Lista kontrolna przed zatwierdzeniem, aby otrzymać pożyczkę na dom w zaledwie 14 krokach

Category: Swój Raport
17 lutego 2021

Lista kontrolna przed zatwierdzeniem, która ułatwi Ci rozpoczęcie procesu kredytowego, może spowodować wiele stresu w tym procesie. Trafiłeś we właściwe miejsce!

Wstępna kwalifikacja do kredytu hipotecznego może być pierwszym krokiem do uzyskania kredytu hipotecznego i ostatecznego zakupu wymarzonego domu, ale poczekaj chwilę. Jeśli chcesz uzyskać wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego, najpierw musisz uporządkować pewne rzeczy.

Kiedy będziesz gotowy, aby rozpocząć proces zakupu domu, zacznij od przestrzegania tej wstępnej listy kontrolnej kredytu hipotecznego – a będziesz w doskonałej pozycji, aby zabezpieczyć kredyt mieszkaniowy potrzebny na zakup domu, który chcesz.

Powiązane artykuły
 • Ile czasu zajmuje uzyskanie kredytu hipotecznego? Dłużej niż myślisz
 • Czy płacisz za dużo za swój kredyt hipoteczny?Co to jest kredyt hipoteczny? Twój przewodnik po uzyskaniu kredytu mieszkaniowegoLista kontrolna przed zatwierdzeniem

  1. Przejrzyj swój raport kredytowy (otrzymaj go bezpłatnie na stronie Annualcreditreport.com).

  2. Kwestionuj wszelkie wady w raporcie kredytowym, jeśli nie wyglądają dobrze.

  3. Zbierz swoje (i każdą inną osobę ubiegającą się o kredyt hipoteczny) zeznania podatkowe i dowody dochodów z ostatnich dwóch lat (W2 lub odcinki wypłaty) – lub zestawienie zysków i strat od początku roku, jeśli jesteś samozatrudniony.

  4. Przygotuj w banku swoją zaliczkę i pieniądze na zamknięcie.

  5. Jeśli wpłacono Ci zaliczkę i pieniądze na zamknięcie, bądź gotów to wyjaśnić.

  6. Jeśli wynajmujesz mieszkanie z prywatnym właścicielem, zbierz dowody z ostatnich 12 miesięcy (takie jak kopie czeków i pokwitowania przekazu pieniężnego) potwierdzające, że płaciłeś czynsz na czas. Poproś również wynajmującego o pisemne skierowanie.

  7. Zbierz dokumenty osobiste, na przykład dwa dokumenty tożsamości rządowej. Miej również inne dokumenty osobiste, takie jak kopie dokumentów rozwodowych, jeśli dotyczy.

  8. Przedstaw dowód stałego dochodu ze wszystkich form, w tym z ubezpieczenia społecznego, alimentów na dzieci lub pomocy rządowej.

  9. Dostarcz dowód sald kont IRA i kont emerytalnych.

  10. Ujawnij pieniądze trzymane na giełdzie.

  11. Przynieś dowód innego posiadanego mienia.

  12. Przygotuj się na ujawnienie przeszłych problemów finansowych, takich jak bankructwo. Przedstaw pisemne wyjaśnienie, co się stało i jakie kroki podjąłeś, aby naprawić swoją sytuację.

  13. Utrzymuj zdrową zdolność kredytową. Dlatego nie wykonuj następujących czynności:

  • Złóż wniosek o nowy kredyt.
  • Zaciągaj nowe długi lub dokonuj dużych zakupów.Anuluj wszystkie bieżące rachunki kredytowe.Poproś wierzyciela o obniżenie twojego limitu.Pamiętaj, że jeśli ubiegasz się o pożyczkę hipoteczną z doskonałą zdolnością kredytową, a wynik spadnie w trakcie wstępnej kwalifikacji lub procesu hipotecznego, możesz nie kwalifikować się do otrzymania pożyczki.

   Kiedy skończysz, a wstępne zatwierdzenie zakończy się sukcesem, pożyczkodawca poda Ci szacunek w dobrej wierze lub GFE. To jest oszacowanie, jakie będą ogólne koszty kredytu hipotecznego, jeśli pójdziesz z tym pożyczkodawcą. Teraz, gdy już to masz, musisz zrobić ostatni krok.

   14. Idź do innego pożyczkodawcy i ponownie uzyskaj wstępne zatwierdzenie.

   Jeszcze nie skończyłeś. Kredyty hipoteczne są zbyt drogie, aby skorzystać z pierwszej oferty. Wyjdź na zewnątrz i zrób zakupy porównawcze, używając tych GFE jako przewodnika.

   Zaktualizowany z wcześniejszej wersji przez Laurę Sherman.

   Aby uzyskać więcej inteligentnych wiadomości i porad finansowych, przejdź do MarketWatch.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy