Kto reguluje firmy hipoteczne

Kto reguluje firmy hipoteczne
Category: Abyś Mógł
16 października 2020

Czy zastanawiałeś się kiedyś, kto reguluje firmy hipoteczne? Czy ktoś upewnia się, że przestrzega wszystkich zasad i uczciwie traktuje klientów?

Odpowiedź brzmi tak. Rząd federalny nadzoruje firmy udzielające kredytów hipotecznych za pośrednictwem wielu różnych agencji, a także aktów uchwalonych przez Kongres. Oto przegląd tego, jak branża kredytów hipotecznych i firmy takie jak Mr. Cooper polegają na organach regulacyjnych, aby zapewnić naszym klientom uczciwą i rzetelną obsługę.

W jaki sposób Kongres uregulował branżę kredytów hipotecznych?

Kongres podjął wiele działań związanych z udzielaniem kredytów hipotecznych w celu ochrony konsumentów – a kredytodawcy hipoteczni są prawnie zobowiązani do przestrzegania tych wymogów. Niektóre z nich to przepisy antydyskryminacyjne, takie jak ustawa o równych szansach kredytowych (ECOA), które pomagają zapewnić każdemu sprawiedliwy dostęp do wymarzonego domu. Wiele z nich wiąże się z ujawnianiem informacji, które pomagają kredytobiorcom w podejmowaniu świadomych decyzji. Ustawa Truth in Lending Act (TILA) „wymaga, aby pożyczkodawcy dostarczali informacje o kosztach pożyczki, abyś mógł porównać sklep dla określonych rodzajów pożyczek”, według Office of the Comptroller of the Currency, oddziału Departamentu Skarbu USA .

Ustawa o procedurach rozliczania nieruchomości (RESPA) „wymaga, aby pożyczkodawcy, brokerzy hipoteczni lub podmioty obsługujące kredyty mieszkaniowe dostarczali pożyczkobiorcom stosowne i terminowe ujawnienia dotyczące charakteru i kosztów procesu rozliczania nieruchomości. Ustawa zabrania również określonych praktyk, takich jak nielegalne prowizje, i nakłada ograniczenia na korzystanie z rachunków powierniczych ”- twierdzi Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) – niezależna agencja utworzona przez Kongres w celu nadzorowania instytucji bankowych i finansowych.

Co to są federalne agencje regulacyjne i czym się zajmują?

Kto zatem upewnia się, że firmy przestrzegają aktów takich jak TILA i RESPA? Odpowiedzią jest połączenie agencji rządowych, które mają uprawnienia do tworzenia i egzekwowania przepisów dotyczących kredytodawców hipotecznych.

  • Konsumentów Biura Ochrony Finansowej (CFPB) powstał w wyniku kryzysu finansowego 2008 i jest głównym egzekutorem wspomnianego ECOA, który „sprawia, że niezgodne z prawem wierzyciela do dyskryminacji w każdym aspekcie transakcji kredytowej w oparciu o pewnych cechach” takie jak wiek, rasa czy płeć. Ponadto CFPB wymusza TILA i RESPA – które wymagają od pożyczkodawców ujawniania informacji kupującym domy przed zakupem i przez cały okres trwania kredytu hipotecznego – a także HMDA, UDAAP, Fair Lending, HOPA i SAFE Act.
  • Departament Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast (HUD) wymusza Housing Act targów, które „zakazuje dyskryminacji w najem lub zakup domu, uzyskanie kredytu hipotecznego, szukając pomocy mieszkaniowej, lub angażowanie się w inne działania związane z mieszkaniem.”
  • Federalna Komisja Handlu (FTC) reguluje nieuczciwe i oszukańcze praktyki mające wpływ na konsumentów. Firmy hipoteczne, które składają zwodnicze oświadczenia, pomijają ważne fakty lub podejmują działania wprowadzające w błąd – takie jak pobieranie opłat za usługi, które nie są świadczone – podlegałyby organowi nadzorczemu FTC.

Konsumenci, którzy reklamują bank lub firmę pożyczkową, mogą to zrobić na wiele sposobów. Co więcej, rząd federalny zachęca konsumentów do zgłaszania problemów oraz oferuje zasoby i wskazówki.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy