ubiegać się o pomoc w pokryciu kosztów okularów i podróży do szpitala.
 3. Otrzymasz dopłatę w niskich temperaturach w wysokości 25 £, gdy temperatura spadnie poniżej 0 C przez 7 dni z rzędu.
 4. Jeśli wynajmujesz dom, możesz otrzymać cały czynsz z zasiłku mieszkaniowego.
 5. Jeśli jesteś właścicielem domu, możesz kwalifikować się do pomocy w spłacie odsetek od kredytu hipotecznego, czynszu gruntowego i opłat za usługi.
 6. Jeśli jesteś opiekunem, możesz otrzymać dodatkową kwotę zwaną Carer Premium lub Carer Additional, jeśli jest ona opłacana z Pension Credit. To jest warte nawet 36,85 £ tygodniowo.
 7. Jeśli masz ponad 75 lat, BBC ogłosiło, że od 2020 roku będziesz musiał ubiegać się o kredyt emerytalny, aby uzyskać bezpłatną licencję telewizyjną.

Nie masz nic do stracenia, aplikując, ale potencjalnie wiele możesz zyskać, a nawet jeśli wcześniej zostałeś odrzucony, zawsze warto co roku składać nowe roszczenie. Stawki świadczeń zmieniają się co roku , podobnie jak Twoje finanse.

Dowiedz się więcej o zmianach w bezpłatnych licencjach telewizyjnych

Od 1 sierpnia 2020 roku osoby powyżej 75. roku życia nie będą już automatycznie uprawnione do bezpłatnej abonamentu telewizyjnego. Jeśli jednak ubiegasz się o kredyt emerytalny, nadal możesz ubiegać się o bezpłatny abonament telewizyjny. Dowiedz się, co to może oznaczać dla Ciebie i jak Age UK walczy o to, by telewizja była bezpłatna dla wszystkich.

Czy kwalifikuję się do ubiegania się o dodatek emerytalny?

Nawet jeśli jesteś właścicielem domu, nadal możesz kwalifikować się do kredytu emerytalnego. Prawie 9 na 10 wniosków kończy się powodzeniem a 2,5 miliona gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii otrzymuje kredyt emerytalny.

Czy mogę otrzymać kredyt gwarancyjny?

Możesz kwalifikować się do kredytu gwarancyjnego, jeśli osiągnąłeś wiek emerytalny. Teraz jest to takie samo dla mężczyzn i kobiet i stopniowo rośnie, aby osiągnąć 66 lat do października 2020 r. Obliczenie wieku emerytalnego może być trudne, ale możesz łatwo sprawdzić swój wiek kwalifikujący za pomocą kalkulatora emerytury państwowej GOV.UK.

Jeśli spełniasz kryteria wieku, możesz ubiegać się o kredyt gwarancyjny, jeśli Twój tygodniowy dochód jest niższy niż 173,75 GBP, jeśli jesteś singlem lub 265,20 GBP, jeśli jesteś parą.

Jeśli masz kwalifikujący się wiek, ale Twój tygodniowy dochód przekracza te progi, nadal możesz ubiegać się o kredyt gwarancyjny, jeśli spełniasz jedno z następujących kryteriów:

 • masz poważną niepełnosprawność
 • jesteś opiekunem
 • musisz pokryć koszty mieszkania jak kredyt hipoteczny.

Czy mam prawo do kredytu oszczędnościowego?

Tylko osoby, które osiągnęły wiek emerytalny przed 6 kwietnia 2016 r., Mogą ubiegać się o część kredytu oszczędnościowego w ramach kredytu emerytalnego.

Jeśli jesteście parą i jedno z was osiągnęło wiek emerytalny przed 6 kwietnia 2016 r., Możesz mieć prawo do ubiegania się o zasiłek.

 • Nie ma limitu oszczędności w przypadku kredytu emerytalnego, ale jeśli masz ponad 10 000 GBP, wpłynie to na wysokość otrzymywanych kwot.

Zmiany świadczeń dla par

Od 15 maja 2019 r. Nastąpiły zmiany dla par w wieku mieszanym ubiegających się o dodatek emerytalny. Mamy stronę, która przeprowadzi Cię przez zmiany i ich wpływ na Ciebie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy