Kredyt PayPal a PayPal Cashback Mastercard

Category: Nowy Kredyt
17 lutego 2021

Jedno to konto kredytowe, a drugie to karta kredytowa.

 • Dzielić
 • KołekE-mailFrancesco Carta fotografo / Getty Images

  Opierając się na płatnościach osobistych, PayPal zyskał solidną reputację jako zaufane źródło przesyłania pieniędzy przez Internet. Platforma rozszerzyła swoją obecność w globalnej gospodarce, łącząc konsumentów ze sprzedawcami detalicznymi dzięki opcjom kredytowym: PayPay Credit i PayPal Mastercard.

  Jedna funkcjonuje jako wirtualna linia kredytowa, a druga to tradycyjna karta kredytowa. Obydwa stanowią solidną podstawę dla konsumentów, ale głębsze zagłębienie się w szczegóły pozwala jaśniej określić, kiedy wybrać.

  Jak działa każda opcja

  Zarówno kredyt PayPal, jak i karta PayPal Cashback Mastercard są wydawane przez Synchrony Bank. Kredyt PayPal, cyfrowa linia kredytowa, może być używana do dokonywania zakupów kredytowych wszędzie tam, gdzie akceptowany jest system PayPal po połączeniu go z kontem PayPal. Możesz wielokrotnie wykorzystywać istniejący limit kredytowy u uczestniczących sprzedawców, zamiast ubiegać się o nowy kredyt przy każdym użyciu.

  Karta PayPal Cashback Mastercard umożliwia również dokonywanie zakupów kredytowych, ale posiada wszystkie funkcje tradycyjnej karty kredytowej. Możesz przeciągnąć lub zanurzyć swoją kartę w przypadku zakupów osobistych lub wprowadzić informacje rozliczeniowe w przypadku zakupów online. Podobnie jak kredyt PayPal, możesz podłączyć kartę kredytową do swojego konta PayPal i używać jej jako źródła finansowania dla sprzedawców, którzy akceptują PayPal.

  Gdzie można skorzystać z każdej opcji?

  Ponieważ jest to karta kredytowa pod wspólną marką, karta PayPal Cashback Mastercard może być używana wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty Mastercard, co zapewnia większą elastyczność w korzystaniu z konta kredytowego. Podróżujący z zagranicy mogą używać swojej karty poza Stanami Zjednoczonymi bez dodatkowych opłat za transakcje zagraniczne.

  Zaliczki gotówkowe są opcją, ale przy aktualnym APR zaliczki gotówkowej w wysokości 28,74% (zmienna) oraz dodatkowej opłacie za zaliczkę gotówkową, korzystanie z karty kredytowej do wypłaty gotówki powinno być rozważane tylko w mgnieniu oka.

  Dla porównania, kredyt PayPal ma nieco ograniczone zastosowanie. Ze swojego konta kredytowego możesz korzystać tylko u sprzedawców, którzy akceptują system PayPal, co może nie być opcją w przypadku wielu codziennych zakupów. Z drugiej strony, nie potrzebujesz prawdziwej karty kredytowej do robienia zakupów i nie będziesz musiał podawać numeru konta, aby zapłacić. Istnieje mniejsze ryzyko zgubienia lub kradzieży karty kredytowej lub ujawnienia informacji kredytowych w wyniku naruszenia danych.

  Oferowane promocje

  Jeśli szukasz możliwości spłacania zakupów w czasie bez odsetek, Kredyt PayPal oferuje sześciomiesięczne specjalne finansowanie zakupów o wartości powyżej 99 USD za każdym razem, gdy robisz zakupy. Transakcje poniżej 99 USD muszą zostać opłacone w całości, aby uniknąć odsetek. W przeciwnym razie opłaty finansowe zostaną oszacowane na podstawie zwykłej RRSO.

  Chociaż możesz dokonywać minimalnych miesięcznych płatności, może to nie wystarczyć do spłaty salda w ciągu sześciu miesięcy. Odsetki są odroczone, więc jeśli nie spłacisz całości salda w ciągu sześciu miesięcy, odsetki zostaną naliczone na Twoim koncie od dnia zakupu .

  W przypadku niektórych sprzedawców detalicznych może być dostępna druga specjalna opcja finansowania, zwana „Łatwymi płatnościami. Dzięki łatwym płatnościom możesz spłacić zakupy powyżej 30 USD w trzech równych płatnościach.

  Niestety w przypadku karty PayPal Cashback Mastercard nie ma wstępnej stopy procentowej. Warunki karty wskazują, że oferuje okresowe specjalne promocje finansowania, bez odsetek przez okres do 18 miesięcy, ale nie określa, kiedy te oferty zostaną udostępnione.

  Oferowane nagrody

  Konsumenci, którzy lubią zdobywać nagrody, uznają PayPal Cashback Mastercard za atrakcyjną opcję. Zakupy zapewniają stałe 2% nagrody pieniężne, konkurując z innymi stałymi stawkami nagród pieniężnych na rynku. Kolejna zaleta zdobywania nagród z kartą PayPal Cashback Mastercard: brak kategorii bonusów, za którymi można być na bieżąco, i brak konieczności rejestracji, aby zdobyć nagrody. Ponieważ możesz używać swojej karty zarówno do zakupów online, jak i offline, masz więcej możliwości zdobywania nagród.

  Możesz wykorzystać swoje nagrody w dowolnej kwocie, a uaktualnienie konta PayPal do programów PayPal Cash lub Cash Plus umożliwia wykorzystanie nagród za pośrednictwem salda PayPal. W przeciwnym razie możesz przelać nagrody na swoje konto bankowe, aby z nich skorzystać.

  W przypadku kredytu PayPal nie są oferowane żadne nagrody.

  Wysyłanie gotówki

  Możesz użyć kredytu PayPal lub karty PayPal Cashback Mastercard (połączonej z Twoim kontem PayPal), aby wysyłać pieniądze rodzinie i znajomym za dodatkową opłatą w wysokości 2,9% + 0,30 USD za każdą transakcję.

  Wysyłanie pieniędzy za pomocą kredytu PayPal liczy się jako zaliczka gotówkowa, a nie zwykły zakup. Nie otrzymasz żadnego finansowania promocyjnego, nawet przy transakcjach powyżej 99 USD. Dodatkowo zostaniesz obciążony standardową APR zaliczki gotówkowej. (Obecnie oba RRSO są jednak takie same).

  Funkcje i ochrona

  PayPal oferuje ochronę zakupów dla wszystkich zakupów dokonanych za pośrednictwem platformy z kilkoma wyjątkami dotyczącymi nieruchomości, pojazdów silnikowych, kart przedpłaconych i towarów wykonanych na zamówienie. Ochrona zakupów kwalifikujących się do zakupu zwraca pełną kwotę zakupu plus koszty wysyłki. Wcześniejsze 

  PayPal Cashback Mastercard oferuje również kilka korzyści Mastercard, w tym ochronę przed kradzieżą tożsamości, Mastercard Global Services i Mastercard Airport Concierge. Wcześniejsze 

  Opłaty i odsetki

  W przypadku nowych kont PayPal Credit RRSO dla zakupów i zaliczek gotówkowych wynosi obecnie 25,74% i różni się w zależności od Prime Rate. Nie ma opłaty rocznej, a jeśli przegapisz płatność, zostanie naliczona opłata za opóźnienie w wysokości do 39 USD. Jeśli zostaniesz zatwierdzony, PayPal mówi, że zaczniesz z minimalną linią kredytową w wysokości 250 USD z możliwością od czasu do czasu zwiększania limitu kredytowego.

  Karta PayPal Cashback Mastercard oferuje obecnie zmienną RRSO w wysokości 21,74%, 25,74% lub 28,74%, w zależności od zdolności kredytowej. Podobnie jak w przypadku kredytu PayPal, nie ma opłaty rocznej, ale za opóźnienia w płatnościach zostanie naliczona opłata do 39 USD.

  Gdzie świeci każda opcja

  Podczas gdy wiele kart kredytowych oferuje początkową stawkę 0% przy zakupach, promocyjna stawka jest oferowana tylko w przypadku zakupów dokonanych w ciągu pierwszych kilku miesięcy od otwarcia konta. Kredyt PayPal umożliwia wielokrotne korzystanie z okresu bezodsetkowego, o ile transakcje przekraczają próg 99 USD.

  Jeśli jesteś bardziej zainteresowany zdobywaniem nagród cashback lub chcesz mieć większą elastyczność w korzystaniu z karty kredytowej, lepszym rozwiązaniem jest karta PayPal Cashback Mastercard. Zryczałtowane nagrody pieniężne są łatwe do zdobycia, a ponadto masz kilka możliwości zdobycia nagród za zakupy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy